Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 évesnek milyen matracot vegyek? fórum

2 évesnek milyen matracot vegyek? (beszélgetős fórum)


18. emi75 (válaszként erre: 16. - M0ncsa)
2015. jún. 16. 19:26
Köszi hogy szóltál,, használjátok egészséggel, biztos jó lesz 😊
17. M0ncsa (válaszként erre: 16. - M0ncsa)
2015. jún. 15. 18:34
Koszi a tippeket, segitettetek a valasztasban!
16. M0ncsa
2015. jún. 15. 18:34

No, vegul Hitex Health Protect 16+2 memory-t vettunk. Kerestem rola linket a neten, hatha valakit erdekel, de nem talaltam, csak hasonlot, gondolom, kifuto darab (le volt arazva).

Ilyesmi, csak nem kamillaillatu, hanem sima, es a szivacsa 2 cm-rel vastagabb: [link]


Jo valasztas volt, finom puha, gyerekeknek, akiknek kicsi a sulya, is megfelelo. Tobb uzletben is voltam, mindenhol ugyanazt a verziot ajanlottak kisgyerekeknek: 14-16 cm habszivacs + 2-centis memoriaszivacs a tetejen, meg moshato huzat.

15. emi75 (válaszként erre: 14. - Emi75)
2015. jún. 14. 21:22
Még a keménységhez: a sima szivacs , amit bárhol lehet kapni 10 cmes , nekem túl puha. Valaki írta a sűrűséget, azt is lehet nézni. Volt egyszer méretre vágott, nem a standard,hanem keményebb szivacsmatracom, a 10 cm es kb 6 év alatt felpuhult, minden leceet érezni lehetett alatta. (Sajóbábonyi szivacsgyár weboldalán a kék színű)
14. emi75 (válaszként erre: 7. - M0ncsa)
2015. jún. 14. 21:11

Szia, nem emlékszem az árára, de igen,azaz a kombilatex. Szerintem közepesen kemény. A kókusz keményebb jóval, kókuszon én nem tudok aludni, de a gyerek matracán igen.

ha szereti a pihepuhát, a memory jó. Az egész matrac dolog annyira szubjektív, hogy tanácsot is nehéz adni.


a komilatexet gyereknek ajánlották, ha én alsom rajta, reggelre kis horpadás van a testem helyén, ami aztán eltűnik, talán emiatt nem ajánják felnőttnek.

2015. jún. 12. 22:18
Azt nem tudom. Kérdezd meg telefonon.
12. M0ncsa (válaszként erre: 11. - 81móni)
2015. jún. 12. 17:03
Kulfoldre is?
11. 81móni (válaszként erre: 10. - M0ncsa)
2015. jún. 12. 16:58
Ingyenes a szállitás
10. M0ncsa (válaszként erre: 9. - 81móni)
2015. jún. 12. 15:10

Na a suruseget, azt nem neztem. Nem is a neten nezelodtem, hanem elmentem az uzletbe. Ez volt az egyetlen matrac gyerekeknek, amin nem ultem kockasra a fenekem.

Egyebkent meg nem kemenyebbek a surubb matracok? A gyerekek kis sulyuak, szamukra mas a "jo", mint a felnotteknek.


Amugy az a kid memory matrackollekcio jonak tunik, nem is draga. Kar, hogy nalunk nem lehet kapni.

9. 81móni (válaszként erre: 7. - M0ncsa)
2015. jún. 12. 13:32
Szia! Amit néztél matracot nagyon kicsi a sűrűsége. 25kg/m3. Azt olvastam a jó matracok 40kg/m3-nél kezdődnek. Én a Dr.Dream oldalán néztem a kid memory matracot. Most érdeklődöm a sűrűséget. Hétfőig még van +10% kedvezmény az akciós árból is. Nekem tetszik csak nem tudom elég vastag e.
8. M0ncsa (válaszként erre: 6. - Emi75)
2015. jún. 12. 12:39
Igen, van ilyen lepedonk is a nagynak, kaphato nagy meretben is. Ugyhogy a bepisiles ne legyen feltetlenul szempont ;)
2015. jún. 12. 12:39

Jo tema, nalunk is pont aktualis!


Emi75, mennyibe kerult a kombi matracotok? Vagy az az, ami az arlistajukon "Kombilatex 12" nev alatt szerepel? Arrol azt irja, kemeny. De mennyire?

Nagyon nezem az arakat is, mert kettot kell vennunk egyszerre.

Szempont, hogy puha legyen, a nagyobbik gyerek szereti a puhabb matracokat, a kicsit meg nem tudjuk. A kicsi meg kisagyban alszik (most koltoztetjuk), a nagy meg egy regi vacak matracon + van rajta egy kb. 5 centis memoria habszivacs betet, ami nagyon jo puha, imadja (mi is :D).

En amugy erre gondoltam: [link] (ez gyerekmatrac), plusz a nagynak a betete, a kicsinek meg veszunk, ha kenyelmetlen lesz neki a szivacs onmagaban. Aztan, ha nagyobbak lesznek, veszunk nekik "rendeset".

De meg nincs eldontve a dolog, ugyhogy varom az otleteket.

IKEA matracait is neztem, de kicsit messze van ahhoz, hogy csak ugy elruccanjunk matracnezobe.

6. emi75 (válaszként erre: 5. - Emi75)
2015. jún. 12. 12:25
Ja és valaki írta, hogy bepisilés, hát elő forulhat ilyen persze, de lehet kapni felnőtt matrac méretre gumis vagy rákötős vízhatlan lepedőt, azt rá lehet tenni, és arra a rendes lepedőt, akár kettőt is, hogy ne izzadjon ráa vízhatlan lepedőre.
5. emi75 (válaszként erre: 1. - 81móni)
2015. jún. 12. 12:22

Szia!

nekünk kombi-latex van (habszivacs, tetején latex)

Mosható huzattal. Matracdepóban vettük. 20 cm vagy 25, elég vastag. Szerintem kell a vastag, főleg ha ágyrács van alatta, mert a vékony (10 cm-es) szivacsmatracnál nem oszlik el úgy a súly, így egy-egy ágyrács kaphat nagyobb terhellést, és eltörik. A vastag matracnál elég egyenletesen terhelődik az ágyrács. Tudom, a gyerek súlya kicsi, de előforudul hogy áll, vagy ugrál (akár csak ugrik egyet) az ágyon, valamint előfordul, hgoy apa vagy anya mellé bújik, meg az is előfordul, hogy pl. vendégség miatt át kell rendezni az alvásokat és felnőtt alszik a ő ágyában.


Mi úgy gondoltuk, hogy mire nagy lesz, 10-15 év múlva :) majd veszünk neki másik matracot, azt már ő fogja választani.

2015. jún. 12. 12:00
amúgy az enyém 2évesen szivacsmatracos kinyitható kanapén aludt, most 4,5 évesen pedig rugós+szivacsos francia ágyon.
3. youlcsi (válaszként erre: 1. - 81móni)
2015. jún. 12. 11:59

lehet, nem leszek népszerű, de én kezdetnek egy vékonyabb szivacsmatracot vennék, számítva arra, hogy hamarosan lekerül a pelus, és baleset esetén az gyorsabban szárad.

Rendes matracon akkor gondolkodnék, ha ágytisztává válik a gyemek.

2015. jún. 12. 11:41
Szép napot!
2015. jún. 12. 11:39
Kiságy után szeretnénk fenyő ágyat? Milyen matracot vegyek hideghab,kókusz, memory 2cm+hideghab ,latex? Kinek milyen van? Hány cm vastag legyen egy gyerek matrac??? Milyen márka vagy hol lehet megvásárolni. Elképzelésem van ,de főleg a vastagsága ami elbizonytalanitott. Köszönöm! Szép naspot

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook