Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 októberi babavárók :) fórum

2008 októberi babavárók :) (beszélgetős fórum)


2008. márc. 21. 09:14

Én az első terhességemet 53kg-val kezdtem (172cm magas vagyok), 64kg-val szültem.A babával (3kg) és a vizzel meg stb. lement 5kg. Aztán szépenlassan visszamentem 55-56 kg-ra. Jelenleg 56-57 kg-nál tartok.

Szerintem aki hajlamos a hizasra annak most nagyon oda kell figyelnie a súlyára, de máskülönben szerintem a plussz 15-18 kg sem sok. Az átlag és biztosan leadható súlyfelesleget 10-12 kg közé teszik.

295. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 290. - Ec1b507515)
2008. márc. 21. 09:10

Köszönöm!

Megnézem a gyógyszertárban, hátha kapok belőle, ha meg nem akkor kérek valamit, amim jó rá!

294. mézeszserbó (válaszként erre: 289. - E3e8ab07a5)
2008. márc. 21. 09:06

Ha figyelsz a súlyodra, abban semmi baj nincs. Én sem szeretnék 70 kg fölé menni.

És este már én sem nagyon eszem magas szénhidráttartalmú ételeket. De azért szénhidrátra is szüksége van a szervezetnek, azt sem kihagyni:D.

2008. márc. 21. 09:01

Nem arra akartam tegnap kilyukadni, hogy nem kell figyelni a súlyunkra. Csak nem kell túlzásba esni.

Ha valaki normális vagy annál alacsonyabb testsúllyal kezdi a terhességet, akkor nem biztos, hogy 8-10 kg-ig kellene neki megszabni a súlygyarapodás határát. Teljesen természetes, ha a szervezet ilyenkor néhány kg pluszt is betartalékol, úgyhogy a 12-14 kg sem gáz. Inkább az a baj, ha valaki nem egyenletesen gyarapszik, hanem hirtelen sokat.

Ha valaki normális mennyiségeket eszik, úgysem lesz extrém mértékben nehezebb a végére, hacsak nem ödémásodik.

Az viszont már megint más tészta.

292. mézeszserbó (válaszként erre: 289. - E3e8ab07a5)
2008. márc. 21. 08:49

Köszi, hogy leírtad a tippeket. Nekem szerintem a magnézium tabik segítenek, de azért így is néha előfordul, hogy akadozik a dolog. Azt a lekvárt majd kipróbálom, a többi nálam sose nem jött be.


A melleimmel én is így vagyok, már az elején be kellett ruháznom új melltartókra és a mellbimbóim időnként baromira égnek, fájnak, mintha totál ki lennének száradva.

2008. márc. 21. 08:48
Sziasztok Lányok!
290. ec1b507515 (válaszként erre: 289. - E3e8ab07a5)
2008. márc. 21. 08:35
Szia! Mellbimbó védő krém :GARMASTAN. Valamikor hiánycikk volt, nem tudom most lehet e kapni? De megpróbálhatod, vagz kérj tanácsot gyógyszertárban.
2008. márc. 21. 08:32

Most olvastam csak végig a tegnapi hozzászólásokat. Lehet, hogy az én kiskönyvem is ilyen, csak ennyire rövid az agyam, hogy nem emléxem?! Délután megnézem!

Tippek székrekedésre:

- Tamarin lekvár (tegnap vettem, kipróbáltam, este már sikerélményem is volt, reggel 1 kilóval mutatott kevesebbet a mérleg :-))

- Lenmag (egy kiskanál, sok folyadékkal. (Ma veszek ilyet is)

- Langyos víz, meleg üres tea éhgyomorra, rögtön ébredés után (eddig én mindig kakót ittam, ami ugye hasfogó, ma reggel teával kezdtem)

- Materna vitamin, ebben van valami, ami elősegíti a nagydolgot, míg az Elevit inkább gátolja. És azt mondta a védőnő, hogy az Elevit annyival jobb csak, hogy felkészíti a testet a terhességre, ezért kell előtte 3 hónappal szedni, na de hát én erről lemaradtam. Így váltok majd, de ezt sem fogom mindennap szedni!

- Ja és valami légzőgyakorlat, reggel ágyikóban, ami megmozgatja a beleket, ezt nem értettem igazán pontosan!


Én csak azért félek a hízástól, mert hajlamos vagyok rá, és nagyon nehezen adom le a kilókat, jó ideig eltartott, míg elértem a vágyott súlyt annak idején. Nem akarok fogyózni, inkább csak a ch bevitelre figyelek, este már nem eszem csak fehérje tartalmút. Nőverem sokat hízott a gyerkőcökkel, az első után vékonyíabb lett, mint terhesség után, a második után viszont elég sok felesleg maradt rajta, amit azóta sem tud leadni!


Van egy kérdésem, segítsetek már nekem, ha tudtok!

Hámlik a bőr a mellbibmbómon, nem tudom mivel lenne érdemes bekenni. Meg egyébként is jó lenne valami mellápoló krém, az enyém már nőtt egy méretet 80B-ről 85B-re véltozott, (páromnak tetszik, nekem annyira nem, eddig sem volt túl kicsi, én már lassan durva didinek hívom :-), mi lesz belőle a végére). Köszike, előre is a segítségeteket!

Hú, ez jó hosszúra siekredett!

2008. márc. 21. 08:29

Sziasztok!


Hogy aludtatok?


Kivéncsi vagyok a mai nap milyen lesz, mert az a tapasztalatom h egyre rosszabb:(, émelygés szempontjából. De ne untatlak ezzel titeket.


Remélem mindenki jól van.


Még lenn egy csomó dolgom, takaritás stb., nem tudom h leszek kész vele!


Szép napot Nektek!

És irjatok, olyan jóóóó olvasni:))

287. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 279. - Liaandi)
2008. márc. 21. 08:09

Szia Andi!

Szerintem az enyém nem ilyen, de ha hazamentem megnézem. Pusszancs!

286. liaandi
2008. márc. 20. 21:30
Sziasztok!Én amikor a kislányomat vártam akkor 45kg-val kezdtem a terhességet,és 65kg-val fejeztem be!Az pedig kerek 20kg!Nem akartak kórházba fektetni!És a másik pedig az hogy 5 nap után a kórházból 50kilóval mentem haza!A lánykám szép nagy baba volt!Nekem is mst azt mondta a védőnőm,aki persze fiatalabb nálam,gyereke sincs,hogy 15kg-nál többet nem kéne hízni!Erre mondtam nekihogy én 20-at híztam az előzőnél és nincs semmi bajom és nem is volt!Majdnem leesett a székéről!
285. bbeus73
2008. márc. 20. 19:44
Nekem a múltkor a körzeti dokim asszisztense mesélte, hogy egy lány 22 kg-ot hízott, s ez annyira megterhelte a szervezetét, hogy a szülés alatt az ő életét kellett menteni. Szóval nem hülyeség, nekem mindenképp vigyáznom kell, mert a hormonkezelések miatt sajnos így is súlyfelesleggel kezdtem a terhességet. De megfogadtam, hogy ha majd egyszer vége lesz a szoptatásnak, akkor nagyon komolyan nekifogok a tornának, és lefogyok. Remélem, sikerülni fog.
284. mézeszserbó (válaszként erre: 276. - E3e8ab07a5)
2008. márc. 20. 19:07

:))) Itt is hideg van, majd megfagytam.


Mellesleg nem értem, hogy sok doki vagy védőnő miért problémázik annyit a kg-ok miatt. 10 kg miatt pl. marhaság valakit kórházba dugni. Nem azt mondom, hogy totál el kell engedni magunkat és felszedni 30 kg-ot, de a 15 sem világvége.


Milyen tippeket kaptál? Ha netán szükség lenne rá, bevethessük:). Nálam ugyanis sose nem lehet tudni...

283. mézeszserbó (válaszként erre: 280. - Bbeus73)
2008. márc. 20. 19:00
De jóóó, most már legalább Titeket is nyomon tudunk követni:)
282. mézeszserbó (válaszként erre: 279. - Liaandi)
2008. márc. 20. 19:00
Enyém is ilyen, s Macifülé is:)
281. ZiZi81
2008. márc. 20. 18:44

Sziasztok!


Jelentkezzetek a Pocakos topikban,mert elfogytak az 1.trimeszteres kismamák a listáról:)Kell az utánpótlás!!!

280. bbeus73
2008. márc. 20. 18:44
Sikerült vonalzót készítenem!!!!Mire rájöttem.....
279. liaandi
2008. márc. 20. 18:41
Sziasztok!Milyen a kiskönyved?Az enyém fennt van az adatlapon!Azt ondják egyfrmát kap mindenki!
278. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 277. - Bbeus73)
2008. márc. 20. 18:39
Szia! Valóban nagyon jó érzés, de fura is egy kicsit!
277. bbeus73 (válaszként erre: 269. - E3e8ab07a5)
2008. márc. 20. 18:25
Örülök, hogy te is a kiskönyvtulajdonosok táborába tartozol! Ugye milyen jó érzés?
276. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 270. - Mézeszserbó)
2008. márc. 20. 16:18

Szia!

Szerintem a ruha dobott rajtam még egy-másfél kilót (Vastag naci, top, vastagpulcsi, csizma + disznómérleg)még jó hogy nálunk hideg van, így nem néztek hülyének, de így ennyi plusszal kezdek. Ja, és újra gondok vannak a nagydologgal, most kaptam tippeket, kipróbálom azokat is! Sőt már iszonyúan kellett pisilnem is, alig vártam hogy vége legyen! Így 59 kilóval kezdek kiskönyv szerint, kb. 57 vagyok egyébként (ami így is két kiló pluszt jelent).


Sajnállak bennetek a hányinger és rosszullét miatt. Hál'Istennek engem már csak este támad meg, esetleg egy kis émelygés napközben, de csak akkor ha nem eszek időben és kiürül a pocim!


Pusszantás

2008. márc. 20. 15:13
Többiek, Ti hogy álltok a rosszullétekkel?
274. mézeszserbó (válaszként erre: 267. - Adél21)
2008. márc. 20. 15:13

Hát igen, az Unokanővérem is borzasztó hányós volt mindkét terhességénél, csak a huszadik hét környékén jött a javulás. De gondolom az ilyen esetek azért ritkábban.

Örülök, hogy Te már jobban vagy:)

273. mézeszserbó (válaszként erre: 263. - Ec1b507515)
2008. márc. 20. 15:11
Panga, most látom, hogy Te is szenvedsz még mindig:(. Jobbulást Neked is!
272. mézeszserbó (válaszként erre: 268. - Bbeus73)
2008. márc. 20. 15:09

Együttérzek Veled, remélhetőleg tényleg enyhül Nálad is a dolog hamarosan! Azért próbálj meg sokszor eszegetni picikéket.

Nekem is nonstop hányingerem volt sokszor, sőt pl. ma is. Mostanra annyi változott, hogy nem mindennap van egész nap hányingerem. Ezt jól megaszontam:). És messze nem olyan intenzív, mint pár hete. Tehát tényleg türelem, sajnos ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni:(.

Nekem talán a sós péksütik jönnek be leginkább: pogácsa, kifli, magos bigyók. Meg a citromos hideg víz.

Előre is gratula a 10. héthez:D.

2008. márc. 20. 14:59
Amúgy már megint elfelejtettem köszönni: Sziasztok!!!
270. mézeszserbó (válaszként erre: 269. - E3e8ab07a5)
2008. márc. 20. 14:59

Szívből gratulálok a Kiskönyvedhez:))).

Végülis hány kg ruhát vettél fel a védőnővel való találkozás tiszteletére;)?

2008. márc. 20. 14:55

Sziasztok!

Kiskönyvtulajdonos lettem, meg kaptam még egy pár olvasnivalót, meg Rossmann-os kupont, ami tavaly szeptem 30-ig vot érvényes! :-) hi-hi! Este átlapozom őket, ha lesz még energiám, mert most úgy érzem itt alszom el az irodában. De ciki lenne! De nem baj, mindjárt itt a 12. hét, és utána hiperaktív leszek.

Jövő7en vár rám belgyógyász + vérvétel, hát bizti szupi lesz!

Jók legyetek és írjatok jó sokat!

268. bbeus73
2008. márc. 20. 14:39

Sziasztok!

Én kb. másfél hete értem a hányingeres korszakba, ne tudjátok meg, egész nap kínoz. Minden kajától undorodok, úgy kell valami kaját magamba tömnöm, hogy ne legyek éhen, amellett, hogy persze éhes vagyok. Remélem, el fog múlni.

Holnap leszünk 10 hetesek!!!!!

267. adél21 (válaszként erre: 265. - Ec1b507515)
2008. márc. 20. 08:25

Remélem tényleg elmúlik neked is hamarosan!

Én annyira xarul voltam, hogy már azon agyaltam, hogy biztos még a 12 hét körül sem fog elmúlni és végig ilyen rosszul leszek, mint egy barátnőm pár évvel ezelőtt. Szegény végigkínlódta mind a kilenc hónapot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook