Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 12 hetes terhes vagyok, nincs étvágyam, nem tudok enni! Mit lehet ilyenkor?Van erre valami étvágyfokozó? fórum

12 hetes terhes vagyok, nincs étvágyam, nem tudok enni! Mit lehet ilyenkor?Van erre valami étvágyfokozó? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 21. 20:23
Egyél ami jól esik,éhen csak nem halsz.Később ez változni fog.
2008. máj. 19. 22:49
Én is fogytam az elején, 16. hétig. Aztán egyszerre kellett tartanom szénhidrátszegény és tiszta szénhidrát miatt (terhességi diabétesz és epehólyaggyulladás miatt). Az utolsó pár hétben a lányom úgy belenyomta a kobakját a gyomromba, hogy napi 1 bananturmixot ittam.
2008. máj. 19. 22:41
Nálam a baracklé és grapefruit volt az,amit bármikor meg tudtam enni-inni.Meg talán a párolt zöldség,kevés fűszerrel.Édesség,kenyérféle,hús,zsíros ételek,hal voltak azok amikre rá se tudtam nézni!
2008. máj. 15. 08:15

Szia 13 hetes terhes vagyok és eddig szinte semmi nem maradt meg bennem.8 kg fogytam.Az előző gyerkőccel is ue volt a helyzet.Nekem semmi nem használt:(

Várni kell türelmesen és legkésőbb 16. héten elmúlik.

15. supin
2008. máj. 14. 12:55
Egyél fekete retket.Nekünk ez nagyon bejött 2 lányomnál
2008. máj. 14. 11:51

Én az első 3 hónapban fel se bírtam kelni, olyan gyenge voltam.5 kg-ot fogytam, semmit se kívántam, hánytam is( ha volt mit:-))

Aztán lassan elmúlt, kb.a 14.héten, és utána minden rendben volt.A kisfiam 3,5 kg-al született.Én is nagyon meg voltam akkoriban ijedve, de semmit sem használt, amit javasoltak.Muszáj kibírni, utána minden a régi lesz, ne aggódj.

2008. máj. 14. 10:11
A javaslatom azt egyél amit szeretsz,például:csoki,joghurt,banán,narancs,alma,ananász.Ilyenek amit szívesen megeszel és nem vagy tőle rosszul.A lényeg mindent ehetsz amit szeretsz mértéket nem kell tartani,ha nem vagy hízékony.
12. ipi
2008. febr. 23. 08:25

Ha minden menetrend szerint megy el fog múlni.

Ha még tart, főzzél valami frissítő teát és reszelj bele egy kicsi friss gyömbért, a leghatásosabb zöld teával!

2008. febr. 1. 16:01

négy és fél hónapig nem volt étvagyam, azaz nem tudtam megenni semmit, a napi két banán, aztán felváltotta a kifli és joghurt, azóta is undorodom tőlük, 3 kg fogytam ez idő alatt, majd a következö 4,5 hónapba behoztam a lemaradást, huszonakárhány kg hiztam.

Kitartást!

2007. okt. 19. 19:16
Szia!!Végigolvastam amit írtál,és megdöbbentem! Borzalmas lehetett olyan sokáig kórhzban lenni!!! én tuti nem bírnám ki!Remélem nem kerülök ilyen helyzetbe!Az a furi,hogy az előző terhességemnél nem voltak ilyen problémáim,mert bírtam enni,sőt...Mindig az volt az érzésem,hogy hiába lakok jól,mégis éhes és éhes vagyok. Hát köszönöm a tanácsot,tanácsokat,remélem túl leszek ezen az időszakon,és megjön az étvágyam! :) Üdv.:Bne Saci
2007. okt. 17. 09:22

Szia bnesaci!


Én kb.5 éve jártam ott, ahol Te most, csak annyi különbséggel, hogy én megettem bármit, de minden kijött. Egy idő után már nem akartam enni-inni, mert tudtam, hogy nem marad bent.... Szóval: ette-kijött, ittam-kijött. Már 6 hetesen bent feküdtem a kórházban, infúziókat kaptam. Nem javult a helyzet. Bent feküdtem 2 hónapot, minden nap infúzió.... Mikor kiengedtek még itthon is folytattam, de kicsit jobb volt. Én 3 hónap alatt 16kg fogytam( volt minből). Minden doki azt mondta, ne aggódjak, a baba elveszi, ami neki kell, csak én gyengülök. Aztán szültem egy 4070g-os 53cm-es "pici" babucit!


Tehát, fel a fejjel!

2007. okt. 16. 19:21
Köszönöm mindenkinek!!!:)
2007. okt. 15. 21:03
Ja, es tudom teged ez nem vigasztal, de en is 44kg voltam a 14.hetig (164cm). Szerencsere a babam tok egeszseges es en is jol birtam a terhesseget. Szoval ne aggodj! Persze ha gyengenek erzed magad a fogyas miatt, akkor azert kerd ki a doki tanacsat!:))
2007. okt. 15. 20:59
Ha a szervezeted most ezt diktalja, akkor nem tudsz mit tenni, csak szedj vitamint, hogy azert tuti mindenbol meglegyen amennyi kell. Szerintem is a tobbszor keveset a jo modszer.
2007. okt. 15. 17:58
Nincs rá semmi szükség, az elején én is kevesebbet ettem, utána viszont rendesen megjött az étvágyam. Ilyenkor sokan még fogynak is, utána meg csak úgy ugrálnak fel a kilók. Inkább próbálkozz azzal, hogy egyszerre keveset eszel, de gyakran. Olyat kell csak enned, amit kívánsz, a szervezeted tudja mire van szüksége. Azért legyen meg a napi fél liter tej, vagy más tejtermék, mert az tényleg fontos, a többit meg tudja magától a szervezet. Ja, és hát szedd a magzatvédő vitamint (Elevit vagy Gravida).
4. eb3745168d (válaszként erre: 3. - Emagdi)
2007. okt. 14. 17:19
Szia! Örülnék is, ha lennék vagy 55 kg! Csak sajna még az 50 ről is lefogytam 45 re a 3 hónap alatt! :( Úgyhogy nem igazán örülök ! A gyümölccsel nincs gond, de a főtt ételekre rá sem bírok nézni!
2007. okt. 14. 16:16

szerintem örülj neki:)))

egyél sok vitamint, zöldségeket, gyümölcsöket.

2007. okt. 14. 13:16

Szedj Béres cseppet c vitaminnal, de ez valószínűleg átmeneti, és lesz később étvágyad.

Nem rossz mondás: Evés közben jön meg az étvágy.

2007. okt. 14. 11:50
12 hetes terhes vagyok, nincs étvágyam, nem tudok enni! Mit lehet ilyenkor?Van erre valami étvágyfokozó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook