Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Zsindely vagy cserepeslemez? fórum

Zsindely vagy cserepeslemez? (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. aug. 27. 11:27
Igen, hőtükör kell kívülre és belülre is. Kívül a hideget veri vissza télen belül pedig a meleget.
35. csabi4 (válaszként erre: 21. - Erus30)
2010. aug. 27. 10:29
ahőtükör fólia lényege hogy visszaveri a hőt -pont a légrésbe és onnan a huzat kiviszi mielött az igazán felmelegedne -ezáltal maga a höszigetelő anyag sem tud felmelegedni annyira -föleg ha a szarufák tetejéhez nem szoritották oda a szigetelést -ezért mondom nem csak a höszigetelő vastagsága a lényeg -erre figyeljetek nagyon oda !!
34. csabi4
2010. aug. 27. 09:46

és akkor egy olyan anyag amiről nagyon nem is tudnak az emberek

[link]

33. csabi4 (válaszként erre: 30. - Nehita4)
2010. aug. 27. 09:44
akkor kérdem én amikor rakják a palát és faragják a széleket mi történik ? :) akár napi többb százszor is sőt amiota a flex elterjedt sokan azzal vágják mert 20db ot is egyszerre ellehett vágni - mégsincs kutya bajuk :)a tüdejükkel -légzésükkel ...
2010. aug. 27. 09:39
Szigetelés nálunk 20 cmüveggyapot + gipszkarton lesz duplán. Mindez fölé pedig osb és zöldtető 15cm-es
31. csabi4 (válaszként erre: 26. - Erus30)
2010. aug. 27. 09:39

ezt mondom a pénztárca dönti el ! tudom az emberek mindig jobbat szeretnének de annak sajnos ára van és nem biztos hogy megtudják fizetni ....



annyi elég hogy 1975-ben amikor 8éves sem voltam már a farkasréti templomot fedtük apuval ? :)és ennek nár 35éve sajna ...

2010. aug. 27. 09:33
Az azbeszt akkor kerül a levegőbe (esetleg a tüdőbe), ha törik a pala, vagy megsérül.
29. nehita4 (válaszként erre: 25. - Erus30)
2010. aug. 27. 09:30
Nem, leszedtük. Mi magunk.
28. nehita4 (válaszként erre: 22. - Erus30)
2010. aug. 27. 09:29

Semmivel, mert vályogház tetején van, és csak padlásként (lomtárként) funkcionál nem használjuk.

Rég volt már a felújítás kb 9 éve. Volt vagy 300nm2. Árat már nem tudok.

Vidéken, ahol laktunk, mindenki a cseréplemezt preferálta, tuti nem ázik be és időtálló.


Igen, melegebb mint a pala. De egy barátomnál cserép van, légrés, szigetelés minden, mégis melegszik a tetőtér. Szerintem mesterfüggő a dolog. Jól kell kiválasztani! Referenciákat megnézni, elbeszélgetni a tulajdonossal mennyire volt a mesterrel megelégedve, pontos, precíz, időben végzett-e stb.

Mi is építkezünk, aztán ahány mester annyi verzió.

Ja és persze csúszás az idővel...

27. csabi4
2010. aug. 27. 09:26

pala -azért veszélyes mert valakik kitalálták ?? igen !! ugyanis egyátalán nem az !! de ha te elhiszed akkor bizony az is lehett- gondolkodjatok el azon ma magy.ország területén még mindig a házak fele palatetős !!! és olyan öregek élnek benne akik 70-80-90évesek már -ha igazán veszélyes lenne akkor már nem élnének ..

na mindegy kitalálták jó kis pénz hoz pár benfektes cégnek -

apu közel 70éves -aluval rézzel palával nap mint nap találkozott és szivta be a palaport -azbesztet, cigizett sört is ivott :) mégsincs semmi baja -én ugyan ezt csinálom több mint 30éve söt sokkal komolyabb anyagokkal is találkoztam már sósav gőz !! szalmiáksó göze ezek igazán veszélyes anyagok mégsincs semmi baja a tüdömnek pedig cigizek is - a rákot és amit állitanak a daganatokról egész mások okozzák !!! én már csak tudom ...de nem ide tartozik a téma :)

26. Erus30 (válaszként erre: 24. - Csabi4)
2010. aug. 27. 09:21

Akkor végülis szerinted a zsindely a jobb? ugye jól értem? Drágább, viszont jobb.

Te szakmabeli vagy egyébként?

25. Erus30 (válaszként erre: 23. - Nehita4)
2010. aug. 27. 09:19
Akkor ti is fenthagytátok a palát?
24. csabi4 (válaszként erre: 18. - Erus30)
2010. aug. 27. 09:17

jó kérdés az igazán jó hangszigetelő anyagok szerintem vagyonokba kerülnek -tehát marad a kérdés -lemez vagy zsindely ? :) ezt a legtöbbször sajnos a pénztárca dönti el -és nem biztos hogy az olcsobb a jobb hosszutávon -itt nemcsak magára az anyagra hanem arra értem hogy alatta kell laknotok -és mint irtam a tető nem olyan mint a festés -gondolok 1et és átkenem :)

itt pesten van egy "uj" modszer ami divatba jött társasházaknál -ez pedig a beton födém ami tulajdonképpen a szarufákat rögziti -és igy azért joval halkabb már az esső -föleg ha szigetelést sem felejtik ki vagy sporolják ki ...

23. nehita4 (válaszként erre: 19. - Csabi4)
2010. aug. 27. 09:16
Hát igen, én is néztem és borzasztó összeg a pala leszedetése és mint veszélyes hulladék eltávolítása. Azbesztmentesítő cégektől kérhetsz árajánlatot, de szerintem a tetőre szánt összeget vinnék is majdnem. Műanyag burok a házra, duplafalú zsákokba a pala, hogy ne szálljon az azbeszt valamivel be is kenik, védőruha, munkadíj, veszélyleshulladék szállítása, lerakása - hivatalosan így megy.
22. Erus30 (válaszként erre: 20. - Nehita4)
2010. aug. 27. 09:16

Nektek mivel van alászigetelve? írtad, hogy nincs tetőtér, de érzitek, hogy melegebb mint a pala, mármint a ház jobban felmelegszik?

Nektek mennyiből jött ki a tetőcsere? (hány nm volt a tető?)

21. Erus30 (válaszként erre: 19. - Csabi4)
2010. aug. 27. 09:14

A pala még jó állapotban van, de én szívem szerint nem hagynám fent, mivel csak egy mérgező anyag. Más előnye van, ha fenthagyjuk. Mármint hő- vagy hangszigetelésre gondolok.

Amit írtál szigetelésként az a meleg ellen is fog védeni?

20. nehita4 (válaszként erre: 17. - Erus30)
2010. aug. 27. 09:07

Igen, de nincs tetőtérbeépítésünk.

Nekünk is előtte pala volt, és attól jóval hangosabban kopog az eső, de így pár év távlatából már észre sem veszem. Csak először volt fura.

19. csabi4
2010. aug. 27. 09:03

Lemeztető :

ha bizonyos helyen vásároljátok meg akkor méretre szabva legyártják -ez óriási elöny ugyanis csak a kutyaol körül kell szabogatni -igy a kivitelezése nagyon gyorsan megtörténhet :)

a palát ebben az esetben is fenthagynám ha a tető jó állapotban van ...itt pesten ugyanis akár palabontás miatt keményen megbüntethetnek mert már veszélyes anyagnak minösül és igy a sitt elszálitása is komoly összeg nem beszélve a munkavédelemről /ingyenélök ujabb bört huznak le az emberekről ez az én véleményem ../

itt viszont felmerűl a kopogás ami bizony igen kellemetlen ha nincs jól hangszigetelve alatta a tető - szarufákra 5x5stafni -majd hötükör folia -stafni- és itt már keresztben kell 35-40cm ként lécezni vagy akár 5x5ös stafnit csavarozni

erre kerül a lemezfedés a kiegészitő bádogszerelvényekkel

18. Erus30 (válaszként erre: 16. - Csabi4)
2010. aug. 27. 08:53
Ha mégis cserepeslemez mellett döntünk szerinted mivel szigeteljük alá és hogy?
17. Erus30 (válaszként erre: 13. - Nehita4)
2010. aug. 27. 08:52
Nektek lemez van? Tényleg nagyon kopog esőben?
16. csabi4
2010. aug. 27. 08:43

na akor a kérdezőnek ha én magamnak szeretném felujitani a tetőmet :zsindellyel


ha tetőnek nincs komoly baja pár pala esetleg törött akkor 1.pala marad 2. 5x5 stafnifák rögzitése szarufákon szegelve +csavarozva !!+ szarufaközökbe lécre csavarozva - igy a tengelytávolsága átl . 40-45cm lesz . 3. soflex nyár folia elhelyezése és ezek rögzitése 5x5 ös stafnikkal -látjátok már 2 légrésem van !! 4. 15mm es osb táblák szerelése szegelve vagy csavarozva /csak osb szeget használjatok !! ugyanis a normál szeg a zsindelyt kilukaszthatja /

erre kerül egy alátétlemez /nem kötelező de biztonságot ad -pl ha esetleg netalán megsérülne a zsindelyfedés a ház még mindig nem ázik be !! sokan ezt is "kifelejtik2 amugy 30 fok alatt kötelező lenne ...

majd a kiválasztott zsindelyfedés elkészitése szellőzöket nem elfelejtve :) persze közben a bádogról sem szabad megfeletkezni ami tulajdonképpen a csatorna -felette közvetlen egy csepegő eresszegély és orom illetve falszegély -hajlat -amiket akár ki is lehetséges "váltani" zsindelyre

és alul szellözőszalag a 2x5 cm es légrés eltakarására .

röviden velösen ennyi :)

15. csabi4 (válaszként erre: 11. - T.Ili)
2010. aug. 27. 08:29

a linolemum szerü dolog a zsindely :) és igen ott vannak már akár 170km es szélt is elviselő zsindelyek -viszont itt magy . országon ezek igencsak drágák -olyan zsindely ami egész felületén tapad és még ki is néz valahogy bizony 3000-/nm töl kezdődik

a zsindely még a porhotol is véd tulajdonképpen "vizzáró" az egész tetőn -kialakitástól függ !!

14. hbbea
2010. aug. 27. 08:27

Ez a kérdés nálunk is felmerült, csak cserép-cserepeslemez a versenyzők. Nem tudom, esőben milyen lehet a tetőtérben a dob-effekt...

Él valaki cserepeslemezzel fedett házban tetőtérben?

csabi4, tudnál bővebben írni az utólagos hőszigetelésről - kész a tetőtér, tk. nagy bajunk nincs is vele, de ha lehetne hűvösebb/melegebb, akkor hajrá! :) 7 éve készült, és jövőre csak a külső tetőburkolatot szeretnénk újra cserélni, és addigra körül kell járni a témát, hogy tudjuk, mit akarunk.

Köszönöm előre is!

2010. aug. 27. 08:27
Tény, a lemez bizony kopog.
12. csabi4
2010. aug. 27. 08:26

ha megvan a légrés azon a felmelegedett levegő eltávozik folyamatosan -ugy müködik mint a kémény :)

a szigetelő anyag nem tud átmelegedni ezért szigetelni is fog -

a lemez és a zsindely - a lemezfedést elméletileg sokkal tartosabb -de bizony itt pesten is látom hogy az egyik leghiresebb /nevet nem irok ki / lemezfajta felületéről mállik le a festék holott 40 év a garancia rá -ezenkivűl valoban az esső igen zavaró tud lenni -és ha vihar van és megtudja bontani nem csak egy lemezt szed le hanem akár az egész tetőt-akár szarufástól is -biztos láttatok mostanában erről videot a tévékben

viszont a nyeregtetőre sokkal olcsobb gyorsabb megoldás még ha kutya ol is van benne :)

11. t.Ili
2010. aug. 27. 08:21

Amerikában linóleum szerű kockákat raknak fel,szurokszerű anyagba ágyazva.Úgy elhelyezve,mint mi a palát.

Nekem nagyon tetszik.

Ott nagyobb szelek vannak,mégis kibírja.

Az eső sem úgy kopog rajta,mint a lemezen.Biztosan jobban is szigetel.

Nekem is palám van.Egyszer már lemosattuk,kb.10 éve.Az nagyon bevált.Sokáig nem áztunk be,de most megint kezdődik.

Azt hiszem,én megvárom amíg az a technológia hozzánk is elér.

10. csabi4
2010. aug. 27. 08:20

na akkor pár dolog

nem a szigetelés szigetel a legjobban hanem a légrés !! ugyanis sokan elrontják azzal hogy ezt a levegő áramlását segitő 5cm es hézagot betömik szigetelő anyaggal - másik sürün előforduló hiba ugyan raknak szellözöket de nem megfelelöket keveset + a legtöbbször előforduló hiba amit látok alul nincs meg a beszellőző rés -eredmény ? a tető átmelegszik párásodás majd penészedés alakul ki ...

2010. aug. 27. 08:14

Szerintem inkább cserepeslemez. Gondolom a bitumenes zsindelyekre gondoltál. Ismerősömnél szétszedte a szél, a másiknál penészedett az osb.

Ezek ugye lehettek a kivitelezés miatt.

A bitumenest kb 20 év múlva fel kell vakarni és újat felrakni, a lemeznél nincs ilyen.

A tetőszellőztetőt semmiképp se hagyjátok ki, különben elviselhetetlen lesz a hőség. Szigetelésből pedig amilyen vastagra csak a pénztálca engedi. :) Mi üveggyapotot rakunk, abból is az eco fajtát, mivel állítólag nincs vegyszeres kipárolgása.

Jó munkát!

2010. aug. 27. 08:12
Nyeregtetős a ház, van rajta egy kutyaól. És kb. 160 nm.
2010. aug. 27. 08:07

Bizony -1 millió hm nagyon kevésnek tűnik -bár látom debrecenben laksz

főleg ha igazán jól akarjátok megcsinálni - mindig azt mondom a tető nem = egy festéssel ami 2 -5 esetleg 10 évre készül - a tető 20-30év minimum ugy hogy azon javitani ne keljen -karbantartást el kell végezni .mekkora a tetőfelület -milyen jellegű nyereg sátor -mennyi törés él található a tetőben ??

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook