Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 júliusára babát várók fórum

2008 júliusára babát várók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
19328. szofi28
2009. okt. 16. 08:13

Szaisztok, tejtémában én is azt mondom, hogy 2 éves koráig biztos nem fogok rendes tejet adni, sajnos a ababtejet Laura sem issza meg, amíg van anyatej, addig nem gáz, de mi lesz utána? Mondjuk jövő szeptemberben bölcsibe megy, ott tutira tejeskávét és kakaót kap majd, na meg tejjel behabart főzeléket!


Laura már jól van, éjjel kapott egy kúpot, mert megint nem aludt 11-ig, hajnalan máre nem volt meleg a homloka. Móki, a 15 hós MMR oltástól lázasodott be, ahogy várható volt, a 8. napon.

19327. Pici04 (válaszként erre: 19326. - Bumbu23)
2009. okt. 16. 00:11

Szia Bumbu!


Köszönöm a biztatast.Amugy en hiszem,hogy meg ebben az eletben többszörösen visszakapja az elettöl azt amit velünk tett.

Sogorod meg mindig Nalatok van,vagy mar ki tudtatok robbantani?

Sajnalom az Anyukaddal törtenteket.Veres magyar ,mai valosag.

A mütetekert,illetve az atelt dolgokert nem irigyellek sem Teged,sem Timit.Borzaszto erzes lehet......

19326. bumbu23
2009. okt. 16. 00:02
Pici:olvastam a naplodat.A ferjed mar komolyan szanalmas.Viszont teged nagyon becsulek.Le a kalappal milyen meltosaggal viseled az egeszet foleg igyu varandosan.Nem szoktam rosszat kivanni senkinek de remelem egyszer meg radobben a ferjed mit veszit...Puszi nektek Marcussal es a picurnak.
19325. bumbu23
2009. okt. 16. 00:01
Moki:en tapszert adok egyelore.Bar eldontottem, hogy ez volt az utolso doboz.Szinte mar alig issza.Sorban boritom ki az uvegeket.Viszont a tehen tejtol meg mindig idegenkedem.De azt hiszem lassan felesben elkezdem neki adni.
19324. bumbu23
2009. okt. 15. 23:59

Sziasztok!!!


Timi:en is elolvastam a naplodat.Koszonom a hozzam intezett sorokat.:-)A forgatokonyv eleje hasonlo volt mint nalatok.Ket fecskendonyi altato szuszpenzio.Nalunk s ajnos nem hatott.David annal erosebb.Itt Angliaban egy szulo mehet a gyerekkel az altatasra.Aferjem valalkozott mert felkeszitettek,hogy elegge remiszto.David az ellen is harcolt.A maszkbol altalaban egy ilyen kicis gyermek egyet szippant es annyi.Az en medvebocsimnak 5!szipantas kellett.De akkor ossze is csuklott szegeny.Igazabol en a mai napig nem akarok vissza emlekezni.Azt hiszem eletemben ketszer eltem csak at ezt az 5-6 orat ami orokkevalosagnak tunt.Ebredeskor a labadozoba is egy szulo mehet be egyszerre.A folyoson mikor szoszerint rohantam hallottam,hogy a kicsi fiam mar rekedt volt a sirastol.Mire odaertem azt hittem valami oriasi baj van.A fiam csukott szemmel sirt,orditott..Na mindegy itt abbahagyom mert nem akarok emlekezni.Orulok, hogy tul vagyunk es matol marcsak 6 het van hatra a gipszlevetelig.


Timi;Te legalabb mar megerted az erzest.Bar ne ertened...De orulok, hogy minden jol ment.Puszi a kis betegnek...

19323. Pici04 (válaszként erre: 19322. - Mókicaaaa)
2009. okt. 15. 22:54

Szia Moki!


A babtej az mar atmenet a tapszer es a tehentej között.Ha bizonytalan vagy tej kerdesben,akkor megprobalhatod elöször a babatejjel is.

Allergiarol annyit,ha nincs a Csaladban ,akkor minimalis az esely,hogy Gergö az legyen.

Nekem kicsi koromtol volt allergiam a tejre es a dokink Marcusnal azt javasolta,hogy ovatosan tejtermekekkel kezdjük a tej bevezeteset.

Szerencsere Ö nem örökölte tölem a hajlamot.

19322. Mókicaaaa
2009. okt. 15. 20:24
Ne nevessetek ki, de a tápszertémában tudatlan vagyok, mivel még sosem használtuk.. szóval mi a különbség a tápszer és a gyerekital között?
19321. Mókicaaaa
2009. okt. 15. 20:22

Szijjasztok!

Hát Bumbu elhiszem hogy fel vagy háborodva...jogos...Én pont hallottam a Tv-ben, amikor erről volt szó, hogy mivel nem kaptak a kórházak elég pénzt, így műtéteket nem tudnak végrehajtani, csak sűrgős -életmentőket..hát szép....-((

Timcsikém én már akkor is, de a naplódat olvasva, ismét elérzékenyültem...Fúúú...szörnyű hallani úgy sírni a gyerkőcöt, hogy nem tudod megvígasztalni...

Tejtéma: Valószínű, hogy 3 éves koráig nem fogok várni, de egy valamit viszont tudni kell, a tejtől kialakuló allergia nem rögtön jön ki, hanem állítólag 3-6 hónap múlva, amikor már telítődik a szervezet és nem tud mit kezdeni a tejcukorral, vagy tejfehérjével...szóval sajna nem olyan, hogy adok pár napig és ha nincs gond adhatom tovább..ezért vagyok bátortalanabb elkezdeni...

Szofi örülök, hogy hallottunk rólatok, fogacska miatt lázas a Nagylány?

Csillute is gyere sűrűbben! Szerncsére Vuck most sok pirospontot kap, mert gyakrabban látogat minket!:-)

19320. vuck
2009. okt. 15. 18:45

sziasztok! jajj timi, olvastalak, hát összefacsarodik a szívem, meg akkor is, ha bumbu rátok gondolok. nagyon bátor anyukák vagytok, bátor gyerekkel!

ami a tejkérdést illeti, nálunk a két évet javasolják. mi egyelőre csak az egyebeket esszük, mint joghurt, csokitlanított túró rudi stb. bár a tévében egyszer egy doki arról beszélt, hogy az új trend az, hogy még a szopással egyidőben kell adni először, hogy az immunrendszer "megismerje". szóval káosz van ebben is :-)

nálunk az a probléma, hogy boldi nem iszik meg semmi tápszer-jellegűt, mióta abbahagyta a szopást (mikor a kistesó beköszönt). se babatej, se tejpép, magában se, ízesítve se max. a sinlac, amit csak egyszer lehet ugye. szóval mi teát iszunk hajnalban, azzal eddig elvolt, de én örülnék valami vitaminos dolognak. nincs ötletetek?

19319. csillu77 (válaszként erre: 19318. - Szofi28)
2009. okt. 15. 12:09

Jobbulást nektek!


Én is úgy jövök mostanában, mint az esti mese, hol volt, hol nem volt...

19318. szofi28
2009. okt. 15. 10:24

Sziasztok Lányok, már megint rég nem voltam, úgy látzsik, ez már rendszeres nálam!:(

Timi, olvastam a műtétet, szörnyű lehetett, jót sírtam rajta.


Most már igyekszem többet jönni, de ma megint nehéz napunk lesz, Lulu nyűgös a láztól.:(

19317. annelly
2009. okt. 14. 23:49

Huh, ez a tej dolog kissé felkavart, Zsófi minden nap iszik másfél deci házi tejet kakaó vagy kamarella formátumban...és még él!

De azért őszintén, a legtöbb orvos, védőnő, vagy tájékozottabb ember azt mondja egy éves koráig, aztán van 10% aki azt mondja, azért várhatunk másfél éves koráig, és akkor itt árválkodik ez az egyetlen egy... hm 3 éves koráig...én speciel ezt a hozzáállást nevetségesnek tartom. Ennyi erővel azt is mondhatná, hogy ha úgy érzed védelemre van szüksége a gyereknek, akkor zárd vitrinbe...

De ha nekem ilyet tanácsolnának, valószínűleg nekem ilyet tanácsolnának, vagy hidegen hagyna, vagy elkezdenék rajta gondolkozni...utóbbi esetben elmennék az orvosi egyetem nyilvános könyvtárába, átböngésznék pár jiteles könyvet, és ha nem találnék még csak hasonlót sem képen röhögném a gyerekorvost és leváltanám...de ez én vagyok...kicsit dúrva:)

19316. timihugi
2009. okt. 14. 23:17

Nelly, Csillu, Vuck! Nektek is köszönjük a tegnapi ránk gondolást! Remélem nem hagytam ki senkit. Ha igen, nem szándékos volt, de szóljon!


Senkisenemvan?

19315. timihugi (válaszként erre: 19308. - Time)
2009. okt. 14. 23:14

Köszönjük Drusza, már sokszorosan átadtam:-)!

Na..ez meg a másik gyökeresen ellentétes vélemény. Akkor most melyik? Melyik orvos mondja a jót?

Ez is már kezd hasonló lenni, mint a H1N1...kész káosz.

Tényleg...szabad itt kérdésre bocsájtani, ki oltat és ki nem? És miért döntött így?

Mi egyenlőre a nem mellett döntöttünk, inkább az immunrendszert erősítjük. Az én indokom 2 olyan orvos indoka, akik számomra hitelesek voltak. Másrészt tényleg úgy érzem, a média nagy pánikot kelt. Csak sajnos semmit sem tudhatunk biztosan. Mert akkor nem is lenne nehéz a döntés.

19314. timihugi (válaszként erre: 19306. - Mókicaaaa)
2009. okt. 14. 23:08

Pedig én is másfél éves korra terveztem a tejet...most megint elgondolkodtat a dolog. Az a baj csak, hogy nem lehet tudni, melyik érvelés a jobb. Ezt sajnos nekünk kell eldöntenünk, és csak találgatni tudunk, melyik lehet a jobb.

Nekem most az jut eszembe, hogy már évtizedek óta korábban vezetik be, mint 3 év. Eddig is felnőtt minden kisgyerek. De tényleg kicsit tanácstalan vagyok, pedig el kell döntenem hamarosan.

19313. timihugi (válaszként erre: 19307. - Annelly)
2009. okt. 14. 23:03

Eddig még csak azt gondoltam, csak úgy mondják, hogy a kicsit milyen jól viselnek dolgokat. Szerencsére (?) most már tudom is. Nagyon jó ezt látni!

Jó börzézést:-)! Meg kicsit jobb időt is hozzá:-)!

19312. timihugi (válaszként erre: 19311. - Timihugi)
2009. okt. 14. 23:00

Akkor már a naplómat is olvastad:-)...

mennyivel másképp látom már megint a dolgokat...ez éppen olyan, mint amikor még nincs gyereked, csak sejted, hogy működnek az Anyák. Aztán amikor neked is lesz, már biztosan tudod.

19311. timihugi (válaszként erre: 19310. - Bumbu23)
2009. okt. 14. 22:57
Aztamindenit!!! Hát már ilyen is van?! Komolyan mondom...hova jutunk???
19310. bumbu23
2009. okt. 14. 22:35

Sziasztok!


Timi:Orulok, hogy Berci ilyen jol viseli a dolgokat.Hamarosan el is felejtitek, hogy volt valami.

Kepzeljetek nagyon kivagyok akadva.Anyukamnak hetfon lett volna a mutete csipojevel.Protezist tettek volna be.Par honap mulva meg a masik oldalon.Akkora fajdalma van, hogy szinte mar a lakason belul sem tud normalisan kozlekedni.Mar ossze is pakolta a kis motyojat es szamolta vissza a napokat.Erre a doki ma hivta, hogy torolni kell a mutetet mert nincs penze a korhaznak.Nem tudjak megvenni a proteziseket igy sorban lekell mondja a muteteket.Azt tanacsolta probalja meg elojegyeztetni magat januarra talan akkor futja majd a koltsegvetesbol.Kesz....szohoz sem jutok....:(

19309. Pici04 (válaszként erre: 19306. - Mókicaaaa)
2009. okt. 14. 21:35

Szia Moki!

Szerintem a 3 eves kor azert eleg soknak tünik.

Marcus is kap tejtermeket,de a sjtot most nem kedveli vhogy es probaltam mar neki tejet adni,de 1 kortyot nem volt hajlando inni belöle.:D

19308. time
2009. okt. 14. 20:32

Timi, nagy puszi a kis Hősnek! Ügyesek voltatok!

Tej... Hm. Mindenfélét mondanak pro és kontra. Az én dokim meg kifejezetten javasolta, hogy kezdjem el a tejet adni még a napi négy szopi mellett is. Persze nem adok neki, csak tejtermékeket.

19307. annelly
2009. okt. 14. 19:53

Sziasztok!

Látod Timi, igazad volt, nem lett semmi baj...az ő szervezetük még olyan gyorsan regenerálódik, hogy 5 év múlva ha nem mondod neki, nem is fogja sejteni, még a nyoma se lesz sehol...

Más: Valaki jön börzézni szombaton? Mi ott leszünk, a téli holmikat érdemesebbnek tartom ott megvenni, a kabát úgyis kell már most is...

19306. Mókicaaaa
2009. okt. 14. 19:51
Mi megjöttünk az oltásról...A Kis Pocakosom nem sokat hízott az utóbbi időben, csak 9490 g és 76 cm..de ki vagyok akadva, mert azt mondta a dokink, hogy 3!!! éves koráig ne adjak tejet...kinek mi a véleménye erről? Én ezt gondoltam ki hogy ha hamarosan befejezem a szopit, majd másfél évesen tejjel váltanám le.. erre tessék..Kiváncsi vagyok a véleményetekre!!!
19305. Mókicaaaa
2009. okt. 14. 19:48

Szijjasztok!

Örülök, hogy jól van Berci és nincs fájdalma, ez a lényeg!

19304. timihugi
2009. okt. 14. 13:36

Sziasztok!

Jelentem megvagyunk, Berci is jól van, a műtét sikeres volt:-))))!!! Fontos dolog ez az Ő későbbi életének szempontjából...és az unokáim miatt is;-). Bár a doki szerint - páros szervként - nem lett volna valószínűleg probléma, de ez így van rendjén, annak a golyócskának is a helyén kell lennie. Nah...remélem értettétek, mit akartam:-).

A tegnapi nap (főleg)lelkileg nagyon nehéz volt. majd a naplómban írok részletesebben. De elmúlt, nyugodt éjszakánk volt, és ma...tényleg, mintha a tegnap nem is lett volna...Berci úgy jár-kel a lakásban, úgy játszik, eszik, olyan jókedvű, mint amilyen szokott lenni. Talán a mozgásában (felállás, leülés, guggolás) vélek óvatosságot, de fájdalmat nem jelez szerencsére. Tényleg hihetetlen erő van egy ilyen kicsi emberben!

Szeretném itt is megköszönni,hogy gondoltatok ránk, az üziket, sms-eket, vagy az itteni szorítást...mind-mind nagyon jól estek!

De azért azt kívánom, ne kelljen senkiért így szorítani többet!

Legyen szép napotok! Nekem is az van:-)!

19303. csillu77
2009. okt. 13. 22:45

Sziasztok! Gratulálunk a szerencsés fejleményekhez! Olyan fantasztikus, hogy a picik mennyi nehézséget elviselnek ilyen könnyedén! Itt van David és most Berci példája...


Nelly, csatlakozom, Ági is kb. úgy alszik, mint Zsófi. Imádja a puha, szőrös holmikat, takarókat, plüssöket, régebben a takaróját gyűrte maga alá. Egyszer aztán olyan jól sikerült, hogy egy másikkal kellett betakarnom és ezt reggel az ágya végébe tettem összehajtva. Azóta akárhogy fektetem le, mindig a pléden ébred, szinte az egész teste rá fér, de legalább derékból rákúszik. Ha meg elmegyünk itthonról, akkor a Tigris az alvóka.

Egyébként azt figyeltem meg, hogy amikor náthás volt Anna lányom, sokkal jobban tudott lélegezni, ha párnát tettem a feje alá arra az egy-két nehezebb éjszakára. Ebből az okból varrtam neki az első párnát, majd kimostam, eltettem. Igazi kispárnát csak 4 évesen kért, azóta azon alszik, de az se magas, inkább rugalmas.

Ági is imád gyalogolni, ha csak teheti, szalad a nagyok után. Érdekes, hogy ha együtt a család, akkor nálunk nincs kavicsozás meg maszatolás, csak ha megáll mindenki, amúgy szépen jön velünk.


Jó éjt!

19302. annelly
2009. okt. 13. 21:41
Gratula neki
19301. Mókicaaaa
2009. okt. 13. 19:49

szijjasztok!

Beszéltem telón Timcsivel,kicsit rosszul ébredt,de szerencsére minden rendben a kis Királyfival!!!!

19300. annelly
2009. okt. 13. 19:28
Timi remélem jól sikerült a mai nap!
19299. csillu77
2009. okt. 13. 13:18
Timi, mi gondolunk Rátok. Minden rendben lesz!
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook