Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elfogadható a sok sírás árán történő nevelés? fórum

Elfogadható a sok sírás árán történő nevelés? (beszélgetős fórum)


14. hnora
2014. júl. 26. 18:11

Szia!


Én is csak azt tudom mondani, hogy tégy az ösztöneid szerint! Öt hetesen még nagyon korán elvárni bármilyen napirendet, meg jóformán a gyerek maga alakit egy ritmust, neked csak fel kell venned, és időnként korrigálnod...

Ha konkrét tapasztalatot szeretnél: én soha nem hagytam sirni a lányom, jóformán azt se tudtam, milyen, ha sir, amig el nem kezdődött a dackorszak :D Együtt aludtunk, és valamivel 3 éves kora előtt ő maga döntött úgy, hogy a saját ágyában alszik eztán... Ugyanigy hagyta abba a cumizást egyik napról a másikra.

Valószinűleg ez habitus kérdése is, de én a sajátomon azt láttam mindig is, hogy sokkal bátrabban indul el felfedezni a világot, szeparációs szorongása jóval enyhébb volt, önbizalma viszont annál több. Ennek vannak hátulütői, pl hogy amint helyet tudott változtatni, otthagyott simán a gyerekfoglalkozásokon, képzelheted, amikor járni kezdett... Meg ami még nehéz, neked meghúzni a határt és felismerni, hogy meddig szól a dolog a valós igényei kielégitéséről, és honnantól kell megtanulni nemet mondani... 5 hetesen még biztos nem, de 5, sőt 15 hónaposan sem... Valahol 2 éves kor körül, de ez már egy másik téma...


Ha a férjed szeretne veled lenni, akkor ne közétek tegyétek a babát, hanem csak a te oldaladra, vegyetek babaöbölt, vagy toljátok be az ágyat a falhoz :) Vagy... ez ugyan neked megterhelő, de hallottam olyan megoldást is, hogy betesztek egy közös ágyat a gyerekszobába, ott elalszik anya mellett, utána anya átmegy apa mellé aludni (úgyse 8kor fekszel le :)), majd éjjel visszatérsz a babához, amikor szüksége van rád... Ez mondjuk inkább nagyobb gyereknél működik, az 5 hetes olyan pici...

13. c9f9b53798 (válaszként erre: 10. - E369fc680d)
2014. júl. 26. 18:07

Az első időszakban nem kell elmenni, komolyan mondom. Nincs házimunka, nincs semmi. Nekem sem volt, ez volt az ára, hogy utána 25 hónapos koráig szopjon.

Van a Kisfiad szívének is problémája, ahogy a fórumtémáidat olvastam. Neki különösen fárasztó a szopás, több idő lesz, de ahogy nő, erősödik majd egyre rövidül a szoptatás időtartama. Próbálj meg segítséget kérni rokonoktól, szülőktől, főzzön más, vagy rendelj ételt.

És amit már írtunk ketten, szoptasd amíg teljesen be nem alszik, és vannak olyan gyerekek, akik mellett valóban nem lehet házimunkát végezni, mert mindenre felriadnak, de aludni meg kell, mert a fáradtság miatt sírnak egy idő után... ördögi kör.

Azért jó lenne, ha mérnél egy napi szopott mennyiséget, mert lehet tényleg kevés a tejcsi, és emiatt sír.

12. M0ncsa
2014. júl. 26. 18:05

OxOcica, egy othetes meg nem manipulal. Ha sir, baja van. 6 honapos korig egeszen biztosan, utana kezdenek tudatosan raplizni azert, hogy elerjenek valamit.

A Suttogo es tarsai fel evesnel idosebb gyerekek neveleserol szol. Inkabb azt probald kitalalni, mi baja lehet. Talan a hasa csikarja (probiotukis cseppek segithetnek), talan melege van vagy eppen fazik, olyan sok oka nem lehet a sirasnak.


Napirendet se varj ilyen picitol, honapokba telhet, mire rendezodik a dolog.


Nalunk amugy az en felemen volt a kisagya, amolyan babaobol, vagy hogy is hivjak magyarul :) Igy ott volt mellettem, de megsem koztem es a ferjem kozott. Ez lehet mondjuk egy megoldas...

2014. júl. 26. 18:02

Kimerítő a szoptatás, főleg az első gyereknél. Én is végigcsináltam, többet volt cicin összességében mint letéve, ilyen az első időszak, nem mindenkinek, vannak mázlisták (második gyerekemnek 10 perc egy evés, de ehhez az kellett, hogy a nagyobb nagyon sokáig szopjon, és "bejárassa" a melleimet, illetve önbizalmat adjon, mert a szoptatás sikeressége nagy részben agyban dől el), ők örüljenek.

Ha nincs elég kaki-pisi, vagy nem gyarapszik megfelelően (érdemes mérni), ennyi mellretevés mellett sem, akkor valóban szükség lehet pótlásra, de bízz magadban!

10. e369fc680d (válaszként erre: 9. - C9f9b53798)
2014. júl. 26. 17:58
És azzal mit lehet akkor tenni,ha nem lehet egész nap lerakni,mert max 10 percet bír magában? :( Szeretem,legszívesebben minden időt vele töltenék és a párommal,de nem megy egybe,a házimunka meg csak áll... :( A cicizés se megoldás,oké,hogy elhallgat,de nem lehet elmenni vele sehova...az utcán nem cicizhet.. :(
9. c9f9b53798 (válaszként erre: 7. - E369fc680d)
2014. júl. 26. 17:55
Tégy, ahogy az ösztöneid súgják, hagyj minden blogot, és főleg a Suttogót (számomra gyalázatosan felháborító a módszere, rendszere, várom a fikázásokat, nem érdekel!)... leírtad, hogy az ösztöneid mit súgnak, csak nem mered, hát merjed, mert boldogtalan leszel, lesztek, egy kiegyensúlyozott babóca mellett hidd el lesz időtök egymásra! Szorítok! És ne kérj itt tanácsot, mert ahány család annyi szokás, ahány baba, annyi vérmérséklet, egyéniség, igazából Te érzed, hogy mit szeretne a Babád, tégy úgy.
8. f6390e6b9b (válaszként erre: 7. - E369fc680d)
2014. júl. 26. 17:54
Mi a mai napig együtt alszunk,most 3 éves!!Összetoltuk a lányom ágyát a mi franciaágyunkkal így egyik oldalamon a gyerek másikon a férjem.A tiéd pici még,szüksége van a közelségedre,az megnyugtatja.Én ringattam 2 éves koráig,másképp nem tudott elaludni.Nem szabad rögtön lerakni,mert felszínesen alszik,várj legalább fél órát,utána nem fog felsírni,akkor már mélyen alszik.Ha úgy érzed hogy nem elég a tejed,vagy nem tápláló,írass fel tápszert másnem reggel és este pótold.De ha ragaszkodsz az anyatejhez,mert miért ne,akkor semmi olyat ne egyél ami felfújhatja a babát!!
7. e369fc680d (válaszként erre: 4. - 3b1a5ec920)
2014. júl. 26. 17:48
Igen,mivel még hozzá sem kezdtünk,ugyanis én nem vagyok hajlandó elhallgatni a gyerekem keserves sírását utánam.Olvastam már Suttogó könyveket,próbáltam aszerint altatni,de nekem nem sikerült,annyira sírt,hogy eszméletlen... A kiságyba szoktatás,hogy tudjon egyedül is aludni,ne csak rajtam,az mi,ha nem nevelés?Mi vitt rá,hogy ezt ide most beírd nekem,mint építő jellegű hozzászólást?Ha nem tudsz segíteni,károgni nem kell.. köszi...Én speciel szeretek vele aludni egyébként-írom ezt a többieknek-,de mivel semmi időnk nincs a párommal egymásra,szó szerint...őt ez nagyon zavarja,hogy éjjel legalább nem bújhat hozzám,mert ott a babus.Ezt valahol meg is értem,nekem is hiányzik,dehát első a gyerek most...Első baba,nem tudom,mivel teszek jót vagy rosszat,csak a legjobbat szeretném neki,vagyis megvigasztalni,ha sír.. :/
2014. júl. 26. 17:40
2014. júl. 26. 17:36
Öthetes gyereknél szerint még abszurd a napirend, nekem mindkét gyerekem többhetes volt mire a nappal és éjszaka között különbséget tudtak tenni, mivel a kórházban reggel fürdették őket, és sajnos ennyi idő kellett, hogy átálljanak az esti fürdetésre, szopi és a hosszabb alvás, helyette több hétig mindig délelőtt aludták meg a hosszút, és volt mikor hajnalban egy-másfél órát is fent voltak.
2014. júl. 26. 17:30
ez nem neveles...
2014. júl. 26. 17:26
Én úgy veszem észre hogy nincs napirendetek,nincs a napjaitokban egy olyan biztos pont sem amibe kapaszkodhat a kicsi.Minnél hamarabb alakítd ki neki,mert addig nem lesz nyugodt.Pár nap alatt megszokja,nem azt mondom hogy katonásan,de legyen mindennek meg az ideje,és akkor már kevesebbet fog sírni,aztán szépen be lehet szoktatni a kiságyba ha azt szeretnétek.
2014. júl. 26. 17:26
Éretlen az idegrendszere, szüksége van a testközelségre, ilyen pici gyereket mindenképpen igénye szerint kell szoptatni (kisebb lányom másfél órát szopott, egy órát aludt és kezdődött az egész újra... és ez így ment az első néhány hétben, éjszaka volt mikor három órát is aludt), azonkívül az emésztése át kell álljon az anyatejre, tehát lehetnek pocakgondok, amiatt is sírhat, sírhat mert fáradt, ha cicin alszik és megnyugszik, akkor ciciztesd, és ha már teljesen mélyen elaludt, akkor vedd csak el tőle. Együtt alvás-külön alvás mert nagyon megosztja az embereket nem akarok belemenni.
2014. júl. 26. 17:21

Sziasztok!

5 hetes kisfiam miatt már többször kérdeztem,de a problémánk még mindig nem oldódott meg.5 hetes,és semmit sem alszik jóformán.Délelőtt szó szerint nem alszik a világon semmit,8-kor van nálunk kelés a késői fekvés miatt,és 8-tól 2-ig nem alszik semmit.Még csak elszundikálást se.Evés rendszertelen,nem lehet letenni,csak cicin nyugszik meg.Éjjel is csak úgy alszik,ha kettőnk között teheti ezt,és persze a cicik közvetlen közelében,hogy éjjel bármikor ehessen...Ez mások szerint normális,de párom szerint nem.Engem nem különösebben zavarna,szeretem,ha mellettem van,de a párom nem bírja elviselni,hogy semmit se lehessünk kettesben,ezért kiságyba akarja szoktatni,de ha csak beletesszük,sír.Szerinte hagyni kéne,szerintem nem,de nem tudom,kegyetlen dolog-e...Okoz-e később valamilyen lelki bajt,vagy ezzel hülyeség foglalkozni?Egy ilyen kicsi baba tényleg nem tanul bele a dolgokba máshogy,csak ha sír?Azt nem kéne megszüntetni?Sok helyen olvastam rá mindenféle érvet-ellenérvet.Van itt bárki,akinek ez bevált és nem káros?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook