Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elfogadható a sok sírás árán történő nevelés? fórum

Elfogadható a sok sírás árán történő nevelés? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
344. egypt (válaszként erre: 342. - 3a5c305959)
2014. júl. 29. 09:42
Az én lányom hamarabb hazaér az oviból, de soha nem kakilt még az oviban. Simán vissza tudják tartani, majd úgy fogja időzíteni a tiéd is, hogy otthon este kakil.
2014. júl. 29. 00:54

Örülök,hogy nem vagyok teljesen őrűlt,hogy eszembe jutott ilyesmi...

De sajnálom,hogy küzdötök!

Ironica! Ne aggódj,át fog állni a reggeli vagy esti kakira! A fiam az oviban nem hajlandó kakilni,így itthon intézi. Úgy emlékszem,2-3 hét alatt teljesen átállt a reggeli 1/ esti1 kakira. Neki nincs problémája a wc-vel,na,de csak anya és apa törölgetheti a seggét! :-)

Illetve most,hogy szünet van,már gyakorolja egyedül is...na,azt az élményt nem kívánom senkinek! :-D

342. 3a5c305959 (válaszként erre: 340. - Anya4005)
2014. júl. 29. 00:46

Mi ezen is tul vagyunk mar. Sot, nem is kell neki mutatni mert o eroskodik hogy meg akarja nezni. Azt gondoltam ez a kezdete annak hogy majd egyszer o is de nem. Hatalmas egyezkedesek aran sikerul neha-neha.

Nalunk most az van hogy elfogyott a pelenka es muszaj raulni a wc-re. Meg egyebkent is o mar nagylany :-)

Az a baj hogy a bolcsiben meg egyaltalan nem kakil ugyhogy aggodom mi lesz mert szeptembertol este 6-ig ott lesz.

341. egypt (válaszként erre: 340. - Anya4005)
2014. júl. 29. 00:45
A tesójáét meg szokta nézni néha, meg a sajátját is a pelusban, meg azt is, mikor belerázom a WC-be. Azt megbeszéltük vele sokszor, hogy ott a helye, és hogy ilyen nagy lányok már WC-be szoktak kakilni, de nem hatja meg.
340. anya4005 (válaszként erre: 339. - Egypt)
2014. júl. 29. 00:39

Nem találkoztam a problémával,de (lehet,hogy hülyeség,akkor bocsi) az jutott eszembe,hogy talán meg kéne neki mutatni a tiéteket is a wc-ben,hogy annak bizony ott a helye,és hogy ti mennyire örültök,hogy oda került (persze hatalmas színészi alakítással).

Ez elég undin hangzik,de talán...

339. egypt (válaszként erre: 338. - 3a5c305959)
2014. júl. 29. 00:32

Én már beígértem neki mindent, de semmi hatása...:( Az enyém már 3 és fél, és már jó egy éve ágytiszta, tehát éjszakára sem kell neki azóta pelenka. Nem szokott bepisilni, bekakilás soha nem volt, és az oviban sem pisilt be egyszer sem, szóval amúgy nagyon ügyes, de ez valahogy nem megy.

(Azt olvastam egyébként, hogy azzal van bajuk, hogy a széklet elválik a testtől, és ijesztő nekik, hogy a WC-be kerül, azt nem egészen értem, miért.)

Azért köszi a tippet!

338. 3a5c305959 (válaszként erre: 332. - Egypt)
2014. júl. 29. 00:13
Otletem van, nem hiszem hogy uj dolgot mondok de nalunk egy csillagot kap ha sikerul neki a wc-be. O is nagyon kotodik a pelenkahoz, igaz mar ejszaka sem kell neki es meg nincs harom ugyhogy ketsegbe meg nem vagyok esve. Random modon sikerul a wc-be de olyan mintha undorodna hogy oda csinalja. Nem ertem miert. Na de ha megis sikerul akkor felhivjuk apat es elmeseljuk neki meg kap csillagot a polojara amire nagyon buszke. Aztan a kovetkezo kakinal megint kezdodik az egyezkedes :-)
337. egypt (válaszként erre: 315. - Hnora)
2014. júl. 29. 00:13
Én most jutottam el oda, majdnem 7 év után, hogy akkor is tudok néha rendesen, mélyen aludni, ha a gyerekek itthon alszanak. Ezelőtt max. akkor sikerült néha (de sokszor csak altatóval), ha anyuéknál aludtak.
336. anya4005 (válaszként erre: 334. - Egypt)
2014. júl. 29. 00:02
Na,én az igazi bajra gondoltam,nem az "elfelejtősre". Nekünk kétszer szólalt meg a 2 gyereknél összesen,hála az égnek egyszer sem volt baj. Ne is legyen,senkinek!
335. egypt (válaszként erre: 329. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 23:48
Arra is jó, hogy ha a baba elfelejt lélegezni, a pittyegéstől magától elkezdheti.
334. egypt (válaszként erre: 331. - Anya4005)
2014. júl. 28. 23:47
Azért ez nem egészen így van, mert sokszor elég az is, ha csak felkapja az ember a babát, és elkezd újra lélegezni Én is jártam így, egy még sok ismerősöm. De az igaz, hogy meg kell tanulni az újraélesztést.
333. angelic smile (válaszként erre: 328. - Anya4005)
2014. júl. 28. 23:45

Nálunk mostanában megy a harc. :( 6 évesek és az idősebbik (negyed órával!) állandóan egrecíroztatja a kisebbet. Állandóan megy a harc. :(

Kíváncsi vagyok, hogy fognak majd viselkedni a kicsivel, ha megszületik. Most mind a kettő angyal ebben a témában, ő lesz a nagy erős báty. :D

Most viszont elköszönök, mert a férjem végzett a zuhanyzással. Sziasztok! :)

332. egypt (válaszként erre: 322. - Hnora)
2014. júl. 28. 23:45

Az enyém meg még mindig pelenkába, persze szigorúan a mi körünkben, és mindig állva, valamibe kapaszkodva...

Na ez pl. az egyik olyan dolog, amiben Vekerdynek nem lett igaza. Azt mondja, manapság nagyon sok gyereknél megfigyelték, hogy bár régóta szobatiszta, de kakilni csak pelenkába hajlandó, de 3 éves kor körül ezt maguktól elhagyják. Na az enyémnek nem sikerült. Próbáljuk rábeszélni a WC-re, de ha nem adunk neki pelenkát, akkor visszatartja napokig, ettől meg könnyen baja lehet, bélcsavarodás és hasonlók, ilyet meg nem kockáztatnék meg. (A pisilésben teljesen önálló, felül egyedül a WC-re, ülőke sem kell neki, kitörli magának, felöltözik, kezet most...) Szóval nem tudom, mit csináljak vele. Egy ismerősünk azt mondta, örüljünk, hogy ő legalább pelenkába hajlandó, mert az ő fia 6 éves koráig kínlódott, ő konkrétan egyáltalán nem akart kakilni. Hordták nevelésibe, pszichológushoz, hiába. Végül egyszer 6 évesen sok nap után olyan állapotba került, hogy orvost hívtak hozzá. Az orvos azt mondta, ő így nem hajlandó a gyereket otthagyni, beutalja a kórházba. Erre egyszer csak azt mondja a kisfiú, hogy jó, akkor inkább belenyomja a WC-be. És onnantól nem volt gondjuk ezzel.

Szóval erősködni nem nagyon akarok, mert ebből könnyen lehetne súlyosabb dolog is, így inkább adom neki a pelenkát, ha kéri, de meddig?

Ha valakinek van használható ötlete, megköszönöm.

331. anya4005 (válaszként erre: 330. - Anya4005)
2014. júl. 28. 23:43
Ja,és csak akkor van értelme,ha legalább az egyik szülő tudja,mit kell tenni,ha baj van. DE NE LEGYEN!!!
330. anya4005 (válaszként erre: 329. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 23:43
Én elöbb felkeltem,mint bekapcsolt volna a ketyere (légzésfigyelő+bébiőr egyben),pedig külön alvás volt a pici megszületéséig (külön szoba).
2014. júl. 28. 23:40
Végképp nem ide kapcsolódik, de a légzésfigyelő mennyire hasznos? Attól nem alszik jobban anyuka? :)Én biztos nem mernék elaludni sem eleinte, mert félnék, hogy egyszer csak nem szuszog. Na, azért nem kell nekem külön szoba, elég a külön ágy.
328. anya4005 (válaszként erre: 325. - Angelic smile)
2014. júl. 28. 23:40
Jajj,hát már ketten vannak,a kicsi 2,5 éves,de nem lehet őket egyedül hagyni,mert 3 perc alatt megy a harc...:-) Úgyhogy a nagy mindig jön velem,de egyenlőre nincs vele baja. Ha meg ő megy,autómatikusan hív...
327. anya4005 (válaszként erre: 322. - Hnora)
2014. júl. 28. 23:39
Na,nálunk ezért nem is volt bilizés! Persze,vettünk zenélős kacsás bilit,de mikor behozta a szobába,kitiltottam a házból. Nem tudom,miért zavar ennyire,de tény,hogy nem birom. Most a garázsban az a fellépő kézmosáshoz,a fiúk meg a wc-ket használják.
2014. júl. 28. 23:38
Na nalunk az elejen leszogeztem hogy a bilinek a wc-ben a helye. Igaz csak parszor hasnznalta mert atszokott a wc-re nagyon hamar.
325. angelic smile (válaszként erre: 324. - Anya4005)
2014. júl. 28. 23:38
:DDD Nálunk a fiúk jól elszórakoztatták egymást. Ilyen szempontból örülök, hogy ikrek lettek. :)
324. anya4005 (válaszként erre: 317. - Angelic smile)
2014. júl. 28. 23:36

Én beültettem a gyereket a "hurcibába",és dumáltam közben. Néha el is zsibbadtam,mert éppen valami magasröptű eszmecserét folytattam/folytattunk.

Már 4 éves,de a mai napig beülünk egymáshoz. Manapság a kedvenc téma carás közben a bálnák táplálkozása...

323. egypt (válaszként erre: 322. - Hnora)
2014. júl. 28. 23:35
Tesóm is a szoba közepére ült ki mindig.:)
322. hnora (válaszként erre: 318. - Egypt)
2014. júl. 28. 23:34

Akkor elmondanám, hogy Janka a mai napig csinál olyat, hogy kihozza a bilit oda ahol vagyunk (a kistesó ürügyén most előkerült szerencsére, és újra használatba vette), és ott végzi a dolgát, közben pedig beszélget... :D

Persze hogy jött utánam is folyamatosan, aztán megunta, de forditott esetben bepróbálkozik, hogy behivjon és szórakoztassam...

321. 3a5c305959 (válaszként erre: 317. - Angelic smile)
2014. júl. 28. 23:34

Hat ez nalunk is igy van. Nagyon erdekli hogy mi tortenik a furdoszobaban. :-)

Ferjem szerint en szokattam ra mert behordtam magammal zuhanyozni a hordozojaban mert nem akartam hogy egyedul uvoltson mig mosom a hajam.

320. egypt (válaszként erre: 317. - Angelic smile)
2014. júl. 28. 23:33
Na meg mikor mondjuk idegen helyen simán nyitva hagytam a WC ajtót magam után megszokásból, és pár másodperccel később kapcsoltam csak, hogy itt talán be kéne csukni...:)
319. angelic smile (válaszként erre: 318. - Egypt)
2014. júl. 28. 23:32
:DDD Nekem a srácok addig a dühöngőben voltak. :)
318. egypt (válaszként erre: 317. - Angelic smile)
2014. júl. 28. 23:31
Szerintem ez tök általános dolog.:) Az enyémek is sokáig jöttek utánam a WC-re. Az a legjobb, miközben még kérdezgetnek is...:)
317. angelic smile (válaszként erre: 311. - Anya4005)
2014. júl. 28. 23:30
Tesóm a nagyobbik gyerektől nem tudott elmenni wc-re sem, csak úgy, ha nyitva hagyta az ajtót. :DDD
316. egypt (válaszként erre: 313. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 23:29
Ilyet még nem hallottam, ez hülyeség. Ezzel a gyereknek sem tesz jót.
315. hnora (válaszként erre: 309. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 23:28

Neeem, nyöszörgésre, ilyesmire nem ugrom én se. Mondjuk éjjel észre se vettem, mert ugye ott volt mellettem, és... szóval képzeld az el, hogy megszületik a gyereked, és mintha kihelyeztek volna belőled egy részt, és folyamatosan pásztázod éjszakánként. Egyszerűen nem tudsz már olyan mélyen aludni, mint azelőtt. És persze ez az éber alvás rohadtul nem pihentető (főleg ha megspékeli az ember még felkelésekkel is, mert el kell menni a kiságyig, felvenni, stb.).

Nem tudom a külön alvóknál mennyi idő, de együtt alvásnál a születés után eltelt pár hónap, lehet fél év is, mire először NORMÁLISAN végigaludtam az éjszakát. Pedig a gyerek már 3 hónapos kora óta... Valahogy addigra tért vissza a mély alvás fázisom...

Amikor a gyerek a saját ágyában kezdett el aludni, ugyanez volt, kb egy hónapig. Nagyon szenvedtem. De még most is van ilyen, pl most nyaralás alatt tök magas ágyunk volt, és kb előre sejtettem, hogy na erről tuti le fog zúgni. Hajnal 4kor meg is történt... :D


Nade visszatérve a nyöszörgésre. Éjjel sokszor volt olyan, hogy felkelt, lecsekkolt, ott voltam, visszaaludt. De olyan is volt, hogy rosszat álmodott, vagy tényleg csak nyöszörgött, és mondjuk én még nem voltam mellette (mert nem 8kor alszom el). Ilyenkor benéztem hozzá, és ha nem kelt fel, hagytam...

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook