Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 hónapos kisfiam nem eszik anyatejen kívül semmit. fórum

8 hónapos kisfiam nem eszik anyatejen kívül semmit. (beszélgetős fórum)


1 2
36. kingi7 (válaszként erre: 34. - Tappancsmama)
2010. febr. 21. 23:11

Köszönöm a válaszod :)

Hát kihagytam 3 vagy 4 napot és kezdtük majdnem előlről, ma megevett 2/3 üveg vilmoskörtét :) ez jó hír :) szerintem a foga volt, remélem menni fog, most 3-5 napig csak egyszer kap gyümit...

ételallergia nem hiszem, mert a kakijával nincs gond :) minden reggel óramű, fogán kívűl meg a kedve is jó, igaz, most a mosolygós korszakon túl van, most információt gyűjt :) mindent nagyon figyel :) hát remélem alakul...


Mondjuk a lányocskám nem hányt nekem... csak sírt amikor közeledett a kanál :( ma kaja közben minden más érdekelte, de azért csak összejött..

35. tappancsmama (válaszként erre: 34. - Tappancsmama)
2010. febr. 21. 21:14
Ja még annyit ha elviszitek gasztroshoz úgy számolj, hogy kb 3-4 hét mire fogadni tudnak, de nem csak ez a doki, hanem általában mindegyik.
34. tappancsmama (válaszként erre: 32. - Kingi7)
2010. febr. 21. 21:10

Szia!


Bocs, bocs.Elhavazódtam.


Szóval nekünk is nagyon szépen elkezdett enni gyümölcsöket a fiam 6 hónaposan, aztán 1 hónappal később volt Neki a 3 napos lázas betegsége és attól a naptól 2 kanál pürét evett csak meg és utána rá egy-másfél órával megszoptattam és pár percre rá kihányt mindent.Aztán a hányás, meg a kedvtelen evés miatt kihagytam egy hetet, de minden egyes próbálkozás után újabb hányás következett.Aztán bejutottunk egy gasztroshoz,mert a dokinőnk gyümölcscukor érzékenységre gyanakodott. Akkor a gasztros azt mondta, hogy hagyjunk ki egy hónap szünetet és utána próbáljuk meg újra.Szerencsére akkor már nem hányt, de ha akkor is hányt volna akkor egy nagy átfogó kivizsgálásra küldték volna, így megúsztuk egy vérvétellel.


Azért kéne elmenni orvoshoz, hogy kiderítsétek együtt, hogy ez tényleg csak a foga vagy a világ felfedezése miatt van e, vagy netán tej, liszt, gyümölcscukor érzékenység áll a nem evés hátterében. És még rengeteg más ok is lehet.

De persze ne legyen.


A gasztrost ha kell és Budapestiek vagytok, vagy fel tudtok jönni nagyon tudom ajánlani azt akinél mi voltunk, mert egy szakmájához nagyon értő kedves, odafigyelő ember.

33. kingi7
2010. febr. 19. 21:30
Más ötlet? Hozzászólás? nem haladok :(
32. kingi7 (válaszként erre: 31. - Tappancsmama)
2010. febr. 18. 11:09

És mi volt a gond? Mit rontottam el? Olyan szépen evett, csak felül 4 fog... egyszerre, gondolom...meg nyügősebb is... főleg, most felállt és lépeget is, kinyílt a világ... mindennél fontosabb

Minek kellet a gasztros?

Előtte szépen evet? Mi válthat ki ilyet...

31. tappancsmama (válaszként erre: 30. - Kingi7)
2010. febr. 18. 07:40

Szia!


Én indítottam még anno ezt a topikot, amikor a kisfiammal hasonló cipőben jártunk pár hónapja, tehát teljesen megértem az aggodalmadat.Én voltam a fiammal gasztroenterológusnál és mi azt csináltuk, hogy egy hónapig egyáltalán nem is kínáltam meg semmi mással, csak anyatejjel, majd egy hónap múlva újra kezdtünk mindent a legelejéről. Sokkal lassabban ment újra hozzá szoktatni az ízekhez, de szép lassan türelmesen megkedvelte és most már mindent ugyan úgy eszik mint mi.

Ne aggódj, próbálj meg kihagyni nála pár hetet, és akkor semmi mással ne kínáld meg csak vízzel, meg tápszerrel.Majd kezd elölről az egészet az evéssel.(Pár kanál almalével)

De ha gondolod mi voltunk Budapesten egy nagyon jó gasztrosnál, akinek megtudom adni az elérhetőségét, ha szeretnéd.

30. kingi7
2010. febr. 17. 22:15

Én is segítséget szeretnék kérni!!!

7 hónapos a lányom,gyönyörűen evett, szépen és jóízűen...

kb. január közepe óta semmi kanalast, semmilyen kanállal! Egy kanál vagy kettő, vagy belenyal és nem, több nem, szájzár és hiszti :(

Január végén jött ki a felső két foga,mára jött ki mellette mégegy... csak tápszert eszik, mást nem fogad el cumiból sem, esetleg a teát...

MIT TEGYEK??? :( Ötlet? Valaki hasonló cipőben?

29. Recca (válaszként erre: 25. - Tappancsmama)
2009. aug. 5. 13:22
Hát, nagyon rossz lehet ez az egész nektek. Nem szívesen tenném ki ennek az egésznek a babát én sem. És amúgy mennyit hízik Árisz? Kíváncsi leszek mit mond a védőnőtök, remélem tényleg arról van csak szó, hogy még nem érett annyira az evésre, és pár hét alatt rendeződik ez az egész. Reméljük nincs komoly baja! Lehet hogy tényleg több orvos véleménye jobb lenne.
28. Recca
2009. aug. 5. 13:18
Sziasztok! Tegnap, miután írtam a fórumba, evett a baba! Megette a főzeléket is, vacsorára adtam neki gyümölcsöt, tejpépet, azt is. Ma reggel is szívesen evett. Szerintem nálunk tényleg a meleg volt a hibás. A védőnő azt mondta nyugodtan adhatok tápszert is, főleg este amikor már nincs annyi tejem. Sokkal táplálóbb egy 7 hónapos babának, mint a gyümölcs, vagy főzelék. Végül is hízott egy hónap alatt annyit, amennyi még belefér, nagyon mozgékony, úgyhogy le is dolgozza, amit eszik.Remélem most már nem lesznek nagyon melegek :):)
27. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 25. - Tappancsmama)
2009. aug. 5. 07:13
Vidd el más dokihoz is szerintem! Nem árt, ha több véleményt is hallasz! Pláne, ha nem vagy megelégedve! Egyébként ez a szeptember nekem nagyon gyanus, mert nyáron nem szeretnek dolgozni a dokik sem (persze van kivétel) De ha azt mondta volna, hogy egy hónapot, úgy nem lennék bizalmatlan. Kitartás, ez egy nehéz időszak, de meglátod, a végén Árisz hatalmas zsíros kenyereket fog enni hagymával, és majd könnyű szívvel gondolsz vissza az egészre pár év múlva!
26. Gligi (válaszként erre: 25. - Tappancsmama)
2009. aug. 5. 06:52

Érdekes amit mondott a gasztroenterológus!

De ha abba belegondolok, hogy azt mondják, hogyha valamilyen ízt nem fogadnak el a kicsik akkor egy hónap múlva újra kell próbálni....és a mi esetünket is végigzongorázom akkor Szerintem érdemes várnod szeptemberig az már nem oly sok idő!


Amikor Levcsinek előszőr adtam tejpépet azt is undorodva lenyelte később kihányta, de két hét után megevett egy evőkanálnyi mennyiséget.

Az almát párolnom kellett 6,5 hónapos koráig, mert ha nyersen raktam vmibe akkor kihányta az egész ételt kicsit később.

Most 7.hónapos múlt és most kezdte nyersen megenni az almát de csak ha rizspehely is van belekeverve, mert az felszívja a savóját. Barackot is csak most fogadta el, de azt is cak rizspehellyel.

És antireflux tápszert használunk, mert a többi tápszerből azonnal evés után kb.40-50 ml. visszabukik!

25. tappancsmama (válaszként erre: 23. - Recca)
2009. aug. 4. 23:10

Szia!


Hát együtt érzek Veled!De ne feledd el,hogy a Te gyereked lehet hogy csak azért nem akar enni,mert baromi hőség van.És ha normalizálódik a hőmérséklet akkor lehet hogy vissza áll az étvágya is.Bár az nem biztató,hogy nincs elég tejed és nem is hízik.Holnap ha lesz időd és kedved leírhatnád,hogy mit mondott a védőnőtök.


Mi hogy voltunk a gasztroenterológusnál,a dokinő közölte hogy nagyon feladta a leckét Árisz Neki,mert nem tudja hogy mi lehet a baja,hogy mindent kihány.Ezért azt tanácsolta,hogy most szeptemberig ne adjak Neki semmilyen gyümit,zöldséget csak az anyatej mellé kiegészítésként hipoallergén tápszert.Na nem azért mert kevés lenne a tejem,hanem csak azért mert azért 8 hónaposan már nem elég tápláló csak szimplán az anyatej.

Aztán szeptemberben egy egy délelőttökre be kell feküdnünk a kórházba és ott ellenőrzött körülmények között adjuk Neki azokat amiket most nem kap.

Hát megmondom őszintén,hogy így lutrizás miatt egyáltalán nem vagyok nyugodt,mert mi van akkor ha nem eszi meg a dolgokat szeptemberben sem?

Szívem szerint elvinném másikhoz csak előtte megvárom,hogy mit mond a védőnénink.

24. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 23. - Recca)
2009. aug. 4. 16:06
óó, ez nem jó! Remélem hamar rendeződik nálatok is a helyzet! És azt kívánja, amit Ti esztek? Abból szivesen enne egy- egy falatot? Próbáltad már más kanállal etetni? Esetleg olyan kiskanállal, amivel Ti is esztek? Én láttam olyat, hogy a baba, csak az anya ujjáról nyalogatta le a falatokat....
23. Recca
2009. aug. 4. 14:17
Szia! Az én kislányom 7 hónapos, és három hete kb. ő se akar elfogadni semmilyen ételt az anyatejen kívül. Csak az a baj, hogy annyi tejem meg nincs, amivel jóllakna, hiszem ez miatt is kellett elkezdeni a hozzátáplálást 5 hónapos korában. Eleinte simán ment minden, de most hetek óta visít, ordít és félrehajtja a fejét, ha közeledek a kanállal felé. Van, amikor elfogag 4-5 kanálnyit, de akkor is csak úgy,ha éppen játszik valamivel, nem figyel, gyorsan a szájába adom és lenyeli, de 5 kanálnyi után már újra elkezd sírni. Nem tudom egyszerűen mi érhette őt, hogy ezt csinálja, hízni se hízik, már hetek óta stagnál a súlya is. Holnap viszem védőnőhöz, aztán meglátjuk mi lesz. Remélem már azért boldogulsz Árisszal, kiváncsi vagyok, nektek mit mond majd a védőnőtök. Majd írd le!!!
22. tappancsmama (válaszként erre: 19. - 81f46d06d3)
2009. júl. 31. 14:57
Ma beszéltem a védőnéninkkel,mert úgy volt,hogy ma jön hozzánk.Csak az orvos miatt nem jött.És kérdezte hogy akkor mikor találkozzunk?Mennyire vagyok a dologtól megzakkanva?:)))))Aztán azt beszéltük meg,hogy jövőhéten pénteken jön. :))))
2009. júl. 31. 14:54
Hát csajok!Ma voltunk a gasztoenterológusnál.Azt mondta,hogy fogalma sincs,hogy mi lehet a baja Árisznak,ezt Ő mondta.Mert ha veleszületett anyagcsere zavara lenne,akkor már hamarabb ki kellett volna jönnie,nem csak a második hónaptól.Ezért azt mondta,hogy még átgondolja a dolgokat és felhív a nap folyamán.Most várom,hogy mit okoskodott ki. :))))))))))Aztán majd írok.
20. tappancsmama (válaszként erre: 19. - 81f46d06d3)
2009. júl. 31. 14:50
Köszönöm szépen.:)))))))))))Nagyon aranyos vagy!
19. 81f46d06d3 (válaszként erre: 18. - Tappancsmama)
2009. júl. 31. 07:32
Ma van péntek! Remélem, minden jól alakul és nincsen nagy baj. Eszembe jutottál, biztosan nagyon ideges vagy és félsz is! Szorítok!
18. tappancsmama (válaszként erre: 17. - 81f46d06d3)
2009. júl. 29. 10:00
Ok,és köszönjük szépen.
17. 81f46d06d3 (válaszként erre: 12. - Tappancsmama)
2009. júl. 29. 09:12

Szia!

Érdekel, persze! Szorítok, hogy minden rendben legyen! Majd írj.

16. tappancsmama (válaszként erre: 14. - 8e8c2f0ee9)
2009. júl. 29. 08:34
Megpróbálom Neki ha lehet.És köszönöm az ötletet.Remélem minél hamarabb megtudod hogy mit lehet és mit nem valamint remélem,hogy Árisz minél hamarabb elkezd végre enni.
15. tappancsmama (válaszként erre: 13. - Gligi)
2009. júl. 29. 08:30
Szia!Köszönjük szépen,remélem meg lesz és akkor majd írom a fejleményeket.
14. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 12. - Tappancsmama)
2009. júl. 29. 07:20

Szia! Csak most találtam rá erre a fórumra. Remélem nem lesz érzékeny a gyümölcscukorra! Nagyon szorítok nektek!

Van már fogacskája egyébként? Az én kisfiamnak ilyen korban már volt néhány foga, így én az almát negyedelve adtam neki. Nagyon élvezte, hogy ő haraphatja, csak nagyon oda kellett figyelni rá, hogy ne egészben nyelje le a nagy darabokat. Nagyon szereti a savanyú ízeket. Az édes dolgokért annyira nem rajongott, más babák meg a savanyúakat nem szereti. A barátnőm kislánya csak az üveges ételeket hajlandó megenni, semmi olyat nem eszik, amit az anyukája készít el. Ez pl a lereszelt almára is igaz. A kislány nemsokára már 16 hónapos lesz. Lehet, hogy a Te kisfiadnak is csak az üveges étel jönne be. Ha mindent rendben találnak a kórházban, talán ezeket is érdemes lenne megfontolni.

Nagyon szorítok nektek!!!

13. Gligi (válaszként erre: 12. - Tappancsmama)
2009. júl. 29. 07:02

Szia!

Engem érdekelnének a továbbiak, ha leírnád!

Vigyázz magatokra és minél egyszerűbb és gyorsabb vizsgálatot kívánok!

12. tappancsmama (válaszként erre: 10. - 81f46d06d3)
2009. júl. 28. 23:35

Szia!


Ma voltunk az orvosnál.Már úgy fogadott,hogy mi van Árisszal,mert a védőnénink már beszámolt a dolgokról Neki.Aztán azt mondta,hogy menjünk el gasztoenterológushoz,mert nagyon gyanús,hogy gyümölcscukor érzékeny szegény.Most véletlenek összjátékaként péntekre kaptunk időpontot a Heim Pálba és remélem,hogy hamarosan kiderül,hogy mi a baja a fiamnak.Meg hogy ilyenkor hogyan és miként vezethetem be a táplálékot számára.Pénteken talán már többet tudok mondani,ha még mindig érdekel a dolog.

11. tappancsmama (válaszként erre: 10. - 81f46d06d3)
2009. júl. 23. 10:39

Nincs elmaradva a fejlődésben,sőt szinte mindent gyorsabban csinál fejlődésileg társainál.Már fél éves kora előtt mászott,aztán felült,felállt és most már jó ideje kapaszkodva lépeget is.Nincs lehangolódva.Nem látok rajta fogyást sem.Nem érzem magam lelkileg instabilnak.Az egy dolog,hogy nem vagyok hajlandó Neki olyan ételeket adni ami úgymond felnőtt kaja,mert szerintem hozzá kell szoktatni az ételekhez a szervezetét és nem egyből pörköltet,meg pizzát adni Neki,mint sokan csinálják.De ez szerintem nem logikátlan gondolkodás.Hozzá táplálást meg időben elkezdtem Neki és pont azért aggaszt ez a dolog annyira,hogy nehogy túl későn figyeljünk fel a dolgokra,amikor már a fejlődésében is zavar keletkezik.Nem ragaszkodom a szoptatáshoz sem minden áron,hiszen adnám én már neki a gyümölcsöket,főzelékeket is ha enné, és a 2 éves kislányomnál sem volt gondom azzal,hogy hozzá táplálást csináljak,pedig Ő neki 3 hónaposan el kellett kezdenem mert a fogamzásgátló amit kaptam eléggé legyengítette a tejem tápanyagtartalmát.


Ha érdekel akkor természetesen mindenképpen írok,hogy mit mondott az orvos.Ma reggel beszéltem a védőnővel és mondta,hogy most hagyjunk ki Nála egy nagyobb szünetet és ha azután is ilyen lesz akkor el kell vinni kivizsgálásra.De én reménykedek abban hogy a doktornő már most elküld valahova megnézetni,hogy időben kiderüljön ha valami nincs rendben.

10. 81f46d06d3 (válaszként erre: 9. - Tappancsmama)
2009. júl. 23. 09:32

Látom, hogy mentek orvoshoz ezzel a problémával. Ez nagyon helyes, mert sok gond lehet a babával, ha ilyen idősen nem eszik mást, csak anyatejet. Két éve feküdtünk a fiammal kórházban, akkor a szobatársunk egy majdnem egy év körüli baba volt, ugyanolyan gondokkal, mint ami Nektek van. A baba csak szopizott, semmit nem fogadott el az anyukája szerint. Nagyon vitaminhiányos volt és olyan alacsony értéket mutatott a vas a szervezetében, hogy azt mondták, csoda, hogy nem aludt már be miatta.

Ne haragudj érte, hogy megkérdezem, de veled lelkileg minden rendben? Ennél az említett kisbabánál ugyanis az volt a gond, hogy az anyuka lelkileg volt instabil, rettenetesen ragaszkodott a szoptatáshoz, egy alkalmat sem akart elmúlasztani azzal, hogy másként eteti a babát. Látom, hogy próbálkozol, de a "lélek" sokmindenre képes... Amikor ott voltak a kórházban, akkor a baba ette a tápszert rendesen, ami tartalmazott számára vitaminokat. Egyébként a babád megfelelő nagyságú? Rendesen gyarapodott?

Még most is emlékszem, hogyan megviselte azt az anyukát, hogy a babája hanyagolta a "cicizést". Azt mondta, elszakítoták tőle és elvették a lehetőséget, hogy meghitten együtt legyenek.

Egyébként mostanában 6 hónapos kortól javasolják a hozzátáplálást, úgyhogy az eltelt idő nem vészes. Remélem, minden rendben lesz! Ha van kedved, majd írj róla, hogyan alakulnak a dolgok.

9. tappancsmama (válaszként erre: 8. - Gligi)
2009. júl. 23. 07:59

Szia!


Köszönöm a tanácsokat.:)

Botmixerezem én is az ételeket,de így sem kell Neki.Tápszert ugyan nem próbáltunk,mert van anyatejem rendesen és attól kutya baja,csak azt a tejbedara pépet próbáltam ki Neki hátha azt megeszi,mivel gondoltam talán az mégis csak táplálóbb ebben a korban és az Ő mozgás igényéhez.De az sem ízlett Neki.

Most kaptunk jövőhét keddre időpontot a doktornőtől,kíváncsi leszek mit mond rá.

Én arra gondoltam,de lehet hogy hülyeség,hogy lehet hogy nincs megerősödve Neki valamelyik szervecskéje az ételekhez és ezért nem eszi,meg jön ki belőle az az egy-két kanál is ami lecsúszik.

8. Gligi (válaszként erre: 1. - Tappancsmama)
2009. júl. 23. 06:33

Szia :-)


Mi kisfiunknak a rendes hami megy a tápszer után hányt. Kaptunk "antirefluxos" tápszert és szerencsére megúsztuk vizsgálat nélkül.

Botmixerrel próbáld a gyümölcsöket, főzelékeket pépesíteni, mert attól sokkal krémesebbek, habosabbak lesznek! Tejpépből nemtudom, hogy az orvos által felírható és csak patikában kiváltható hypoallergént használod e, mert ha nem akkor az érdemes lenne kipróbálnod!

Légy türelmes és kitartó. Próbálj nyugodt maradni amikor hozzátáplálsz!

Sok sikert és javulást a picid étkezéséhez!

2009. júl. 22. 22:20
Én igazából azért nyitottam ezt a fórumot,hogyha valakinek volt ilyen vagy hasonló gondja akkor Ő megossza velem a problémáját,hátha az Ő megoldása beválna nálunk is és ami a legfontosabb,hogy az érdekelne,hogy mással is történt e ilyen,vagy ez csak az én fiam sajátja.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook