Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2 hónapja futok, de az utóbbi két futás alatt (kb. 1 km után) nagyon elkezdett fájni mindkét bokám. Mitől lehet? fórum

2 hónapja futok, de az utóbbi két futás alatt (kb. 1 km után) nagyon elkezdett fájni mindkét bokám. Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 23. 07:31
Egy cipő használattól függően max. 800-1000 km-t bír ki, addigra elfárad a tompító rendszere, én főként betonon és aszfalton futok 4 éve, de semmi gond a lábakkal, hála a jó cipőknek. Most is 4 db vadi új várakozik a dobozokban, hogy használjam. Fontos a jó cipő, ha mást nem is vásárolsz a futáshoz, így sokáig futhatsz.
2012. okt. 23. 07:29
Így első olvasásra, a cipő a hibás nálad. Vegyél egy profi futócipőt, olyan boltban ahol segítenek a cipő kiválasztásában, mert a lúdtalpat is figyelembe kell venni. Utána nem fog fájni a lábad, biztosan.
2012. okt. 22. 23:47
Ha nem melegítesz be akkor ne is csodálkozz. Minden alkalommal be kell melegíteni és nyújtani.
2012. okt. 22. 23:45
Amúgy köszönöm szépen az eddigi válaszokat:)
20. bountyblue (válaszként erre: 17. - Timycat)
2012. okt. 22. 23:45
Nem aközbe se fájt. Csak ha futok és akkor se az elejétől. És ha picit megállok utána megint nem fáj kb. 200-400 méterig, de utána megint..:S
19. bountyblue (válaszként erre: 18. - Pisti25)
2012. okt. 22. 23:44
azt nem tudom
2012. okt. 22. 22:59
Zselés a cipőd?
17. timycat (válaszként erre: 15. - Bountyblue)
2012. okt. 22. 22:53

de magassarkú viselése közben sem fáj?


Ha kényelmesebb a magassarkú, mint a lapos akkor lehet az ínak megrövidülése-gyulladása miatti fájdalom, de ennek már rögtön jelentkeznie kellett volna ahogy elkezdesz futni.


Egyébként pont emiatt javasolják, hogy aki sokat hord magassarkút az fusson, ill néha iktasson be laposcipős napot is, így nem rövidul meg az Achilles

16. timycat (válaszként erre: 15. - Bountyblue)
2012. okt. 22. 22:49

Hát saját tapasztalat, mert én is magassarkúzok napközben, hogy nekem ez nem okoz ilyen problémát, szóval nem tudom nálad hogy van :S De ezt találtam, böngészd át, okos tanácsok:


[link]


(mondjuk én hamarabb eldobom a cipőimet, mint 800 km, mert kemény terepen futok és elég "lágy" talpú cipőben)

15. bountyblue (válaszként erre: 13. - Timycat)
2012. okt. 22. 22:44

Nem fáj folyamatosan a bokám. Szóval ha nem futok nem érzem.


Nem lehet, hogy attól fáj hogy mostanába napközben magassarkút hordok és ahhoz képest "kellemetlen" a lábamnak a lapos? Hát még abba futni?

14. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 11. - Bountyblue)
2012. okt. 22. 22:44
Más dolgok miatt műtötték..elsőkörben lágyéksérve,emiatt sem futhatott,aztán volt egy régebbi sérülése is,fűrész megütötte a térdét..halogatta,de később jobban fájt neki és megműtötték..ezzel megint csak nem futhatott..szóval,visszatérve rád.Remélem,hamar rendbejössz!Jó futást!:)
13. timycat (válaszként erre: 6. - Bountyblue)
2012. okt. 22. 22:41

Hol vetted a cipőt? Ha pesti vagy győri vagy akkor menj a Spuri cipőboltba, lehet valami speckó futócipő kell neked és vidd a mostani cipődet, mert ahogy kitaposod, kopik a talpa abból tudni fogják, hogy milyen a futóstílusod, lábállásod.

Azért 2 hónap alatt 9 km-re feljönni nem épp fokozatos, ez már-már "hirtelen" terhelés.


Most pihenj, amíg nem lesz 100%-os a bokád, csak ártasz neki és ahogy írtad a kedved is elmegy. És a futásban pont a legfontosabb mozzanatot hagytad ki, BEMELEGÍTÉS!!! és utána NYÚJTÁS!!! Egyszer kell összeszedned egy komolyabb sérülést és az képes elkísérni életed végéig :(


A cipő meg fokozatosan használódik el, de ha nem volt megfelelő akkor lehet eddig tolerálta a bokád. Egyébként ha jó is a cipő akkor is figyelj oda rá! Mert 100%-os szintet csak olyan 200-300 km-ig hoznak, onnan lassan el kell gondolkodni a cserén, főleg ha nagyobb a testsúlyod és még kemény talajon is futsz

2012. okt. 22. 22:41
szerintem meg van erőltetve..túl sok neki az edzés.az én bokám is nagyon fáj,.de csak a jobb..az lehet a gyengébbik.(
11. bountyblue (válaszként erre: 10. - 4f8ae69d1b)
2012. okt. 22. 22:39
a futás tette tönkre?:S
10. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 9. - Bountyblue)
2012. okt. 22. 22:39

cipő válogatja:)

ö naponta 10km-t futott,versenyeken meg persze többet..maraton,félmaraton,12 órás,stb..régi szép idők..

szegényke,most már nem igazán jár versenyekre,csak nagyritkán.

utóbbi időben két műtétje is volt,és márcsak ritkán fut..

9. bountyblue (válaszként erre: 7. - 4f8ae69d1b)
2012. okt. 22. 22:34
de eddig tök jól bejött ez a cipő. már egy éve megvan és tavasszal is használtam:) de nem hiszem el hogy egyik napról a másikra tönkrement:D
2012. okt. 22. 22:31
Párom ultrafutó..mikor versenyekre készült,és tudott futni,akkor évente 3-4 cipő is elment..
7. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 6. - Bountyblue)
2012. okt. 22. 22:30
Egy jó futócipő nem megy ennyi idő alatt tönkre..ha komolyan gondolod,és még nem szegte a kedved,akkor érdemes befektetni egy futócipőbe..
2012. okt. 22. 22:20

A cipőre én is gondoltam, de az nem egyik edzésről a másikra megy tönkre nem?:S

Rekortán pályán futok és fokozatosan emeltem a távot. 3-4 kilóméterrel kezdtem és a bokafájás előtti utcsó jó edzéskor 9 kmet futottam. Aztán 3 nap pihi (futás mentes nap) után újra nekiindultam és fájt... Gondoltam h az a baj h nem melegítettem be (bár előtte se, tudom ez hiba:S) de utána megtornáztattam a bokám, 500 méterig jó volt utána megint szenvedtem... Nem elviselhetetlen a fájás, de pont annyira idegesítő hogy elmenjen a kedvem a futástól:S

És előtte is sportoltam, bár ennyire nem rendszeresen.

Régen, kiskoromba volt lúdtalpam, de az miért a kb. 20. alkalom után jön elő?:(

2012. okt. 22. 22:15
Igen ez nekem is gond volt.A cipőm nem volt kellően rugalmas a betonhoz
2012. okt. 22. 22:15

Hirtelen emeltél távot? Esetleg előtte egyáltalán nem futottál/sportoltál és a bokáid eddig tűrtk szó nélkül a fokozott igénybevételt.

De ha fokozatos a terhelés akkor lehet rossz tereptől, rossz cipőtől, bokasüllyedéstől, lúdtalptól és ha van jelentősebb súlyfelesleged az is igénybe veszi a bokát.

3. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 1. - Bountyblue)
2012. okt. 22. 22:13
Lehet,nem megfelelő a cipő..ennyi idő után fájhat a lábad..
2012. okt. 22. 22:12
Szia.Milyen terepen szoktál futni?(beton,földes út?
2012. okt. 22. 22:09
2 hónapja futok, de az utóbbi két futás alatt (kb. 1 km után) nagyon elkezdett fájni mindkét bokám. Mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook