Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elfogadható a sok sírás árán történő nevelés? fórum

Elfogadható a sok sírás árán történő nevelés? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
404. 3a5c305959 (válaszként erre: 403. - 3a5c305959)
2014. júl. 30. 12:50
Bocs, elszamoltam a honapokat. Szoval 5 hetes a baba. A tema akkor is tul van targyalva. Majd megoldjak ok ahogy szeretnek.
403. 3a5c305959 (válaszként erre: 398. - Egypt)
2014. júl. 30. 12:49
Nem 5 hetes a baba, hanem 10. Es szerintem mar tultargyaltuk a temat. :-)
402. f6390e6b9b (válaszként erre: 401. - Egypt)
2014. júl. 30. 12:42
Tényleg várni kell a kontrollig,de én is azt veszem ki hogy az apukát az összebújás hiánya zavarja,és legfőképp az hogy egy picúr miatt.Anyuka meg már lassan szaranyának érzi magát a drága apuci miatt.
401. egypt (válaszként erre: 400. - Mazsinka)
2014. júl. 30. 12:36
Az összebújásra még várnia kell, minimum a 6 hetes kontrollig. Ez az időszak nem éppen az összebújásról szól. Miért borulna fel a megszokott rend? Ezt nem értem. Attól, hogy az anyuka éjszakára bemegy aludni a babához? Attól előtte még összebújhat az apukával.
400. Mazsinka (válaszként erre: 398. - Egypt)
2014. júl. 30. 12:34
Apukának az az elsődleges problémája szerintem, hogy nem bír anyukával összebújni, és az, hogy felborult az életük. Ha anyuka külön szobában alszik, akkor ugyanúgy felborul a megszokott rend, ugyanúgy nem bírnak összebújni. Itt a gyerek másodlagos, az ő kettejük ügye a létkérdés apuka szempontjából, nekem így jött le.
399. egypt (válaszként erre: 395. - Zebra25)
2014. júl. 30. 12:31
Na ennyit arról, hogy elrontjuk ezzel a babát.
398. egypt (válaszként erre: 392. - Anya4005)
2014. júl. 30. 12:30
De nem csak szülői ágy vagy kiságy létezik! Ha elolvastátok, mit írt, apuka azt sem engedte, hogy a síró babát az anyuka felvegye! Nem, aludjon el a kiságyában, ő ül mellette és paskolgatja, az nyilván helyettesíti a testközelséget... Nem értem egyszerűen, miért nem hagyja, hogy az anyuka az ösztöneire hallgasson? Oké, ne aludjon velük a baba, de anyuka aludhatna a baba szobájában, és mi van akkor, ha néha mellette alszik el a pici? 5 hetes, könyörgöm!!! Ne akarjunk már egy ekkora csecsemőt nevelni meg szoktatni, ráér később is. És nem igaz, hogy elrontjuk ezzel. A lányom sokszor aludt piciként mellettem (én az ő szobájában aludtam külön ágyon), és néhány hónap múlva szépen elaludt egyedül a saját helyén napközben és este is.
397. egypt (válaszként erre: 378. - 3a5c305959)
2014. júl. 30. 12:24
Csakhogy a baba mindössze 5 hetes. Szerintem ilyen pici babát nem kell még nevelni meg leszoktatni a sírásról meg megtanítani egyedül elaludni. Ha az anyuka vállalja, hogy ő ringatja, dajkálja, akkor apukát ez miért zavarja? Nem leszoktatni kéne a sírásról, hanem rájönni, miért sír, mert a sírásnak oka van. Nem azért sírnak, hogy apukát vagy anyukát idegesítsék. Lehet, hogy "csak" fél és hiányzik neki a testközelség, szerintem egy öthetesél ez épp elég ok arra, hogy felvegyünk. Vagy fáj a hasa. AZ én fiam hasfájós volt,míg ez el nem múlt, órákig felváltva járkáltunk vele és ringattuk meg masszíroztuk, mert ha letettük, csak sírt, de sokszor még a karunkban is, mert fájdalmai voltak. Nyilván le lehet szoktatni a sírásról, majd szépen hospitalizálódik, hurrá... :S
396. Zebra25
2014. júl. 30. 11:11
De 7 hónapos koráig igènyelte az együttalvást, nekem meg a szopi miatt könnyebb volt.
395. Zebra25
2014. júl. 30. 11:10
A kisfiunk 7 hónapos koráig velünk aludt, megmondom őszintén, ìgy könnyebb volt a szoptatás. Majd elkezdett mellettünk rosszul aludni, ìgy szopi után beraktam az ágyába, és aludt mint a tej. Azóta is magától alszik el. Sosem sírt, hogy ne haggy anya itt.
394. hnora (válaszként erre: 393. - 3a5c305959)
2014. júl. 30. 11:02

Ez pontosan igy van. És testvérek is lehetnek teljesen különbözőek.

Többször is eszembe jutott a mostani fórum kapcsán a lányom egyik ovistársa és a kishúga, csak valahogy sose irtam róluk.

A nagyobbik, kisfiú, most 4 éves, kezdetektől fogva együtt alszik a szülőkkel, igényli ezt és szereti. A kisebbik, kislány, a nyáron múlt 2, az első pillanattól kezdve külön ágyban, maga aludt el. Illetve nem az első pillanattól kezdve, mert anyukának kellett 1-2 hét, mire rájött, hogy a kisebbik gyerek igényei teljesen mások, mint a nagyé. Egyébként nekem is döbbenetes a kiscsaj, legutóbb tavasszal voltunk náluk, délutáni alvás úgy van, hogy anyuka bebugyolálja, beteszi a babakocsiba, és kitolja a teraszra. Jó pihenést drágám, mondja, és bejön. Másfél-két óra múlva, amikor látja, hogy kalimpál, behozza. Ilyen gyerek is létezik... Meg olyan is, aki még öt évesen is anyuval alszik - bár azt gondolom iskolás korig csak nem tart el ez az egész... Talán ott a szülők sem igazán akarják elengedni a gyereket, én épp most néztem utána: a lányom már nem sokkal a második szülinapja után elkezdte mondogatni, hogy a saját ágyikójában aludna, én meg nem vettem komolyan... csak valamivel 3 éves kora előtt...

393. 3a5c305959 (válaszként erre: 392. - Anya4005)
2014. júl. 30. 10:43
Az en lanyom mindig jobban aludt a sajat agyaban. Sot, miutan kulon szobaba tettuk elkezdett igazan jol aludni mindenki. Nalunk van egy matrac az agyunk mellett, azon tud aludni ha atjon nagy ritkan. Nem minden baba igenyli a szulokkel alvast, viszont ragaszkodnak a megszokashoz.
392. anya4005 (válaszként erre: 390. - Angelic smile)
2014. júl. 30. 10:26

Ugy gondolom,az o dolguk,hogy mit csinalnak,de a baba az agyba kerdest tisztazni kellett volna meg szules elott. Ez azert olyan dolog,ami fel kene,hogy meruljon a babat varokban,mint az is,hogy kulon pelenkazot vesznek,kisaggyal egybeepitettet,vagy csak a kisagyra rakhato lapot.

Egyebkent szerintem nem jo dolog a babat beszoktatni a szuloi agyba. Mondom ezt ugy,hogy 2,5 evig koztunk aludt a fiam...nagyon nehez kesobb lestoktatni a jorol a picit,es igen,a szulok kapcsolatat baromira probara teszi!

2014. júl. 30. 10:14
Mindenki másképp neveli a gyermekét és ez a természetes!Én rögtön kiságyba tettem de kb 3 hónapos volt nem tudott elaludni csak sírt és sírt.Elfeküdtem vele és a mellkasomon 5 órát aludt!MAjd közénk szokott.Már 3 éves,de a saját ágyában alszik,közénk jön ha rosszat álmodik vagy apa helyére ha nincs itthon.Egyikünket sem zavar.Az intimitás megmaradhat akkor is ha ott a gyerek,kis odafigyeléssel és egymásra figyeléssel!!
390. angelic smile (válaszként erre: 386. - Anya4005)
2014. júl. 30. 10:08
Nem értem. Akkor most egyetértesz azzal, hogy berakták a szülői ágyba a gyereket vagy sem? :D
389. hnora
2014. júl. 30. 09:59

Nem akarok védeni senkit, de az első gyerek előtt vannak olyan kérdések, amik fel se merülnek a legtobb párnál. Aztán a realitás maskent alakul. Azt gondolom, az együtt alvás ilyen.

Amit tényleg tisztázni kellett volna, vagy legalább tisztán látni benne az az erőviszonyok és az egyet nem értések kezelése.

A spartai szigor, illetve a nem tehetem magam melle kifejezesek nekem nem azt sugallják, hogy anyuka is egyet ért, csak erosites kell neki... Nem. Nem anyuka, hanem te ertesz egyet apukaval, ami a jelen helyzetben nyilvanvalo szivas :) Es persze a te velemenyed is befolyasolja...

No mindegy, kitartast, erot, oszinteseget es sok beszelgetest kivanok nekik, ne menjenek el a problemak felett, ne soporjek a szonyeg ala, mert ez mergezi a kapcsolatot, nem az egyutt alvas... Es a baba csak ot hetes! A lemondasok, a kulonbozo iskolak es egymasnak szogesen ellent mondo modszerek miatti egyet nem ertesek meg csak most kovetkeznek!!!

388. angelic smile (válaszként erre: 370. - Derya)
2014. júl. 30. 09:57

Majd kicsit később csak nézel, amikor nem érted, miért is nem akar a saját ágyában aludni és amit most úgy érzel kihagysz ezzel a módszerrel, azt sajnos meg fogod kapni később. :(

A baráti körünkben többen is jártak úgy, hogy maguk közé vették a babát és még 5 évesen sem tudják a saját ágyában altatni, mert képes végighisztizni egy egész éjszakát. A férjem már a második ilyen baráti házaspárnál mondta, hogy mi nem fogjuk ezt csinálni és teljesen egyetértettem vele. Az intimitás igenis maradjon meg nekünk.

387. angelic smile (válaszként erre: 359. - E369fc680d)
2014. júl. 30. 09:54
Most lehet, hogy nem leszek szimpi a többiek szemében, de apuka jól tette, amit tett, főként, hogy ott maradt a babával, amíg elaludt. Igenis szokja meg a saját ágyát, gyerek nem való a szülői ágyba. :) Támogasd benne a párodat! :)
386. anya4005 (válaszként erre: 385. - 3a5c305959)
2014. júl. 30. 00:02

Már vagy 3szor nekiálltam írni ide,de mindig töröltem...

Néhány dolog,amit írtak itt,és amivel nem értek egyet:

-Valóban szépen volt uszítás,pedig apuka csak határozottan végig szeretné csinálni,amit elkezdett.

-Egy gyerek nevelésében mindig az hozza a végső döntést,aki akkor és ott jelen van,ebben az esetben pedig szerintem anyuka is támogatta apuka módszerét,még ha fenntartásokkal is (különben nincs az a pasi,aki megakadályozhatná,hogy egy anya magához ölelje a gyermekét).

-Az egészet ott rontották el,hogy berakták a gyereket a szülői ágyba,anélkül,hogy ezt megbeszélték volna már a szülés elött.

-Egy nő attól,hogy anya lett,ne felejtsen már el nő és társ maradni,különben rövid úton egyedülálló anya lesz.

-És igen! Apuka teljesen jól részt vett a gyerek altatásában,és megértem,miért teszi!

385. 3a5c305959 (válaszként erre: 384. - Hnora)
2014. júl. 29. 23:50

Akkor olvass vissza. Valaki azt irta hogy az allatok jobban bannak a kolykeikkel. Mi ez ha nem uszitas? Szerintem minden eremnek ket oldala van. Az elejetol kezdve nem ide kellett volna irnia a foruminditonak hanem a parjaval beszelgetni.

A gyerekneveles soran nemcsak a gyerekrol tanulunk hanem magunkrol, a masikrol es a kapcsolarunkrol. Es a gyerekneveles parkapcsolat probalo is. Sajnos van olyan hogy pont egy gyerek hozza elo azokat a kulonbsegeket amik elotte nem tuntek fel egyik felnek sem. Majdcsak ok is tul lesznek ezen, mint a parok nagy resze.

384. hnora (válaszként erre: 383. - 3a5c305959)
2014. júl. 29. 23:26

Abban igazad van, hogy baj, hogy nem értenek egyet, de nem igazán látom hol az uszitás...

Senki nem irt olyat, hogy úúúúristen, milyen apa ez, deszörnyűűűű (pedig ha belegondolok, hogy velem csinálna ilyet életem párja, hááááát....), a legtöbben azt mondogatjuk, hogy beszélni kéne, és mindkét fél számára elfogadható kompromisszumra jutni.


Azt mélyen megértem, hogy nagyon gáz az is, ha a másiknak nincs véleménye, mindent rád hagy, és később mindenért te vagy a hibás, éltem ilyen kapcsolatban... és utána döbbenetes volt egy olyan, aki mindenre ötletelt, voltak elképzelései, ugyanakkor nem ragaszkodott körömszakadtáig, hanem lehetett vele kommunikálni, és ha valamiben nem értettünk egyet, akkor kompromisszumot kötni. Ez fontos azért...

383. 3a5c305959 (válaszként erre: 380. - Hnora)
2014. júl. 29. 23:17
Nem egyenrangusag kell hanem kommunikacio. Nem kell mindenkinek mindenhez ugyanolyan szinten ertenie. Valakinek van 8 otlete a masiknak meg 2 aztan megbeszelik hogy melyik a legjobb megoldas. Az elso kommentemtol kezdve irtam hogy az a baj ha ennyire nem ertenek egyet es most paran meg uszitjak is a parja ellen.
382. Derya (válaszként erre: 381. - 3a5c305959)
2014. júl. 29. 23:15
mert hogy csak sirva lehet elvalasztani a babat?
381. 3a5c305959 (válaszként erre: 379. - Derya)
2014. júl. 29. 23:14
Nem azt irtam hogy ne zavarja hanem hogy ne zaklassa fel az anyat. Ha egy par eldonti pl hogy kisagyba szoktatjak a gyerekuket vagy le akarjak szoktatni az orakig tarto ringatasrol, esetleg a szopizasrol, akkor szerintem hosies egy apatol hogy atvallalja a nehez reszet a munkanak.
380. hnora (válaszként erre: 378. - 3a5c305959)
2014. júl. 29. 23:13

De egy párkapcsolatnak az egyenrangúságról kell(ene) szólnia, nem? Amit a fóruminditó irt, az nekem nem arról árulkodik...

És ennek semmi köze nincs a korkülönbséghez meg az élettapasztalathoz...

379. Derya (válaszként erre: 378. - 3a5c305959)
2014. júl. 29. 23:07
ez nagyon jo modszernek tunik, hogy menjen ki a szobabol, hogy ne zavarja a siras... :-D
2014. júl. 29. 23:02
Oszinten szolva szerintem egy fiatal, tapasztalatlan anyukarol van itt szo akinek van egy idosebb, tapasztaltabb ferje aki mar atment ezeken a dolgokon. Van egy eleg hatarozott elkepzelese a gyereknevelesrol es nem lusta veghez vinni es vallalni a felelosseget.. Nem voltam ott amikor tortent igy nem tudom mi zajlott le a ker szulo kozott de szerintem sokan elkepzelik ahogy az anyuka a sarokban kuporog remegve mig a gonosz apuka sirni hagyja a gyereket. Mig par gyereknevelesi konyv epp azt tanacsolja hogyha valamilyen leszokatasrol van szo akkor az apa sokkal sikeresebb es az anyuka meg menjen ki a szobabol hogy ne zaklassa fel a siras. Persze a donteseket egyutt kene meghozni ezt mar irtam korabban is.
377. Derya (válaszként erre: 376. - 3a5c305959)
2014. júl. 29. 22:50

ennyire aktivan???

:-)

ez most komoly????

376. 3a5c305959 (válaszként erre: 374. - Egypt)
2014. júl. 29. 22:48
En orultem volna ha a ferjem ennyire aktivan bevonta volna magat a gyerek ellatasaban az elejetol. O mindent ramhagyott aztan ha valami nem munkodott akkor persze az az en hibam volt. Mindig probalt segiteni de csak ugy hogy kovette az utasitasaimat.
375. Derya (válaszként erre: 374. - Egypt)
2014. júl. 29. 22:31

igen, a bebugyolalast szeretik a picik.

biztonsagot ad.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook