Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 júliusára babát várók fórum

2008 júliusára babát várók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
19478. mamijuli
2009. nov. 12. 21:41
Micsoda pangás! NA mi van ma, a net is elkapta a vírust és nem működik, vagy miért nem írtok?
19477. mamijuli (válaszként erre: 19466. - Mókicaaaa)
2009. nov. 12. 16:35

Köszi a kérdést, a gyerkőcök meg vannak...:)ANitán alig jött ki kiütés, nem si tudom, mit mondaj, örüljek-e, vagy sem. Láz semmi, minden ok, olykor már kérdőre vonom, himlős-e:)

Maja egy kicsit nyűgös, de semmi új. Én vagyok egy kicsit lerobbanva. Egész nap egyedül itthon, szórakoztatni két kicsi gyereket, egyik nyűgös, másik egyedül szeretne játszani, a kisebb mindig elrontja a játékát, ezért folyton ordít és engem hív. Szóval...LEsz jobb is. Idestova jó két éve élek ilyen bezárkózott életet, mert a terhesség alatt folyton feküdnöm kellett, utána pedig babaápolás,stb. Minden rendben van, élvezem a gyermekeimet, nem is tudom, mi lenne velem nélkülük, de szeretnék egy kicsit én is egyedül lenni. Nem sokat, csak egy kicsit, néha.

Apa akar segíteni, most hetente járok egy nagy kórusba énekelni, legalább akkor kikapcsolódok. Ő focizni jár, tehát mindeninek kijárt egy kis kikapcsolódás. Effektív segítségem nincs, de hát úgy érzem lassan túljutunk a nehezén, mind önállóbbak.

Ó, ebből aztán jó kis litánia kerekedett.

19476. Mókicaaaa (válaszként erre: 19475. - Szofi28)
2009. nov. 11. 20:44

hát szomorúan olvastam a naplódat is, kitartást Szofi!!!

Puszi nektek!!!!

19475. szofi28
2009. nov. 11. 19:23

Sziasztok, jó rég nem voltam, de akik rendszeresen olvasnak tudják az okát.

Mióta Apa elment, káosz uralkodik a lakásban, Laurában és bennem is egyaránt.

Kezdjük a lakással: kétszer sikerült egymás után eláztatni a fürdőszobát, ugyanis nálunk még a mosógép a kádba van kivezetve, mondván, hogy ha majd felújítjuk a lakást, akkor mindent megcsináltatunk tutira. Most azonban a felújítás várat magára, hiszen fontolóra kell vennünk a költözést. Szóval meg vagyok róla győződve, hoyg Laura vette ki a csövet, két egy mást követő napon, ráadásul az első elázás után vettem új fürdőszobaszőnyeget, ami a második nap ronggyá ázott.

Laura nem akar enni és aludni, ez mára már olyan szintet ért el, hogy egész nap nem aludt, így fél 7-kor már lefektettem. 3 után majdnem sikerült lefektetni, de Anyukám pont akkor jött, Laura meg persze teljesen bepörgött a Mama látványától így már esélytelenné vált az alvás.

Én meg ezek kombinációjától plusz Apa hiányától vagyok depressziós. Erre még rásegít ez a hülye időjárás is, már 2 napja ki sem mozdultunk, szerintem Laura is ezért nem fárad el annyira. Hiányzik már a társasági élet, hiszen elég monoton egész nap csak babanyelven beszélni, és felnőttekkel meg alig.

Délutánra már annyira kész voltam, hogy mikor Anyu megérkezett, fogtam magam, és elmentem sétálni. Iszonyatosan hideg szél fújt és az eső is szemerkélt de legalább kiszellőztettem az agyamat kicsit...


Hát ennyi történt velünk dióhéjban...

19474. annelly (válaszként erre: 19473. - Mókicaaaa)
2009. nov. 10. 21:31
:( jobb ötletem nincs
19473. Mókicaaaa (válaszként erre: 19472. - Annelly)
2009. nov. 10. 21:00
hogy ezen nem lehet segíteni csak bogyival...:-(
19472. annelly
2009. nov. 10. 20:35
És a nőgyógyász mit mond?
19471. Mókicaaaa
2009. nov. 10. 20:30
nekem annno volt jó, mikor fogigátlót szedtem, mert az ugye enyhíti, de mivel nem szedhetek, így ez nem segíthet...
19470. Mókicaaaa (válaszként erre: 19468. - Annelly)
2009. nov. 10. 20:29
hát akkor szerencsés vagy, mert nekem 3 hónapos volt Gergő, azóta megvan és egyre durvább, mostmár fájdalomcsillapítóval is nehéz volt elviselni...
19469. annelly
2009. nov. 10. 20:15
telet=telt
19468. annelly (válaszként erre: 19463. - Mókicaaaa)
2009. nov. 10. 20:14
Hááát... erre nem tudok választ adni. Az igazság az, hogy márciusban jött meg először a szülés után, és úgy veszem észre, hogy minden alkalommal valamiért kellemesebb. Vagy a görcsök enyhülnek vagy kevesebb ideig tart, de javul. Hogy ez meddig tart, és mikor áll be, azt nem tudom, így azt sem, hogy augusztus óta enyhült-e jobban esetleg a szopi elhagyása miatt. Szeretnék egy kicsit többet edzeni, mert abban 100%-ig biztos vagyok, hogy a kemény sport miatt kevesebb ideig tart, és kevésbé görcsöl. annak idején, mikor heti 9 edzésem volt, összesen 3 napig tartott, és alig éreztem, cserélni is azért cseréltem a cuccokat, hogy mégse páljon alattam/bennem, sose telet meg.
19467. Mókicaaaa
2009. nov. 10. 19:29
Lili, Bumbu, Martone, Szofi oly régen voltatok, adjatok már hírt magatokról plíííz!
19466. Mókicaaaa
2009. nov. 10. 19:29
Juli! Hogy vannak a gyerkőcök?
19465. Mókicaaaa
2009. nov. 10. 19:28
Timcsikém várom a beszámolót a suliról...
19464. Mókicaaaa
2009. nov. 10. 19:28
úgy látszik már nem tudok írni, sorry a hibákért...-(
19463. Mókicaaaa
2009. nov. 10. 19:28

ŰÖrülök kismamik hogy jól vagytok, Oici olvastalak, hiányzol már innét, gyere minél hamarabb!

Tényleg Nelly!

A szopi elhagyása óta neked már megjött, tapasztaltál görcs enyhülést? mert én bízom benne, hogy javul a helyzet nálam...

19462. Pici04
2009. nov. 10. 17:05

Sziasztok Lanyok!


Jelentem megvagyunk,de meg nincsen internetem.Allitolag ezen a heten .....

Mar vaaaaaarom!

Puszi.

19461. vuck
2009. nov. 10. 14:08

sziasztok, igyekszem visszaolvasni, mert az utóbbi időben hanyag voltam. boldi minden erőmet leszívja, ha alszik én is pihenek. szerencsésen túl vagyok az első 12 héten, erre mostanában erős a hányingerem és vagyok fáradt a végletekig. úgy látszik ez a gyerek fordítva van bekötve :-))

azt láttam sok a betegeskedő, sok gyógypuszi mindenkinek!!

19460. annelly
2009. nov. 10. 14:05
gézem=végzem
19459. annelly (válaszként erre: 19457. - Mamijuli)
2009. nov. 10. 14:04
Én is felajánlom neked, hogy ha egyszer majd elmegyek plasztikai sebészetre mellkisebbítésre, amit kiszednek odaadom (legalább természetes lesz:)
19458. annelly (válaszként erre: 19455. - Mókicaaaa)
2009. nov. 10. 14:02
Jólvan, majd postázom az üzenőfüzetem:) Nem találtm még, illetve kevés idő volt, de ha mást nem holnap készítettek apával, és igyekszem majd felrakni. Ha itthon vagyok, akkor alig győzöm utólérni magam a rengeteg házimunkában (de néha azért ideférkőzök pihenni), ha mag az uram van itthon, akkor megyek dolgozni...ilyen az élet. Azon röhögtünk tegnap nagynénémmel, hogy mikor kicsi voltam, mindig azt hajkurásztam, hogy nekem majd bejárónőm lesz, most meg olyan világot élünk, hogy nemhogy én gézem a házimunkát, bejárónő nincs, de én még lehetek az... (persze azért ennyire nem szar a helyzet, de sose tudni).
19457. mamijuli
2009. nov. 10. 12:58

SEhol senki?

Móki ksözönöm a kilókat. Remélem a megfelelő helyre - értsd melltájékra - mennek föl:D

Anita nem kapott védőoltást. Maja sem. Egyenlőre minden ok, ma voltunk dokinál, alig néhány pötty van, láz semmi, Anita játszik...

Majd meglátjuk, mivé alakul.

19456. Mókicaaaa
2009. nov. 9. 19:56

Te Juli!

És Anita kapott védőoltást?

19455. Mókicaaaa
2009. nov. 9. 19:56
Nellykém neked meg feketepont, mert akartam nézni rólad a szép csini fotódat, erre tessék.. sehol-semmi...
19454. Mókicaaaa (válaszként erre: 19452. - Mamijuli)
2009. nov. 9. 19:54
adok egy pár kilót szívesen...
19453. annelly (válaszként erre: 19452. - Mamijuli)
2009. nov. 9. 13:33

Az még jó is, hogy kisebbek, mert könnyen kezelhető:)

Az enyém nemcsak összemnet, de meg is lógósodott:( ezen csak a plasztika segíthet, azt pedig a következő 10 évben nem tervezek, így marad a melltartó....

19452. mamijuli
2009. nov. 9. 13:25

Sziasztok. Ma hívtak az oviból, menjek Anitáért, mert himlős. Jól indult a hét:) Nem tudom, a MAja elkapja-e.

Az oltást illetően osztom anelly véleményét, bár mindenki maga érzi, mire van szüksége. Nálunk nincs pánik, de azért van valami a levegőben...

Kilók: 53 kg-mal kezdtem a terhességet, most 52 vagyok. Magam se tudom, hogy csináltam. Szerintem azért rám férne legalább egy-két kg, apa szerint is. Lánykoromban úgy 57-58 voltam. apa azt szereti én viszont így érzem magam jobban. Igaz, a melleim ennyi kg mellett egy kicsit kisebbek, mint korábban, de sebaj. Szerencsére nem tűntek el, csak kisebbek, mint voltak.

19451. Mókicaaaa (válaszként erre: 19450. - Csillu77)
2009. nov. 8. 15:53
van recipe nélkül is de az, mint halottnak a csók...:-(
19450. csillu77 (válaszként erre: 19440. - Timihugi)
2009. nov. 8. 15:31

Sziasztok!


Az utóbbi két napban kicsit sikerült gatyába rázni a lelkemet, na meg erőt gyűjteni a folytatáshoz. Jó lenne már egy kis napsütés, talán akkor a depi se akarna folyton belém bújni...:-P


Anna lányom már tavaly január óta jár heti kétszer úszni, de sajnos a szakember szerint ez kevés. Persze nagyon egészséges, erősít, tartást ad, de nem gyógyít. Erre kell a torna. Annak ellenére, hogy nem súlyos a helyzet, azt mondják, ha tovább romlik a dolog, fűzőt kell majd hordania. Nagyon fiatal, még vagy 10 évig nem csontosodik a gerince, nagyon oda kell figyelnünk, nehogy baj legyen. Az viszont szerencse, hogy idejében észrevettük.

Mit mondjak, vérzik a szívem, olyan szép, sudár kislány, jobban örülnék, ha fotómodell lehetne, nem gerincbeteg...


Nelly, gratula a formád visszenyeréséhez! Sajnos én is így jártam, ugyan visszatértem a súlyomhoz, de 3 szülés után a csípőm szélesebb annyival, hogy a régi ruháimat már nemigen tudom hordani, plusz a mellem szinte teljesen elfogyott.


Móki, jobbulást! Remélem sikerült valamit szerezned, elvileg van recept nélkül is gombaölő, nem?

19449. annelly
2009. nov. 8. 13:52

Sziasztok!

Hol is kezdjem...nem dicsekedni akarok...de azért jól esik. Terhesség előtt 54 kg voltam, de egy hízókúra után (hogy könnyebben megtermékenyüljek, 2007 nyarán 51.5-ről indultam. Egészen jó formában vagyok, ahhoz képest ez tény (76 kg-al mentem szülni:), a hasamon még van némi fölösleg, ami nem lenne dúrva, a gond inkább az, hogy nagyon vékony testalkatú vagyok, a bordáim nagyon keskenyek, a csípőm is ment vissza jócskán (83 centi volt régen, 103-al szültem, és most kb 90), tehát az úszógumi nagyon látszik. A másik meg az, hogy olyan gyorsan fogytam (2 és fél hónap alatt 12-15 kiló), hogy a bőröm nem tudja tartani a lépést, és lóg, ami miatt passzos felsőt nem hordhatok, mert ha leülök extrán kibuggyanik, pedig masszírozom ezerrel, és egyre aktívabban mozgok is. A mozgásról jut eszembe, hogy a szopi befejezése után nemcsak azért fogytam ilyen brutálisan (szerintem), mert helyreállt a hormonháztartásom, hanem azért is, mert sokkal több energiám maradt, és ezt fel is használta/om. Esténként ha jó zene megy, akkor simán ugrándozok itt mint egy majom, cipelem a nem könnyű gyerekem akár órákon át, ha elalszik külön élmény, és futni is eljárok néha. És kétszer olyan gyorsan tudok takarítani... ha meg fáradtnak érzem magam a kávé helyett nyújtok. Ja és nekem az étvágyam is lecsökkent, extra éhesnek kell lennem, hogy 2 palacsintát lenyomjak. Képet mindjárt keresgélek és a naplómban rögzítem.

Gyógyszertéma: Nekem nagyon rossz atpasztalataim vannak (már amennyire belelátok), de az igazsághoz hozzátartozik, hogy minden gyógyit úgy raknak össze, hogy a bajodat ugyan orvosolja, de tesznek bele mást, ami meg más problémát idéz elő, hogy utána megvegyél egy jóval drágábbat, és folytatódik a láncreakció, ugye milyen gyakran találkozunk azzal a problémával, hogy egész télen betegeskedünk? És persze a 4-5. körnél már a legdrágábbat is megvesszük, csak gyógyuljunk ki végre. Hát így lehet ez valahogy Móki antibiotikumával, ami nem drága, de a gombaölő rózsaszín-kék kapszula már igen....

És így van ez az influenzával is, jó nagy kampányt csinálnak neki, hogy minél többen megvegyék, aztán vannak benne olyan anyagok, amik bizonyos más gyógyszerekkel vagy más jellegű betegségekkel együtt olyan hatást váltanak ki, aminek jó kemény szövődményei vannak, esetleg halált okoznak, ez megerősíti a statisztikát és megduplázza a keresletet. Keménynek hangzik mások életével játszani, de azért mert mi nem vagyunk ilyenek, még ne gondoljuk azt, hogy nem is léteznek ilyen emberek. Az, hogy az erős immunrendszerűek jobban ki lesznek téve az esetleges szövődményeknek meg evidens, minden betegségnél így van, hiszen ha elkapsz valamit, amivel hagyod megbirkózni a szervezeted (ami erős, ezért nem is oltatod magad), akkor az influenzával vívott küzdelemben legyengül, így a megfázás, tüdőgyuszi stb. hamarabb ledönthet a lábadról. De ehhez nem kell h1n1, elég egy kis megfázás is, hogy jobban ki legyél téve esetleges szövődményeknek. Amit tehetsz ellene, ha az influenzát átvészeled, hipervitaminózisba kergeted magad, így extra gyorsan felépülsz és élőflórás tejtermékeket eszel mondjuk keversz bele korpát és akkor még tutibb, így védekezhetsz a szövődmények ellen. Huh, ez csak a véleményem, kicsit most már ki kellett írnom, akit esetleg megsértek vele, bocsánat.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook