Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 szeptemberében született manók... fórum

2008 szeptemberében született manók... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
800. szisi
2010. febr. 3. 16:21

Nem, sajnos nekem is 4000 Ft-tal kevesebbet utalnak most már minden hónapban...

Állítólag az oka a "Szuperbruttósítás" (nem én nevezem így, hanem ez a hivatalos elnevezés...).

Valami olyasmi van, hogy mivel több juttatásunk is adóalapot növelő jövedelemmé vált, ezért több adót is vonnak le belőle. Hát köszönjük Emese..... :S


[link]


Ja, és még azt mondják, hogy ezzel mindenkinek nőni fog a fizetése. Sírnom kell.

2010. febr. 3. 15:45
képzeljétek! 15ezer forinttal kevesebb gyedet kapok ebben az évben! Nagyon csalódott vagyok! Az okát sajnos nem tudom, mert nem volt sosem magas a keresetem (pedagógus...) NEVETSÉGES!!! Semmit nem csinálok másként 2010-ben, mégis ennyivel megrövidít állam bácsi!!!! Ez nagyon szomorú!!! Nálatok nincs ilyen probléma?!? Ti uannyi gyedet kaptok, mint 2009-ben?
798. erababa1111 (válaszként erre: 797. - Hofferke)
2010. febr. 3. 15:41
én is álmodhatnék ilyet, hogy találkozunk! tényleg jó lenne, ha összefutnánk egyszer mindannyian! :)
797. hofferke (válaszként erre: 796. - OlíviaAnna)
2010. febr. 2. 18:12
Remélem én is! :D
796. OlíviaAnna (válaszként erre: 793. - Hofferke)
2010. jan. 31. 19:10
XDDD Remélem a fáraó álmához hasonlóan be fog jönni az álmod drága Anett!!!
795. szisi (válaszként erre: 791. - OlíviaAnna)
2010. jan. 30. 14:38
Wow de jó az a könyvecske a naplódban! Esküszöm, ha látnék magyar nyelven hasonlót, egyből lecsapnék rá! Szuper! =o)
2010. jan. 29. 10:32

Sziasztok!

Bocsánat a kihagyásért! :S

Igazából nincs időm semmire... Ha meg leülök a gép elé, akkor egyszerűen itt ragadok... Nagyon le vagyok maradva mindenki naplójával is :( Egyszer talán sikerül behoznom a lemaradást, de nem most. Hétvégén utazunk mamához szülinapozni, úgyhogy megint rohanás az élet... és még ráadásul náthás is lettem! :( Ígymost az egész család beteges. Gergő valószínűleg a múlt heti oltás miatt (kanyaró elleni), én pedig szerintem apától kaptam el :(

Most megyek készülődni!

Puszi Mindenkinek!!!

793. hofferke (válaszként erre: 791. - OlíviaAnna)
2010. jan. 28. 19:54

Most olvastam Olívia Naplójában, hogy miket mond már, és hogy aggódsz. Ne aggódj! Tomi se bezél még olyan rengeteget, igaz ő fiú és állítólag ők később kezdik, de ez gyerekenként is változik; majd megjön a beszélőkéje, aztán rimánkodhatsz egy kis csendért! :)


Majd elfelejtettem, hogy az éjjel veled álmodtam! Álmomban összefutottunk egy étteremben , ti a szomszédos asztalnál ültetek, aztán odamentem hozzátok, de nem szóltam semmit mert meg voltam illetődve, erre te megkérdezted, hogy: Na mi van, már meg se ismersz? És aranyosan nevettél hozzá! Jó volt nagyon! Bizti az elfolytott vágyak láttak napvilágot! :)

792. hofferke (válaszként erre: 791. - OlíviaAnna)
2010. jan. 28. 13:45

Szia!

Húúúúú, hirtelen úgy elkezdett kalapálni a szívem! :) Annak nagyon örülnék! :D

Puszi

791. OlíviaAnna (válaszként erre: 790. - Hofferke)
2010. jan. 26. 17:21

Csak egy kiló reklámújság. :-( Talán holnap.


Ha lesz L.F. cd-m, akkor majd átmásolom Neked!


Puszi!

790. hofferke (válaszként erre: 789. - OlíviaAnna)
2010. jan. 26. 13:02

Na kitartás! Majd csak felébrednek és újra szépek lesznek! :)


Cd megjött?


Az tényleg rengeteg pénz, így megértem, de ha cd-t hallgatsz tőle, akkor is gondolj rám, hogy jobb kedvem legyen itthon tőle, jó?!!? :)

789. OlíviaAnna (válaszként erre: 788. - Hofferke)
2010. jan. 26. 12:51

Nem hinném, hogy megyünk mert 1 db jegy 115€, no meg ki vigyázna Olíviára? Taxival, babysitter-rel együtt kb. százezerre jönne ki :-S

De majd rendelek pár cd-t. Jut eszembe, megnézem a postaládát, hátha megérkezett a Sarah Brightman Classics!!


Nekem sem a rózsa, sem más virág nem jön be annyira, mint az orchidea. Jót tett a lelkemnek (és a lakásnak is) amíg szép volt, ha most látnád... well, not a pretty sight. Mint kiderült az orchideáknál van ilyen "pihenőidő". Kár, hogy nincs egy hely ahová elrakhatnám őket, amíg "pihennek".

788. hofferke (válaszként erre: 786. - OlíviaAnna)
2010. jan. 25. 14:50

Szia!

Kicsi a világ, szokták mondani! :)

Vásárhelyen sajnos már sokminden nem úgy néz ki, mint régen, de haladni kell a korral. Azért vannak változatlanok is (pl: Sarokház), de van jó változás is, hisz újra a régi pompájával díszeleg a Fekete Sas (nekem már ott volt a diák bálam) és nem soká szeretnének mellette nyitni egy szép szállódát is, most építik nagy gőzzel. A standot is átépítették + kapott a város egy uszodát is (az jó nagyon, csak drága), meg terveznek egy élményfürdőt, de az csak még álom. Na ennyit a városról! :)


Láttam a gyönyörű képeket a virágokról! A tieid? Nagyon szépek! Sok örömed lehet bennük! :)

Ha eljutsz a koncertre, kérlek gondolj rám majd, mert imádom annak a nőcinek a hangját!

787. szisi (válaszként erre: 785. - Hofferke)
2010. jan. 23. 14:23
Nem, attól keletre 30 km-re! =o) Csak néhanapján bejárunk oda is. :o)
786. OlíviaAnna (válaszként erre: 784. - Hofferke)
2010. jan. 22. 22:00
Képzeld Anett, engem is Vásárhelyen kereszteltek, a Belvárosi Nagytemplomban. Sajnos Elek Atya már nem él. Drága, nagyon szeretett Apai Nagymamám volt vásárhelyi, rengeteg szép emlék köt oda, Terv mozi, Fekete Sas, Sarokház cukrászda, Holt Tisza, strand, a piac, a zsinagóga, a nagy platánok, a főutca.
785. hofferke (válaszként erre: 783. - Szisi)
2010. jan. 21. 17:11

Az is szép lehetett! Mi akkor voltunk a Vadasparkba utoljára, mikor még Tomi a pocakban volt. :) Gondolhatjátok, augusztusban, nagy hassal végig sétálni a parkon! A végén már csak padtól padig tudtam menni úgy elfáradtam! :D

Szóval, Szisi, te Szegedi vagy? Akkor még te laksz a legközelebb hozzánk! Tök jó! :)

784. hofferke (válaszként erre: 782. - OlíviaAnna)
2010. jan. 21. 17:08
Én református vagyok (bár nem gyakorlom látványosan), így szeretném, ha Tomi is református lenne. Apánknak mindegy. Vásárhelyen az egyik templom papját ismerem is és nagyon örülnének, ha ott lenne a szertartás. Így gyorsan eldőltek a lényeges kérdések, csak az időpontot nem tudjuk még, de idén minenféleképpen meglesz.
783. szisi
2010. jan. 21. 15:10

Zéténynek névadója volt, éppen az 1. szülinapja előtt egy nappal. (mert a szülinap vasárnapra esett, akkor nincs senki a hivatalban)

Utána egy kerti mulatsággal szűk családi körben megünnepeltük ezt is, meg a szülinapot is marhapörkölttel, sülttel, meg tortával, na meg persze sok-sok ajándék-játékkal! =o)

Másnap, a tényleges szülinapon pedig hármasban tettünk egy kirándulást a Vadasparkban. Nagyon szép élmény az a hétvége.

2010. jan. 21. 14:01
Olívia keresztelője tavaly karácsony másnapján volt, a Vajdahunyadvárban lévő kis kápolnában. Szép volt a szertartás, azt az Atyát kértük meg, aki az esküvőnket is celebrálta. Olívia egyáltalán nem sírt, sőt kedvesen nézelődött.
781. hofferke (válaszként erre: 780. - OlíviaAnna)
2010. jan. 21. 11:21

Igen, Tomit szeretnénk majd megkereszteltetni. Valószínű, hogy a nyárra sikerül megszervezni majd.

Én is abban bízom, hogy amilyen lassú volt olyan alapos is a doki, mert sokat igazgatta, hogy ne csak jó, de szép is legyen!

2010. jan. 21. 11:13
Anett! A keresztelő, amiről írsz, Tomi keresztelője lesz? Örülök, hogy megoldódott a fog probléma. Hidd el, az, ha lassan dolgozik, valószínűleg azt is jelenti, hogy nagyobb körültekintéssel csinálja, nem csapja össze. Engem néha, a lézeres fogkőleszedésen a nyálszívó szokott egy kicsit idegesíteni, de ki lehet bírni.
2010. jan. 21. 11:11
Olívia többnyire ügyesen iszik ha én tartom a poharat, bár néha átmegy bohóckodásba az egész, ha nem elég sozmjas (elkezdi fújni). Azt, hogy ő fogja a poharat, esténként a kádban gyakorolja. A gyümilé nagyjából a pociján csorog le, szóval korai lenne a szobában kipróbálni.
2010. jan. 21. 10:58

Era!

A pohárból ivást mi is gyakoroljuk már egy ideje; én úgy szoktam, hogy én fogom a poharat (persze ő is tartja és próbálja irányítani) és az állí alá teszek egy konyharuhát, hogy ami lecsorog az ne a ruháján landoljan. Van, hogy elázik teljesen, máskor viszont teljesen száraz marad.

Édes lehetett Gergő ahogy meglepődött! :)

777. OlíviaAnna (válaszként erre: 765. - Erababa1111)
2010. jan. 21. 10:32
Még végigcsinálom ezt a doboz fogyiport (még kb. 10 napi adag van) aztán átállok a Max Plank diétára.
776. OlíviaAnna (válaszként erre: 764. - Erababa1111)
2010. jan. 21. 09:22
12 fog teljesen kint és +2 under construction. Anyukám haragszik is rám, mert még most is majdnem mindent pépesítve adok... ezen tényleg változtatnom kell, csak annyira félek, hogy valamit nem rág meg és megköhögteti (na ez rendszerint rám hozza a szívbajt...).
2010. jan. 20. 20:37

Era!

Köszi szépen a levélkét, nagyon jól esett!

Puszika érte nektek! :-*

774. hofferke (válaszként erre: 771. - Erababa1111)
2010. jan. 20. 20:37
Na majd lesz több is! :)
773. hofferke (válaszként erre: 772. - Erababa1111)
2010. jan. 20. 20:36
Csak ne add fel, majd kedvet kapsz valamihez úgyis! :)
772. erababa1111 (válaszként erre: 770. - Hofferke)
2010. jan. 20. 20:28
A két nap egészen jól ment. Egyenlőre úgy csinálom, hogy figyelek a mennyiségre, és hogy mikor eszem. Nasikat igyekszem kiiktatni... Sportot még nem találtam :( De keresgélek...
771. erababa1111 (válaszként erre: 769. - Hofferke)
2010. jan. 20. 20:26
Mi csak 6-nál tartunk, de folyamatosan a szájában van Gergő keze kb. 4 hónapos kora óta... :)
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook