Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pár hete nagyon erősenn elkezdett hullani a hajam. Nincs 4 hónapja hogy szültem. Szted mitől lehet? fórum

Pár hete nagyon erősenn elkezdett hullani a hajam. Nincs 4 hónapja hogy szültem. Szted mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2008. jún. 24. 13:53
Próbáljátok ki a sörélesztő tabletta v.melyikét, nekem is hullott szülés után (derékig ér a hajam)de ettől megáll, vmint nagyon szép lesz tőle a haj és a köröm is . Érdemes egy kúrát csinálni belőle 2-3 hétig.
2008. jún. 24. 13:02
Igen ezt sajnos bele kell kalkulálni abba,hogy ha gyereket akarunk.A hirtelen keletkező hormonális változás mind terhesség alatt mind utána okozhat fura dolgokat pl:hajhullás,bőr problémák,alkati változás,érzelmi hullámok,fogazati,vizelet tartási problémák stb.
21. tina29
2008. jún. 7. 13:15
Még visza nem áll rendesen a hormon háztartásod addig hullik és lehet van egy kis vashiányod is.
2008. máj. 1. 12:31

Nekem is a terhesség utáni negyedik hónapban kezdett hullani, ami természetes. Rögtön elkezdtem szedni egy készítményt (Forcapil), amit a nőgyógyászom szerint lehet szoptatás alatt is szedni. Kb. egy hónap alatt elmúlott a hajhullás, de amint abbahagytam a vitamint, újra kezdődött.

Kb. 3 hónapig nagyon hullott, le is vágattam, de azért, mert tovább tartott a hajamat összeszedegetni fürdés után, mint maga a fürdés, hajmosás...

Aztán rendbejött és most "szép".


Ami a terhesség alatt bentmaradt, úgy tűnik, vitamin ide vagy oda, kihullik mindenképp.

2008. ápr. 26. 23:08
Az én lányom 1 éves koráig hullott jobban a hajam,most kezd abbamaradni.Nekem a terhesség alatt száraz volt,most meg hamarabb zsírosodik.Szerintem teljesen egyedi dolog ez a szülés utáni hajhullás.
2008. ápr. 26. 22:00
Érdekes, nekem pont terhesség alatt hullott a hajam, a szülés után pedig már nem. Viszonthamarabb zsírosodik!
2008. ápr. 26. 21:40
Az embernek normális esetben napi 80 száll haja hullik ki amit észre sem veszünk. A terhesség alatt ez nagyon lecsökken ezért zsírosodik jobban. Aztán ami 9 hónapig bent maradt az látványosan kihullik a szülés után. Én pl a terhesség alatt levágattam a hajam a zsirosodás miatt, utána kezdtem csak növeszteni újra.
2008. ápr. 26. 21:31
köszönöm a válaszokat megnyugtatatok!! :)
2008. ápr. 26. 21:29
A Varga hajcsepp nagyon jó, mindenkinek csak ajánlani tudom.
14. Serry
2008. ápr. 26. 21:10
Egyrészt mint a többiek írták hormonok. Másrészt mikor néztek nálad vasat? Vitaminok pl Hipp natal gyümölcskoncentrátum, vas pótlás ha kell. S változatos zöldségben gyümölcsben gazdag étkezés
2008. ápr. 26. 20:56

Normális, velem is ez volt. Búcsúztam a terhesség alatt ki nem hullott hajaktól - terhesen ugyanis szinte egyáltalán nem hullott.

Tudom, hogy hormonális oka van, de ezt én úgy tettem magamban rendbe, hogy amit kaptam, azt veszítem csak el ;)

2008. ápr. 26. 20:52
Szülés után normális jelenség a hajhullás,nem kell megijedni,fodrászhoz rohanni levágatni.Vitaminbevitellel korrigálható.Én a Dm-es hajvitamint(540ft) vettem nagyon bevált,a hajam nem hullik és a körmöm is megnőtt.
2008. ápr. 26. 20:42
Szülés után nekem is hullott a hajam, de kb. a 7. nap után megállt és utána látszottak az új pici hajszálak. Hormonális oka van azt írják mindenhol. Én nem szedtem vitamint, csak odafigyeltem az étkezésre, hogy mindent egyek és egy idő után abbahagyta.
2008. ápr. 26. 20:37
Én tudom, hogy nekem akkor hullott nagyon, amikor elkezdtem fogyni... nem fogytatok mostanában? szülés után szoktak a nők, nem?
2008. ápr. 26. 20:37
Nekem is elkezdett hullani (abbahagytam a vitamint). Újra elkezdtem szedni a vitamint, azóta már jobb a helyzet. Még hullik, de nem annyi...
8. Mokka78 (válaszként erre: 6. - Mókica)
2008. ápr. 26. 20:34
Valamit biztos javítana a vitamin is! :)
2008. ápr. 26. 20:34
Az én hajam is elkezdett erősen hullani. Most 13 hós a fiam és most is hullik nagyon (bár nekem nem ártana vitamin :/)
2008. ápr. 26. 20:33
nem lehet vitaminokkal ezt leállitani??
5. 754c7e07c3 (válaszként erre: 3. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 26. 20:33
Egyéntől függ.
2008. ápr. 26. 20:32
Azt nem tudom, de az enyém is hullik. Lehet sima hajváltás, ugye az embernek a terhessége alatt nem hullik úgy a haja, mint normál helyzetben és ilyenkor dobja le.
2008. ápr. 26. 20:31
és mikor marad abba?
2008. ápr. 26. 20:31
Hormonális változások. Teljesen normális, minden kismamakönyvben le van írva.
2008. ápr. 26. 20:30
Pár hete nagyon erősenn elkezdett hullani a hajam. Nincs 4 hónapja hogy szültem. Szted mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook