Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik a jobb tetőfedési megoldás? Cserepeslemez vagy zsindey? fórum

Melyik a jobb tetőfedési megoldás? Cserepeslemez vagy zsindey? (tudásbázis kérdés)


2014. febr. 19. 09:54
No igen, vannak "érdekes" szakik.:D Hozzánk egy ismerős tesója jön, ács. Referenciái szépek. Korrekt manus. Amúgy a férjem mindent meg tud csinálni, de a tető azért az más, annak nem mert nekiállni, mert L alak a ház, és van benne torony, stb. Sima sátortetőt már csinált. Na meg egyedül vackolódna vele hetekig, kiesne a fizetése, kéne egy segéd, mert hát a 4m-es gerendát egyedül....szóval inkább csinálja egy ács a brigádjával.
11. c114183a1c (válaszként erre: 10. - Krisz38)
2014. febr. 18. 19:12
Mi utólag fedettük be a teraszt. Olyan mesteremberünk volt, hogy csuda. Az ácsok, a villanyszerelő és a víz-gáz-központifűtésszerelők voltak a jók. A többiek...
10. krisz38 (válaszként erre: 9. - C114183a1c)
2014. febr. 18. 18:40
Lehet, hogy kevesebb ideig tart, de ennyit jósolt a "mester":) + lesz egy nagy terasz befedése, és az nulláról. Sajnos több idő szerintem javítgatni, tódozni foltozni, mert csak azokat a gerendákat, s egyéb faanyagokat cserélik, amit muszáj, mint feltenni egy szép újat. Itt sok lesz a bizbazolás.
9. c114183a1c (válaszként erre: 8. - Krisz38)
2014. febr. 17. 20:35
2 hétig tart a tető újjáépítése? Látod, én már nem emlékszem, meddig tartott nálunk a tető megépítése, annyira régen volt és mivel új házról volt szó, nem is laktunk benne. De nem sok az a 2 hét? :O
8. krisz38 (válaszként erre: 6. - C114183a1c)
2014. febr. 17. 19:41
Köszönjük szépen! Félek a felfordulástól, gondolom nem kis dzsuvázással jár, de valamit valamiért. És bízom benne, hogy nem abban a bő 2 hétben lesz trópusi eső, meg monszun, míg fedetlenek leszünk:D
7. krisz38 (válaszként erre: 5. - 65f7d7b2dd)
2014. febr. 17. 19:39
Nem Bramac, de most hirtelen nem is tudom a gyártót. Viszont írtó igényes volt a prospektus:))))))))
6. c114183a1c (válaszként erre: 4. - Krisz38)
2014. febr. 17. 17:18
Teljen olyan örömötök benne, mint nekem a miénkben! :)
5. 65f7d7b2dd (válaszként erre: 2. - Krisz38)
2014. febr. 17. 15:49

Bramac mediterrán vagy Mediterrán?

Amúgy mindegy, jól tetted! A lemez egy kisebb zápor esetén is nagyon zajos tud lenni amúgy tényleg tartós, mert általában nagyon kemény szénacélból készül.

A Mediterrán betoncserép egy picit megfakul, de a tartósságot ez nem befolyásolja.....a garancia meg sz@rt se ér ha öt-tíz év múlva bezár a kereskedő, vagy már nem fogják gyártani a terméket...nevetségesek a magyarországi 30 éves garanciák főleg ha azt egy olyan vállalkozás ígéri aki max tíz éve van a piacon.

4. krisz38 (válaszként erre: 3. - C114183a1c)
2014. febr. 17. 15:10
Igen, én is arra akartam kilyukadni, hogy van kanadai, ami drága viszonylag, és vannak silány utánzatok. Valószínű olyat láttam, ami ronda volt. Vagy Mekk Elek meló:-D. Szóval nekünk drága lett volna a zsindely, ami jó minőség, és vacilálás volt, hogy cserepes lemez, vagy sima cserép legyen. Amúgy tényleg ha jó minőség a zsindely, és szépen van felrakva, nekem is nagyon tetszik. De hát pénztárca vastagság kérdése, és mivel nekünk elég "sűrgős" , mert hullik szét a tatőnk, ezért inkább nem gyűjtögettünk tovább. De nagyon szép mediterrán cserepet vettünk, frankó lesz, ha kész lesz:D
3. c114183a1c (válaszként erre: 2. - Krisz38)
2014. febr. 17. 13:18

Milyen zsindelyről beszélsz Krisz? Nekem kanadai zsindely van a házamon, 50 év garancia van rá, csaknem kétszer annyiban került, mintha cserép lenne rajta. 1.100 e Ft helyett 2.125 e Ft volt anno. És meg sem moccan. Nagyon szép!


Ha Te olyant láttál, ami kezdett ronda lenni, akkor az vagy valami silány utánzat, vagy a mester tulajdonképpen Mekk Elek volt álruhában.


Nekem egyébként nem is jöhetett szóba más, mert boltívesek a tetőtéri ablakaim, és szépet akartam. :)

2014. febr. 10. 12:55
Szia! Mi tavasszal csináljuk a tetőt. Érdeklődtünk mindenfelé. Cserepeslemezt akartunk, mert sokkal gyorsabb feltenni, amit mi néztünk van rá vagy 30 év garancia, de állítólag hangos. Már ha öklömnyi jégeső esik:-) Olcsóbb mint a zsindely. A zsindely nem olyan tartós, nézegettünk házakon, és ezek azért nem 100 évesek, de sokat láttunk, viszonylag új házon, ami már kezdett elég ronda lenni. Mondjuk van eredeti Kanadai aranyárban, és van silányabb is. Végül szerencsénkre belefutottunk egy nagyon kedvező akcióba, és a végén cserepet vettünk. De valószínű cserepes lemez lett volna. Garázsra meg is vettük előre, de most már nem tesszük fel, úgyhogy most van egy pár nm-nyi feleslegesen:( Kiváncsi vagyok mit írnak majd ide, akik tényleg értenek hozzá, mert most agyalok, jól tettük-e, hogy cserép lett.
2014. febr. 10. 12:39

Melyik a jobb tetőfedési megoldás?

Mi lehet az előnye az egyiknek illetve a másiknak?

Ha valaki tud tanácsot adni azt megköszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook