Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 19 hónapos kisfiam nem akar enni semmit milyen étvágygerjesztőt lehet adni neki? fórum

19 hónapos kisfiam nem akar enni semmit milyen étvágygerjesztőt lehet adni neki? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 17. 13:38
Valamikor volt a Polybé. Az még kullancs ellen is jó volt.
21. szisi
2010. jan. 26. 09:36

Én az őszi-téli időszakban automatikusan adom a kisfiamnak a Cebiont, de nem fokozta az étvágyát (viszont arra jó, hogy a C-vitamin valamiből legalább bejut a szervezetébe).

15 hónaposan 9 kilós!!! volt, mindent evett, csak nagyon keveset.

Kipróbáltuk a Béres-cseppet, és valóban bevált, elkezdett egy picit hízni, remélem folytatja is.

Már előttem írták, hogy a tájékoztató szerint csak 10 kiló felett adható napi 2x5 cseppel, ám én orvosi tanácsra 2x4 cseppet adok neki.

Úgyhogy én folytatom is nála, és az étvágynövelésen túl arra is jó, hogy az ilyen taknyos időben védjem a szervezetét vele.

20. Aysel (válaszként erre: 17. - Cbc7d5fe99)
2010. jan. 25. 22:59
Pont ezt akartam írni. Amellett, hogy vitamin bomba jól alszik tőle a gyerek, még jól is eszik. A gyerekeimnél használtam, de az unokámnál is bejött.
2010. jan. 25. 22:12
megcsinálnám a neki szánt gusztusos kis állat-virág- napocska-bármi jópofára kialakított kajácskákat és szem előtt hagynám. Rávinné a kíváncsiság!
18. Dorka29 (válaszként erre: 16. - Panka78)
2009. okt. 20. 10:07
A lányom is hasonló méretekkel bír. Nálunk az igazi áttörést az jelentette, hogy bölcsibe került. Azóta eszik is, alszik is rendesen és majdnem 1 kg-ot hízott egy hónap alatt, így már 12 kg körül van (29 hónapos), amit szinte el sem hiszek a sok "szenvedés" után.
2009. okt. 20. 10:06
én vitacolant vettem jó és finom is
2009. okt. 20. 10:02

SEMMIT!!! Gyerek még nem hal éhen! Ez most egy ilyen (átmeneti) állapot!!! Ne akarjátok már szegény gyerekeket állandóan etetni, tudják Ők, hogy mire és mennyire van szükségük!!!


Ezt én már mind végigcsináltam. Kislányom 2,5 évesen 10,7kg!!!!

Adtam Neki mindent ami növeli az átvágyat, ideig óráig működött, aztán jött ismét a "nem eszek" időszak. Végül már orvoshoz is vittem. Doki hiába mondta, hogy 10-ből 9 gyereknek ilyen az evészete, én ragaszkodtam a teljes kivizsgáláshoz.

Szerintetek???

Makkkkkkkkk egészséges, kitünő eredményekkel.

Azóta nem görcsölök semmin. Tudja Ő, hogy mennyit egyen!!!!

2009. okt. 20. 09:36

Szia!


Amiket már kipróbáltaam a lányomnál:


Polyvitaplex (bevált, de úgy tudom, hogy valamiért kivonták a forgalomból)

Cebion (csak átmeneti javulást hozott)

Vitacolan í(jó, de szintén csak átmenetileg vált be)

Béres csepp- most ezt adom az étvágyfokozásra és az immunrendszer erősítésére a Vitacolan mellett így használ, majdnem eszik annyit, mint a vele egykorú gyerekek többsége. Viszont a béresnél figyelni kell arra, hogy csak 10 kg felett adható!

2009. okt. 20. 09:32
Az én kicsi fiam a VITAKOLÁN után kezdett el jó étvággyal enni.A nagy pedig IMMUNO-KIDS után(amikor már elfogyott egy doboz)Szerintem adj neki Vitakolánt.Nagyon finom vitamin is + étvágygerjesztő!!!Csak ajánlani tudom.
2009. okt. 20. 07:45
A lányomnál azt vettem észre, ha nem iszik eleget akkor nem is eszik annyira. Ha jól iszik, megjön az étvágya is.
12. ibi75
2009. okt. 12. 14:48

A cebion cseppet a vitacolannal kell adni, a cebion szirupban pedig van vitamin.

Nálunk is van mindenféle vitamin :(

Az én lányom sem egy vastag dongájú (most lesz 2 éves), ő sem eszik édességet, gyümit, kenyeret, sőt magától semmit, csak amit pépesítek neki. Azt sem magától, csak ha etetem mese előtt. Nekünk meg ilyen problémáink vannak :(

11. mimmo33 (válaszként erre: 9. - Mimmo33)
2009. okt. 12. 14:46
Én a Polyvitaplex szirupról hallottam, hogy étvágynövelő, a B vitamin miatt;)
10. sajert
2009. okt. 12. 14:34
A fiam 21 hónapos, és még nincs 11 kg (88 cm). Nem akar enni (kekszet, túró rudit sem). Amikor nem eszik, akkor nem tukmálom, hagyom hadd legyen éhes. Ma pl. nem reggelizet, csak 12-kor ebédelt, és örülök ha majd vacsizik!. Tudom, hogy ötször kellene ennie, de én örülök, ha háromszor eszik. Ha gyümit eszik, akkor kimarad egy főétkezése... Cebion cseppektől neki nem nőtt meg az étvágya. Én úgy vagyok vele, ha éhes eszik, éhen nem hal egy amúgy egészséges gyerek (egész nap lót-fut, jókedvű).
9. mimmo33 (válaszként erre: 8. - Kriszti40)
2009. okt. 12. 14:28

Ez nálunk is bevállt;)

Egy pár kimaradt étkezés, elmeradt köztes nasi, és társai, és olyan szépen elkezdett enni;)

2009. okt. 12. 14:26
Én hiszek abban, hogy ki kell éheztetni. Persze nem szó szerint, vagy szó szerint? Meg fogja enni a főzeléket is. A turó Rudi és tárasi eltömítik.
2009. okt. 12. 09:46
Köszönöm szépen a cebiont kipróbállom
2009. okt. 12. 08:10
Vitacolan szirup. A lányom és én is ezt kaptuk, és használt.
2009. okt. 12. 08:06
születésétől kezdve ilyen nehezen evő de az utóbbi hónapokban teljesen rá ált hogy csak rázza a fejét mindenre(turó rudira NEM)
2009. okt. 12. 08:05
jelenleg 11-12 kg között van és egész nap üldözöm az étellel,de a spagettin kivül nem hajlandó semmit megenni csak rázza a fejét de néha már a spagetti sem kell neki.Amúgy jó kedvü,fürge gyerek csak kész kinszenvedés az etetése.Igyekszem minimum 3 szor enni adni egy nap de sokszor csak az ebéd és a vacsora sikerül. Ötleteket,tanácsokat várok
2009. okt. 12. 08:04
lehet, hogy beteg, lappang benne valami, azért nem eszik?
2009. okt. 12. 08:03

Szia !


Kislányom hihetetlen sovány volt, s elkezdtem Neki adni a Cebiont. Látványos gyarapodásba kezdett:)3 éves, 13.5 kg.

2009. okt. 12. 08:02
19 hónapos kisfiam nem akar enni semmit milyen étvágygerjesztőt lehet adni neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook