Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 12 hónapos babák ebédje fórum

12 hónapos babák ebédje (beszélgetős fórum)


2013. máj. 28. 13:33
a kisebbik (1,5 éves lassan) lánykám húst hússal, de főzelékből a sláger a spenót. tésztát is szívesen eszik, persze ha pörivel meglocsolom huu hát akkor még jobban csúszik. Levest is rengeteget adok.
15. szandi30 (válaszként erre: 8. - Banita32)
2012. jan. 4. 14:39
Aaz igen!!!!
14. banita32 (válaszként erre: 10. - C9f9b53798)
2012. jan. 4. 07:42
Nálunk a tészta nagyon menő. Még csupaszon és nyersen is megeszi. A levesekbe is imádja a tésztát meg anya szokott csinálni galuskát. A babcsipedő is bejön. Csak tészta legyen. Nyersen is megeszi ha úgy van.
2012. jan. 3. 21:53
A fiam most 10 hónapos, már szinte mindig azt eszi amit mi. Én nagyon sok levest és főzeléket főzök, ha pedig vmi olyat, amit nem ehet meg, akkor neki még külön. Neki 4 foga van, és az almát is megeszi saját maga úgy hogy ő harapja is le. Ha már tud rágni szépen, akkor szinte bármit meg tud enni, nekem ez a tapasztalatom. Tejet, mézet meg tiltólistás dolgokat nem adok neki, de a habart főzeléket pl igen és semmi baja tőle. Pörköltet meg ilyesmit még nem adtam, de sztrapacskát már igen, és tejföllel nagyon jól csúszott! :D
12. Kismanó86 (válaszként erre: 8. - Banita32)
2012. jan. 3. 21:40
Az én Lányom is nagyon szereti. :-))))
11. Kismanó86 (válaszként erre: 7. - C9f9b53798)
2012. jan. 3. 21:40

Lehet azokat is turmixolni, én csináltam. De olyan 10 hónapos kora óta már semmit nem kell. Akkor volt azt hiszem 4 vagy 6 foga. Elég kemény a kis ínyük, villával összenyomkodom neki és eszi. Bár abban igazad van, hogy gyereke válogatja, valamelyik baba később barátkozik meg a darabossal.

Ja, tejes ételt is kap egy éves kora óta, pl. krumplipüré.

10. c9f9b53798 (válaszként erre: 8. - Banita32)
2012. jan. 3. 21:38
Érdekes, mert a kislányom is a sült csülköt nagyon szereti (nyilván a husis részét!) és a nokedlit is hammogta a múltkor, mikor mi azt ettünk (mondjuk fél évente, ha főzök ilyet).
2012. jan. 3. 21:36

Szia!

A Lányom most 15 hónapos, de egy évesen már 90%-ban azt ette, amit mi. Most már szinte mindig. Sok levest főzök zöldségekkel, főzelékeket, tésztákat is szereti...

8. banita32 (válaszként erre: 1. - Monqa)
2012. jan. 3. 21:36
aprómagvason, mogyorón, nyers tejen, mézen kívül szerintem mindent amit megeszik. Az én gyerekem már 8 hónaposan körömpörköltet nyomott nokedlivel.
2012. jan. 3. 21:35
Nagyban függ attól, hogy egy egyéves gyerek mennyire eszi azokat az ételeket, amelyeket a felnőttek, hogy anyatejes, vagy tápszeres a baba, mikor kezdtük a hozzátáplálást (én pl. hét hónaposan, mert addig nem evett meg semmit), hány foga van a babának. Nekem van ismerősöm, hogy két foga van az egyéves gyerekének, nah azzal ehetné a mi ételeinket, max úgy, ha mindent leturmixolunk, de rizst-tésztát turmixolni, hmmm próba szerencse.
2012. jan. 3. 21:32

Én három-négyféle zöldséget husival (csirke, pulyka, borjú, sertés, néha hal, máj) variálok. Vagy paradicsomos burgonya husival, esetleg husis, vagy burgonyás tészta. Én még tejes, sajtos dolgokat nem adok (szopizik még).


Ha olyan, amit ehet (nem zsíros, fűszeres), amit mi is eszünk, abból is kap néhány falatot pluszba, hadd szokja azokat is.

5. youlcsi (válaszként erre: 1. - Monqa)
2012. jan. 3. 21:31

lényegében ugyanazt eszi, mint mi.

ha nagyon gáz neki a kajánk, akkor megfőzök egy krumplit vagy vmi mirelit zöldségkeveréket.

2012. jan. 3. 21:30
Az én kislányom nem fogadta el soha a bébiételt, így ennyi idősen, már azt ette amit mi, persze úgy főztem, hogy neki is jó legyen. Sok levest, főzeléket ettünk, minimális fűszerezéssel.
2012. jan. 3. 21:29

Nagy részt már azt ette a fiam,amit mi.

De amúgy levesek,főzelékek,tészták már majdnem mindent ehetnek.

2012. jan. 3. 21:27
nálunk menő volt a céklafőzi, egyéb főzelékek, levesek.én 12 hós korban már egy-két tejes ételt raktam a tányérjára, de nem ette még akkor mindet.
2012. jan. 3. 21:23
12 hónapos gyereknek mit szoktatok ebédre adni? Már kezdek kifogyni az ötletekből....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook