Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 18 évesen kismama? fórum

18 évesen kismama? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
247. ina87
2014. jún. 27. 11:58
nem tartom jonak h nagyira bizzák 7napbol 7napra a gyereket egy nagy szülö anyit segitsen amit bir és nem arra van h kihasználják de ez már mindnekinek a magányügye én igy gondolom...
246. Zoella96 (válaszként erre: 243. - M0ncsa)
2014. jún. 27. 10:52

Így van. Azzal nincs gond,hogy a mama imádja az unokáját és segít a fiatal anyának. Ez így lenne normális. A gond ott kezdődik,mikor nem segítségről van szó,hanem a terhek (szinte)100%-os átvállalásáról. Mindennek szabjunk határokat. Az oké,hogy pl a baba születése után a mama tanítgatja a fiatal anyukát,hogyan is bánjon megfelelően a babájával (pl fürdetés). Vagy,hogy ha disznót/csirkét/stb. öl,akkor ad belőle.Vagy néha egy-egy hétvégére átvállalja a gyereket/gyerekeket,hogy a szülők pihenjenek 1 picit. A gond ott kezdődik,mikor a tantgatásból átváltunk "mama mindent megcsinál a kicsi körül" funkcióba,mikor a pl disznó ölés után kapott húsból átváltunk a "mama lát el minket kajával" funkcióba,vagy mikor az a bizonyos "néha 1-1 hétvége" átvált heti 7 napba.


Persze,ha közben valami besikeredik (akár egy tragédia vagy bármi miatt) és anyagilag mélypontra kerülnek a fiatal szülők,vagy házra akarnak gyűjteni,akkor lehet a nagyszülőknél lakni,DE! ez nem azt jelenti,hogy onnantól minden a nagyszülőkre hárul. Ugyan úgy,mint azelőtt, a szülő dolga a gyereke nevelése,nem a nagyszülőé. Valamint illik belefizetni a rezsibe is.


Szóval nem az a probléma,hogy segítenek a nagyszülők,hanem az,hogy sokan nem szabnak ennek határokat,és már-már kihasználják ezt a fajta jóindulatot.

245. M0ncsa (válaszként erre: 244. - Mazsinka)
2014. jún. 26. 18:30
Nos, ez is gaz :) Igy van: aki bena, az is marad.
244. Mazsinka (válaszként erre: 243. - M0ncsa)
2014. jún. 26. 18:19
Én meg ismerek pár olyat, hogy harmincasok, tervezett gyerekekkel, van pénz, munka, mégis folyton megáll az élet mama nélkül. Mama nélkül nem lehet bevásárolni menni, postára, sehová. Egyszerre két gyerekkel nem lehet elindulni otthonról, ebédet főzni, takarítani. Ez van. Aki béna, az is marad.
243. M0ncsa (válaszként erre: 242. - Mazsinka)
2014. jún. 26. 16:39

Szerintem nem az a visszatetszo, ha segit a mama. Minden joerzesu nagyszulo imadja az unokajat, es boldog, ha segithet (felteve ha modja van ra). Es egy joerzesu csaladban ezeket a kedvessegeket viszonozzak is a fiatalok.

Az a visszatetszo, ha valaki ugy vallal gyereket milliom egyeb kotelezettseg mellett, hogy _elvarja_ azt a segitseget. Ha az a hozzaallasa, hogy "aaaa, majd az anyam ugyis ****** (segit anyagilag, vigyaz a kicsire, majd megoldja, stb.).

Ha az ifju par ugy rendezkedik be, hogy akar egyedul is fel tudjak nevelni azt a gyereket, espedig ugy, hogy annak a kicsire forditott torodes ne lassa karat, hat lelkuk rajta. De konkretan odadobni a nagyszuloknek a gyereket, hogy neveljek fel, na az gaz. Sajnos ismerek par ilyet.

2014. jún. 26. 15:23
Alapból nem tartom jó ötletnek a 20 év alatti szülést, ez tény. De az sem tetszik, amikor idősebbek arra hivatkoznak, hogy a fiatalnak sokat kell segíteni. Pláne ha azok mondják, akiknek szintén kinyalja a valagát nagymama, nagypapa. A segítséget mindenki csak anyagiakban méri egy 18 éves esetében, de mi van akkor, ha egy idősebb nőnek jut a segítség: mama babysitter fizetése helyett, bicikli, aranylánc, drága ajándékok, étel, befőzés, hús-amit egyébként megvenne, takarító szolgáltatás... ezt mind át lehet szépen alakítani pénzösszeggé, csak sokan úgy vélik, hogy ez semmiség, természetes dolog. Ugyanaz, csak nem pénzt ad, hanem ajándékot, ételt, ami ugyanúgy pénzbe kerül. Lényeg a lényeg, ha a mama akar, segít is, és nem lehet ettől eltántorítani. S van, aki ugyanúgy segíti 40 éves lányát, aki most lett anya, mint a 18 éveset, csak ez utóbbi visszatetszőbb.
241. trapiti (válaszként erre: 240. - Mazsinka)
2014. jún. 26. 12:05
Más a segítség és más minden teendő, felelősség átvállalása. Kortól függetlenül nem kell hogy a nagyszülő csináljon mindent, én nem is hagynám/igényelném. Amit többen mondunk, hogy ÁLTALÁBAN azért egy 18 éves esetében a nagyszülőkre több teher hárul, 30 évesen azért már illik megoldani az életét az embernek segítség nélkül is. Persze amennyit a nagyszülő szívesen csinál, az belefér.
2014. jún. 26. 11:37
Miért kell a nagyszülőt úgy beállítani, mint akin élősködnek? Mi van akkor, ha a nagyszülő örül, és örömmel segít, támogat, szeretné az unokát? Az a baj, hogy anyuka 18? Itt vannak az én rokonaim, anyuka nem tizennyolc, mégis a mama fut, lohol, mindent megvesz, mindent megtesz, a gyerek ott van nála hét napból hetet, hogy anyuka válláról levegye a terhet, megfőz, segít takarítani, vasalni, csirkét, disznót nevel nekik, befőz, ide szalad, oda szalad, drága ajándékokat vesz stb. Az mi? Ha baj, hogy egy 18 évesnek segít az anyja-apja, akkor ne segítsen egy felnőtt nőnek sem! Oldja meg ő is az életét, ahogy tudja, dupla olyan jól, mint egy félig gyerek.
239. ina87
2014. jún. 26. 11:13
nem egy embert tudok aki fiatalon szült nem egynél jött véletlen a baba,nem letek felelötlen szülök ökis ugyan ugy nevelik a gyereküket mint esetleg egy 30éves nem a korral van baj hanem a felfogásal valaki megszüli a gyereket de nem tudja normálisan nevelni mert nem érzi h szülö lett vagyis nem fordit elég energiát a gyerekre külömben is soknál ott van a nagyszülö akiknek az volna a dolguk h támogaság a gyereküket amikor jön a gyerek nem pont anyagira gondolok,és a másik dolog azt visz magával a gyerek amit otthon lát,na igen valakinek nincs otthon melege de atol aki ugy nyöl fel azis hozz valamit magával és atol még lehet jo ember jo édesanya vagy ép édesapa
238. M0ncsa (válaszként erre: 237. - 388b941089)
2014. jún. 25. 22:01

Szerintem nem ertelmezte felre, csak elmondta a velemenyet. En ertem, mirol beszel trapiti. Tovabba nem bizonygatja folyamatosan mindenhol tobbszorosen, hogy "nem banta meg" a donteset (szemben veled), amitol hitelesebbnek is hangzik.


Visszaterve az eredeti temara: igen, lehet felsooktatasi intezmenybe jarni gyerek mellett, de piszok nehez. Lehet tulelni napi 2-3 ora alvassal akar fel-egy evet is, de ramegy az egeszseged (tapasztalat). Lehet tovabba eloszor szulni, es kesobb, amikor a gyerek mar nagyobb, iratkozni be foiskolara/egyetemre. Csak ezzel az a baj - komolyabb szakmak eseteben legalabbis -, hogy mire befejezi az ember lanya, legjobb esetben is 30-32 eves frissdiplomas palyakezdo lesz, es nemhogy karriert nem fog epiteni, de konkretan munkat sem kap, mert a 10 evvel fiatalabb konkurencia lesopri az eselyesek listajarol. Nyilvan kulimunkat igy is lehet kapni, de rendes allast aligha, talan, ha piszok nagy mazlid van.

Nem beszelve arrol, hogy fenti esetben van egy tizeneves egyke gyereked. Ha meg kettot szulsz, es utana suli, meg tovabb tolodik az egesz.


Fentieket tekintetbe veve, kedves forumindito, en idealisabbnak tartom azt, amit te is irtal - eloszor iskola, egy kis gyakorlat (legalabb 2-3 ev), aztan a gyerek(ek).

Persze mindenki azt csinal felolem, amit akar :)

237. 388b941089 (válaszként erre: 236. - Trapiti)
2014. jún. 22. 08:23
Nem, direkt ertelmezted felre.
236. trapiti (válaszként erre: 235. - Zoella96)
2014. jún. 21. 17:41
Több hozzászólásból az jött le, hogy ideális 18 évesen szülni, a tanulás meg ráér majd gyerek mellett. Ezzel volt a problémám, nem azzal hogy ha úgy adódik akkor vállalja a gyereket és megpróbál amellett megoldani mindent. A kettő között nagy a különbség!
2014. jún. 21. 17:27
Itt nem arról van szó,hogy az az ideális,ha valaki gyerek mellett tanul. Ne ferdítsétek a témát. Az alap kijelentés az volt,hogy lehet gyerek mellett is egyetemet/főiskolát végezni,ha már úgy alakult a dolog. Annyi esze meg remélhetőleg mindenkinek van,hogy a semmibe nem szül gyereket a szülő nyakára.
234. 388b941089 (válaszként erre: 233. - Trapiti)
2014. jún. 21. 15:45

Ez így van. Felelősségteljesen lehet egyszerre gyereket nevelni és tanulni is. Úgy, ahogy nekem is azt tanácsolta a párom, hogy tanuljak. Így is tettem, és teszem most is.


Ezt a témát a világvégtelenségig lehetne boncolgatni, mindenki élje úgy az életét, ahogy teheti, amilyen lehetőségei vannak.

233. trapiti (válaszként erre: 232. - 388b941089)
2014. jún. 21. 15:35
Ezek azért nem általánosan meglévő feltételek 18 éves korban. Általában a 20-30 között van egy nő mire ezek megvannak (felelősségteljes pasi, normális anyagi háttér). Amúgy egy felelősségteljes pasi is inkább azt tanácsolná szerintem, hogy tanuljon a lány is, ne legyen teljesen kiszolgáltatva szülőknek/férjnek, ne függjön anyagilag tőlük. Utána valóban megvan az alap amire lehet gyereket vállalni.
232. 388b941089 (válaszként erre: 231. - Trapiti)
2014. jún. 21. 15:05
Ha van egy felelősségteljes pasi mellette, megvan mindenük és szeretnének babát, nem fogom azt mondani, hogy ne szüljön. Ha bármi is hiányzik, természetesen nem javasolnám én sem.
231. trapiti (válaszként erre: 229. - 388b941089)
2014. jún. 21. 14:43
Akkor újra kérdezem: te mit tanácsolnál a saját lányodnak ha 18 évesen megkérdezné hogy szüljön-e vagy inkább tanuljon-dolgozzon pár évig?
230. trapiti (válaszként erre: 229. - 388b941089)
2014. jún. 21. 14:40

Attól kezdve hogy szül a fő feladata a gyerekéről való gondoskodás. Ebbe beletartozik az is hogy el tudja tartani.

Ezért mondom hogy ha "becsúszik" akkor nyilván segíteni fogjuk. De ha tervezésről van szó én nem tanácsolnám.

229. 388b941089 (válaszként erre: 228. - Trapiti)
2014. jún. 21. 14:30
Ertem en amit mondasz, teljesen logikus, abszolut helytallo. En sem azt mondtam h egy 18 evesnek az az elsodleges celja az eletben h gyereket szuljon. A fo feladata termeszetesen a tanulas. Csak nem ertettem miert vagy ennyire a fiatalon szules ellen. Vagyunk ezert egy joparan sztem.
228. trapiti (válaszként erre: 227. - 388b941089)
2014. jún. 21. 14:22

Nem mindegy, hogy a "minden körülmény"-t képes ő maga előteremteni, vagy kell valaki aki aláteszi.

Oké, amíg kicsi a gyerek, eltartjátok. És utána? Eltartod még tovább amíg tanul, dolgozol (mert ugye valakinek kell) plusz neveled az unokát amíg a lányod készül a vizsgáira. Ha nem jön össze valami, ott áll egy gyerekkel képesítés nélkül, munkát is nehezebben talál.

Ezzel szemben mondjuk ha 25 évesen szül, elvégezte az iskolát, dolgozott pár évet, jogosult lesz a gyesen kívül másra is, és amikor a gyerek 2-3 éves már úgy mehet vissza dolgozni hogy nem abszolút kezdő.


Nem kell felemelned a hangodat! Klassz hogy neked jól sikerült, ettől még nem biztos, hogy ezt kell tanácsolni másoknak. Nem fullos karrier kell amibe belebetegszenek, csak valami alap a gyerekhez. Jó esetben olyan, amit ő maga és a gyerek apja teremtenek meg és nem a szülőktől várják.

227. 388b941089 (válaszként erre: 226. - Trapiti)
2014. jún. 21. 14:00

Te most miről beszélsz?!?!?!?

HA MEGVAN MINDEN KÖRÜLMÉNY, AMI A GYEREKVÁLLALÁSHOZ KELL, MIÉRT NE SZÜLHETNE?!?!?! Miért kell mindenáron fullos karriert építeni, amibe belebetegszenek az emberek, miért jobb az, mint tisztességesen felnevelni fiatalon egy gyereket?! Karriert később is építhet, amennyiben igénye van rá. Hangsúlyozom, kizárólag akkor támogatom, ha minden megvan, anyagi téren minden rendelkezésre áll. Na és persze ne felejtsük el azt is, hogy a kellő felelősségtudat és érettség is kell hozzá.


Én mindenesetre köszönetet mondok azért a sorsnak, hogy bár egyedül maradtam 17 évesen, de kevés idő múlva kárpótolt és adott nekem egy új családot.


Arról nem is beszélve, hogy egy kamasz gyerek nevelése is sokkal gördülékenyebb egy fiatal szülőnél, mint egy idősebbnél. Tapasztalat. Én késői gyerek voltam, és nagyon nehéz volt.

226. trapiti (válaszként erre: 225. - 388b941089)
2014. jún. 21. 13:52

Nem az elvetetést kérdeztem, hanem hogy komolyan gondolod-e hogy egy 18 évesnek az a legjobb ha minél hamarabb szül egy gyereket. De látom tényleg.


A "fiatalon szüléssel" semmi gondom, ha valaki ezt akkor teszi amikor már saját maga képes a gyerekkel járó minden felelősséget is felvállalni. Pl. nem a nagyszülőknek kell eltartaniuk őt is meg a gyerekét is. Ettől függetlenül ha a lányom azzal jönne haza 18 évesen hogy terhes, nyilván mellé állnánk és segítenénk mindenben. De ettől még nem tartom jónak.

Én 33 voltam amikor a lányom született, jöhetett volna pár évvel korábban is, de nagyon nem bánom hogy nem 18 évesen vállaltam gyereket.

225. 388b941089 (válaszként erre: 223. - Trapiti)
2014. jún. 21. 13:41

Igen. Természetesen mindenben támogatnánk. És ha még egy rendes pasit is sikerül kifognia hozzá az lenne a legtutibb. Soha nem engedném elvetetni. A hátterrel sem lenne gond.


Miért ellenzed a fiatalon szülést? Te hány évesen szültél? (látom van egy kislányod)

224. Derya (válaszként erre: 217. - A0c1361e44)
2014. jún. 21. 13:36

ez meg a mult rendszerben voltIrisz. Ahogy irtam, a BsC az 3 eves, ez az alapkepzes, az MsC meg 2 eves. ez a mesterkepzes.

Elobbi kb megfelel a foiskolai mig az utobbi az elobbi vel egyutt persze a regi egyetemi kepzesnek.

maradtak osztatlan kepzesek, mint az orvosi, jogasz, a tobbit nem tudom, ezek nek osztodtak 2 reszre, mert nem lehet ugy megoldani.

223. trapiti (válaszként erre: 222. - 388b941089)
2014. jún. 21. 13:19
És annak örülnél ha a lányod 5 év múlva szülne?
222. 388b941089 (válaszként erre: 220. - Trapiti)
2014. jún. 21. 13:09
Sztem meg barmit meg lehet oldani, hiaba akarod negativ vetuletbol megkozeliteni a korai gyerekvallalast. Eletem legjobb dontese volt h 19 evesen szultem.
221. 388b941089 (válaszként erre: 217. - A0c1361e44)
2014. jún. 21. 13:07
De van.
220. trapiti (válaszként erre: 218. - Zoella96)
2014. jún. 21. 11:38

Más végigcsinálni gyerek mellett ha már valamiért úgy alakult hogy korábban lett gyerek.

És más az amikor még lehet tervezni. Szerintem nem szerencsés előre úgy tervezni, hogy amikor tanulni kellene, akkor babázik valaki és utána amikor már ott a gyerek akkor több lovat ülni meg egy fenékkel. Mindent egyszerre nem lehet 100%-osan csinálni, ott vagy a gyerek, vagy a munka, vagy a tanulás látja kárát, vagy több is ezek közül. Persze ha a papir a fontos, akkor egyszerűbb, ha az ember tudást is akar a papirja mögé, akkor nehzezebb.

Aki még a tervezési fázisban van, annak mindenképpen azt tanácsolnám, hogy addig tanuljon amíg fiatal. Ha meg akarja várni amíg a gyerek tizenéves lesz, akkor 30 fölött fog elkezdeni tanulni, és még utána gyakorlatot szerezni az adott szakmában. Ha valami komolyabb szakot választ ahol tanulni is kell, arra bizony időt kell szánni, amit valahonnét el kell venni.

219. a0c1361e44 (válaszként erre: 218. - Zoella96)
2014. jún. 21. 11:28

A barátnőm is 4 évig járt óvodapedagógus szakra az ELTE-re.

Persze, nem ez a téma, csak arra, hogy valaki azt írta, hogy 5-6 év.....

218. Zoella96 (válaszként erre: 217. - A0c1361e44)
2014. jún. 21. 11:24
Dehogy nincs. Pl egy óvodapedagógus csak 3 év. De lehetne sorolni még. Azonban a hangsúly most nem azon van,hogy hány éves,hanem h végig lehet csinálni gyerek mellett is így vagy úgy. De már kifejtettem a dolgot,úgyh nem szeretném ismételgetni önmagam.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook