Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, ha a lányom 15 évesen bejelenti, hogy terhes? fórum

Mit tegyek, ha a lányom 15 évesen bejelenti, hogy terhes? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. jan. 17. 18:38

Azt hiszem elbeszélgetnék vele. Valahol megnyugodnék, hogy hozzám fordult és nem máshoz(pl:internet), ugyanakkor pofon is lenne, hiszen valamit csak elku*tam én is, hogy ez így alakult. Az apuka, persze ha tudja ki az, vele is szolíd beszélgetést tartanék. Ha idősebb lehet beleférne egy tarkónverés...

Orvos, aztán eldöntenénk. Igazábólé azt gondolom, hogy arra kéne megtanítani a gyerekeket, hogy aminek az elvégzéséhez felnőttnek érzi magát akkor a következmények elintézésénél is legyen az.

Magyarán, mint szülő kaptam az élettől akkora sallert mint az ólajtó.

88. gesztenye78 (válaszként erre: 87. - Flion)
2010. jan. 17. 18:36
Az örökbeadás is megoldás lehet. Persze nem szerencsés, ha egy lány 15 évesen teherbe esik, főleg, ha a gyerek apja lelép és nem hajlandó tudomást venni a helyzetről. De ha mégis így történik, akkor örökbeadhatja a tini a gyerekét. Így nem öli meg a magzatot sem és azt sem veszélyezteti, hogy az abortusz miatt esetleg később, amikor szeretne, nem esik teherbe.
87. flion
2010. jan. 17. 18:26

"Mit tegyek, ha a lányom 15 évesen bejelenti, hogy terhes"?


Mit tennék? Nem is tudom? Iszonyúan gyűlölném magam, hogy tönkretettem a gyerekem életét! Aztán, teljes erőmből segítenék a kislányomnak.

86. @IviBaba@ (válaszként erre: 85. - Cel)
2009. jún. 28. 15:01

Egyet értek! Most már 14évesen elkezdik a nemi életet és nem csoda,ha tisztában sincsenek ennek a következményeivel! Az még csak hagyján, hogy nincs rendesen kifejlődve esetlegesen a méhe vagy petefészke...belső nemi szervei....de a TV-ben volt egy tv2 riport, miszerint a legnagyobb körben a fiatalok 14-18évesek közt terjed az AIDS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem tudom a szülők téli álmot alszanak??????

És kiakasztott,mikor mesélte a húgom(18) hogy a barátjának egy 15éves lány ajánlgatja magát...hát megnéztem a lányt myvip-en..bugyis képeket rak ki magáról és látni, hogy anyagilag el vannak engedve.....hát ha az anyja lennék,azt hiszem nagyon nagy verést kapna! És csodálkozunk, ha egyre több a perverz,pedofil!!!

85. cel (válaszként erre: 64. - Annika21)
2009. jún. 27. 20:11

Bár meglehetősen régi a bejegyzés, de a véleményem most is érvényes.

Először is a döntést a lánynak a szülőkkel együtt kell meghozni, másodszor, ha a lányt hanyagnak nevezed, a szülőket is lehet ugyan ezzel vádolni. Ha normális a kapcsolat a lány és az anyukája között létre sem jött volna ez a helyzet. Ha úgy ítéled meg, hogy a gyermek még ilyen korban nem tud egyedül dönteni terhessége felől, akkor talán azt el kell fogadni, hogy a védekezésben is segítségre szorult volna anyukája által.

Sajnos a szülők egy része nem veszi számításba, hogy a nemi érés korábbra tevődött és nem gondoskodnak a gyerekek folyamatos nemi neveléséről. Sajnálom azokat a kis (és nagy) kamaszokat, akiknek nincs nyílt és jó kapcsolatuk szüleivel.

2009. ápr. 1. 16:08

23 éves vagyok.Babát szeretnénk a párommal, akit imádok.18 évesen vesztettem el a szüzességemet, soha nem volt semmilyen késés-érzetem, nem éreztem úgy, hogy valamiről is lemaradnék:)

Nekem is voltak olyan osztálytársaim, akik 11-12!!!!!!évesen vesztették el.

Borzalmasnak tartom, és szerintem a szülő is tehet ellene. anyukámmal a legjobb a viszonyom, ilyen is volt. Soha nem bántottuk volna egymást, és tudtam, hogy ez rosszul esne neki.

Semmiről nincsenek elkésve a lányok!!!!

Én sem voltam...

(na oké, azóta bepótoltam egyet-mást, de ésszel)

83. supin (válaszként erre: 73. - Pemete)
2009. márc. 25. 21:01
Nagyon jól fogalmaztál!!!Egyetértek.
2009. márc. 25. 20:57

Hát szeretnék én is hozzászolni...!

Szerintem egyátalán nem a szülő hibája...

sőt a szülő még örülhet neki hogy a lánya bevallotta mert ha ő akarja akár milyen szülő vagy nem birod megállíttani jó tudom ez így nehéz hogy terhesség meg minden egyéb...De ezeket meg lehet oldani...ezen a tényen már nem lehet változtatni és ettől a kapcsolatotok erősebb lesz.. a lányod is jobban meg fog bízni benned...!

Ez az én véleményem... a babáról meg nem tom most a lányod hanyadik hónapba van,de ha lehetséges vegyetek valamilyen gyógyszert amitől elmegy..!

Sok sikert!!!

2008. dec. 27. 21:46

Vikk, azóta mi lett a barátnőddel?

Azért 15 évesen szexuális életet élni is korai még szerintem. Nem, hogy teherbe esni. Ez viszont egyértelműen a szülő felelőssége.

2008. dec. 27. 15:14

Nem csak az számít hogy ki mennyi idős, hanem hogy érett-e rá. Lehet valaki 15 évesen érettebb, mint más 30 évesen ( aki a kukába dobja )

Én 24 évesen szeretnék babát, de nem érzem még magam érettnek, vagyis nem tudom ha lenne, biztosan el tudnám-e látni.

79. d9d8721118 (válaszként erre: 74. - Dedfa06931)
2008. dec. 27. 15:10
Majd ciki lesz neki ha később gyereket akar és nem lehet .... És rádöbben mekkora hülye volt.
2008. dec. 27. 14:22
Én is voltam terhes 16 évesen.Anyumnak elmondtam mert mindent megbeszéltünk.Aputől kicsit tartottam.Mikor felébredtem szerintetek ki állt fölöttem?Apukám.Jól esett hogy igy viselkedett és nem ordíbált.Hiába tiltja az ember a gyerekét azért is csinálja.Azóta Férjhez mentem és van két gyermekem.
2008. dec. 27. 13:48
Én is 15 évesen szültem és azóta lett még két gyermekem és apu rám és a páromra hagyta a döntést. Azóta is boldogan élünk:
2008. nov. 10. 07:40
Nem hiszem el, hogy azért menekül valaki a szexuális kapcsolatba 13 évesen, mert úgymond nem kapja meg az édesanyjától a törődést....ez csak egy jó kifogás, hogy azért kezdte el...mert....és jönnek még a ....sok mert...kifogást mindig lehet találni...ebben az emberek nagyon profik...és főleg ,hogy a saját hibáikat másra kenjék...Szerintem egy 15 éves lány is éretlen egy szexuális kapcsolatra, nemhogy egy 13 éves kislány...én tuti,hogy kiakadnék....és igencsak egy alapos beszélgetésbe kezdenék a lányommal...mert persze nemcsak a gyerek a felelős...csak ez a kamaszkor...roppant találékonnyá teszi őket sok mindenben...tudom a fiamról...aki most 16 éves...bár ő még idáig nem merészkedett el....pedig ő is csajozik...mert, hát mikor, ha nem most...hiszen most van ebben a korban...
75. dogiz
2008. júl. 7. 11:45

Nagyon elszomorító dolgokat írtatok! Akár a terhes lányokat, akár az anyukájukat nézzük, elgondolkodtató dolgok, hova jutottak egyesek.

Biztos sok ilyen van mindenfele, de 90 %-ban a szülő a hibás érte. A gyerek valószínű, hogy legtöbb esetben kezelhető, ha nem akkor szakemberhez kell fordúlni tanácsért. Szinte minden helyzet orvosolható, csak időben kell rájönni, felfedezni, és a bajok elé menni.

2008. júl. 7. 11:36

Most jártam a 7 osztályt és van egy csaj elég nagy k*va meg minenkit fikáz és terhes lett...és még tagadta is.Aztán végülis elment abortuszra és hát ugye kivették belöle a babát.9 hetes terhes volt.De különösebben nem volt magába zuhanva meg semmi.Ugyanolyan volt mint máskor.

Az ilyen csajoknak semmi nem égö meg azért nem vennének kicsit vissza az arcukból hanem ugyanugy fikáznak mindenkit.És akkor még ikertesomnak (fiú)

elmondta hogy kitágították a pinámat és hogy felnyúltak és hogy az olyan szar volt...de így szó szerint...hát azé kicsit elgondolkodhatna:D

73. pemete
2008. júl. 7. 10:17

Azt, hogy hogyan döntöttek már megírta vikk00. Természetsen elvetették! Ahogy végigolvastam a hozzászólásokat, meg a történet alakulását, nem is számítottam másra, mnithogy anyuka kidobja a terhes kicsi lányát, és le sem sz*rja mi lesz vele, meg esetleg az unokával. Több ilyet láttam már én is! Ez azért van, mert aki eddig nem törődött a gyerekével ,az nem fog rájönni ,hogy ő hibázott, hanem a gyereket fogja hibáztatni, és lek*rvázza, meg elküldi, hogy ha d*gni, tudott ,akkor menjen és dolgozzon...

Szóval sok helyen így működik. Szerencsére én mindig számíthattam anyukámra, és igyekszem én is majd úgy nevelni a kislányomat, hogyteljesen megbízzon bennem. És remélem nem leszek ilyen s*ggfej szülő...

72. maya80
2008. júl. 7. 09:19
Végül hogy döntöttetek?
71. ALLICS
2008. jún. 7. 13:08
Állj mellette akárhogyis dönt!!
2008. jún. 7. 08:00
semmit szülje meg mert ha ugydönt hogy elveteti lehet olyan is hogy nem lehet többet gyermeke
69. fe6fe7671f (válaszként erre: 68. - F852ffafeb)
2008. ápr. 22. 16:33
Szép családod van! Hát Zsó! Nem lehet Neked könnyű!
2008. ápr. 22. 15:19

Sajnálom a barátnődet:(

Én majdnem 15 éve voltam, amikor a kisfiam született.

Együtt laktam anyukámmal, aki a 8.hónap végén tudta meg, hogy terhes vagyok, mert kórházba kerültem, és reggel hívott, hogy hol vagyok.

A babát megtartottuk (kép az ALomon),

A gyereknevelésben senki nem segít, de párommal hármasban boldogan élünk.

67. dobos
2007. szept. 26. 16:58
Most már semmit előbb kellett volna.
66. vikk00
2007. szept. 26. 15:23
egyébként, hozzáteszem, a barátnőm keresztanyja 15 évesen szülte meg a gyerekét, az apa akkor 24 volt. a csodás kiksfiú, kit megszült, ma már 11 éves. minden szeretetet megkap, a szülei harmonikusan nevelik. teljesen egyedül kezdtek bele a gyermekvállalásba, és jelentősebb segítséget nem kértek szüleiktől. 26 éves fejjel az anya még mindig azt mondja, nagyon örül a gyermeknek, és semmiféle képpen nem vetette volna el. ilyen is van..
65. gpetra
2007. szept. 26. 14:47
Ismerősöm lánya 15 évesen lett terhes, de csak az 5. hónapban derült ki. Addig nem látszott semmi, a lány nem szólt az anyjának, aki egy rákszűrés után tudta meg, hogy mi is a helyzet. Nem volt sok választási lehetőség: megtartották a babát, aki már két éves és nagyon kiegyensúlyozott. Mindhárman élik a saját életüket, mondhatni gond nélkül.
2007. szept. 26. 13:52
egy ilyen helyzetben a szülőnek kell a gyerek helyett dönteni(én nem engedném hogy megtartsa),mivel egy szülő jobban fel tudja mérni a helyzetet.hogy a kislánya ne csak 1-2 évig nevelje a gyereket amíg még "új".merta végén úgyis a nagyszülőkre hárul majd minden,akik a lányuk hanyagsága miatt kénytelenek felnevelni az unokát.és ez a mai világban nem mindegy,mert egy gyerek a szeretetből nem él meg!!jól meg kell gondolni milyen helyre szülök gyereket és milyen sorsot szánok neki ezzel
2007. szept. 26. 13:43
én semmiképp sem engedném hogy megtartsa,hisz még ő is gyerek!biztos szeretné a gyermekét de igy biztos másképp alakulna az élete(hát biztos nem vallaná be hogy bánja)és később döbbenne rá:korai volt.ugyis minden anyagi dolog a nagyszülőkre hárulna és sztem a nagyszülő teljes joga hogy megtiltsa a lánynak hogy megszülje.ha már 1x ilyen hibát elkövetett, a szülő dolga hogy ezt mégegyszer ne kövesse el
62. erikpipi (válaszként erre: 61. - 031d5c7fc0)
2007. szept. 26. 13:33
Biztos kidobja...
61. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 60. - Rozália)
2007. szept. 6. 11:13

Általában. De szerintem nem minden esetben igaz.

A terhesség sajnos még védekezés mellett is beüthet, ezt tudjuk.

De attól, hogy a "rossz szülő" magába száll (bár sajnos, mint látod, nem száll ő sehova, inkább a lányát röpteti), attól még adott a probléma, mit teszel, ha eléd áll, és bejelenti?

2007. szept. 6. 05:43
Szálljál magadba. Te tehetsz róla, ha nem világosítottad fel a lánygyereket...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook