Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves fiam szájában afták vannak, kinek van jó tippje, amivel hamarabb túl leszünk rajta? fórum

2 éves fiam szájában afták vannak, kinek van jó tippje, amivel hamarabb túl leszünk rajta? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 25. 08:20
Köszönöm a tanácsokat! Tegnap óta már rendben vagyunk,eszik-iszik rendesen:) Bíztam benne,hogy hamar rendbe jön. Egyébként Ő Flogozolt és Borax-ot kapott rá...bár hozzáteszem,nem hiszem,hogy sikerült volna egyszer is rendesen átdörzsölni neki mindenhol,mert nem engedte(viszont egy részt rendesen elértem,ahol csúnya afta van(volt)és talán ez segített kicsit.
2013. szept. 24. 07:36
sziasztok...en nagyon regota kuzkodok aftakkal....a felsoroltak kozul mindent kiprobaltam es altalanositva,semmi nem jo....sajnos...nekem a savanyu dolgoktol jonnek ki,a multkor a kovaszosuborkatol egy nagyon fajdalmas aftam lett a nyelvemen...de ami hat nagyon jol, az a szodabikarbonas oblogetes ketszer-haromszor egy nap,fogmosas vagy kajalas utan...nekem ez nagyon bejott,meg ki szoktak jonni most is,de sokkal hamarabb elmulnak,nem nonek hatalmasra es fajdalmasra....semmi draga,az orvosok altal felirt kence nem volt jo...csak penzkidobas....a szaj ph erteket kell rendben tartani es kerulni a savanyu dolgokat...en nem allitom,hogy ez mindenkinek bejon,de en tenyleg nagyon szenvedtem regen toluk,es amiota-egy eve-oblogetek jobb lett az eletem,mert bizony nagyon fajdalmas tud am lenni...amugy bele kell nyugodni,egyeseknek aftajuk van,masoknak herpesz...ja es nem ragalyos.
13. Krumplilány (válaszként erre: 5. - Baby0309)
2013. szept. 24. 01:24
Nem kapja el...csak vigyázni kell, hogy addig nehogy igyanak vagy egyenek ugyanabból a pohárból, ill. evőeszközzel.
2013. szept. 23. 12:21

Írtam egy üzenetet. Átment?


Általában higítva kell adni. De mivel a száj nedves azt simán csak bekenem vele. A nyála felhigítja.

11. Baby0309 (válaszként erre: 9. - Cippora)
2013. szept. 23. 12:18
Remélem mi is hamar túl esünk rajta!!!!! Bízom benne...
10. Baby0309 (válaszként erre: 8. - Lov.ildi)
2013. szept. 23. 12:18
Láttam a DM-ben is ilyet,bár nem tudom az is olyan-e,amire te gondolsz... hígítva adod?
2013. szept. 23. 11:13
Istenem szegényke :( nekem kb 2 hónapja volt vagy 6 db a számban,azt hittem belehülyülök.Hát még ő...nekem van,hogy 3-4 napa alatt elmúlik,most legutóbb sajnos 2 hét kellett...jobbulást!
8. lov.ildi (válaszként erre: 7. - Baby0309)
2013. szept. 23. 10:54
Az alkoholmentest csecsemőnek is lehet használni,de nagyon odafigyelve. Csak pár cseppet kaphat. A lányom pici kórától kapja,ha szükség van rá. Ő most 3 éves. Most is azt kapja a takonykórra.
7. Baby0309 (válaszként erre: 6. - Lov.ildi)
2013. szept. 23. 10:26

Hol vetted? Lehet ilyen kicsinek is használni?

Köszi

6. lov.ildi (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2013. szept. 23. 10:15

Szia!


A kislányomnak is volt aftája. Én alkoholmentes grépfrútmag kivonattal kentem be.

Másnapra teljesen rendbe jött.

Az alkoholmentes nem keserű. Észre se veszik a picik. De az alkoholos nagyon keserű. Bár jóval olcsóbb is.

2013. szept. 23. 10:09

Köszönöm....hát igen sejtem,hogy ez tovább fog tartani...:(

Jó ötlet,hogy viszek magammal evőeszközt,ezt meg is említem majd bent. Aggódom,mert van egy ovis tesója,remélem nem "kötelező",hogy elkapja Ő is.

C vitamint adom neki,bár nem mondott semmit a drnő plusz immunerősítés céljából.

2013. szept. 23. 10:01

Szia!

Sajnos nem fog elmúlni 3-4 nap alatt. :S Nekem kiskoromban az ovis-sulis evőeszközöktől mindig vírusos szájfertőzésem lett, még a mandulám is tele volt aftákkal... azóta is ilyen furán néznek ki. Kellett legalább egy hét, mire enni tudtam egyáltalán, mert hiába kaptam öblögetőt, meg ilyeneket, csak szívószállal tudtam enni. Nem akarlak megijeszteni, de lehet, hogy a bölcsis evőeszközöktől van. Én egy idő után hordtam magamnak sajátot.


Jobbulást kívánok a kicsinek!

3. mpgabi76 (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2013. szept. 23. 09:59

Szia!


Nekünk is volt ilyen, nagyon csúnya betegség.

Mi két fajta ecsetelőt kaptunk,3-3x ecsetelzünk naponta+tantum verde spray+ kaptunk valamilyen szirupot (a nevére sajnos nem emlékszem) ami immunerősítő,segített megbirkózni a vírussal.

Így tartott egy hétig, de pár nap után legalább tudtak enni/inni.A lázunk három napig folyamatos volt,de a dokinéni először öt nap lázra készített fel.

Figyelj,h ne savas innivalót adj neki,mert marja az amúgy is fájdalmas hólyagokat!:(


Kitartás,gyógyuljatok gyorsan!

2013. szept. 23. 09:44

Az Octenisept spray nagyon jó rá. Nekem is szokott lenni, meg a páromnak is (igaz, hogy csak elvétve, és csak egy-két darab). Octenisepttel öblögethet (ne nyelje le)! Nincs valami jó íze, de elviselhető.

Ez egy nyálkahártya fertőtlenítő, és nagyon sok mindenre jó. Nekem mindig van itthon, és már alkalmaztam pár esetben.

Volt, hogy reggel gyulladt ínnyel ébredtem, be volt gennyesedve, befújtam aznap két-háromszor, és estére lehúzta a gyulladást, a gennyesedés pedig megszűnt.


Jobbulást a kicsinek!

2013. szept. 23. 09:33

Sziasztok!

Elkezdtük két hete a bölcsit. Múlthét péntek estére lázas lett,légúti fertőzés(szombati Heim Pál látogatása megtörtént)Majd szombat estére már nem tudott enni-inni a Fiam,hólyagok jöttek ki a szájában...vasárnap újból Heim Pál a kiszáradás gyanúja miatt,de szerencsére estére már ivott elegendő mennyiséget,így nem kellett vissza menni.

Viszont nagyon szenvedünk az afta miatt,kapott ecsetelőt és boraxot,cataflam cseppet...tudom,hogy hosszú folyamat ez,de mikor lesz jobb? Az orvos szerint 3-4 nap,de ahogy olvasgattam jóval több napot írnak,amíg elmúlik :( Valakinek van esetleg plusz ötlete,bevált javaslata,mi segített?

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook