Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elfogadható a sok sírás árán történő nevelés? fórum

Elfogadható a sok sírás árán történő nevelés? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. júl. 31. 13:02
valakinek biztos....
463. hnora
2014. júl. 31. 12:59

A szemlélet meg a hozzáállás eléggé lelkiismeret-furdalás keltő, ez tény. Viszont feltehetőleg nem azon kevesek miatt, akik ilyen vagy olyan okból nem tudtak szoptatni, hanem azok miatt, akik tudtak volna, csak... És mégis az előbbiek azok, akiknek ez őrült lelkifurdalást okoz...

Az általános egészségi állapotot, az allergiákat, mindent, annyi minden befolyásol... a genetika, hogy van e nagyobb tesó, aki hazahord mindent, a későbbi táplálkozás...

462. Mazsinka (válaszként erre: 461. - 3a5c305959)
2014. júl. 31. 12:46
Ez inkább arról szól, hogy ki hogy tudja, és nem arról, ki hogy akarja táplálni a gyerekét, ugyanis akinek nincs teje, az nem tudja szoptatni, és amint látom, eléggé lelkifurdalást keltő a mai szemlélet azokban, akiknek nem jön össze a dolog. Sajnálom az ilyen anyukákat,hisz bűntudatuk van, magukat hibáztatják. És persze itt van a sok cikk arról, hogy a tápszeres gyerekek milyen betegesek, bezzeg az anyatejesek. Barátnőm kisfia anyatejes, allergiás, már kivették a manduláját, folyton taknya-nyála egyben van. Ugyanígy tudok az egészségtől majd' kicsattanó anyatejeset is, de a tápszeresek közt is van olyan, akinek kutya baja, és el sem kapja azokat a betegségeket, amiket az óvodások fogyasztanak. Összességében lehet, hogy egészségesebbek, de nem hinném, hogy olyan nagy a különbség, és azt sem hiszem, hogy ezt ennyire fel kéne fújni, pláne azért, mert az esetek többségében ez mégiscsak az ember akaratán kívül álló dolog.
461. 3a5c305959 (válaszként erre: 460. - 3a5c305959)
2014. júl. 31. 12:36
Ezt nem azert irtam mert tapszer ellenes vagyok. Felolem mindenki ugy taplalja a csecsemojet ahogy akarja. En attol vagyok duhoz ha valaki azert nem szoptat mert nem kap eleg tamogatast vagy informaciot es ugyan csinalna de vegul feladja. De ez sem az anya hibaja hanem a tamogatorendszere. Nalunk pl a csapbol is az folyik hogy szoptassunk, szoptassunk, megis amikor segitseget kertem vagy tanacsot akkor csak vonogattak a vallukat. Meg szerencse hogy edesanyam kisegitett es szepen elmondta hogyan kell fejni meg minden ilyesmit.
460. 3a5c305959 (válaszként erre: 458. - Mazsinka)
2014. júl. 31. 12:32

A szoptatott babak egeszsegesebbek, ez nem mitosz hanem sok-sok kutatassal alatamasztott teny. A szoptatassal peldaul csokken a bolcsohalal eselye ahogy az elhizase vagy 1-es es 2-es tipusu cukorbetegsege. Tovabba a Hodgkin's betegsege, leukemiae es lymphomae.

Es akkor meg nem is beszeltunk a virgin gut teoriarol ami szerint csomo allergia visszavezetheto a nem szoptatasra.


Most az ebolarol van szo mindenhol ezert engedjetek meg hogy egy peldaval eljek. Az ebola tulelesi aranya 10% kb, thehat tul lehet elni de eleg kicsi ra az esely. Szoval ha egy ebola tulelo elkezd arrol magyarazni hogy az ebola nem halalos akkor hadd legyek mar egy kicsit szkeptikus.

459. hnora (válaszként erre: 458. - Mazsinka)
2014. júl. 31. 12:23

Azt hiszem rosszul fogalmaztam - irtam is, hogy szerintem ennek az lehet az alapja, hogy kipihenik magukat...

Az én lányom pl. napi 11-12 órát alszik. Ennyire van szüksége. De ha ez a 11 csak 9, már zakkantabb, pedig az se kevés... és mondjuk a belinkelt cikk szerint az ő korosztálya 10-12 órát szokott aludni, hát ő inkább ennek a felső határát feszegeti.

Nagyon de nagyon látszik egy gyereken, ha nem aludt eleget, pláne ha ezt évekig csinálja... Nyilván eltérőek az igények, ahogy a felnőtteknél is, de... azért én azt nem hiszem el, hogy pl. a 11-12 körül lefekvő óvodás/kisiskolás kipiheni magát másnap reggel 6-ig... És ha tudnád mennyi ilyen van...

Csak ez jutott eszembe erről az alvásos linkről.


(szoptatás: mint irtam, én se szoptattam, csak 2 hétig. a lassan 4 éves gyerek egyszer kapott eddig életében antibiotikumot, amikor 2 hetesen kórházba került - utána lett tápszeres egyébként...)

458. Mazsinka (válaszként erre: 457. - Hnora)
2014. júl. 31. 12:11
Sosem hittem az ilyen "fejlettebbek a nyolckor lefekvő gyerekek", "egészségesebbek az anyatejes gyerekek", és hasonló megállapításokat. Pl. én tápszeres voltam, az öcsém is, 12 évesen voltam először orvosnál, addig komolyabban sosem volt lázam, bajom, fertőzésem, vírusom... az öcsém szintén nem beteges. A húgom gyereke se anyatejes, és az övé sem beteges. Ellenpéldát is tudok bőven. Nem kétlem, hogy a gyereknek az anyatej, a korai fekvés, sok alvás stb. a legjobb, de ezek nem törvényszerűségek. Persze mint kezdő anya mindenki belebukik ezekbe, és be is tartja őket durván, mondván, hogy majd így lesz, úgy lesz. Egy anyuka nem mert meginni egy deci bort, mert azt olvasta, hogy attól majd nem lesz ötös tanuló a gyereke... :D Vicc.
457. hnora
2014. júl. 31. 12:03
Úgy tudom, nagyon fontos az éjfél előtti alvás is, és nem csak a felnőtteknek... Nem is tudom hol olvastam, hogy mennyivel fejlettebbek azok a gyerekeknek, akik minden nap 8 körül ágyba kerülnek... (és mondjuk mennyivel kipihentebbek, főleg ha másnap reggel ovi/suli van...)
2014. júl. 31. 07:33

[link]


:D


Én még nem tartok a középben :D Lehet ez a gond :D

455. anya4005 (válaszként erre: 454. - Derya)
2014. júl. 31. 01:49
Azért remélem,van élet a hoxán túl...:-D
454. Derya (válaszként erre: 450. - Anya4005)
2014. júl. 31. 01:32

hat kell a kikapcsolodas is.

en is aludhatnek tobbet, ha nem elnek meg ennyi tarsadalmi eletet sem, mint a hoxazas... :-D

453. anya4005 (válaszként erre: 452. - 3a5c305959)
2014. júl. 31. 00:47
Le se írjam,hogy én meg nem dolgozom? Még itthon vagyok a picivel,na,meg a szünet miatt a naggyal is. Igaz,néha strapásabb,mint a melóm volt...:-)
452. 3a5c305959 (válaszként erre: 451. - 3a5c305959)
2014. júl. 31. 00:36
Bar nalunk egy oraval korabban van es holnap szabadnapos vagyok :-)
451. 3a5c305959 (válaszként erre: 450. - Anya4005)
2014. júl. 31. 00:36
Detto :-)
450. anya4005 (válaszként erre: 449. - Derya)
2014. júl. 31. 00:32
Én a 6 órának is örülnék,de most is itt okoskodom,ahelyett,hogy aludnék!!! (Párom melózik,őt várom)
449. Derya (válaszként erre: 446. - Anya4005)
2014. júl. 31. 00:28
ez is igaz, de az is,hogy meg ha 8 orat aludnal is, az egyben alvas semmivel sem pihentetobb, mint a szakaszos.
448. Derya (válaszként erre: 447. - 3a5c305959)
2014. júl. 31. 00:27

hat most nem igaza van?

ha megehezik, egyen. :-)

jo etvagyat hozza.

(amig almat eszik... :-D)

447. 3a5c305959 (válaszként erre: 445. - Derya)
2014. júl. 31. 00:24
Akkor en nem vagyok normalis mert en utalom a szakaszos alvast. Az olyan mintha nem is aludtam volna, ugy ebredek mint egy zombi. Egyebkent meg terhesen se nagyon jartam ki pisilni, de nem terhesen csak akkor ha dinnyet vacsoraztam. Mint mondtam, nalam az ejszaka az alvasrol szol nem a kulonbozo szuksegleteim kielegiteserol. Ja a ferjem pont az ellenkezoje mert o siman felkel ejjel es behoz par almat vagy kortet az agyba es itt eszik. Szerencsere nem szokott felebreszteni csak latom reggel a csutkakat az ablakparkanyon :-)
446. anya4005 (válaszként erre: 445. - Derya)
2014. júl. 31. 00:23
Lehet,hogy a természeti népek nem alszanak egyben 8 órákat,de nem is dolgoznak le egyben 12 órát!
445. Derya (válaszként erre: 431. - 3a5c305959)
2014. júl. 31. 00:11

ez egy nagy tevedes, ironica. :-)

a termeszeti emberek nem alszanak egyben 8 orakat. :-)

szakaszosan alusznak, tobbszor felebrednek.

az a nem normalis, ha egyben akar valaki 8-10 orat aludni. :-)


akkor megyek pisilni, meg inni, amikor szukseget erzem, nem az orat nezem, hogy reggel van-e mar es mehetek-e pisilni illetve ihatok-e. :-)

enni is igeny szerint eszem, nem akkor, mikor letelt a 4 ora, vagy akarmennyi, hanem, ha megehezem. :-)

2014. júl. 30. 23:30
Mindenki emberből van,és szüksége van alvásra,stb... Én szerencsére annál parásabb vagyok,mint hogy magunk közé tegyem... Még azt sem szeretem ha a 3X6 méteres szőnyegen Apával elalszik... Egyből pakolom a kiságyba. Nekem ott a nyugalom,ahol légzésfigyelő,stb. van alatta,rács mellette,nem tud leesni,nem fekszik rá senki. Hiába itt akármilyen ösztön. Egyszer kétszer nagyon fáradtan tettem magam mellé,de egy percet nem aludtam. Én nagyon féltem,és inkább hagytam első este sírdogálni pár percet,mert tudom hogy nem vagyok nyugodt,ha csak úgy alszik... :( Persze váárom hogy nagyobb legyen,és néha-néha odamásszon hozzánk,de egész éjjelre aludni biztosan nem. Ha már eddig kibírtuk.
443. Zebra25 (válaszként erre: 442. - 3a5c305959)
2014. júl. 30. 22:26
Mellgyulladásom volt sajnos párszor. Már ha az a tejláz. Nem, nem tudtam megszeretni igazán. De van amit meg jobban szeretek másnál.
442. 3a5c305959 (válaszként erre: 441. - Zebra25)
2014. júl. 30. 22:06
Tudom mirol beszelsz. Neha magamat is azon kapom hogy szepitem a dolgokat. Pl en imadtam szoptatni de arrol hajlamos vagyok elfelejtkezni hogy mennyit szenvedtem a sok tejemmel. Kethavonta volt tejlazam ami egy szornyuseges dolog. Meg meg ket evvel a szules utan is melltarto betetet kellett hordanom es honapokig torolkozobe csavarva aludtam hogy ne aztassam el az agyat.
441. Zebra25
2014. júl. 30. 21:29
Nehéz beismerni ha valami nem megy. Sokat szenvedtem, mert úgy éreztem sokáig, hogy én voltam a béna szüléskor, mert én iszonyú fájdalmat éreztem és vártam, hogy vége legyen, és szoptatnisem igazán szerettem, de ezeket sosem hallottam senkitől. Aztán rájöttem, hogy nem vagyok egyedül, és sosem szégyenlem bevallani az ilyen dolgokat. Engem ez a versengés kicsit akkor megviselt.
440. 3a5c305959 (válaszként erre: 439. - F6390e6b9b)
2014. júl. 30. 20:00
Sajnalom. Orulok hogy vegre oszinte vagy.
439. f6390e6b9b (válaszként erre: 438. - 3a5c305959)
2014. júl. 30. 19:23
Tudod,nem minden napom egyforma,van car napom amikor fáradt vagyok,idegileg teljesen kivagyok ami a gyerektől függelten,van amikor minden ok.Én is ember vagyok.Van hogy szeretnék pihenni van hogy előbb fent vagyok mint a gyerek.Férjnél vagyok,de ebben az esetben bachatom,gyereknevelésben nem nagyon vesz részt,mert nincs türelme,mindent rámhagy.Ráhagyom 3 percre már visít a lányom,Te nem lennél ki??Még lenne mit sorolnom de azt nem ide.Őszintén nem kezdeném előlröl,de nem csak a felkelések miatt hanem még egyet házasságban de egyedül nem akarok!De gondok mindenhol vannak.Mosolygás?Mostanában aki ismer sem látott még mosolyogni,max a lányom!
438. 3a5c305959 (válaszként erre: 436. - F6390e6b9b)
2014. júl. 30. 19:13

Meg csak celozni sem celoztam ra hogy csak engem szeret a gyerekem. Gondolom mindenkit szeret a sajatja.

Csak nem ertem hogy miert kell meg nevtelenul is vetiteni, hogy engem nem zavar hogy 3 eve nem aludtam vegig egy ejszakat mikor korabban meg leirtad hogy te sem kezdened ujra a harom oras eteseket es mar "varod" hogy vegigaludja az ejszakat a gyereked. Ez nem kotozkodes, volt. Gondolom mosolyogsz a kulvilag fele es meg magadnak sem mered bevallani hogy kimerult vagy. Nemcsoda hogy ugy allsz lelkileg ahogy. Szoval legalabb itt, nevtelenul legyunk oszintek egymashoz mi anyukak. Kulonben nincs ertelme.

437. hnora
2014. júl. 30. 18:48
Én belehalnék, ha nem tudnék éjjel aludni, de ezt irtam is már... Alszom is minden éjjel, és aludtam eddig is - nekem, személy szerint erre az együtt alvás volt a garancia. Ha a gyerek felkelt, annak tényleg oka van. És olyan is volt, hogy magamtól felriadtam, igy pont elkaptam és tudtam reagálni arra, hogy egyik pillanatról a másikban sugárban kezdett hányni... Nem tudom mi lett volna, ha nem köztünk alszik akkor...
436. f6390e6b9b (válaszként erre: 435. - 3a5c305959)
2014. júl. 30. 18:08
Én nem szégyellem,de Te sem leszel mindig ilyen alvó!! :) Ha meg azt hiszed hogy csak Téged szeret a gyereked akkor tévedsz!Tök mindegy ki hogy alszik,az én gyerekem is így ébreszt reggel,az egy másik dolog hogy éjjel felkelek hozzá,de ha 10 évesen megkér rá akkor is kikísérem.Kötözködés az megy!!
435. 3a5c305959 (válaszként erre: 433. - F6390e6b9b)
2014. júl. 30. 18:01

Ahhoz kepest hogy nem zavar a Ha nem alszik a baba forumon nem teljesen igy nyilatkoztal ;-)

Nem kell szegyelned, nincs annal jobb erzes mikor hetvegen este 10kor becsukom a szemem es reggel 8kor ebredek arra hogy a lanyom simogatja a hajamat. Meg arra sem ebredek fel hogy a ferjem elmegy dolgozni :-)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook