Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2005. januári Babák :-) fórum

2005. januári Babák :-) (beszélgetős fórum)


35. misz (válaszként erre: 32. - Jooeva)
2010. jan. 8. 08:29

Isten hozott köztünk. :)

Megnéztem a képeidet, nagyon szép Gyerkőceid vannak és látszik, hogy tényleg nagyon szeretik egymást. :)


Hát más az érdeklődés az biztos. Igen, a Lányom imád barbizni, meg "olvasni" és meséltetni, a pónik is halomban állnak.:) És be nem áll a szája. Folyton csiripel, az öccse meg oda van érte. Olyan néha, mintha valami titkos nyelven beszélnének egymással. Ágika mostanában kezdett el nagyon szépen rajzolni. Eddig csak napocska, bab, mostmár mindent lerajzol, amit kigondol.


Nálunk az oviban van egy csomó foglalkozás. Év elején azt javasolták at óvónénik, hogy nézze meg mindenki, ami érdekli, és aztán döntsenek a gyerekek. Hát az én lányom úgy döntött mindre menni akar: zeneovi, néptánc, hittan, angol, mazsorett. Egyrészt örülök, hogy ilyen nyitott mindenre, de másrészt soknak tartom. De nem lehet lebeszélni egyikről se. Akkor hadd csinálja, amíg bírja.

34. *Erika* (válaszként erre: 32. - Jooeva)
2010. jan. 8. 08:20

Szia ! :)


Végre egy fiús-anyuka :)) Üdv közöttünk :)

Igen, én is látom, hogy más a fiúk-lányok viselkedése, nagyonis. Az oviban az asztalnál délután kizárólag lányok ülnek, rajzolgatnak, a fiúk lenn a szőnyegen a haverokkal. Édesek, ahogy így már ilyen korban is látszik, ami valahogy később is megmarad :)))


Viszont ez a névleírás most nálunk is sláger, meg apa, anya. Érdekes, hogy érdekli, én nem tuszkolom, bőven ráérne suliban is.

2010. jan. 8. 07:11
este raktam fel receptet hova lett ? :(
32. jooeva
2010. jan. 8. 07:02

Ti viszitek a gyerekeket valami külön foglalkozásra?

Torna, sport, kézműves-foglalkozás?

Kinek mi az erőssége?


Gondolom, hogy a nemek miatt teljesen már az érdeklődési kör....

Lányoknál barbie és pony, fiúknál verdák....

Tomi csak autó-autó-autó!

Rajzolás, szinezés nem érdekli, max. trakit rajzol és autókat. ÉS a betűk is érdeklik, a keresztnevét leírja nyomtatott betűkkel.

Viszont imád legózni, olyan szuper járgányokat épít, hogy ámulok!

és a kirakók is mennek, persze csak verdásak!

Másik fontos dolog a mozgás, járunk aerobic-ra, hetente 1x, ha jó idó van: séta, bringa, játszótér.

Nyáron megtanult 2 keréken bringázni, azóta könnyű dolgom van, mert én is mehetek bringával, viszem Mimit, Tomi pedig szépen megy előttem.

Szerencsére a városunkban nagyon jól kiépített bicikliút van.

31. jooeva
2010. jan. 8. 06:33

Sziasztok!


Az én kisfiam, Tomi jan. 12én lesz 5 éves. Van egy kishuga, Noémi aki feb.17-én lesz 2 éves.


Isten éltesse a kis ünnelteket.


Látom inkább lányos anyukák vannak.

Barátnőm kislányán látom és a sajátomon is tapasztalom, hogy hatalmas különbség van a 2 nem között...Mimi 2 éves létére sokkal megfontoltabb, mint Tomi!


Mi majd a hó végén megyünk státuszvizsgálatra és akkor mindkét gyereket megvizsgálják, megmérik és a védőnő kitölti róla a kérdőívet.

Nekünk már tavaly is volt ilyen.


Év végén az oviban is volt felmérő, hogy mit tudnak a gyerekek! Még nincs meg az eredménye, de nagyon kíváncsi vagyok!


Nálunk is megy a tesó-nevetettés! Mimi egyszerűen imádja a bátyját, nincs rá jobb szó és viszont is!

Persze mennek a harcok rendesen :-P.

Tomi nagyon pörgős gyerek, türelem nulla, minden most és azonnal kellene neki és mindenhová szalad, alapjárat nincs benne.

Ovival is voltak gondjaink, ő akart a "főnök" lenni.....

30. misz (válaszként erre: 27. - Skate77)
2010. jan. 7. 20:05

Azt elhiszem! Én most azt imádom a legjobban, ahogy nevetteti a Tesóját. Hát az elmondhatatlan!


Kinek van még tesója?

29. misz (válaszként erre: 28. - *Erika*)
2010. jan. 7. 20:04
Előre is köszi. :)
2010. jan. 7. 15:13

Hát én erről a státuszvizsgálatról még nem is hallottam....de jó, hogy mondjátok, legalább tudom :) Jó, hogy így összeakadtunk :)

A receptet majd este, otthonról küldöm.

27. skate77 (válaszként erre: 16. - Misz)
2010. jan. 7. 14:18

Köszi!:)


Nálunk a dackorszakok mindíg időben, sőt talán hamarabb is jöttek, mint kellett volna. Olyan volt néha, hogy ennek soha nem lesz vége. Most is vannak vitáink, de meg lehet beszélni a dolgokat, és jobb belátásra tudom bírni.:)


Jár oviba, én meg dolgozom, úgyhogy fél öttől vagyunk együtt hétközben, de ez így van mindenhol, dolgozó anyukák esetében gondolom.


Most a legújabb, hogy azzal kezdi a mondatait, hogy "anya, képezld el, hogy...." tündér, és jár a keze, magyaráz... hihetetlen, hogy már 5 évesek!!!

26. misz (válaszként erre: 24. - Eperke79)
2010. jan. 7. 14:15

Én is 2 gyerekkel voltam. Gigi (Ágika) január 4-én volt 5 éves, Zozó (Zolika)január 3-án volt fél éves. Mindkettőnek én töltöttem a papírját. Hát ez érdekes.

A Párom azt mondta, fogjam úgy fel, hogy nagyon megbíznak bennem. mert ha valami van egyből viszem őket, és ha azt mondom nincs, akkor nincs is. Hát ez oké, de én nem vagyok se orvos, se védőnő, mi van, ha valami fölött elsiklok, amit szakember észrevenne?

25. eperke79 (válaszként erre: 20. - *Erika*)
2010. jan. 7. 13:49
én is szeretné elkérni a receptet :)
24. eperke79 (válaszként erre: 23. - Misz)
2010. jan. 7. 13:49

mi még dec végén voltunk mert a kislányom akkor volt egy éves

nálunk a védőnő töltött ki mindent

a dr nő is saját magának

23. misz
2010. jan. 7. 12:57
Lányok! Ti voltatok már 5 éves státuszvizsgálaton? Mi a héten voltunk, a védőnő megnézte, hogy Ágika hány kiló, hány centi, nézte a látását, hallását, vérnyomását és a végén a kezembe nyomott egy papírt, hogy töltsem ki. Nálatok is nektek kellett kitölteni? Azért furcsállom, mert volt benne olyan kérdés, amihez mondjuk lehet egy védőnő vagy doki jobban ért.
22. misz (válaszként erre: 20. - *Erika*)
2010. jan. 7. 12:49
Hú, az nagyon jó lenne! Szívesen megpróbálkoznék vele. Ki tudja, talán még nekem is sikerülne. :) Az Apukámnak 19-én, a Nagymamámnak 17-én lesz a szülinapja. Ha sikerül, meglepem őket. Ha nem, megesszük mi. Elküldenéd? És köszönöm előre is!
21. misz (válaszként erre: 19. - *Erika*)
2010. jan. 7. 12:48

Nagyon édes! :)

Ágikánk is vannak olyan beszólásai, véleménye és megjegyzései, meglátásai a világról, hogy csak lesek. Vajon mi is ilyenek voltunk?

20. *Erika* (válaszként erre: 18. - Misz)
2010. jan. 7. 12:32
Nekem van egy fekete-erdő torta receptem, ami életem első tortája volt. Baromi egyszerű és elronthatatlan. A tetejét felvert habbal díszíted, puklikat nyomsz és meggyszemeket pakolsz rá. Nálunk nagyon megy, ha gondolod átküldhetem a receptet, még képek is vannak a készítés fázisairól. Na attól kaptam én is ihletet, azóta sütök :)
19. *Erika* (válaszként erre: 15. - Skate77)
2010. jan. 7. 12:29

Szia !


Igen, én is pár napja vettem észre. Olyan szép kerek mondatokban fogalmaz, hogy néha lehidalok tőle. Tegnap volt egy jó kis beszólása, tesója (17 éves, szintén csajszi), hát vannak hajcihők, kicsi már rendszerint teszi magáévá a nagy cuccait, ebből aztán néha vita támad közöttük :) jön Betti dúl-fúl, mondja nekem suttogva - annyira elegem van az Adriból..mire kérdem tőle, mért nem beszél hangosabban? Erre a válasz : nyugodtan mondom, hogy nyugodt tudjak maradni :))))) Aszittem megzabálom :)

18. misz (válaszként erre: 17. - Eperke79)
2010. jan. 7. 11:43
Én is attól félek, hogy nem lesz szép. :(
2010. jan. 7. 11:13

én se sütöttem még tortán,valahogy nem volt merszem hozzá

pedig szoktam keresni torta receptet a neten,csak nem merek nekikezdeni mert nem biztos,hogy olyan mint amilyen a képen :(

16. misz (válaszként erre: 15. - Skate77)
2010. jan. 7. 10:44

Először is nagyon örülök, hogy jöttél. :)

Másodszor sok boldogságot Boginak! :)


Azt írtad, hogy mindig együtt vagytok. Bogi nem jár oviba? Nagyon ügyes vagy, hogy te is megsütöd a szülinapi tortát. Ezek szerint itt, csak én vagyok ilyen bénuska. :(((


Ágika mindig is komolyabb volt, mint a kortársai. lehet a bak csillagjegyéből adódóan. Bár kitudja. Nálunk viszont negatív változások vannak. Ő eddig sose volt hisztis, kimaradt a dackorszak, ami a 2-3 évesekre jellemző. Na most úgy néz ki bepótolja. Sokat veszekszünk mostanában, ami nagyon elszomorít, mert mi mindig annyira nagyon jól kijöttünk. Imádom minden porcikáját, mert egy tündér. csak nem tudom, hogy helyesen kezelem-e ezeket a dühkitöréseit. és nem tudom azt se, mitől jöttek elő pont most.

2010. jan. 7. 09:51

Sziasztok!:)


Örülök a fórumnak és köszönöm a meghívást:)

Az én nagycsajszim, most lesz szombaton 5 éves. Természetes barbiseperízű torta, az előző szülinapra csipkerózsikát csináltam meg neki. Nem volt egyszerű, de nagyon szép lett:)


Ti észrevettetek változást a gyerekeken? Nekem Bogi, minden nap együt vagyunk, egy percet sem töltünk külön, de mégis azt vettem észre az utóbbi pár napban, hogy nagyon megkomolyodott, mármint a korához képest persze, de sokat változott most, igazi nagycsajszi lett.:) Ti tapasztaltatok ilyet?

14. misz (válaszként erre: 13. - Eperke79)
2010. jan. 6. 14:28
Mi is babakocsival vittük, úgyhogy tudom miről beszélsz. :(
13. eperke79 (válaszként erre: 10. - Misz)
2010. jan. 6. 09:18

még nem vittem

majd a jövő héten

babakocsival kicsit nehézkes

jövő héten meg eltudja vinni a Balázst oviba reggel

12. misz (válaszként erre: 11. - *Erika*)
2010. jan. 5. 18:16
Azért van ennyire megszigorítva minden, mert egy éve valami idióta feljelentette az ovit. Azóta minden területen a lehető legkörültekintőbben járnak el. Nehogy bármilyen támadási felületet adjanak.
2010. jan. 5. 18:10
Klasszak a képek,nagyon :) Érdekes ez az ovi...nálunk meg kikötik az óvonénik, hogy házi süti legyen (farsangra, karácsonyra) nekem is fura volt először,de tényleg szívesebben eszik a kicsik a kókuszgolyót meg a házi linzerkarikát....mondjuk tortából jöhet a cukis, az az igazán szép. Eddig még nem lett bajuk, úgy ahogy én vigyázok rá, hogy ne romlott sütit együnk, sztem a többi szülő is ezt teszi. De a blokk, azért fura.
10. misz (válaszként erre: 9. - Eperke79)
2010. jan. 5. 17:27

Tényleg, emlékszem is, hogy olvastam az ovi sütis fórumon. Mit vittél végül az oviba?


Én tortát vettem, mert nálunk csak blokkal ellátott cukrászdai sütit lehet vinni. tettem fel képet a naplómba róla.


És még egyszer sok örömet, boldogságot kívánok Balázsnak. :)

2010. jan. 5. 14:24

misz!


a Balázsom is negyedikén született :)

8. misz
2010. jan. 4. 20:25
A naplómban a tortás képek. :)
7. misz (válaszként erre: 6. - *Erika*)
2010. jan. 4. 19:18

Nagyon kedves a Kislányodtól a köszöntés! :) Köszönjük szépen. :)

Megpróbálom rávenni Apát, hogy töltse fel most a képeket a tortáról!

2010. jan. 4. 18:51

Boldog szülinapot kívánunk mi is a Kiscsibének! Itt áll mellettem Betti, és énekli a "boldog szülinapot"-ot :)

Megmutattam Ágika képét neki, úgyhogy kérünk majd tortás képeket is, most arra kíváncsi nagyon! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook