Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elfogadható a sok sírás árán történő nevelés? fórum

Elfogadható a sok sírás árán történő nevelés? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. júl. 30. 17:34
Én sem kelek fel sosem. :) Meg a párom sem. Lefekvés előtt elintézünk minden dolgot :D Aztán reggelig alvás. Már ha a baba engedi. De ha nincs különösebb nyűgje,akkor alszik. Ő pl nem azért kel fel,mert szomjas,éhes,stb... Csak unatkozik... Ki kell vinni,és a járókában eljátszik. De akkor sem alhatok,mert nem is tudok úgy,hogy ébren van. Mindenki más,ez tény. Aki bírja,az ne aludjon,keljen fel ahányszor csak kell. Aki meg nem bírja,az alakítsa úgy a napirendet,hogy ne szakadjon meg ő sem...
433. f6390e6b9b (válaszként erre: 431. - 3a5c305959)
2014. júl. 30. 17:23
Lehet,hogy csak rossz szokás,de megszokás.Ugyanúgy lehet így melózni.Az semmit nem befolyásol,hogy 3 percet fent vagy éjjel míg elmész wc-re.
432. 3a5c305959 (válaszként erre: 431. - 3a5c305959)
2014. júl. 30. 17:04
A vege Ancsanak szolt.
431. 3a5c305959 (válaszként erre: 428. - Derya)
2014. júl. 30. 17:04

Nem volt elotte problemaja, viszont szules utani depresszioja volt csak akkoriban meg nem nagyon figyeltek oda az emberek az ilyesmire. En megzakkantam volna ha a gyerekem rossz alvo es masnap meg kelhetek fel 7-kor es meg probaljak is meg koncentralni napkozben meg nem elaludni :-)

Szerintem nem normalis hogyha az emberek felkelnek inni, pisilni ejszaka. Idonkent ha elofordul az oke, de minden ejszaka rendszeresen? Nemcsak egy rossz szokasrol van szo? Te hogy birsz felkelni es munkaba menni masnap?

430. Kiramami72 (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. júl. 30. 16:13

Nekem is volt néhány csatám a férjemmel, de nem érdekelt. A babó mellettem aludt, nem volt apelláta, és akkor cicizett, amikor akart. Így én is aludtam, és nem volt sírás. Napirend meg nem érdekes, idővel kialakul az is. Hordit is ajánlanám, jó dolog!

Én rendeltem kaját, nem főztem. A mosógép kimosott,jutott idő a takarításra is. Volt, hogy a babóval a hátamon mosogattam. Ne hagyd sírni, bárki bármit mond! Megtérül a sok ölelés, anyai közelség, hidd el!

429. f6390e6b9b (válaszként erre: 427. - 3a5c305959)
2014. júl. 30. 15:55
Engem nem zavar!!Ha az apja ihat éjjel és én is iszok akkor a gyereknek is adok!Kb 2 üveggel lafatyol meg egy éjszaka,de miért ne ha szomjas!Pisilni meg kikísérem,mert nappal is ráhúzza a lábára az ajtót nem még a sötétben.
428. Derya (válaszként erre: 424. - 3a5c305959)
2014. júl. 30. 15:47

annak az embernek mar elotte is volt nyilvan psziches problemaja.

en egeszseges emberekrol beszeltem.


nem rontok el semmit, mivel nincsen egy biztos ut.

minden ember, gyermek kulon egzeniseg, nem lehet mindenkit ugyanugy kezelni.

a bujosat hagyni kell hogy bujjon, aa kevesbe bujosat nem kell erovel olelgetni.

a gyermek edeket nezve kell csinalni mindent.

nem feltetlenul ugyanolyan lewsz, azert ezt te nagyon egyszeruen latod.

az ember megvaltozhat, ha sajat maga akarja.

de nem bannam, ha olyan ember valna a LANYOMBOL, AMILYEN EN VAGYOK. :-)

2014. júl. 30. 15:31
Nalunk ejszaka aludni kell es kesz. Az enyem is beprobalkozott azzal hogy vizet kerek, tejcit kerek, virslit kerek stb de gyorsan elejet vettem ennek. Kap vizet ha ker, de mar megszokta hogy nincs ejszakai bulizas meg anya ugraltatasa. Ez igy van mar jo ideje pedig meg nincs 3 eves. Pisilni meg kimegy egyedul. Ez alap :-)
426. Mazsinka (válaszként erre: 424. - 3a5c305959)
2014. júl. 30. 15:07
Ez tetszik.
425. BlueJasmine (válaszként erre: 424. - 3a5c305959)
2014. júl. 30. 15:06

Igen valami ilyesmire céloztam burkoltan :D

Mert én is láttam hasonlót. Meg persze múltkor jött egy csaj hozzám babaruhákért, és kérdeztem hogy bírja az ikrekkel. Hát úgy,hogy reggel megy hozzá Anyós,és alszik délután 1-2ig... Csak hogy van akire rá sem néz se rokon,se barát,senki.. És még apuci is halálra dolgozza magát,hogy meglegyen minden... Na az nem biztos hogy ilyen jól bírja. :(

424. 3a5c305959 (válaszként erre: 415. - Derya)
2014. júl. 30. 15:05
Igen en talalkoztam olyan anyukaval aki egyedul csinalta a dolgot es annyira kimerult hogy azt tervezgette hogyan oli meg a gyereket. Mostmar sok sok ev tavlatabol rohogve meseli, persze nem bantotta a gyereket soha. De ijeszto hova tud eljutni a kimerultsegtol nehany ember foleg ha nincs segitsege, csak az itelkezok hada jon azzal hogy nehogy sirni hagyjad a gyerekedet. Egyebkent meg egy korai fejlesztos mondta hogy minden szulo elrontja valahol a gyereknevelest, a kerdes csak az hogy hol. Ja meg azt is hogy akarmit csinalsz a babad imadni fog, a tinedzsered utalni fog aztan felno es ugyanolyan szulo lesz mint te :-)
423. f6390e6b9b (válaszként erre: 421. - BlueJasmine)
2014. júl. 30. 15:02

Szülés előtt ki tudtam aludni a krumplit a földből!!

Most szakaszosan 3-4 óránként kelnem kell hol ezért hol azért.Eleinte azt mondtam nem fogom bírni,már annyira hozzászoktam,hogy ha nem kellene a cumisüveg vagy nem kellene pisilni akkor is felébrednék!! :)

2014. júl. 30. 15:00
És mellesleg a gyereknek is fejlődik az idegrendszere alvás közben... Igazából egy kis sírás még le is fárasztja,és utána jót alszik.. nem azt mondom,hogy 1 óra sírás,1 óra alvás. De ha nem az a nem veszek levegőt ordítás, akkor 10-15 percet ki lehet bírni.... szerencsére nálunk ez 1 éjszaka volt,több nem kellett, és azóta alszik éjszaka rendesen. 5kor felkel enni,és 8ig alszik. és amég hurcolásztam a karomban reggel 6ig addig nem volt minden ilyen happy...
421. BlueJasmine (válaszként erre: 419. - Derya)
2014. júl. 30. 14:59
Szerintem ez azért emberfüggő is... Nekem nem elég annyi alvás, sosem volt elég, és félretéve az egészségügyi gondokat, 10-12 óra alvás után is mosott szar vagyok,és túlélni próbálom a napjaimat. Most is látom elég értelmetlenül írtam, de nagyon fáradt vagyok, és nem örömteli napjaim vannak éppen,hanem fáj mindenem, és alig élek.
2014. júl. 30. 14:57
És itt nem arról volt szó az elején,hogy felkel ezért azért,aztán alszik. Persze én is visszaalszok éjszaka,csak ha ébren van a gyerek,nem tudom ki hogy alszik :D
419. Derya (válaszként erre: 416. - F6390e6b9b)
2014. júl. 30. 14:57

nekem az elmult majdnem 23 honapban parszor volt, hogy 5 esetleg 6 orat is tudtam aludni, de altalaban nem egyben. :-)

altalaban azonban inkabb a 3-4 ora alvas, ami osszejon. :-)

oszt megis itt vagyok es normalisan uzemelek. :-D

418. Mazsinka (válaszként erre: 415. - Derya)
2014. júl. 30. 14:57
Ezt tényleg csak az tudja megcsinálni, akinek segítsége van, és nincs nagyobb gyereke, mert neki nem mondhatja azt, hogy bocsesz, Jancsika, de nem aludtam túl jól az éjjel, eredj szépen játszani, addig én szúnyok egyet! Vagy akinek a férje segítőkész, és elnéző: magyarán nem kattog, hogy csak tojásrántotta, bundáskenyér az ebéd, vagy amire futotta, vagy ne adj Isten, neki kell főzni, mert mama nincs a láthatáron. A szakaszos alvásról dunsztom sincs, de nem hiszem, hogy jó buli, bár biztos mindent meg lehet oldani. Ismerek egy anyukát, aki már akkor ki volt akadva, ha a gyerek kilenckor lefeküdt este, és hatkor ébredt először. Mert az túl korai volt neki. :D
417. BlueJasmine (válaszként erre: 415. - Derya)
2014. júl. 30. 14:55
Nálunk ez az aludjak,amikor Ő alszik kivitelezhetetlen, mert nap közben többször 20 percet alszik. Tehát mire leteszem,lefekszek és el is birok aludni,addigra ébren van. Tény,nekem egészségügyi problémám is van, de ne mondd hogy normális ember bírja hetekig alvás nélkül :D én 5-6 hétig semmi nem aludtam,és ez nem túlzás :D valóban nem haltam bele,de azt sem mondanám hogy élveztem... és nem vitaként írtam,hanem kérdés volt,válaszoltam,és ennyi :) nem szeretnék erről vitatkozni,majd a kérdező eldönti,hogy megfogadja-e,vagy sem. nem én nyitottam a fórumot,és választ sem arra,amit írtam. szerintem akkor lesz kiegyensúlyozott a baba,ha a szülei is azok. és egy 0 energiával rendelkező ember nem kiegyensúlyozott!!! az enyém első éjszaka sírt 15 percet,nem halt bele egyikőnk sem, és azóta semmi baj sincs. mármint az esti alvással.
416. f6390e6b9b (válaszként erre: 415. - Derya)
2014. júl. 30. 14:53
3 éve nem volt olyan éjszakám amit átaludtam volna!!Minden éjjel vagy szomjas vagy pisilni kell.Mégis itt vagyok. :)
415. Derya (válaszként erre: 414. - BlueJasmine)
2014. júl. 30. 14:51

latott mar valaki olyan anyat, aki valoban padlora kerult a kimerultsegtol?

az ember arra van "tervezve", hogy az ilyen akadalyokat siman vegye.

egy egeszseges embert nem tesz padlora a szakaszos alvas.

alap dolog, hogy aludjon az anyuka, amikor a baba is alszik.

ha ezt betratja es egeszseges, nem kerul padlora. :-)

414. BlueJasmine (válaszként erre: 405. - E369fc680d)
2014. júl. 30. 14:42

Szia!

Látom már kezd megoldódni a probléma, én annak idején a saját fórumomon leírtam,hogy mi vált be nálunk. És én sem bírtam ki azt sem,ha 2 percig sír, de nem volt más választás,miután hetekig nem aludt egyikőnk sem.... Az a fórum neve,hogy: ha nem alszik a baba. azért olvass bele, hátha valamit sikerül belőle hasznosítani. Én is kaptam hideget,meleget. De szerintem nem attól lesz rossz anya valaki,ha hagyja 5 percig sírni a babát,hanem ha pár hónap múlva padlóra kerül a gyengeségtől,kimerültségtől, és nem úgy fog viselkedni a babával,ahogy kellene...

413. Zebra25
2014. júl. 30. 14:37
Én meg csak bólogatok:)
412. egypt (válaszként erre: 411. - F6390e6b9b)
2014. júl. 30. 14:33
Én is pont ezt írtam. De mindenki csináljon,amit akar. (Viszont ha egy fórumon kérdez valaki, akkor elmondom a saját véleményem, hiszen egy fórum erre való.)
411. f6390e6b9b (válaszként erre: 405. - E369fc680d)
2014. júl. 30. 14:28
Szerintem akkor sem az a megoldás hogy átszoktatjuk a saját ágyába,sírás árán.De csináljátok ahogy akarjátok.Anya vagyok,és ha sír a gyerekem akkor nem az az elsődleges hogy hagyja abba,hanem az hogy mi az OKA,mert oka van.Azt kell megoldani nem a sírást.Off leszek,de nálatok lesz ám az hogy majd megtanítjátok járni és beszélni aztán mivel zavarja a párod üljön le és kussoljon.
410. Derya (válaszként erre: 388. - Angelic smile)
2014. júl. 30. 14:16

egy, nem kozottunk alszik el, hanem az en oldalamon, ketto, elalszik es berakom az agyaba, de ha valami baja van, nyilvan kiveszem es vissza.

mi nem fogunk belehalni abba, ha amig kicsit meg nem no, sokat van velunk. :-)

a ferjemet sem zavarja, koszi, intimitas is rendben van.

a ferjem sem tudja elviselni, amikor sir, neki is tok nyilvanvalo, hogy felvesszuk, megnyugtatjuk...

:-)

nekem mindegy, ki hogy csinalja, sajat gyereke mindenkinek, aztan majd kesobb is sajatja marad, amikor majd kezelhetetlen lesz...

ha az lesz. :-)


egy 5 hetes babat nem lehet elkenyezteteni, ezt mar sokan sokszor leirtak, megis vannak meg mindig, akik ezzel jonnek. :-(

409. Zebra25 (válaszként erre: 407. - Hnora)
2014. júl. 30. 13:27

9 hónapig ahhoz, hogy a pocakodban, a közeledben van, hallja a szived dobogását és ringatod a járásoddal...



Like

így van

408. 3a5c305959 (válaszként erre: 405. - E369fc680d)
2014. júl. 30. 13:18

A baba a sajat agyaban alszik? Akkor csak elertetek valamit! A cicin elelvas nem rossz dolog, amig nem veszed ugy eszre hogy az eves miatt rosszabbul alszik azaz felkel bofizni vagy egy kaki felebreszti fel oraval az elalvas utan.


Amint latod mindenkinek megvan az elkepzelese hogy mit hogyan kene csinalni de mindenkinek idobe telt mig kiismerte a sajat babajat. Az enyem mindig sirva aludt el peldaul. A suttogoban olvastam rola hogy ez a mantra siras es arra valo hogy kirekessze a kulvilagot. Ha elkezdett igy sirni a babam akkor tudtam hogy nem ingerekre vagyik (azaz arra hogy felvegyem es ringassam) hanem arra hogy hagyjam beken. Minden baba mas, de ra fogsz jonni hamar hogy mi a legjobb az egesz csaladotok szamara.

407. hnora (válaszként erre: 405. - E369fc680d)
2014. júl. 30. 13:16

Öt hetes gyereket nem ronthatsz el! És ha sirós, akkor akármit csináltok, mindenképp sirni fog! Nincs olyan, hogy "elrontottuk", "elgyengültem", "másként kellett volna csinálni"! Ő semennyire nem tudatos, legfőképp nem szokott hozzá semmihez, illetve dehogyisnem: 9 hónapig ahhoz, hogy a pocakodban, a közeledben van, hallja a szived dobogását és ringatod a járásoddal...


A korkülönbség nem gáz szerintem, sőt tökre működőképes, sőt sokszor kifejezetten előnyös, csak azért kérdeztem rá, mert a pasik ilyenkor hajlamosak egy kicsit "apáskodni" vagy mi :)

2014. júl. 30. 13:00
Mindenkinek köszönöm egyébként a hozzászólást.
2014. júl. 30. 12:58
12 év a korkülönbség,de ez egyikünket se zavarja.Én most vagyok 26,csak hogy ebből se jöjjön le semmi rossz.Az az igazság,hogy persze,mielőtt jött a baba,mindent átbeszéltünk,hogy így lesz,úgy lesz,milyen jó kisbabánk lesz,de Levi ezt mind felrúgta.Én se gondoltam arra,hogy majd nem bírom ki,hogy ne vegyem fel,amikor sír,és apának is meglágyult a szíve első 2-3 nap,de ezt már bánja.Egész odáig fajult a dolog,hogy jóformán le sem lehet tenni,mert sír,ha senki sem foglalkozik vele.Ebben nyilván hibáztunk is,meg nem is.Végülis egyik kezdő anyuka se tudja,hogy ha ő jószándékkal felveszi a babust,az később visszaüt...Én egyet értek a párommal abban,hogy hosszú távon ez nem megy,ezért,mivel magam már nem tudtam kitalálni semmit,és semmi sem használt,hiába feküdtem be vele a kiságyba,hiába tettük az ágyunk mellé,nem aludt el máshol,csak a cicimen,ezért apára hagytam,tegyen egy próbát,de ettől még lehet úgy,hogy nem tetszik a módszere...És igen,fel akartam venni,amikor már kb 15 perce sírt,de ha akkor felkapom,megintcsak nem értünk el vele semmit,és ő is hiába sírt annyit...Apa képlete ez,legalábbis..Most ott vagyunk,hogy tegnap éjjel 2x ébredt fel,mindkétszer evett,és rajtam aludt el,majd visszatettem a helyére.Tehát mégiscsak hasznos volt,bár nekem fájt...Egyébként egy szobában alszik velünk...Párom nem hülye és nem is gonosz,és nem uralkodik rajtunk,csak látta,hogy ennek értelme már nem volt,mert mindig ellágyultam...És nyilván tapasztaltabb,má volt kicsi babája,nekem meg nem.Próbálkozunk,ennyi..Sajna az előre megbeszélés nem sokat ért,ezért került mellénk eleinte..de mostmár haladunk..Igaz,már az elejétől másképp csinálnám,de mostmár mindegy.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook