Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 októberi babavárók :) fórum

2008 októberi babavárók :) (beszélgetős fórum)


86. mézeszserbó (válaszként erre: 79. - Ec1b507515)
2008. márc. 5. 20:41
Együttérzek. A hányinger nálam is sokszor egész nap tart. Mondjuk változó, de általában nem vagyok túl jól.
85. mézeszserbó (válaszként erre: 83. - Lina24)
2008. márc. 5. 20:39

Mi elmondtuk. Szüleimnek és a húgomnak már a teszt után, aztán a férjem elkotyogta a munkahelyén is, majd egy barátunk is megtudta, mert tőle kértem tanácsot orvos-ügyben. A férjem családja pedig az első UH után tudta meg. Aztán később mindenhol megtudták, mert itthon kellett maradnom a vérzések miatt.

Tényleg bármi történhet, de úgy voltunk vele, hogy azt is megtudnák, ha történik valami. Így legalább velünk együtt szurkolhat mindig mindenki, hogy rendben legyünk:))).

2008. márc. 5. 15:38

Hát, mi már elmondtuk. Nem is bírtam magamban tartani, lehet hogy felelőtlenség volt, mert sajnos még annyi minden történhet a babával. Tavaly az egyik ismerősöm 12 hetesen veszítette el a bébit, de remélem nem lesz semmi ilyen gond. A munkahelyemen is tudják, nem akartam elmondani csak a közvetlen feletteseimnek, de hát valaki pletykált, így most már mindenki tudja. Nem akartam előttük titkolózni, így is feltűnt nekik, hogy egyik nap még nagyban pöfékeltem a kolléganőmmel, másik nap pedig nulla cigi. Akivel egy irodában csücsülök kolléganőmnek két lánya van, szerintem Ő kiszúrta volna a dolgot, és hát Ő a főnököm felesége, tehát így egy pár nap után elmondtam.

Bízom benne, hogy nem tettem rosszul. Aki azóta rákérdezett annak megmondtuk, de egyébként nem mondjuk kérdés nélkül.

83. lina24
2008. márc. 5. 14:46
Ti már elmondtátok valakinek?Mi még nem ,de már alig várom...Mikor?És hogyan?Biztos gondolkoztatok már rajta!
2008. márc. 5. 14:44
Sziasztok lányok!Hogy vagytok?
81. lina24
2008. márc. 5. 14:42
Helló!Nekem székrekedésre reggel egy kiskanál szilvalekvár-eleinte ezt csináltam,de megundorodtam a lekvár szagától is.Most minden délután egy kis rost=kétnaponta teljes ürülés!És persze felfrissülés!!!
80. ec1b507515 (válaszként erre: 63. - Bbeus73)
2008. márc. 5. 14:27
Énis akkora vagyok mint egy léggomb, mármint a hasam. És még nem jöttem rá, hogy mivel lehetne segiteni. De emlékszem ugyanigy voltam az első babámmal is, aztán a 3. hónapban elmúlt.
2008. márc. 5. 14:25
Sziasztok! Bocs hogy eltűntem pár napig. Már nem dicsekedhetem azzal hogy nem émelygek, nincs hányingerem, mert igenis VAN!! Nagyon kellemetlen és egész nap tart, és főleg este. Hétfőn voltam UH-n! Nagyon pici a Babóca! De láttam a pici szivét, úgy dobog...Utolsó menzesz szerint 7 hetes és 2 naposak vagyunk, de ababa máretei 1 héttel kissebbek. Szóval 6 hetes és 2 napos. remélem ti is jól vagytok.
78. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 77. - Mézeszserbó)
2008. márc. 5. 13:43
Megírom, ma veszek, és ki is próbálom! REmélem pár nap alatt sikert érek el vele!
77. mézeszserbó (válaszként erre: 74. - E3e8ab07a5)
2008. márc. 5. 13:40
Remélem használni fog. Kíváncsi vagyok, még sosem próbálkoztam ilyesmivel.
76. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 75. - Mézeszserbó)
2008. márc. 5. 13:17
Próbáltam, nem jött be...
75. mézeszserbó (válaszként erre: 73. - Mézeszserbó)
2008. márc. 5. 12:54

Lehet próbálkozni aszalt szilvával is, amit önmagában be kell áztatni vízbe, majd némi állás után megenni és meginni a levét. Szorbit tartalma miatt segíthet orvosolni a problémát.

Én spec. attól is mindig felpuffadok, de aztán hatni szokott.

74. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 73. - Mézeszserbó)
2008. márc. 5. 12:52

Köszke!

Akkor ma beszerzek egy kis Mira gyógyvizet! Olyan jó lenne, ha végre nem érezném ezt a telítettséget!

73. mézeszserbó (válaszként erre: 71. - E3e8ab07a5)
2008. márc. 5. 12:47
Azt nem tudom, hogy azt lehet-e, a Mira gyógyvizet ajánlják kismamiknak, az is jó ilyen problémákra és elég kíméletes.
72. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 70. - Lina24)
2008. márc. 5. 11:49
Köszike, ari vagy! Gratula Neked is!
71. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 66. - Mézeszserbó)
2008. márc. 5. 11:48

Szia Mézeszserbó!

Köszönöm, sokat segítettél, így legalább egy helyen meg van minden, amit idáig kb. 10 oldalról lehetett összeszedni. Gratula Nektek is a babához. Próbálok vigyázni és figyelni arra, mit eszek. Vitamint szedem, bár nálam tuti, hogy az is hatással van a puffadásra, de jövő7en dokival megbeszélem, hogy mit tegyek. Székrekedésnél Nekem most bejött a langyos víz, reggel éhgyomorra, mondjuk utána jön egy kis émelygés, de legalább délelőtt sikerélményem van a 2 betűs kitérőn. Én eddig is szenvedtem ezzel a dologgal, de általában egy kávé, és hozzá egy szál cigi meghozta az ihletet, na de ezt most el kell felejtenem. Annak idején ittam Hunyadi gyógyvizet, az is mindig segített. Szerintetek, ha innék most is 1-2 kortyot az ártana? Elvileg műtét után is ajánlják, meg aranyereseknek is, meg gyomorfekélyeseknek is. Mi a véleményetek róla?

70. lina24
2008. márc. 5. 10:33
Csajok most már jó a net így sűrűbben be tudok nézni,pénteken doki,ma töltöttem a 9. hetet!Remélem minden oké mindenkinél!!!
69. lina24 (válaszként erre: 64. - E3e8ab07a5)
2008. márc. 5. 10:32
Üdvözöllek és gratulálok!
68. lina24
2008. márc. 5. 10:30
Mézeszserbó:Köszi szépen a sok tanácsot nekem nagyon sokat segítenek ezek a sorok!!!
2008. márc. 5. 10:17
Amit kifelejtettem: Mindenkinek szívből gratulálok a picurkához, és nagyon boldog babavárást kívánok:)))!
2008. márc. 5. 10:14

Ha nem bánjátok, én is nyilatkoznék a táplálkozásról, valamennyit már konyítok hozzá /majd diplomás dietetikus is leszek, de a bébi miatt kicsit csúszik a dolog:)/.


A puffadás sajnos ilyenkor teljesen normális, hiszen az egész szervezetben komoly változások történnek. Amit igazából tenni lehet, hogy egyszerre csak kisebb adagokat eszünk és többször. A másik, figyeljük meg, mitől puffadunk leginkább, azt lehetőleg kerüljük. Van egy-két különösen puffasztó mellékhatással rendelkező zöldségféle, de azokat gondolom mindenki tudja betéve:).

Én világéletemben hajlamos voltam a felfúvódásra - elég rettenetes volt az emésztésem mindig -, így azt is megfigyeltem, hogy ha túl magas rosttartalmú ételt fogyasztok /azaz pl. hatalmas adag saláta és tk. kifli egyszerre/ vagy ha gyümölcsöt együtt fogyasztok más élelmiszerrel, tehát nem csak önmagában eszegetem, a helyzet katasztrofális.


A sok rost fogyasztása természetesen fontos, segít a székrekedés megelőzésében. Arra mindenképpen vigyázni kell, hogy sokat is igyunk mellé, különben ellenkező hatást érünk el vele: szorulás, puffadás.

A rostfogyasztást viszont tényleg nem szabad túlzásba vinni! Ahogy Macifül is írta, gátolja a vitaminok és ásványi anyagok felszívódását, pedig ezekből a szükségletünk ilyenkor jóval nagyobb. Ha tehetitek, a vitamintablettákat épp ezért inkább étkezéstől függetlenül vegyétek be, kivéve ha hányingeretek van tőle.

A vitaminszükséglet később is nagy lesz, tehát én nem fogom abbahagyni a vitaminszedést. Alapvetően oltári nagy marhaságnak tartom, amit az ellenzői érvekként felhoznak. Ha valaki mégis aggódik a túladagolás miatt, nem muszáj minden áldott nap szedni, lehet 2-3-szor is hetente. Nem gondolnám, hogy annyit be tudnánk vinni a szükséges vitamin- és ásványi anyagokból pusztán táplálkozással, amennyire ilyenkor szükség van. Pláne hogy az energiaszükségletünk nem emelkedik sokkal, mindössze 15 %-kal, az egy átlagos magasságú és testalkatú nőnél kb. 200-300 kcal.

A túlzott hízást szintén többször kis adagok elfogyasztásával lehet elkerülni, plussz minél kevesebb édesség, zsíros étel stb. De szerintem nem kell túlzásba vinni az odafigyelést. Annyit kell enni, amennyi jólesik és kész. Fehérjetartalmú ételt azt egyetek sokat! Maci ezt már úgyis tudja, ugye?:)

Ilyenkor ugyanis főleg többletfehérjére van szükség, azaz naponta többször kell enni fini husikat, alacsony zsírtartalmú tejtermékeket /főleg a túróban és a sajtban van sok/, néha egy kis halat, ha valaki szereti, én mondjuk annyira nem:).

És természetesen sok folyadék!

A másik lényeges, a mozgás, amennyiben valaki nincs tőle eltiltva!!!

A séta pl. kiváló ötlet, már csak azért is, mert az ülőmunkától sajnos fokozódhat a puffadás, székrekedés és később a vízvisszatartás is. A mozgás ezeken a problémákon is segíthet, méghozzá nem is kicsit. Akinek az orvosa mást javasolt, az viszont természetesen maradjon nyugton a fenekén:).

Ha netán kicsit több kg rakódna ránk, mint amennyit eredetileg elterveztünk, akkor a szoptatás időszakában egész könnyen megszabadulhatunk tőle, akkor ugyanis jóval nagyobb az energiaszükséglet, vitaminokkal, ásványi anyagokkal egyetemben. Plusz kicsit könnyebben és többet is mozgunk majd, mint a várandósságunk végén:).

De most úgysem az alakunk a legfontosabb, azt majd úgyis visszanyerjük egyszer:).


Ja, a puffadásról jut eszembe: reklámozzák a tévében azt az akármilyen gyöngyöt, felfúvódásra. Na azt terhesség idején is lehet szedni, de nekem az korábban semmit nem használt, de amennyiben az orvos engedélyezi, lehet vele kísérletezni:).


Elnézést a litániáért, remélem senki nem haragszik érte, csak a segítőszándék iratta le velem.

2008. márc. 5. 09:31
Sziasztok! Csatlakoznék én is hozzátok, mi október legelejére várjuk a babánkat:).
64. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 63. - Bbeus73)
2008. márc. 4. 20:19
Hátha, írd meg légyszi. Én álmos vagyok! Jó éjt!
2008. márc. 4. 20:08
Úgy látom, sokan küszködünk a felfújódással. Csütörtökön megyek a védőnőhöz, megkérdezem, hátha tud valami jó tanácsot adni ez ellen.
62. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 61. - Macifül)
2008. márc. 4. 19:09
Igen, az első babát várom én is! Úgy látszik felfúvódással együtt kell élnünk! Na, mentem fürödni! Jó éjt!
61. Macifül (válaszként erre: 60. - E3e8ab07a5)
2008. márc. 4. 18:58

Nem gondolkodsz hülyén. Ezek szerint Neked is az első terhességed?

Még lehet hányinger hányás szerintem, de ez a legkevesebb. Babáért mindent!

Sajna felfújódás ellen nincs ötletem és nem is nagyon olvasok erről ötleteket.

60. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 59. - Macifül)
2008. márc. 4. 18:43

Szia!

Látod, válaszolok! Hányingerem, émelygésem van, de hányni hál'Istennek nem hánytam még. Szerintem már nem is fogok, mert talán már kellett volna, és ha eddig nem volt, lehet hogy már nem is lesz. Vagy hülyén gondolom?

Felfújódás ellen van ötleted?

2008. márc. 4. 18:25

Sziasztok!

Nem tudom írjak-e, miután írok napokig senki nem ír :(

Üdv! Stuncogo! Gratula a babához! Szép Valentin napi ajándék :)

Valóban nehéz eligazodni a sok infó között. A minap olvastam pl, hogy a sok rost segít a székrekedésben. A következő oldalon azt olvasom túl sok rostot sem jó enni, mert akkor a vas, ami nagyon fontos nem tud úgy felszívódni. Na most akkor mi a jó?

én is fel vagyok fújódva és így van pocim is, de szerintem csak a felfújódás miatt. Kilóra ugyanannyi vagyok, de könnyen hízom :S

Ti szenvedtek hányinger vagy hányás miatt?

58. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 57. - Bbeus73)
2008. márc. 4. 16:24

Szia!

Hasfájásom Nekem is volt, sőt szinte úgy fájt, mintha meg akar jönni, én nem is gondoltam, hogy terhes vagyok, vártam, hogy bizti megjön, de csak nem jött...:-), így Valentin napkor megleptem a páromat egy pozitív teszttel, tehát nekünk nagyon könnyen sikerül, nem is terveztük, volt már szó róla, és az esélyt is megadtuk, de én úgy gondoltam egy pár hónapot bizti kell majd próbálkoznunk. De nem és persze örölünk. Úgy tűnik ebből szempontból teljesen ellentétesek vagyunk. De a lényeg ugyanaz!!!

57. bbeus73 (válaszként erre: 53. - E3e8ab07a5)
2008. márc. 4. 16:11

Én hasonlóan vagyok, mint te, állandóan álmos vagyok. A melleim nekem is érzékenyek, fájnak néha, de már észre sem veszem. Émelygésem is van, bár ez csökkent, mióta MAGNE B6-ot szedek. Nekem inkább a hasam fájdogál.

Az Elevitet én is szedem, én is úgy gondolom, hogy 3 hónapig elég lenne.

A kilók ne zavarjanak, én sajnos sokat híztam az elmúlt időben, mivel hormonokat kellett szednem, januárban pedig még szúrnom is kellett hasfalba hormoninjekciókat, mivel nekem inszeminációval sikerült a baba.

Ezzel a sok infóval az a baj, hogy elveszünk bennük, sokszor tényleg nem lehet eldönteni, mi a jó.

A kilókra visszatérve, természetesen engem is zavar a súlyfölöslegem, de úgy vagyok vele, majd leadom a szoptatás után. Most a baba legyen neked is a legfontosabb!!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook