Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 júliusára babát várók fórum

2008 júliusára babát várók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
19358. szofi28 (válaszként erre: 19357. - Mamijuli)
2009. okt. 20. 14:12

Nálunk is ez a helyzet, Laura nagyon anyás lett az utóbbi időben. Annyira, hogy most már az apja közeledését is legtöbbször visszautasítja, ah idegen van nálunk vagy mi megyünk át valakihez, leőször az én ölemből szemlélődik, míg össze nem szed egy kis bátorságot ahhoz, hogy önállóan felfedezze a terepet. Van, hogy egész nap a nevemet ismételgeti, már pisilni sem nagyon tudok nélküle.

Gondolod, hogy ha már abbahagyjuk a szopit, nálunk is javulni fog a helyzet!

Csak azért aggódom, mert jövőre nekünk is bölcsi, mi lesz akkor vele?

Mi is gondolkodtunk már, hogy el kéne vinni Anyósomékhoz, de nem visz rá a lélek... :(

19357. mamijuli (válaszként erre: 19353. - Martone)
2009. okt. 20. 11:59

Sziasztok, hát senki?

Emlékeszem, Anitának is volt anyás időszaka, de őt tizenhárom hónaposan elvitte anyukám és egyáltalán nem sírt utánunk. Három nap múlva mentünk érte, mert már mi nem bírtuk cérnával:D

A Maja egészen más mese. Kb kilenctől tizenöt hónapos koráig nem tudott lélegezni nélkülem. Hja, nem volt egyszerű. MÉg a fürdőbe is magammal kellett vinnem. Most viszont, amióta nem szopik, mintha önállósodott vonla. Vagy mégsem, mert most az apja után sír? haha

19356. Mókicaaaa
2009. okt. 20. 11:16
Timcsikém hogy van a Naffiú?
19355. Mókicaaaa
2009. okt. 20. 10:35
HAPPPPYYYYYYYYY HAPPPPPYYYYYY BIRTHDAY DRÁGA BENDIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!
19354. martone
2009. okt. 20. 08:03

Ha máshogy nem, azért majd innen az anyósoméktól a netről teszek fel majd képeket!

puszi mindenkinek és szép napot!

19353. martone
2009. okt. 20. 08:00

A fogacskákkal szenvedőknek pedig kitartást! Nálunk is ez van most műsoron. Meg persze kezd igen Anyás lenni Csengebaba. Ezért félek is hogy kicsit nehéz dió lesz nála majd a bölcsit kezdeni. Bendivel is nehéz volt, de ő nem volt anyás 14 hónaposan már dolgoztam és neki meg hiányoztak a gyerekek. Csengénél ez nem így van. ő nagyon jól megvan velem itthon. persze ha gyerekek vannak a közelben még jobb, de a lényeg hogy én ott legyek...

No most mennem kell, még össze kell dobnom a szülinapi ebédet meg valami vendégvárót.

Apa ma Pesten van valami tűzoltós dolgon. Csak remélni tudom hogy este 6 felé hazaér, akkor megvárjuk a tortával. sajnálnám ha nem lehetne itt mikor bontjuk. Drukkoljatok hogy hazaérjen!

19352. martone
2009. okt. 20. 07:57

Sziasztok!

Nagyon ritkán írok, de azért ha van módom nyomon követem a fejleményeket... sajna nincs saját netünk. úgyhogy így ritkán tudom.

Köszönöm, minden rendben. Leszámítva hogy a Bendi itthon van mert nagyon náthás, és úgy látom a picilány is kicsit kezd az lenni.

Bendegúz ma 4 éves!

Tegnap tortát sütöttem, ő is segített (leginkább nyalakodni;) ) A díszítést már akkor csináltam mikor aludt, hogy azért legyen meglepi is.

majd teszek fel képet ha lesz este még időm és net közelben leszek.

19351. Mókicaaaa
2009. okt. 19. 20:33
Rég voltatok Martone,Szurgo! mizujs veletek?
19350. Mókicaaaa (válaszként erre: 19349. - Mamijuli)
2009. okt. 19. 20:32
akkor nektek sem volt egyszerű napotok...Gergő egész nap szorította a lábom, úgy tudtam lépkedni is..nem eccerű...
19349. mamijuli
2009. okt. 19. 12:33

Sziasztok, végre gép mellé kerülhetek. Nem semmi volt ám a tegnapi napunk. A Maja egész nap elégedetélenkedett, szerintem a foga nől, azért nyűgös, és ezt valami furcsa vinnyogó hangon adja a tudtunkra. Én ettől a visongó vinnyogástól viszont migrént kapok. Jaj. AZ este amikor altattam (persze kínosan ment a dolog) már pityeregtem kínomban. Símogattam, becézgettem szegénykémet, de az a fránya fog...

Tegnap és ma alig aludt egy órácskát. hogy itt mi lesz?!

ÜDvözlöm Picit, Timi add át neki üdvözletemet. Sokat gondolok ám rá. Hogy mik nem vannak a világon. Sajna, ismerek néhány hasonló esetet.

Nálunk esik az eső, az é manóm pedig azt játszotta délelőtt, hogy a karjára tette a kistáskáját és odaállt az ajtó elé, kopogott, hgoy vigyem ki. Brrrr. És elaludni is csak kint akart. Elég komikusak lehettünk, babakocsi teljes fölszerelésben, anyuka esőkabátban, gyerek bebugyolálva, csak a két kis szeme látszott ki. De legalább elaludt, amire bent egyáltalán nem volt esély.

19348. Mókicaaaa (válaszként erre: 19346. - Time)
2009. okt. 19. 09:24
Jajj Szegény...:-( Szorítunk neki, ha beszélsz vele...
19347. Mókicaaaa (válaszként erre: 19345. - Annelly)
2009. okt. 19. 09:23

Nellyke,Nellyke.. nem rosszból írtam, amit írtam, nem ám besértődni, csak vannak bátrabb Anyucik, én egy túlaggódós, paramami vagyok...-)

Ma pl. megvetett egy szem mogyorót és már megfigyeltetés alatt tartom.. nehogy befulladjon..:-)

19346. time
2009. okt. 19. 09:02
Sziasztok! Picinek átmenetileg nincs netje. :( Egyébként jól vannak a helyzetükhöz képest.
19345. annelly
2009. okt. 18. 19:12

Sziasztok!

Kiwiwel én sztem télig várok, aztán adni fogok neki, ha már csak a tipikus téli gyümik lesznek a piacon... Epret már evett keveset, de nem lett tőle baja. Jövő nyáron már eszik majd szedret, málnát, ribizlit és áfonyát is. Áfonyát lepasszírozva pudingba már idén is adtam neki. bejövős volt.

Csajok, méz és tej ügyben, komolyan nem értem mi a különbség ha kajában kapja, vagy ha direktbe? Van egy adott mennyiség, pl fél deci tej, krumplipürébe simán benne van a kisember adagjába.... ha felforralsz fél deci tejet, felesbe felhígítod, és visszahűtöd, odaadod neki, pontosan ugyanannyira allergén. 5 mézeskalácsban szintén annyi méz van, mint egy szelet vajas-mézes kenyérben. Most az, hogy milyen formában kapja az allergia szempontjából teljesen mindegy szerintem.

Tojást már régóta eszünk, nekünk a doki néni is mondta, hogy lehet nyugodtan, ha 3 napig nincs semmi elváltozás, akkor nem allergiás. A tojásleves nagy kedvenc.

Csokit sem azért kap, mert szeretném ha lerothadnának a fogai:)

De azt gondolom, hogy a napi egy finomság, amiben nem mindig van csoki, az még nem rontja el a fogait. Ha mértéktelenül ehetne akármit, akkor nyilván, de legtöbbször gyümölcsöt nasizik, ha igényli, és így nem is jut eszébe, hogy esetleg többet kérne. Mi sem eszünk túl sok édeset, nem is kívánjuk, tehát tőlünk ellesni sem nagyon tudja.

Bumbu ilyen ajándéknak én is örülnék:)

19344. bumbu23
2009. okt. 17. 22:46
Szerintem is jo auto a Renault.A ferjemnek Laguna-ja van.Igazabol nem volt olyan nagy meglepetes a kocsi mert tudtam rola.Meg nincs nalunk a kulcsa mert az elozo tulaj intezi a pairokat.De persze orulok neki mint majom a farkanak...:-)
19343. Mókicaaaa
2009. okt. 17. 21:50
Mi is épp a múlt héten vettük át a cliot...jó autó szerintem...kényelmes vele közlekedni, mert kicsi...mindenhol elfér, könnyű parkolni is...
19342. Mókicaaaa (válaszként erre: 19341. - Bumbu23)
2009. okt. 17. 21:49

Aaaaaaaaaaaaaaaaaz igen!!!!

Hát nem semmi férjed van!!!!

19341. bumbu23 (válaszként erre: 19340. - Mókicaaaa)
2009. okt. 17. 21:34

Szia Moki!


Jo volt nagyon.Ettunk finomat ittunk egy kis vorosbort majd jott a meglepi.Kaptam egy kis renault Cliot csak a jogsit kell megcsinaljam.Jovo csutortokon kezdem a vezetest.

19340. Mókicaaaa
2009. okt. 17. 21:28
Nah milyen volt múltkor a vacsi?
19339. Mókicaaaa (válaszként erre: 19338. - Bumbu23)
2009. okt. 17. 21:28
Én tükörtojás darabot adtam neki múltkor, de Ő is visszautasította...
19338. bumbu23 (válaszként erre: 19333. - Vuck)
2009. okt. 17. 21:27

Vuck:en Davidnek adok epres joghurtot amiben szinte felesben van az eper.Eddig nem lattam meg semmilyen allergiat.


Csajok!

En tojasugyben vagyok tanacstalan.Hogy kezdjem bevezetni.Mar kostoltattam vele fott tojasbol a sagajat.DSe kikopte.

19337. Mókicaaaa
2009. okt. 17. 21:15
Kivit nem adtam még én sem úgy ahogy az aprómagvasokat sem...és mi a helyzet a mézzel, szintén nem kajába, hanem pl. kenyérre kenve?
19336. Mókicaaaa
2009. okt. 17. 21:14
Nelly én nem adok neki semmi csokit, az más hogy kap édességet süti, vagy keksz formájában, de én úgy egyenesben nem, rontja a szép kis fogacskáját...a tejet meg úgy ő is kapja, hogy kajába,pl. krumplipüré és palacsinta.. de most a tejivásról van itt szó...és mondom van ismerős, ahol csak rá félévre jött ki az allergia, tehát ezért kell vigyázni vele...de én csak irigylem azt aki bátrabb, lehet csak én vagyok ilyen fosós...
19335. Mókicaaaa
2009. okt. 17. 21:09

Szijja-Szijja Julikánk!!!!!

Hát tessék nem szégeynlősködni, hanem aktívan részese lenni a kis csapatnak!

Örülök, hogy jól vagytok!!!

Kérünk majd új képeket!

19334. mamijuli
2009. okt. 17. 18:56

Akkor sziasztok lányok. Jelentem, élünk megvagyunk, jól vagyunk mindnyájan. Én pár hónapig csak szégyenlősen kukkoltalak benneteket, nem jelentkeztem. De mivel látom, ismét jó kis társaság alakult ki, nincs sértődés, gondoltam, beszállok ismét.Szóval, visszafogadtok?:D

Majácska tíz napja nem szopik, szépen fejlődik, habár ő alkatánál fogva kicsinyke. A szopi egyszerűen elmaradt, én nem erőltettem, egyik este elaludt cici nélkül, másik este is stb. Ebben az az érdekes, hogy én előző este megpróbáltam, mi lenne, elaludna-e szopi nélkül. Hű, olyan visítást csapott, hogy azonnal vetkőzni kezdtem:D Gondoltam is magamban, ez a gyerek még nem érett meg a dologra. Erre másnap este ivott egy kis joghurtot és elaludt. Másnap szintén.

Tejügyben nálunk az az érdekes, hogy egyik lányom se szereti a tejet. A majába nem lehetne belediktálni se, Anita egyedül csokistej formájában issza (amit szintén nem szabad túlzásba vinni a cukor miatt). A tejtermékekből egyedül a joghurtot isszák, meg a tejfölt eszik.

19333. vuck
2009. okt. 17. 13:41

szerintem még nem, mert aprómagvas, mint az eper meg a málna.

annelly: én megszokásból csokitlanítom. úgy kezdtük, aztán rajtammaradt. na persze egyre kevésbé vagyok alapos. nem tudom, talán azért, hogy minél később kapjon rá a csokira. mert ha az anyjára ütött :-))

a tejjel habarás, meg a palacsinta természetes. önállóan nem adok tejet.

teljesen igazad van, hogy fokozatosan kell terhelni, ezért főzünk sokszor olyan kajákat, ami mindenkinek jó. egyrészt kényelmesebb, másrészt boldinak mindig az kell, amit mi eszünk.

19332. Pici04
2009. okt. 17. 13:28

Sziasztok Lanyok!


Szeretnem kerdezni,hogy kiwit lehet adni a Gyerekeknek mar?

19331. Pici04 (válaszként erre: 19330. - Lili13)
2009. okt. 17. 06:09

Szia Lili!


Ez csodaszep es mennyire igaz!

Oriasi felelöseg van rajtunk,hiszen nem könnyü feladat mindig,minden helyzetben helyesen "müvelnünk" a kis lelkük,de ezert vagyunk anyak.

19330. Lili13
2009. okt. 17. 04:41

Ezt az egyik verses forumbol loptam.... Foleg Picinek kuldom, de minden anyatarsamnak is egyben, legyen szep napotok!



ŐRI ISTVÁN: GYERMEKÜNK


A gyermek még védtelen,

a gyermek nem tudja mi a félelem.

A gyermek bátor és merész,

vakmerően tettre kész.

A gyermek még boldog és gondtalan,

kacag mindenen s minduntalan.

Szemében röpke vendég a bánat,

kis szíve érzi: mindenre van bocsánat.

A gyermek lelke hófehér.

illatos kalács, puha, lágy kenyér,

mit gyúrhatsz, ronthatsz és törhetsz,

de mit oltárra is felemelhetsz

ha türelmes szód nyomán

kivirágzik benne a szeretet virág.

Óvjad hát mindig gyermeked,

törékeny virág ő, könnyen földre hull,

úgy szólj hozzá, mint Isten angyala,

légy te is teljes lényedben

a türelem és szeretet maga.

S ha fedded is, érezze meg:

kemény a szó, de mögötte végtelen a szeretet!

Ne költözzön szívébe rettegés!

Álma legyen mindig édes,

szelíd tejszagú szendergés.

Ha mindezt híven megteszed,

ha kicsinyed óvod, védelmezed,

benne Isten száll le rád,

s Őt látod akkor is,

ha rád villantja tündéri, pajkos mosolyát!

19329. annelly
2009. okt. 16. 22:25

Sziasztok lányok!

A műtétes dolgokhoz csak azért nem szólok hozzá komolyabban, mert átérzem amennyire átlehet, de úgy érzem jobb csendben maradnom, biztos nem a legjobb dolog, és erre nem akarok még én is emlékeztetni másokat. De eggyüttérzek!

A táplálással kapcsolatos kérdésekre visszatérve...

A túró rudit miért kell csokitlanítani? Zsófi eszik csokit a rudin is meg smarties formában és kinder termékeket is kap. meg kismacit. Persze nem töménytelenül, minden nap van finomság, ez vagy süti, vagy puding, vagy krémtúró vagy édesség vagy ilyen extrudált vmi. A másik amit nem értek, hogy otthon is szerintem teljesen normális már ebben a korban, hogy tejjel habarsz, vagy adsz mondjuk palacsintát a gyereknek, no meg a pudling is. És ráadásul eddig még nekem nem is mondta senki, hogy rosszul csinálnám (se orvos, se védőnő). Tudom, hogy baromira különbözőek a vélemények, de én azt azért túlzásnak tartom, hogy ovis korig a gyerek teljesen külön koszton él a felnőttektől. Ott meg belecsöppen a jó kis magyer menzakajába, lásd pörkölt, extra tejes dolgok (és ha addig otthon nem kap, akkor ott az brutál mennyiségnek számít), és persze hogy megfekszi a hasát... Tehát én azon a véleméynen vagyok, hogy ha mondjuk én szoktatom hozzá fokozatoan emelve a mennyiséget sokkal kevesebb az esélye az allergiára, mert nem sokall be a szervezete, mintha óvom mindentől, amitől csak leteséges, aztán majd kapja az óriási dózist, és csodálkszok ha a szervezete nem tolerálja...

Mikor abbahagytuk a szopit, akkor kapott házitejet felforralva és visszahűtve fél decit ugyanennyi vízel hígitva. Ez nem mennyiség, de legalább szokta. Ha nem pisil tőle büdöset (esetleg már nem) egy hét múlva lehet emelni az adagot.

De kihangsúlyozom ez csak az én véleményem...nehogy magatokra vegyétek!

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook