Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elfogadható a sok sírás árán történő nevelés? fórum

Elfogadható a sok sírás árán történő nevelés? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
314. 3a5c305959 (válaszként erre: 309. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 23:26
Szerintem ejszaka a legtobb anya inkabb kivarja hogy csak almamban nyoszorog vagy elfajul a dolog. En sokszor susogtam neki ilyenkor anelkul hogy felkeltem volna es sokszor visszaaludt (ez is a suttogobol van).
313. Mazsinka (válaszként erre: 312. - Egypt)
2014. júl. 28. 23:25
Te lehet, hogy nem, de ne hidd, hogy mindenki így gondolkodik. Ismerős anyuka maga mesélte, hogy minden piszmogásra felkel, és kontaktusba is lép a gyerekkel, nem hagyja, hogy maga aludjon vissza, muszáj neki paskolnia, kivennie stb. Legutóbb még balesetet is szenvedtek, elesett a gyerekkel, mert annyira kialvatlan ettől az állapottól.
312. egypt (válaszként erre: 309. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 23:20
Szerintem senki sem arra gondolt, mikor a baba kicsit nyöszörög álmában, vagy felsír, aztán elhallgat. Senki sem arról beszélt, hogy minden nyekkenésre ugrani kell.
2014. júl. 28. 23:19

Amikor megszületett a nagyfiam,besárgult. Inkubátorban lámpázták,csak 3 óránként,etetésnél kaptam meg. Kb. a harmadik nap éjszakáján az egyik figyelmes,kedves,a gyerek érdekeit mindenekelött szem elött tartó csecsemős nővér a szó legszorosabb értelmében berugta a kórterem ajtaját,kezében a fiammal (mondanom sem kell,hogy mindhárman frászt kaptunk a szobában,és a bent alvó két pici is sírni kezdett),aki üvöltött,hogy: Anyuka kezdjen valamit a gyerekkel,mert szétrúgja az inkubátort! Ezzel épp,hogy nem hozzám vágta a gyereket és kiment.

Elötte nem hittem,hogy létezik ilyen,azt hittem,csak a szuperanyuk szuper csemetéi csinálják,de: a fiam a karjaimban elhallgatott. Nem kellett neki a cici,csak én (fránya ízlése van,de még javúlhat). Ettől a naptól éjszakára kiadták,mert nem tudtak mit kezdeni vele,nyilván nem is erőlködtek a dolgon.

Ott és akkor megszületett az első nevelési irányelv: nem hagyjuk sírni a gyereket. Nyilván itt most a tényleges sírásra gondolok,nem a nyöszörgésre. Több hónappal később az is kialakult,hogy mindenhova jött velem. Takarításnál,teregetésnél,de még a wc-re is.

Mindig mondtam,mit csinálok éppen,és ezt nagyon élvezte,nem is volt sírós baba.

310. angelic smile (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. júl. 28. 23:19

Bocsánat, ha már írták, de most este több, mint 300 hsz-t nem fogok elolvasni. 5 hete szültél, de a párodat már zavarja a gyerek? Hisz a legtöbbször 6 hetet ajánlanak a szexuális együttléthez a szülés után. Inkább neki kellene felfognia a babát és elringatnia. Nekem a férjem rengeteget segített, de mivel ikreink vannak, máshogy nem is ment volna.


Én a babát biztos nem fektetném az ágyba, ha szeretnéd, rakd az ágyadhoz közel a kiságyat, de 3 hónaposan legkésőbb vidd is ki a szobátokból.


Ha sokat sír a baba, annak valami oka van. Nézessétek meg, hogy eleget eszik-e, a mi kisebbik fiúnknak "fel kellett vágni a nyelvét", mert le volt tapadva.


3 hónapos kor után próbálj meg egy rendszert bevezetni, mindig ugyanakkor fürdesd pl., ugyanakkor kapja a vacsiját. Nekünk szerencsénk volt, mert 3 hónapos koruk után végigaludták az éjszakát, kívánom ugyanezt neked is! :)

309. Mazsinka (válaszként erre: 304. - Hnora)
2014. júl. 28. 23:16
De amelyik csak felriad egy pillanatra? Vagy nyöszög, szipog, maga sem tudja, alszik-e, vagy ébren van? Már ugrani kell? Vagy inkább kivárni, hogy elfajul-e. Inkább az utóbbi.
308. Mazsinka (válaszként erre: 306. - Derya)
2014. júl. 28. 23:14
Lépj túl ezen.
307. Derya (válaszként erre: 305. - Hnora)
2014. júl. 28. 23:11

ezt en mondom, nem is ertem...

en a gyerekemmel voltam korhazban mikor 2 honapos volt, de egy pillanatra nem hagytam magara.

ott is mondtak, hogy hat szoktak ott hagyni ujszulotteket...

haaat, nem is ertem, hogyan lehetseges ez. :-(

306. Derya (válaszként erre: 302. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 23:09

az ember, mielott terhes lesz, aztan mielott meg megszuletik a babaja, teljesen maskeppen gondolkozhat, mert az anyasag olyan dolog, amit muszaj megtapasztalni ahhoz, hogy tudjon az ember bizonyos dolgokat...

sajat tapasztalatbol beszelek.

305. hnora (válaszként erre: 303. - Derya)
2014. júl. 28. 23:08
Kb a bent lévő koraszülöttek negyedéről még telefonon sem érdeklődnek. És nem csak épp most, amikor bent voltam, hanem folyamatosan...
304. hnora (válaszként erre: 302. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 23:07
Na az azért nem nyekergés... egy elkeseredett gyerek eléggé hangos...
303. Derya (válaszként erre: 301. - Hnora)
2014. júl. 28. 23:06
ezt nem is ertem, fol se tudom fogni, hogy milyen ember lehet az, aki nem latogatja az ujszulottjet...
2014. júl. 28. 23:04
Én is voltam árvaházban látogatóban. Tény, hogy nem sírnak. Tilos őket felvenni, mert még rákapnak a jóra. Ettől függetlenül még mindig azt mondom, hogy arany középút. Szerintem senki nem hagyja, hogy a gyereke napról napra üvöltsön egész éjszaka, míg ki nem hal belőle a vágy, hogy valaki végre megszánja. Egy kis nyekergés még senkinek sem ártott meg.
301. hnora (válaszként erre: 299. - Egypt)
2014. júl. 28. 23:03

Nemrég voltam a Péterffy PIC-en, vannak ott olyan babák, akikhez egyáltalán nem járnak be a szüleik... Viszont két Ringatós csoportvezető a hét négy napján bemegy egy szál gitárral és énekelnek a babáknak... aki mellett ott van anyuka, ott anyukával, ez is segit kialakitani a kötődést, aki mellett meg nem, annak egyedül...

És gumikesztyűben benyúlnak és megsimogatják a babákat... mert a személyzet ugye csak akkor ér hozzájuk, amikor vizsgálatra viszik őket, és az ott töltött pár hónap alatt az épül beléjük, hogy ha valaki közeledik, az csak rossz lehet... és később nem szeretik az érintést, az összebújást...


Már várandós voltam, amikor ott jártam, képzelheted...

300. Derya (válaszként erre: 299. - Egypt)
2014. júl. 28. 23:00
de az meg szornyubb, hogy tenyleg leteznek olyan nok, szandekosan nem irom, hogy anyak vagy edesanyak akik szerint normalis, ha egy par hetes babat hagynak sirni... :-(
299. egypt (válaszként erre: 297. - Derya)
2014. júl. 28. 22:53
Szerintem is.:( Manapság már legalább a kórházakban ott lehet lenni a babával, kivéve a PIC, és talán az árvaházakban is jobban odafigyelnek rájuk, felveszik őket, ringatják, stb...
298. WTFISCH (válaszként erre: 295. - Egypt)
2014. júl. 28. 22:43
ennyi. És ez tény. :-(
297. Derya (válaszként erre: 295. - Egypt)
2014. júl. 28. 22:42
ez annyira szornyu... :-(
296. egypt (válaszként erre: 295. - Egypt)
2014. júl. 28. 22:41
l kimaradt: hospitalizáció
295. egypt (válaszként erre: 293. - Derya)
2014. júl. 28. 22:41
Igen. Eszembe is jutott pont (hospitaizáció), gyerekkórházakban figyelték ezt meg régen, hogy egy idő után a babák már nem sírnak, mert megtanulják, hogy hiába.
294. egypt (válaszként erre: 291. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 22:40
Ő nem ilyen kézikönyv-szerű könyveket ír, hogy ezt kell csinálni, azt kell csinálni. Nem megmondóember, nem mondja, hogy ezt csináld, ez a helyes, az meg nem. Inkább pszichológiai szempontból közelíti meg a témát, a gyerekek fejlődéséről ír, mik az életkori sajátosságaik, stb. Van olyan könyve is, amikben levelekre írt válaszok vannak összegyűjtve (a Nők Lapjában is van egy ilyen rovata), az is nagyon érdekes.
293. Derya (válaszként erre: 292. - Egypt)
2014. júl. 28. 22:38

egypt, te irtad egyszer regebben, hogy az arvahazakban milyen nagy csond van?

mert hamar megertik a babak, hogy nincs ertelme sirni?

292. egypt (válaszként erre: 289. - Spinneli)
2014. júl. 28. 22:36
Na meg saját maga is felnevelt pár gyereket.:)
2014. júl. 28. 22:33
Köszi. Majd megnézem a könyvtárban, bár nálunk eléggé béna a könyvtár, megvenni meg necces lenne mind, pláne úgy, hogy nincs is gyerekem egyelőre. Nem tudom, elektronikus formában fent van-e. Éppenséggel utánanézhetnék, de ha valaki konkrétan tudja, hogy x könyv fent van x helyen, az megírhatja. :) Egyébként volt olyan, hogy nem vált be, amit mondott? Vagy azt úgysem ismerné be senki? :P
290. hnora (válaszként erre: 288. - Egypt)
2014. júl. 28. 22:32
Na ezt most lehet én is kiveszem könyvtárból... :)
289. spinneli (válaszként erre: 284. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 22:10
Én most olvasom a Jól szeretni című könyvét, nagyon jó-sok példát is ír a saját nevelési tanácsadós múltjából,szóval gyakorlatias dolgok is vannak benne.
288. egypt (válaszként erre: 278. - 3a5c305959)
2014. júl. 28. 22:04

Okos anyukád volt, tényleg így kéne. Mondjuk nem mindig lehet ezt szerintem kivitelezni, mert nem mindig sikerül a megegyezés, de dönteni nem szabadna, csak segíteni tisztázni a helyzetet. (Nekem sajnos nem mindig megy ez.) Kivétel a tettlegesség, akkor közbe kell lépni.

Nekem az okoskönyvek nem nagyon jöttek be, viszont ebben a témában a Testvérek féltékenység nélkül egyszerűen szuper. Szerintem abszolút használható, gyakorlati, konkrét példákkal, és működik is. Nagyon jól meg lehet érteni, mit éreznek a testvérek, mit érez a nagy, mikor megszületik a kicsi, mi zajlik le bennük veszekedéskor, hogyan kódolják, ha valamelyiknek igazat adunk a másik ellenében... Tényleg csak ajánlani tudom.

287. hnora (válaszként erre: 284. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 22:02
Én egy előadásán voltam, az nagyon jó volt. Oda is érdemes elmenni, főleg a kérdések nagyon jók utána :)))
286. egypt (válaszként erre: 284. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 21:59
Szerintem nincs ilyen, hogy legjobb. Attól függ, hogy épp milyen korosztály, milyen problémák érdekelnek, egyébként rengeteg az ismétlés a könyveiben, nyilván mivel az alapelvek ugyanazok. Én mondjuk a legújabbat, a Jól szeretni-t ajánlanám, mert ez elég átfogó.
285. Zebra25 (válaszként erre: 284. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 20:25
Van neki a Jól szeretni könyve, de én szeretem minden könyvét. Még a Ranschburg Jenő könyveit. Nagyon szeretem a gondolkodását. Ha esetleg érdekel ez a téma, nyugodtan olvasgass. Érdemes ellátogatni könyvtárba is, mert onnan is lehet kölcsönözni ha épp meg van valamelyik könyv.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook