Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 17 éves lány ott aludhat a barátjánál? Mit tegyek? fórum

17 éves lány ott aludhat a barátjánál? Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
221. M0ncsa (válaszként erre: 215. - 130454e42d)
2013. dec. 16. 20:29
Nem is, azert irtam ugy, ahogy. Mindenki a legjobb tudasa szerint probal nevelni, te is, en is, es korantsem biztos, hogy "jol" csinaljuk.
220. 130454e42d (válaszként erre: 217. - Megi04)
2013. dec. 16. 20:29

Pha nem hazudja, hogy szereti akkor oké. ha érzelmet hazudik akkor nem.

Nem tudom, milyen helyen élsz, az általam ismert kamaszlányoknak ha van pasjuk az általában tartós, értsd: hónapok telnek el a szexig, és sokáig együtt vannak. Szakítás után szívfájdalom, vagy ha ő szakított akkor több órás elemezgetés, hogy biztos....?

A fiúkat kevésbé ismerem.

219. Cippora (válaszként erre: 202. - Trapiti)
2013. dec. 16. 20:28
Meg kérdezhetem,hogy szerinted hány évesen ideális az első együtt lét vagy mennyi idő ismeretség után?
218. megi04 (válaszként erre: 216. - A0c1361e44)
2013. dec. 16. 20:28
Láttam.Van egy autista fiam.Sok-sok gyerekkel,és sorssal találkoztam.Sok mindenhez buta vagyok,de pontosan,tévedhetetlenül meglátom,hogy egy gyerek boldog,vagy csak úgy tesz mintha.:) És trapiti lánya,nagyon boldog kislány.:)
217. megi04 (válaszként erre: 212. - 130454e42d)
2013. dec. 16. 20:26

Kihasználja? Mi abban a kihasználás,ha egy lány azt kéri feküdj le vele,és te lefekszel??? Mi Ő a lánynak? Az apja?

Akkor használná ki,ha fűt-fát ígérne,hogy lefektesse,és utána megbántaná..

216. a0c1361e44 (válaszként erre: 214. - Megi04)
2013. dec. 16. 20:24

Honnan tudod, hogy boldog?

Találkoztál vele? Vagy csak Trapiti által leírtakból gondolod?

215. 130454e42d (válaszként erre: 210. - M0ncsa)
2013. dec. 16. 20:23
A legjobb tudása szerint nem jelenti azt, hogy jól.
214. megi04 (válaszként erre: 207. - A0c1361e44)
2013. dec. 16. 20:23
Oké...de akkor Luca miért boldog???
213. a0c1361e44 (válaszként erre: 210. - M0ncsa)
2013. dec. 16. 20:23

Sokszor összefutottam Trapitival az elmúlt néhány évben, és ez lett a véleményem.

Ha nem igaz amit gondolok, akkor elnézést, de egyre inkább ez az érzésem...

212. 130454e42d (válaszként erre: 209. - Megi04)
2013. dec. 16. 20:23

"Persze,az alkalmat nem szalasszák el,ha felkínálja magát,hiszen fiúk." Vagyis kihasználják a másikat, aljas módon. Most szólok: elszúrtad, nem tuisztességes embert neveltél.

Az, hogy a 13 éves fiadat kinevették, mert játszott azt minősíti aki megtette.

Komolyan: te csak végleteket ismersz?

211. 130454e42d (válaszként erre: 206. - Trapiti)
2013. dec. 16. 20:20

A hit egy dolog. Hacsak nem idomítasz, ami már kutyáknál sem szokás, hátmég gyerekeknél.

Csúsztatni szeretsz, azt látom. Ennyire bizonytalan vagy magadban? Okkal.

210. M0ncsa (válaszként erre: 207. - A0c1361e44)
2013. dec. 16. 20:20
Irisz, ez ovon aluli volt. Lehet, hogy nem ertesz egyet trapiti nehany dolgaval, de meghazudtolni, es plane azt feltetelezni, hogy nem banik legjobb tudasa szerint a gyerekevel, nem kellene.
209. megi04 (válaszként erre: 201. - 130454e42d)
2013. dec. 16. 20:20

Én pedig azt szeretném,ha a gyerekem megadná a tiszteletet.Természetesen nem kötelezve,hanem úgy,hogy úgy érezze megérdemlem.NEM vagyok a barátja egyiknek sem.Vannak barátaik.Én,az ANYJUK vagyok.

Nem kell hogy azt mondjam:Nem engedem.TUDTÁK a nagyobb fiúk is,hogy ide,csak az igazi jöhet.

És érdekes,de ahol megengedték,hogy esetleg ott aludjon,az nem kellett nekik igazinak...

Tény,valamit elszúrhattam,mert túl magasra tették a lécet..:( Nem elég,ha szép a leányzó,okos is legyen.Elszúrtam azt is,hogy ők is "maradiak" lettek.Komolynak,nem kell nekik olyan lány,akinek azt mondják:Foglalj helyet,és lefekszik...

Persze,az alkalmat nem szalasszák el,ha felkínálja magát,hiszen fiúk..De KOMOLYNAK nem kell...

A 13 éves fiamat kinevette a szomszédasszony,mert a kertben játszott,kúszott,mászott a kutyával...Nem értem miért? Gyerek,nem? Tény,hogy reggel nem pénzt nyomok a kezébe,hogy vegyen f@rnettit,meg energiaitalt.JÁTSZIK még,de ismeri a KÖNYV szót,a SZÍNHÁZ szót,és HELYESEN is tud írni.Fantasztikus a humora.Látott már festményt,és színházat is belülről.(Akik gúnyolják,azok nem....)Volt karácsony,amikor számítógépes kütyü helyett agyagtömböt kapott,mert imád kézműveskedni...Ezeket csak azért írtam le,mert fiú gyereket sem DIVAT így nevelni.Nem baj.Én minden gyerekemmel tökéletesen megvagyok elégedve!:)

Nincs okuk,hogy félrevezessenek,hiszen bármit hajlandó vagyok megbeszélni,és engedni,ha érvekkel alátámasztják.Lehet,hogy az ő gyerekeik,már modernebbek lesznek.De nekem ŐK így tökéletesek!:)

208. trapiti (válaszként erre: 207. - A0c1361e44)
2013. dec. 16. 20:17
Mondtam már, szerintem nyissatok egy külön topikot erre a célra :) érdeklődve várom a további véleményeket, mi nem stimmel nálunk...
207. a0c1361e44 (válaszként erre: 178. - KicsiVú)
2013. dec. 16. 20:14

És vajon Trapiti tényleg szereti Lucát? Tényleg jól bánik vele? Tényleg azt kapja, amire szüksége van? Nem hiszem...

Ha főzne Lucának, akkor esetleg nem lenne súlyproblémája, illetve elvihetné orvoshoz is, hogy megnézzék miért duci. Orvos létére nem teszi ezt meg, én el sem hiszem, hogy orvos, szerintem ő egy nővérke, aki itt előadja az orvost...


Na, most tudom, hogy jön majd a szállj le a gyerekemről, de úgy tűnik, hogy már nem vagyok egyedül azzal a véleményemmel, hogy valami nem stimmel Trapitiéknél....

206. trapiti (válaszként erre: 205. - 130454e42d)
2013. dec. 16. 20:12
Nem hiszem. De akkor semmihez sem kell engedély gondolom...
205. 130454e42d (válaszként erre: 204. - Trapiti)
2013. dec. 16. 20:06
Naiv vagy, ha azt hiszed, egy 17 éves engedélyt kér a szexhez.
204. trapiti (válaszként erre: 203. - 130454e42d)
2013. dec. 16. 20:04
Ja értem... ott aludni nem lehet, de szexelni azt igen.
203. 130454e42d (válaszként erre: 202. - Trapiti)
2013. dec. 16. 19:59

Azt mondtam, a fiú nem aludhat nálunk. Ha akarnak úgyis szexelnek, efelől ne legyen kétséged, ha úgy dönt a tied is fog. Max. te nem fogod tudni.

Amúgy erősen kétlem, hogy 1,5 hét után szexelni akarna, de majd meglátjuk, lehet, meglepetés fog érni. Mondjuk 17 évesen már biztos nem :D

202. trapiti (válaszként erre: 201. - 130454e42d)
2013. dec. 16. 19:51
Komolyan, ez nekem magas... azt mondjátok, nyugodtan szexelhet a 17 éves lányotok, mert ti úgy neveltétek, hogy képes eldönteni mikor van itt az ideje. De másfél hét ismeretség után adott esetben nem dönthet úgy... akkor mégsem annyira felnőtt? Mégis bele kell szólni, hogy mikor csinálhatja? És a másfél hét vagy két óra után már régen túl is volt mindenen? Akkor hol a határ? Azt gondolom, hogy amíg nem bízhatom rá a gyerekemre 100%-ban a döntést, addig nem tekinthető felnőttnek. Ha pedig felnőttnek tekintem, akkor nem szólok bele hogy hány nap ismeretség után fekszik le valakivel...
201. 130454e42d (válaszként erre: 200. - Megi04)
2013. dec. 16. 19:43

A lányom 17, ha lenne barátja itt aludhatna. Nem 1,5 hét után...

Nem úgy látom, hogy rosszul neveltem, megállja a helyét szerencsére. Pedig kiskorától kezdve liberálisan neveltem, ami nem tévesztendő össze a nem neveléssel. Macerásabb volt, mint tekintélyre hivatkozni, de megérte. Amúgy én sem vagyok tekintélytisztelő, hogy várnám el a gyerektől?

Undorodni én is undorodom sok embertől, de ez nem korfüggő.

200. megi04 (válaszként erre: 199. - 130454e42d)
2013. dec. 16. 19:33

Én nem mesélek.Én csendben undorodom.

Nem mindtől.Vannak sajnos elenyészően kevesek,akikre odafigyelnek a szüleik.NEVELIK.És ez alatt nem azt értem,hogy persze kislányom,menj csak,éld ki magad,most vagy fiatal.Persze,hozd a barátod is...költözzetek mindjárt össze.Inkább itthon nyomjátok az ipart,ne valamelyik bokorban..:(

Igen.Vén vagyok,és maradi.:( Azt ugyan nem értem,miért is szeretnek mégis a kölkök..? Mindegy.Én már csak ilyen nyanya vagyok:)

199. 130454e42d (válaszként erre: 198. - Megi04)
2013. dec. 16. 19:25
Egyik korosztály sem olyan, mint az előző. A régi időkből majd mindenki hajlamos a szépre emlékezni, általában mesélni is azt mesélik, így lesz az 'aranykor'. Sok kamaszt ismerek, kb. ugyanannyi s.ggfej, idióta van köztük, mint a középkorúak, idősek közt.
198. megi04 (válaszként erre: 197. - 130454e42d)
2013. dec. 16. 19:23

Mindenki öregszik...vagy nem?..És igen,én teljes szívemből szeretném azt gondolni,hogy csak öregszem,ezért a "bezzeg az én időmben" szöveg...:( Igazán sajnálom,hogy minden,amit leírtam:Igaz.Bár ne így lenne.Soha nem volt szerintem semmilyen ismérv,hogy valaki tud-e alap dolgokat.Hiszen már volt,aki 10 évesen főzött,de ettől még gyerek volt.Igen,régen is voltak "fű alatti" dolgok.De ennyire azért nem.Nagyon-nagyon nem.

De mindenkinek joga van a saját megnyugtatására azt hinni,amit szeretne.Persze.Tök ugyanilyenek voltak a szüleink,nagyszüleink is.Minden más,csak délibáb:)

197. 130454e42d (válaszként erre: 195. - Megi04)
2013. dec. 16. 19:14

Ma már nem az a felnőttség ismérve, hogy valaki tud főzni, kenyeret sütni. A gazdagabb családoknál régen sem ez volt.

Olyan kamaszok, amilyenekről írsz mindig voltak, csak nem volt face. De fene tudja, az én ismerőseim nem tesznek fel ilyen képeket, pedig van pár kamasz.

Az erkölcsök semmivel nem rosszabbak, mint régen, ez a "bezzeg régen mennyivel jobb volt" szöveg több ezer éves, az öregedés biztos jele.

196. trapiti (válaszként erre: 194. - KicsiVú)
2013. dec. 16. 18:56

Lehetett volna annyi gerinced, hogy kiszállsz a naplómból magadtól már akkor amikor rájöttél az igazságra.

Nem gondolom, hogy a téma megfelelő helyen van ezen a topikon, javasolom nyiss egy külön fórumtémát, ahol kielemezhetsz.

Örülök, hogy most már tisztán is tisztán látok veled kapcsolatban.

195. megi04
2013. dec. 16. 18:50

A törvényt talán hagyjuk..:) Nem az egyetlen ostobasága a TÖRVÉNYnek,hogy 17 évesen jogsit ad,és 18évesen nagykorúsít..:) Akinek volt már valaha 17 évese,az TUDJA,hogy még gyerek.Most a kivételekről nem beszélek,biztosan van.Sőt! Ha belegondolok,100éve,16 évesen férjhez mentek,gyereket szültek...Bááááár...igaz..főzni is tudtak,meg pl. kenyeret sütni...:)Vajon EZ ma hány 17 évesről mondható el?...:)

Furcsa nekem az is,hogy miközben sokan sóhajtoznak,hogy hova fajultak az erkölcsök,teljesen természetesnek tartják,hogy a "tinik-kamaszok" ágyba bújjanak..merthogy-ugyebátor-az ösztönök..

Ösztön ide,vagy oda,nekem nem engedték,hogy összebújjak azzal a fiúval,akiért ma is esz a penész..(Ő a férjem).

És örülök neki.Akkor nem örültem.Nem örültem,hogy a barátnőimet elengedték vad házibulikra,és a szüleimet maradi ősembereknek tartottam,feltételezve,hogy egyszerűen csak nem szeretnének boldognak látni..:(

Túléltem.És átéltem a csodát,milyen jó volt végre összebújni a kedvessel-később.:)

És szörnyű látni,hogy 19-20 éves kamaszlányoknak olyan kiélt feje van,hogy borzalom.Hogy többet járnak a nőgyógyászhoz,mint én.Hogy depressziósak,pánikrohamosak,és már semmi titokzatost nem találnak a szerelemben.Hogy a fécen meztelenül pózolnak,mint egy tekert gerincű elmebeteg.Akiken már a pasik nem csak röhögnek,hanem anyukának üzenik,hogy öltöztesse már fel a szerencsétlenkét.

Hát én maradok maradi.

194. KicsiVú (válaszként erre: 192. - M0ncsa)
2013. dec. 16. 18:22

Kedves Moncsa,


nem veszem lesajnálásnak, hiszen a stílusod egészen más... ugyanakkor végletekről beszélsz, csakhogy a végletek között nem csupán a sok "előre borítékolt", balul elsült kapcsolat található, hanem sokkal több jól sikerült kivétel is, mint amennyire számítanál... itt, ezen a fórumon kb. fele-fele arányban érzékeltem a két oldal képviselőit, ami azt jelenti, hogy egy nagyon negatív, nevezzük 'karakán' véleménynek ugyanannyi pártolója lett, ahány sértettje... és így már nem is lehet a jelenség nagy általánosságára hivatkozni vagy arról beszélni... ha mégis így járunk el, akkor meg említést kell tennünk a kivételekről vagy legalább elfogadnunk azt, hogy a kivételeknek joguk van jelezni a létezésüket és nem kötelesek tolerálni a fekete-fehér megnyilvánulásokat, ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy a kivételek élete cukrozott takony lenne, a miénk például biztosan nem az. Levegővétel. :)


A gyerekszexet én sem tűröm meg. De egy 17 éves nem minősül már gyereknek... gyerekeket nem engednek ki közutakra személyautóval, nem bízzák rájuk mások életét és nem hagyják randalírozni őket felelőtlenül a forgalomban... a 17 éves csak fiatal, tekintve, hogy röpke 12 hónap elteltével egy kategóriába kerül minden nagykorúval. És már nem csak jogsija lehet, hanem bármi, ami eszébe jut...


Nem az általános véleményt vettem személyeskedésnek Trapiti részéről, hanem a hozzám intézett válaszát, ami több ponton illeszkedett - egészen véletlenül - az én életkörülményeimhez. És meg lettek spékelve "sokat" sejtető elemekkel, pont-pont-pontokkal ecetera...


... tényleg többet láthattam Trapitiből a naplója alapján, mint te, de én döbbentem meg a legjobban, hogy az is édeskevés volt ahhoz, hogy AZ EMBERT megismerjem. Az ott csak máz, sajnos.


Pedig nagyon szerettem a bejegyzéseit, imponált az állandó pörgése, a problémamegoldó-képessége, a lánya iránt érzett feltétlen szeretete, a türelme stb. Aztán - nem is tudom, mivel kapcsolatban - bemásolt valakitől egy hozzá intézett fórumhozzászólást a naplójába, ami rettenetesen sértette az önérzetét, én nem is tudtam mire vélni... de akkor megnéztem a fórumhozzászólásait, amikkel addig nem is igazán találkoztam, mivel nem fórumozom túl gyakorta.


És teljesen megdöbbentett, amit láttam. :( Óriásit csalódtam, a Trapitiről alkotott idealisztikus képem leépült pillanatok alatt.


Mert azzal kellett szembesülnöm, hogy Trapiti nem csupán "karakán" stílusban véleményez, hanem kifejezetten bántja az embereket. Ott bántja őket, a leggyengébb pontjaikon, amelyek miatt ezek a szerencsétlenek segítségért folyamodnak ezekre a fórumokra. Mennyire lehet kétségbeesve az, aki itt keresi már a kapaszkodót, az internet áttetsző éterében? Én felépítettem a naplóbejegyzései alapján róla egy különleges képet, de a hétköznapi diskurzusai ezt teljesen közönségessé tették - mintha nem ugyanaz a két ember jelenne meg a különböző felületeken.


Az én - gondatlan és bunkó - szüleim arra neveltek, hogy aki segítséget kér vagy biztatást vár, azon nem taszajtunk még egy nagyot, hanem megfogjuk a kezét és felemeljük.


Azt láttam, hogy Trapiti nem csupán véleményez, hanem folyamatosan támad, teljesen értelmetlenül, már csak Rocinante hiányzik az ülepe alól. Pillanatig sem gyakorol empátiát, valószínűleg képtelen rá.


Aki tanácsot kér, annak arra van szüksége és nem kioktatásra vagy a saját vállát megveregető, narcisztikus hozzászólók fröcsögésére.


Itt a példa, vissza lehet keresni! Jött ezen a fórumon ez a szerencsétlen nő kétségbeesve, Trapiti meg - még a körülményekre sem kérdezve rá - képzeletben el is altatta a kiscsajt a kaparáshoz... biztos erre volt szüksége a fórumindítónak.


Nagyon nagy felelőtlenség érezhetően frusztrált és

kétségbeesett embereket gyalázni, minősíteni, okítani... van, akinek elég ahhoz, hogy felkösse magát.


Először azt hittem, hogy ez a végtelenül kritikus szemlélet az édesgyermeket nevelő nőknek szól elsősorban, de nem. Ugyanúgy elharapta a sorstársai torkát is virtuálisan. És engem ez elborzasztott. Meg sem tudom érteni. Hogy lehetséges, hogy valaki, aki a maga és a lánya kis világára ennyire érzékeny, a másiké teljességgel hidegen hagyja?


Ez a kritikaiérzék oda-vissza már nem működik... ha valaki próbál érvelni, prosztó módon, bántva, szívtelenül elküldi őket a sunyiba. Az intelligensebbeket intelligensebben, árnyaltabban, finomabban, nehogy szó érje a ház elejét.


Aztán jön a kontroll cézett nagyhalál a fórumon "megbántam, hogy beengedtelek... szörnyű ember vagy...bla-bla-bla", kitiltás... meg kellene számolni, hány ilyen történt? És mindenki hülye, csak én vagyok repülő?


Mikor úgy döntöttem, hogy kifejezem jelen témában az ellenérzéseimet, kíváncsi voltam a reakciójára, de semmi meglepetés nem ért, nem is számíthattam többre. Bele van bújva a saját fenekébe és abba a magasztos képbe, amivel önmagának és a külvilágnak feldolgozhatóvá tette azt az élethelyzetet, amibe került, illetve amit vállalt.


Amiért az élethelyzetért én tiszteltem is addig, amíg az viszonzatlan elvárássá nem fajult a többi emberrel szemben.


Sajnálom, értékes naplószerzőt veszítettem el, de már sokkal hamarabb, mint ahogy kitiltott a naplójából.


Üdv. Vúúú

193. M0ncsa (válaszként erre: 192. - M0ncsa)
2013. dec. 16. 16:15
U.I. a betu- es szokozhianyokert elnezest kerek, ma szetkapta a kolok a bill.t es vacakol.
192. M0ncsa (válaszként erre: 182. - KicsiVú)
2013. dec. 16. 16:14

Nem is osszeveszest irtam, osszekapast... mindegy, hagyjuk a stilisztikat, nem is fontos.


Trapiti naplojat nem olvasta, igaz, a tiedet sem, ugyhogy ti ketten biztosan jobban ismeritek egymast, de azert hadd jegyezzem meg, kulso szemlelokent hogy latom a dolgot...


Vegigolvastam az egesz forumot, es bar Trapitinek eleg karakan velemenye van ezen a teren, nem volt olyan erzesem, hogy barkit szemely szerint lesajnalt volna. Ezt ti vettetek magatokra, te Pms, meg nemistudommegki. Neki van egy allaspontja - mintahogy nekem is -, es ezt hangoztatja (emberi gyarlosag, szoktunk ilyeneket csinalni). Amirol o beszel, egy atlag, egy statisztika, es nem az OSSZES ember.


Nezz mar magadba: szerinted annyira atlagos tini voltal? Most annyira atlagos no vagy? 27 evesen ilyen kiforrott, higgadt stilussal, valaki, aki tudta mar evekkel ezelott is, hogy mit akar, meg azt is megkockaztatom, hogy koraerett... nos, szerintem aligha. Oke, a ti hazassagotok remekul mukodik, hala Istennek! Oszinten orulok neki, az enyem is, bar az osszes ilyen lenne! De sajnos nem ez a jellemzo, ti inkabb kivetelek vagytok, akik erositik a szabalyt.Minden ilyen boldog fiatal csaladra jut legalabb 50 boldogtalan vagy csonka csalad. Es miert? Mert hormongozben tobzodva ugranak fejest a csaladalapitasba (erre a nok hajlamosabbak, a ferfiak esze altalaban csak az elozmenyekig er), aztan az a vege, ami. En is szerencsesebbnek tartom a kesobbi csaladalapitast, 28-35 ev kozott idealis, ismetlem, SZERINTEM. Addigra altalaban a ferfiak es nok feje lagya is beno (akie meg nem, az kesobb sem fog).


Ellenpeldanak hozod fel a 40-es milliomosok idegroncs gyereket. Nos, ez a masik veglet. Nem hiszem tovabba, hogy a 40-es szulok gyerekei jellemzoen idegroncsok lennenek. Az altalad emlitett par gyereke 20 evvel ezelott is az lett volna, ha nem meg rosszabb. Itt is van par topik, mas blogok is vannak, ahol elolvashatod egy csomo 40-es kismama elmenyeit, erzeseit, tobben fiatalon is szultek, van osszehasonlitasi alapjuk. Az "igazsag" valahol a ketto atlaganal lehet.


Ami a forum temajat illeti, a velemenyemet mar kifejtettem. Nem helyeslem a tinikori szexet, bar az okok masok, mint azt a legtobben irtak. Nyilvan mindenki azt csinal a sajat eletevel, amit akar, kotve hiszem, hogy lenne beleszolasom.


Szoval, amire ki akartam lyukadni, itt senki nem fikazza az elmult 11 evedet, a csaladodat, teged, csak mas velemenyen van. Es ha ezt a hozzaszolasomat is lesajnalasnak fogod tekinteni, meg jol valagon is billentelek virtualisan :p


A naplok kozti ki-bejelentkezes es zaras temajat meg nem is feszegetnem, legalabb akkora ovi, mint a parlamenti naplo...

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook