Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elfogadható a sok sírás árán történő nevelés? fórum

Elfogadható a sok sírás árán történő nevelés? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
254. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 250. - Egypt)
2014. júl. 28. 16:06
Igy van mindenki mas.. De hidd el csung rajtam a fiam ugy szeret.. Szoval nem erte lelkitores az 5perc sirastol es sose volt feltekenyseg s nagy lanyomtol
253. WTFISCH (válaszként erre: 251. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 28. 16:05
nyilvan job, ha elfarad az uvoltesben, es belealszik, mert nem tud mast, mintha meg 1§ percig simogatod es elalszik.
252. WTFISCH (válaszként erre: 241. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 16:04
mondjuk ez furcsa, en nem ereztem ugy hogy nem szeret a gyerek, mert elaludt a cicin :-)
251. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 246. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 16:04
Altatasrol: volt ido amikor ott maradtam es simogattam a hatat h aludjon..30 perc utan semmi.. Aztan kiprobaltam hogy leraktam megpusziltam kijottem majd 5 perc uvoltes.. Ujra bementem megsimogattam, kijottem es 5 perc mulva alvas.. Szerintem jobb volt a gyereknek h 5 percig uvoltott es utana aludt minthogy fel oraig simiztem es a vegen el se aludt
250. egypt (válaszként erre: 247. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 28. 16:03

Mit szokik meg? Hogy ha jelzi, hogy baja van, választ kap rá?

Baja nem lesz a sírástól, de a nagynak lett volna baja, ha azt mondod, egy kicsit várjon?

Mindenki más, engem pl. baromira idegesített volna, hogy a pici babám üvölt, és azt sem tudom, mi baja. Nem tudtam volna nyugodtan tovább legózni, beszaladtam volna megnézni, mi a gond, de ha már ott vagyok, akkor felvettem volna valószínűleg.

De oké, neked így volt jó, mások vagyunk.

249. WTFISCH (válaszként erre: 237. - Hnora)
2014. júl. 28. 16:01
azt pont én irtam :-)
248. selena78 (válaszként erre: 241. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 16:01
Bizony, láttam már anyukát azért sírni, mert a gyerek nem sírt utána, mikor otthagyta az ovódában.
247. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 244. - Egypt)
2014. júl. 28. 16:00
Szerintem meg ha egybol ugrok neki azt szokja meg! Semmi baja nem lesz 5 perc siratol, meg 1 par hetes babanak se!
246. Mazsinka (válaszként erre: 242. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 28. 15:57
Én azért nem gondolom ilyen drasztikusan a dolgokat. Csupán annyi a véleményem, hogy ha minimális sírással hajlandóságot látok benne, hogy működjön a külön alvása, akkor megpróbálnám arra szoktatni. Persze ha üvöltene, mint egy sakál, akkor nem tenném, hisz tényleg nem tudja egy nagyon pici még, hogy mi az a türelem.
245. selena78 (válaszként erre: 232. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 15:56
Jó írás, jó gondolatok.
244. egypt (válaszként erre: 242. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 28. 15:55
Azért ha dönteni kell, inkább várjon a nagy, mint egy pár hetes baba. Jó lehetett az az öt perc legózás úgy, hogy a pici üvöltött közben. Ha állandóan a nagyot részesíted előnyben, akkor a kicsi lesz majd féltékeny. Az egyébként szerintem nem előnyben részesítés, ha a kicsit látom el először, mert a nagy már képes pár percet várni.
243. hnora
2014. júl. 28. 15:52
Hű. Hagyd abba. Kérlek.
242. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 234. - 3b1a5ec920)
2014. júl. 28. 15:51
Pedig igaza van! Es nekem van fogalmam mit jelent anyanak lenni.. Pl: a nagyal legoztam amikor a kicsi elkezdett uvolteni( par hetes volt) igenis vart 5 percet amig befejeztem a naggyal a var epitest es nem ugrottam egybol hozza hogy ezzel kiaalakitsam a feltekenyseget.. Masik pl: eloszor kiveszem a kicsit a kadbol,majd s nagyot es a kicsinek varnia kell amig megtorlom a lanyom es utana kapja csak a tapot.. Ez mind mind alkalmazkodas
2014. júl. 28. 15:49

Érdek szopiztatás, sógornőm: "abba kell hagynom a szopiztatást, mert vissza kell mennem dolgozni." Sikerült "leválasztania" gond nélkül, saját szájából hallottam: "nekem sokkal nehezebb, mint a gyereknek, úgy hiányzik, hogy szopizzon, úgy bánt, hogy megvan nélkülem, hogy nem igényli már a szopit, mintha már nem is szeretne (félig bőgve).


Gondolom, ez itt már előbb szól arról, hogy az anya nélkülözhetetlennek érezze magát... és a gyerek egy eszköz, aki feltétel nélkül, mindig szereti, és az anya az etalon, a minden, az alfa és omega. Az ilyen anyák lesznek a legrosszabb anyósok, akiknek a saját érzéseik a legfontosabbak abba a köntösbe burkolva, hogy a gyerek az első.

240. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 230. - 25800e2d09)
2014. júl. 28. 15:46
Passz milyen nagy plazma vagy lcd nrm ertek hozzá:-) de csak disznek van:-)
239. Mazsinka (válaszként erre: 236. - 3a5c305959)
2014. júl. 28. 15:43
Azért ennek ellenére mégiscsak a Suttogó felé nyúltál, és amit írtad, be is vált. Persze majd kialakul minden a maga módján, s kiderül, hogy a gyakorlat és az elmélet mennyire összeegyeztethető.
238. hnora (válaszként erre: 232. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 15:43

Olyan anyát se láttam még, akinek érdeke a szoptatás... :O

Olyat viszont nem egyet, aki éjjeli bőgések árán szoktatta le a gyerekét... Erről nem tudok objektiv itéletet alkotni, mert mint mondtam, én csak 2 hétig szoptattam, és amit nem éltem át, arról inkább nem alkotok véleményt...

237. hnora (válaszként erre: 235. - WTFISCH)
2014. júl. 28. 15:33

Sokaknak azért nem jön össze a szoptatás, mert stresszelnek az első hetekben... Mert szalad a lakás, nyávog a férj, gyűlnek az ajtó előtt a rokonok...

Nem tudom ki irta itt, de nagyon igaza volt: nem véletlen a 6 hét gyerekágy!!! Nagyon fontos lenne betartani.

(nekem kórházba került a lányom 2 hetesen, ott ment el a tejem)

236. 3a5c305959 (válaszként erre: 232. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 15:33

Ezt en is igy gondolom es szerencsere sikerult is betartanom. Nem vagyok kialvatlan rongy, nem is voltam soha. Hianyzott a szellemi kihivas igy GYES mellett tanulasba vetettem magam.

Nekem csak az vicces, es remelem ezen nem sertodsz meg, hogy emlekeztetsz kicsit magamra meg a gyerek elott. Megvoltak az elkepzeleseim mindenrol hogy mit hogyan szeretnek csinalni, aztan hazahoztuk az egy napos kislanyomat, betettuk a kisagyaba es onnantol kezdve minden mashogy alakult mint ahogy elkepzeltem elotte :-)

Ha akarod ha nem a kisbabad toled fog fuggeni es ez fizikailag, szellemileg es erzelmileg is megerolteto. Azok utan hogy az edesanya a testeben noveszti es a testebol taplalja honapokig-evekig a csecsemojet eleg nehez nem ugy erezni hogy potolhatatlan es" felfujni " az olyan dolgokat mint egy ket hetes tavollet.

235. WTFISCH (válaszként erre: 232. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 15:24

Mikorôl valhat a szopizas a te erdekedde? ezt nem ertem.


A gyereket én hozom létre, nekem KELL rola gondoskodnom, nem ugy nevelni, hgy orulj, hogy elsz fiam! Nekem nem rabszolga kell akit magamhoz lancolok.


Amugy en kb 2 honapig szoptattam, de Mellette tapszereztunk mindket gyerekkel, mert nem volt tejem. nyilvan, nem tett jot hogy nem fekdudtem vele 6 hetig egy agyban semi mast nem csinalva, ahogy regen ugye szokas volt, na de ez van. Nem idegesitettem magma miatta. Az anya, ha odafigyel es akarja erezni, akkor tudni fogja, mikor mi a Baja a gyereknek, mivel tesz jot es mivel rosszat. csupan FIGYENI kell a gyerekre es nem konyvekbol nevelni.

2014. júl. 28. 15:18

"mindenkinek alkalmazkodnia kell, akár egy kisgyereknek is. Szerintem."

ugye ezt nem gondoltad komolyan?!?!

halvany lila gozod sincs, mit jelent anyanak lenni erzelmileg, lelkileg, testileg;

233. egypt (válaszként erre: 232. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 15:00

Emlékeztetőül: a topic arról szól, hogy egy ÖThetes babát hagyjunk -e sírni.

Remélem, nem képzeled, hogy akik az első pár hétben, hónapban a babájuk igényeit és szükségleteit tartották fontosnak, nem pedig a sajátjukét, és nem akarták mindenáron leszoktatni a sírásról és mielőbb megtanítani egyedül elaludni, azok háromévesen is csak szoptattak, nem adtak neki szilárd ételt, állandóan magukon hurcolták a gyereket, nem hagyták szabadon kúszni-mászni, felfedezni, egy percre sem hagyták magára, nem mentek el hónapokig otthonról... Eléggé végletekben gondolkodsz, és azonnal általánosítasz meg túlzásokba esel.

Magyarázd már meg, hogy pontosan mit értesz a gyerekbe bújás alatt? Főleg az első hetekre, hónapokra vonatkozólag.

232. Mazsinka (válaszként erre: 231. - 3a5c305959)
2014. júl. 28. 14:53
Jövendőbeli anyaként pont a realitás talaján szeretnék maradni, megtalálni az egyensúlyt a dolgokban, megtanulni felismerni, hogy mikor vagyok túl sok, hogy mikortól válik a szopizás pl. az én érdekemmé, s nem az ő érdekévé, mikortól csinálok valamit már azért, mert nekem jó (együtt alvás), s nem azért, mert ő igényli. Mikortól erőltetem rá magam azzal, hogy nem tud nélkülem, miközben még nem is próbáltam, milyen az, hogy egyedül van, ami sokak szerint az elhanyagolással egyenlő. Úgy gondolom, ismerje meg ő is a világot, nemcsak úgy, hogy megmutatom neki, hanem önállóan is. Labdázzon, kússzon, csodálkozzon rá egymaga is, nemcsak úgy, hogy belé vagyok bújva. Egyen, amikor éhes, aludjon a saját vackában, ha más baja nincs. Ha elég érett, kapjon szilárdat, ne cicizzen a végtelenségig. Ha nincs tej, akkor nem kötöm fel magam, bocs. Nincs baj a túlszeretéssel, mert nem lehet túlszeretni, de nem feltétlenül biztos, hogy azok a módszerek a legjobbak hosszú távon, amik elsőre a legjobbnak tűnnek. Egy anya meg nem gazdatest, hanem egy olyan valaki, aki jó, ha nem kattan be, nem bőg, nem szégyenkezik, nem depressziózik, nem egy kialvatlan mosott rongy, aki képtelen elmenni bárhová is, mert a gyerek tízpercenként igényli a komfort szopit. Tudni kell áldozatot hozni, hisz mi akartuk a gyereket. Kapott egy lehetőséget az életre. Ez neki is ajándék, nemcsak egy anyának. Az élet pedig tele van olyan helyzetekkel, amikhez mindenkinek alkalmazkodnia kell, akár egy kisgyereknek is. Szerintem.
2014. júl. 28. 14:19
Nekem pont az tetszik a Suttogoban hogy felismeri hogy minden baba sajat kis szemelyiseg. Nagy hangsulyt fektet arra hogy a szulok felismerjek hogy milyen vermersekletu a gyerekuk es a tanacsokat is helyenkent szemelyisegtipushoz igazitja. Nekem ez nagyon tetszett benne es imadtam csinalgatni a baba szemelyiseg tesztet. Az is tetszett benne hogy keresi a kozeputat az igeny szerinti szoptatas es az oramu pontossaggal etetes kozott. Az EASY-t meg nagyon sokaig betartottuk mert jo volt ez a ritmus az eletunkben.
230. 25800e2d09 (válaszként erre: 228. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 28. 12:14
egy 50-70 wattos izzó tényleg sokat eszik (új tv) :D ha nem régi képcsövesről van szó persze :P
229. spinneli (válaszként erre: 225. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 28. 12:06

A Suttogó ahogy szerintem az összes baba és gyerekneveléssel kapcsolatos könyv olyan, hogy elolvassa az ember, és azokat a dolgokat veszi ki belőle, amit a saját gyerekére, és élethelyzetére passzolónak és hasznosnak talál.

A Suttogóból pl. nekünk nagyon bejött a napirend, könnyen kialakult, de a lefektetés meg egyáltalán nem, mondjuk ott nem segített semmi sem, csak az idő.

228. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 226. - Hnora)
2014. júl. 28. 11:54
Ja azt mondjuk tudom h nem a legjobb dolog a tv a haloba.. Nappaliba is van de az sokat fogyaszt:-) paromat idezve:-)
227. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 223. - Mazsinka)
2014. júl. 28. 11:53
En hordozo kendod sose hasznaltam mert nem volt olyan nehez dolgom veluk, h szukseg legyen ra..
226. hnora (válaszként erre: 215. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 28. 11:51
Na nálam a tévé be nem kerül a hálóba... A nappaliban van, és ha kedvem van, este 8 (nyáron 9) után, miután a gyerek alszik, bekapcsolom. Bár mostanában egyre ritkábban, de ez egy másik téma.
225. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 219. - Egypt)
2014. júl. 28. 11:50

De nekem mindig is igy volt.. Elejetol fogva..

Én ha nem baj inkabb a suttogoval ertek egyett es nem R. Jenővel.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook