Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elfogadható a sok sírás árán történő nevelés? fórum

Elfogadható a sok sírás árán történő nevelés? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
374. egypt (válaszként erre: 359. - E369fc680d)
2014. júl. 29. 22:29

Erre nem mondanék bővebben semmit, nehogy sértő legyen. Sajnállak téged és a babát is.

A szülőkkel alvás szerintem sem a legjobb megoldás, főleg ha a párod ennyire ellene van, de nem lehetne megoldani, hogy beköltözöl a babához, amíg ilyen pici? A kiságyat a legtöbben nem bírják. Túl nagynak érzik az anyaméhhez képest és félnek. Talán ha bepólyálnád, vagy a kiságy felét leválasztanád egyelőre, hogy kisebb helyen legyen?

A legszomorúbb különben az, hogy ennyire ellenkező elveket vallotok a gyerekneveléssel kapcsolatban, és ez még csak a kezdet, mi lesz így később? Tényleg le kéne ülni beszélgetni, és kompromisszumra jutni, mert az nem módszer, hogy az egyik ráerőlteti az akaratát a másikra. Hol élünk, a középkorban?

Én egyébként nem hagytam volna magam, bár én valószínűleg ilyen típusú férfival nem kötöttem volna össze az életem. Én nem tűröm, hogy dirigáljanak nekem és irányítgassanak, egy kapcsolatban a felek legyenek egyenrangúak. Nem bántásból mondom, de valószínűleg te könnyen befolyásolható és gyenge akaratú vagy, de próbálj meg kiállni magadért és a gyerekedért.

373. hnora (válaszként erre: 359. - E369fc680d)
2014. júl. 29. 22:00

Sajnálom.

És nem csak azt, hogy nem követheted az ösztöneidet, hanem hogy a párod egyedül, helyetted is dönt egy olyan kérdésben, amiről minimum kettőtöknek kellene döntenie.

Azt gondolom, hogy ha valamire rámehet egy párkapcsolat, akkor arra, hogy az egyik uralkodik a másikon, az meg folyamatosan enged, bár szive szerint mást csinálna... Hidd el, nem a levegőbe beszélek, megjártam a poklot az elmúlt időben hasonlók miatt...

Én a helyedben leülnék vele, és elbeszélgetnék, de komolyan. Hogy mit vár ettől a kapcsolattól, hogy miért gondolja azt, hogy egyedül dönthet a közös gyereketeket illető kérdésben, illetve hogyan fordulhat elő, hogy "spártai szigorral" sakkban tart téged. A gyereke vagy, vagy a felesége? (azt mondtad, van már egy lánya... mennyi köztetek a korkülönbség?)

Nem értetek egyet, és akkor mi van? Nem az egyik lenyomja a másikat (általában az, aki hatékonyabban hisztériázik), hanem tessék gondolkodni és kompromisszumot hozni!!!

Ötletek egyébként voltak már itt, többek közt pl. a babaöböl, én épp most néztem ki egyet magunknak [link] vagy az, hogy ha a párod nem akar a gyerekkel együtt aludni, akkor alszol vele te a gyerek szobájában (mondjuk egy matracon), elalszik a gyerek, ti ketten összebújtok, felkel a gyerek, átmész. Ha akarsz, visszatérsz még az éjjel, de egyébként szép lassan igy lehet a legkiméletesebben egyedül alvásra szoktatni... Vagy nem tudom, biztos van még más megoldás is...


Kakira sajnos nincs ötletem, egyébként szabadban, kertben kakilnak-pisilnek? (az már félút a bili/wc felé, és általában nagyon nagy menőség, hogy úgy/oda lehet pisilni/kakilni, ahova a kutyák. legalábbis nálunk az volt... najó néha még most is az...)

372. anya4005 (válaszként erre: 368. - E369fc680d)
2014. júl. 29. 21:38

A parodnak erthetok az igenyei,es sajat tapasztalatbol mondom,baromi nehez kiszoktatni egy gyereket a szuloi agybol!

En lecsavaroznam a kisagy egyik felerol a racsot,es ugy tennem magam melle a babat. Akkor a parod atolelhet,ha meg nyoszorog a pici,csak atnyulsz,megsimized es ha epp nem ehes,alszik is tovabb. Nyilvan ez sem megy varazsutesre.

371. Derya (válaszként erre: 367. - 0f332c4ec9)
2014. júl. 29. 21:18
most egyetertek veled.
370. Derya (válaszként erre: 350. - Anya4005)
2014. júl. 29. 21:12
az enyem elalszik velem a mi agyunkban, majd kicsit kesobb atteszem a sajatjaba. amikor nem fogzik, akkor siman elvan reggelig ott.
369. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 368. - E369fc680d)
2014. júl. 29. 21:02
Nem fogod elvesziteni. Legfeljebb néhány hétig duzzog. Ilyenért nem megy el egy férfi sem. Belátja majd ő is,hogy anya vagy. És el kell fogadnia,hogy már nem ő az első. Meg fog tanulni külön aludni,de azért nem szabad ilyen picit mindenáron átrakni ha ő nem akarja. Nem ijesztgetésből,de tényleg ha annyira sir szegény és sokáig csak nehogy baja legyen tőle. Nem könnyü ezt tudom. Az én fiam is sirós baba volt,kora is hajfájós is,gyógyszereket is kellet neki adnom . Én egy évig alig aludtam éjfél elött nem kerültem ágyba és voltam akkor 20 éves. Nem azt mondom,hogy te se aludj mert az nagyon nem jó csak azt,hogy figyelni kell a baba jelzéseire és igényére.
368. e369fc680d (válaszként erre: 367. - 0f332c4ec9)
2014. júl. 29. 20:12
Nem haragszom,kérdeztem valamit,válaszokat várok,nem hízelgést.Csakhogy a páromat se akarom elveszteni,mostmár kettőnk miatt sem,és a babának úgyis meg kell tanulni külön aludni...én nem tudtam lágy módszerrel beleszoktatni,mert ahoogy sírt,kivettem... tanácstalan vagyok,veszekedni se erőm,se kedvem,és még akár be is válhat,csak nem bírom a sírását hallgatni... :(
367. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 359. - E369fc680d)
2014. júl. 29. 18:25
Ne haragudj meg ezért,de gyenge vagy. Miért hagyod ezt? Te vagy az anyja,te sokkal jobban érzed,hogy a babádnak mi kell,ki kell mire van szügsége. Hol élünk már?? Nehogy már egy férfi dirigáljon egy anyának,hogy nem fektetheti maga mellé a pár hetes babáját! Főleg amikor üvölt szegényke!
366. 3a5c305959 (válaszként erre: 359. - E369fc680d)
2014. júl. 29. 18:06

En alliotalag ugyanilyen modszerrel lettem raszokatva hogy ne kellejk fel enni ejszak egy honaposan. Anyukam paskolgatta a hatam es ket ejszaka utan mar nem sirtam. Allitolag.

Az nem normalis hogyha te meg a parod ennyire ellenkezoen gondolkoztok valamirol, foleg ha meg par forumozo is tesz ra par lapattal hogy milyen bunko a parod. Szerintem nem az. Az lett volna bunkosag ha berakja a babadat az agyaba es magara hagyja. De ott volt mellette vegig es nyugtatgatta. Szerintem ez tok hosies dolog. En adnek a dolognak harom napot, allitolag ennyi kell hogy a baba megszokjon valami uj dolgot.

A kisagyaba meg ugy tegyetek hogy a laba legyen a kisagy vegenel es tegyel valami kemeny parnat a fejehez. En a szoptatos parnamat tettem oda ami felkor alakban korulolelte es hozzaert a fejehez. Ettol megnyugodott.

2014. júl. 29. 18:05
Nem akarok nagyon mit mondani.. de mit mondtam? az apa lesz a gond.. de legalább időben kibújt a szög a zsákból. mondtam hogy nem fogja megérteni..
364. Zebra25 (válaszként erre: 359. - E369fc680d)
2014. júl. 29. 18:00
Szerintem még pici ehhez, de ti vagytok a szülei. Nem ti vagytok az elsők se az utolsók aki ezt a megoldást választotta.
363. anya4005 (válaszként erre: 359. - E369fc680d)
2014. júl. 29. 17:53

És éjszaka mi a helyzet?

Amúgy ott lett elrontva minden,hogy az elejétől köztetek aludt.

Nekem mindkét fiam saját ágyban kezdte,a pici a mai napig nem alszik a mi ágyunkban,igaz,ha megébred éjjel,átjön,de vagy magától vissza megy,vagy én viszem (nem is igazán alszik,inkább csak felszínesen),ha megnyugodott. Az is tény,hogy mivel nálunk nem volt nyugicumi,előfordúlt,hogy órákig sétafikáltunk velük le-föl a szobában,de ezt mi választottuk.

2014. júl. 29. 16:55
igy meg egy allat sem banik az ujszulottjevel :(
361. f6390e6b9b (válaszként erre: 359. - E369fc680d)
2014. júl. 29. 16:53

Ha nálunk ezt csinálta volna apa felrúgtam volna műholdnak!!

3 éves elmúlt de velünk alszik,soha nem volt cirkusz belőle.Ennyire önző pasit még nem láttam.

2014. júl. 29. 16:50

csak nehogy lagyek- vagy koldokserv legyen a vege;

vegulis ki a fontosabb?

ki van kiert?

2014. júl. 29. 16:48

Sziasztok!

Párom is elolvasta a hozzászólásokat,és végül jól fel is húzta magát rajtuk...Ezért 2 napja itthon kb spártai szigor van...Baba nem alhat velünk...Beletette evés után a kiságyba próbaképpen,persze üvöltés volt...Ki akartam venni,de nem hagyta...kb 15-20 perces bőgés-ordítás után aludt el,de szerintem csak mert elfáradt...ez annyira undorító volt,valahogy nekem egyáltalán nem volt természetes,legszívesebben azonnal felvettem és vigasztaltam volna..igaz,hogy párom végig ott ült mellette a fél óra alatt,és paskolta hol a fenekét,hol a hátát.Eleinte nagyon tiltakozott,de egyre csendesebben sírt,végül elaludt,és 2 órán keresztül fel sem ébredt..Nem tudom,örüljek-e...végülis elaludt a kiságyában,de pont ez volt az,amit nem tudom,hogy akarok-e...rossz volt hallani,hogy mennyire sír,és kiabál is(szó szerint,már meg lehet különböztetni a kettőt),nem tudom,hogy fél-e az ágyában,vagy csak nem akart ott lenni,de azóta is be kell ezt tartanunk babussal,bár én nem akarom,mindig óriási hiszti van,ha csak beleteszemaz ágyába,hiába álmosodott el vagy aludt el a cicimen vagy a mellkasomon előtte,ott azonnal sírni kezd és üvölt,amíg bele nem alszik,pedig ott vagyok vele....Ez szerintetek normális dolog?...Vagy én vagyok vajszívű?Előbb-utóbb meg kell tanulnia egyedül aludni,de így?...Párom nem hagyja,hogy magam mellé vegyem...

358. 3a5c305959 (válaszként erre: 356. - Zebra25)
2014. júl. 29. 15:12
Igen, igazad lehet ebben mert a kislanyom el is magyarazza nekem hogy o meg kislany es a kislanyok pelusba kakilnak. Na majd egyszer talan felno :-)
357. gribedli*** (válaszként erre: 356. - Zebra25)
2014. júl. 29. 15:09
Ez nálunk is van, de megcsűri annyival, hogy neeem, nem kakilt be, csak pisilt:)
356. Zebra25 (válaszként erre: 355. - 3a5c305959)
2014. júl. 29. 14:17

Simán letagadja, hogy betolt, pedig méterekről érezni.


Nehéz megérteni az észjárásukat. Vagyis nehéz kitalálni, hogy most épp miért cselekednek így. Épp ma vártam a védőnőt, hogy adjon valami használható tanácsot, hogy mivel lehetne rávenni, hogy a bilibe kaksizzon, de lemondta a mai találkát.

Kaptam én már jobbnál jobb tippeket, kényszerítsem, nézzünk bilis könyveket, jutalmazzam játékkal vagy kajával, de én kicsit másképp látom a problémát. Gondolom, hogy valami féle éretlenség van a dologban még vagy tényleg valami "lelki" mizéria.

355. 3a5c305959 (válaszként erre: 353. - Zebra25)
2014. júl. 29. 13:33

Meg le is tagadja :-)

Ez jo. Orulok hogy nem en szenvedek egyedul a kakilassal. Nem stresszeltem ra csak az idegesit hogy siman raul es belenyom egy-ket bogyot, akkor miert nem intezi el az egesz dolgat a wc-n? Hihetetlen az agyjarasa ennek a gyereknek.

354. f6390e6b9b (válaszként erre: 352. - Réka vagyok)
2014. júl. 29. 13:16
Én kicseleztem,csak ráterítettem a pelust és tartottam,mert állva kakált.Mikor éreztem gyorsan lekaptam róla és a bilit tettem a helyére,csak arra lett figyelmes hogy koppant a bilibe,utána nem volt gond.
353. Zebra25 (válaszként erre: 345. - 3a5c305959)
2014. júl. 29. 13:05
Mi is hasonlòan vagyunk, csak mi mèg 2,5 èvesek vagyunk, màrmint a fiam. Èjszaka màr nem kap pelust, nappalpisil a bilibe, de a kaka nem. Ha kakilnia kell nem szòl, csak betojik a gatyàba ès mèg le is tagadja, hogy betojt. De csak a kakinàl van ez.
352. Réka vagyok (válaszként erre: 345. - 3a5c305959)
2014. júl. 29. 12:04
Ironica, add oda neki a pelust a kakihoz ameddig muszáj,az én kisfiam is ilyen volt, 3,5 éves koráig kellett neki. Ne harcolj vele, mert bestresszeli, és nem kell folyton másokhoz hasonlítani magatokat. Épp ezért ne is gyakorolj rá pszichikai nyomást, ő nem rosszabb attól, hogy még nem hajlandó WC-be kakilni, te pedig nem vagy rossz anya attól, hogy ezt nem tudtad még elérni nála.
351. Réka vagyok (válaszként erre: 344. - Egypt)
2014. júl. 29. 11:48
Az én nagyobbik kisfiam is ilyen volt, álandóan hazahozta a kakit egy darabig, ráadásul egy ideig csak pelusba volt hajlandó kakilni. Aztán egy szép napon rácsücsült a WC-re, és belenyomta, szanaszét kente, le is fényképeztük.
350. anya4005 (válaszként erre: 348. - Réka vagyok)
2014. júl. 29. 11:48

Et tök jó! Viszont azt tudom javasolni,csak akkor vegye magamellé,ha kibírják évekig,hogy köztük alszik a gyerek! Tudod,a jót könnyű megszokni! :-)

Mi is azt hittük,csak a kistesóhoz való hozzászokás idején alszik majd velünk a nagy! Ahammm! Azért 2,5 év alatt már megszokhatta volna,hogy velünk van,és most kezd a saját ágyában aludni. Ami azért egy 4 évesnél elég kényelmetlen,főleg mikor vándorol az ágyban,rúgdos forgás közben,stb.

Nekünk is azt javasolták,hagyjuk nyugodtan...2,5 éve nem aludtunk rendesen.

2014. júl. 29. 11:47

Szerintem ez egy ingatag talaj... ha boldog, kiegyensúlyozott lesz a gyerek, akkor visszavezetik arra, hogy ez azért van, mert magam mellé vettem, mert hordoztam, mert... Ha más gyereke lesz boldog, kiegyensúlyozott, akivel nem így jártak el, az is azt mondja, hogy azért ilyen önálló, eleven, mert rá lett szoktatva, nem anyámasszony katonája stb. Közben meg lehet, hogy csak két különböző személyiség, és semmi köze nincs a leírtaknak ahhoz, milyen kisember lett. Valahogy mindent meg tudunk úgy magyarázni, hogy az közelebb álljon a szívünkhöz, elveinkhez. Ha nyugis, jó baba, az azért van, mert mi jó anyák vagyunk, közben meg lehet, hogy csak simán ilyen a természete, jó alvó, jó evő, csendes gyerek. Ha viszont túl eleven, nem fogad szót, akkor persze hárítunk: minden gyerek ilyen, majd kinövi, nem én hagytam rá...


Valahogy úgy gondolom, hogy elveszünk az apróságokban. Ma már minden túl van bonyolítva, mindennek oka van. Még mindig úgy érzem, hogy minden anya jól csinálja, aki nem veri, lelkileg nem terrorizálja a gyerekét, hasznos időt tölt vele, meghallgatja, kellően ellátja, és kifejezi a szeretetet az irányába. Minden más másodlagos. Igaz, hogy tudni nem tudom, csak így gondolom.

348. Réka vagyok (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. júl. 29. 11:26
Elsőszülött kisfiamnál hallgattam a családra, nem rögtön vettem fel, ha sírt... stb... meg is lett az eredménye. Félénk lett, kicsit szorongó. A kisebbet már egész másképp neveltem, az ösztöneimre hallgattam, velem aludt, akkor cicizett, amikor akart, kaptam is érte eleget, de nem érdekelt. Hordoztam, a házi munkát úgy végeztem, hogy a kicsi a hátamon, de nem alakítottam ki napirendetsem, és nem érdekelt, hogy szabályszerűen működnek-e a dolgok. Akkor aludt, amikor akart, akkor evet... ,most egy kiegyensúlyozott, eleven kisfiú, álandóan vidám, ! 6 hónapos koráig szigorúan vedd fel, ha sír, ahogy a többiek is írták! Hordiban pedig aludni is tud rajtad, és le a kisággyal, vedd magad mellé bátran! Nne aggódj, minden rendben lesz!
347. spinneli (válaszként erre: 292. - Egypt)
2014. júl. 29. 11:25

Na igen.

:)

346. spinneli (válaszként erre: 291. - Mazsinka)
2014. júl. 29. 11:25

Ő nem nevelési tanácsokat osztogat, hanem egyfajta szemléletet közvetít, én van amiben egyetértek vele, van amiben nem.

A hasznosat kivenni a többit nem.

345. 3a5c305959 (válaszként erre: 344. - Egypt)
2014. júl. 29. 10:03

Remelem mert lesz olyan nap mikor bolcsibol sem egyenesen jon haza es majdcsak fel 10 korul fog hazakeveredni.

Ma reggel is megvolt a harc, kellett neki, ult a wc-n 10 percig, prodkalt valamit bele aztan kiborult hogy kell neki a pelenka. Mondtam hogy nincsen erre o hogy vegyun a boltban. Kozben elkesem, rohanni kene, o meg csak toporog hogy kakilna igy odaadtam neki az utolso.pelenkat s buszken teleszarta. Mikor megkerdeztem miert nem a wc-be akkor azt mondta azert mert elfelejtette. Hat erre mit lehet mondani? Mar csak nevetek kinomban :-)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook