Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elfogadható a sok sírás árán történő nevelés? fórum

Elfogadható a sok sírás árán történő nevelés? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
224. egypt (válaszként erre: 217. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 28. 11:50
Én soha nem tanítottam őket elaludni, de az enyémek is úgy alszanak el, hogy szépen lefekszenek az ágyukba mesélés után és kész, és nem ülök ott mellettük és nem fogom a kezüket. Mikor kicsik voltak, akkor volt ringatás, kézfogás, de aztán ahogy nőttek, már nem igényelték. Én meg nem siettettem őket.
223. Mazsinka (válaszként erre: 213. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 28. 11:49

A Suttogónak az első részét olvastam el. Vannak benne jó dolgok is, de alapvetően kis gépként kezeli a gyereket, sokszor beskatulyázza. Van benne valami sterilitás, nem tudom megfogalmazni.


Amit hasznosnak tartok, az a napirend, meg a külön alvás. A másik oldalról a hordozókendőt preferálom, a tápszert pedig nem vetem meg. Persze mindez csak elképzelés, a gyakorlatban mi lesz, hogy lesz, senki sem tudja előre.

222. hnora (válaszként erre: 216. - Egypt)
2014. júl. 28. 11:49
Főleg azért vicc, mert 9 hónapos terhesen se feküdtél rá a hasadra... kb épp pont ugyanolyan egy újszülött mellett aludni, mint terhesen a pocakra vigyázni. Nekem semmi változást nem jelentett... És amikor 3 hónaposan elkezdte végigaludni az éjszakákat... és nem kelt fel csak azért, mert nem voltam ott mellette...
221. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 216. - Egypt)
2014. júl. 28. 11:48

Nem vicc!! Olvass utana nem olyan reg tortent h megfulladt a baba mert rafekudtek.

A tapszert illetoen egyetertek. Ehiszem h nehezebb ilyen teren az anyatejes babakkal.

220. egypt (válaszként erre: 218. - Hnora)
2014. júl. 28. 11:47
:D
219. egypt (válaszként erre: 215. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 28. 11:47

Nahát, képzeld, az enyémek is!:)

Csakhogy itt pár hetes babákról volt szó, és én azt vallom, hogy az elején a szülőnek kell a baba igényeihez alkalmazkodni, nem pedig fordítva, és Ranschburg Jenőre utalva nem az az anya legfontosabb feladata, hogy minél előbb megtanítsa a gyereket elaludni és leszoktassa a sírásról.

218. hnora (válaszként erre: 212. - Egypt)
2014. júl. 28. 11:47
Nálunk is :D És nem is nyikorog :D
217. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 214. - Hnora)
2014. júl. 28. 11:47
De a suttogohoz koze van ennek is, mert onallo alvasra tanit.. En meg ahelyett h fognam 20 percig a kezet a masiknak adok vacsorat, meset stb.. 2gyerekkel az a 20 perc is problemas mert a masiktol veszem el az idot
216. egypt (válaszként erre: 211. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 28. 11:45

Az a vicc inkább, hogy ráfekszik valaki a gyerekre. Ezt ugye nem gondoltad komolyan? Hogy feküdne már rá egy anya a gyerekére???

Egyébként az enyémek is a saját ágyukban aludtak, de én a kicsinél beköltöztem a szobájába, és volt sokszor, hogy mellettem aludt végül. Anyatejes volt, ők meg nem alusszák át olyan hamar az éjszakát, mint a tápszeresek.

215. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 212. - Egypt)
2014. júl. 28. 11:45
En agyiko parti vagyok..illetve szeretem nyugodtan nezni a tv-t este 9tol a gyerekek meg alszanak szepen a sajat szobajukban.. Nem egy rossz dolog ám
214. hnora (válaszként erre: 202. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 28. 11:44

Már miért kellene ringatni a gyereket? Vagy miért nem? Ennek szerintem semmi köze a Suttogóhoz vagy az együtt alváshoz...

Az én lányomat 4 hónapos koráig kellett ringatni, azóta ágyban fekve, max kezet fogva alszik el, igaz ott kell mellette lennem, de kb 20 percet. Ennyit kibirok.

213. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 210. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 11:43

Nagxon jo a suttogó.. Én 3x olvastam el.. Nagyon okosan gondolkozol..

Ja ezt mar nekem is mondtak h betorom a gyereket..:-DD

Nekem eleg bizonyitek h jol csinaltam, ait rajtuk latok.

212. egypt (válaszként erre: 209. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 28. 11:43
Én sem konkrétan a kemény asztalra gondoltam, de nálunk pl. van nappali, kanapé meg ilyenek...
211. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 208. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 11:42

Engem kovezhetnek.. Gyerekem boldog, kiegyensulyozott. Anyuka, apuka kialudt.. Mas meg toltse az ejszakakat ringivel.. Meg figyejen oda ra ne fekudjon a gyerekre.. Vicc

Na latod erre nemtudok mit irni nekem mind2 tapos volt mindig is.. Igy. Konyebb e teren ez igaz

210. Mazsinka (válaszként erre: 203. - Hnora)
2014. júl. 28. 11:41
Ki a franc mondta, hogy betöröm? Azt mondtam, hogy a vélt siker reményében akár a Suttogót is kipróbálnám, aztán meg majd ahogy kicsap, arany középút. Csak általában a kínos részeket emelitek ki, azt, hogy brrrrrrr Suttogó, nem azt, hogy arany középút.
209. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 206. - Egypt)
2014. júl. 28. 11:39
Hat en nem fogok a kemeny asztalra fekudni hamar itt a puha agy meg amugyis az a mi agyunk a gyereknek legyen sajatja
208. Mazsinka (válaszként erre: 202. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 28. 11:39
Ugyan nekem nincs gyerekem, de az biztos, hogy meg fognak kövezni azért, amit írtál. Húgom kicsije is egész nap bömbölt, nem volt elég tej, sírtak mind, egész nap feküdtek, szoptatni próbált, mert az anyatej mindenekelőtt! Jóformán amikor befejezte, kezdte is elölről, nem aludtak napokat, kezdett bekattanni. Aztán gondolt egyet, és adott neki tápszert, nem ringatta tovább egész álló nap. Betette a kiságyba, kb. pár percet nyafogott, paskolta a fenekét, elaludt, aztán egyre kevesebbszer fordult ez elő. Este kilenctől reggel kilencig aludt egy ébredéssel-evéssel a továbbiakban. A kiságyban már önállóan aludt el a továbbiakban, anyuka is kisimult. És örül, hogy nem forszírozta tovább az anyatej projektet, és bánja, hogy nem adott előbb tápszert neki, mert csak csökkent a súlya, nem gyarapodott, de akkor is azt sulykolták belé, hogy szoptasson, szoptasson, szoptasson. De ha nem megy? A gyerek pedig imádja az anyját, apját, okos, ügyes. Ennek ellenére képes eljátszani egymagában is hosszú percekig úgy, hogy nem hiányolja az anyját.
207. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 204. - Egypt)
2014. júl. 28. 11:38

Akkor 10 kilosan is lehet ringatni jaj de mekkora elmeny.. Ja es milyen rossz dolog h magatol alszik el szegeny gyerek..

Egyebkent meg a kislanyom is 12 orakat aludt..ez nem csakszerencse

206. egypt (válaszként erre: 202. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 28. 11:36
Mindig ezzel a szexeléssel jönnek. Mást el sem tudsz képzelni, csak a saját ágyadat erre a célra? Vagy csak egyetlen helyiségből áll a lakásotok?
205. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 49. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 11:36
:-***** koszonom!!! Mintha én írtam volna!
204. egypt (válaszként erre: 202. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 28. 11:34

Pedig a ringatás nagyon fontos, nem véletlenül ringatták régen bölcsőben a babákat. Terápiaként is használják a hintáztatást, stimulál bizonyos idegpályákat az agyban a hintázó mozgás, amiknek pl. a beszédfejlődésben van szerepük.

Az, hogy 6 hetese 12 órát aludt, szerintem csak szerencse, nem pedig a nevelésed eredménye.

Szerintem meg nem kell megtanítani egyedül elaludni, én soha nem tanítottam a gyerekeimet, mégis megtanulták.

203. hnora (válaszként erre: 195. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 11:33

Nem bántásból, meg nem versengésből, de van egy halvány sejtésem arról, hogy az itt fórumozó anyukák nem csak egy-két gyereket ismernek (sajátjukat). Sőt. Nemcsak egy barátnőjüknek és a tesójuknak van gyerekük. Meg merem kockáztatni éveket húztak már le ilyen-olyan kisgyerekes anyukák társaságában, egy idő után még a legmizantrópabb is elkezd beszélgetni a többivel, aztán ott az ovi, én kb össze se tudom számolni hány gyerekkel és hány nevelési stilussal találkoztam az enyémen és a szűk családon kivül, és nem eggyel napi szinten...

Mellesleg igen, a gyerekek mind más habitusúak, ezt senki meg nem kérdőjelezi. Épp ezért óriási butaság úgy állni hozzá, hogy na majd ha ilyen meg olyan lesz az enyém, betöröm...

2014. júl. 28. 11:28
Még annyi: én abszolult Suttogó párti vagyok.. Ringatast meg nagyon ellenzem kesobb egy 10 kg-os gyereket ringatni egyszeruen nevetseges. Megkell tanitani egyedul elaludni..5 perc siras bemesz megnyugtatod kijossz ujabb 5 perc es igy tovabb igy erzi h ott vagy de nincs ringi.. Sose aludt mellettem egyikse.. Mindenkinek megan a maga agya.. Meg szexelni is ugy kelkene h a gyerek koztunk alszik? Nevetseges.. Persze meg lehet kovezni igazabol le.zarom, megszoktam mar, azt tudom h erdekes modon rengetegen irigykedtek h az en gyerekem 6 hetesen 12 orat aludt.. Milyen szar is volt szegenynek h kipihent..
201. hnora (válaszként erre: 190. - Fiúsmami)
2014. júl. 28. 11:25
Azokat a nagyon szépeket én is alig tudom megkötni :D Meg nagyon drágák :( Egyébként meg... ti nem csináltátok, és? Én meg nem tudtam szoptatni (és nem azért, mert lusta voltam, de még azért sem, mert nem szopott, a mellemmel se volt gond, igy alakult és kész), sokáig bántott, de nem dől össze a világ...
200. Mazsinka (válaszként erre: 197. - Gribedli***)
2014. júl. 28. 11:24
Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy, hogy ezt írod! :)
199. hnora (válaszként erre: 188. - 3a5c305959)
2014. júl. 28. 11:22
Ez épp pontosan igy van. A majomszeretetet és valagba bújást előnyben részesitő pszichológusok (tudom, szörnyű népség, de sajnos ez van), épp ez alapján különböztetnek meg biztonságos, elkerülő, ambivalens és dezorganizált kötődést. Szakirodalom: [link]
198. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. júl. 28. 11:20
Abszolult igaza van a parodnak. Semmi baja nem lesz a gyereknek. Én is ezt tettem. Eredmeny: 6 hetes koratol ataludja az ejszakat. Magatol alszik el, sose kellet altatnom napkozben 2x1,5 orat este 11,5-12 orat jelenleg 1 eves es irto anyas kispasi.. Nem latom h lelkiserult lenne es a 4 eves lanyomon se.
197. gribedli*** (válaszként erre: 195. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 11:01

Mazsi, ne foglalkozz vele, szerintem jó anyuka leszel, jónak találom, hogy már most érdekel a téma, a környezetedben látsz is és nemcsak nézel (sőt, van rosszabb, aki nem is néz:DDD), és ez kell, a kérdések fejedben és kétségek is kellenek ahhoz, hogy majd ne legyél elfogult. A megnyilvánulásaidból látszik, hogy szeretnéd minden oldalról megvizsgálni a témát és erről le ne szokj!!!:)))


Aztán majd ahogy esik, úgy puffan, de legalább felkészülten ért! Másrészt nem rossz azért annyira, ha tudjuk, hogy hogy látják, hogy látnak minket még gyerektelen nőtársaink, nem baj az, ha ezt is elmondjátok. Részemről az a hülyeség, hogy "ki kell zárni" az anyukás topikból azt akinek még nincs. Már miért? :)

196. gribedli*** (válaszként erre: 136. - 25800e2d09)
2014. júl. 28. 10:53

Nekem kifizetődő volt a kenguru, annyira, hogy 2-őt is vettem, hogy ha ki kell mosni az egyiket, legyen csere, addig se maradjak nélküle szóval tényleg sokat használtam, de úgy az arányok szempontjából írom, hogy én 48kg vagyok és a gyerekeket addig hordoztam, amíg elérték a 7 kg-ot, szóval nekem ez volt az a súly, amikor elkezdett fárasztó lenni, vagy hülyén néztem ki egy ekkora babával a hasamon mert vékony vagyok, plusz nagyjából egy átlag baba mire ekkora lesz, addigra már el is érte azt a kort, hogy le KELL tenni mászni, forgolódni, földön játszani, mert immár erre van igénye, nem az anyán lógni.


Egész addig mint írtam, amint bealudtak, rögtön lecsatoltam és be a mózesbe, szóval ha nem muszáj, alvó babát minek cipelgetni? A kenguru célja leginkább az, hogy amíg nem szabad a kezed, addig is elaltathatod-megnyugtathatod abban, ha sírdogál, amíg teszel-veszel, szinte 2 ember vagy, vagy 1 ember de mintha 4 kezed lenne és ennyi:D

2014. júl. 28. 10:46

Lejáratom magam? Mégis ki előtt? Pár Hoxa mami előtt? Kacag a májam. Hol érdekel ez engem? Sehol.

Attól, hogy ismertek két darab gyereket (saját), az nem jogosít fel benneteket arra, hogy az összes gyereket egy kalap alá vegyétek. És igen, apuka mondta, hogy elvolt az anyja nélkül, amikor meglátogatták, akkor sem kerített nagy feneket a dolognak, várta, hogy továbbálljanak a játszótérre. Persze megint én hazudok. Biztos, hogy hogy hiányzott neki az anyja, de nem feltétlenül olyan mértékben, ahogy azt sok anya beállítani próbálja. Másrészt meg az egyik gyerek ilyen, a másik olyan. Ti, akik olyan okosak vagytok, tudhatnátok ezt, ezért nem kéne meghazudtolni azokat, akik mást állítanak másmilyen habitusú gyerekekről.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook