Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zsebpénz kérdés fórum

Zsebpénz kérdés (beszélgetős fórum)


1 2 3
62. syria (válaszként erre: 61. - Anetta25)
2018. aug. 28. 19:27
Az anyuka ráhagyja, vagy nem is tud a fia pénzköltési szokásairól?
61. Anetta25 (válaszként erre: 60. - Syria)
2018. aug. 28. 08:57

A pénz értelmes elköltését próbálja folyamat elmagyarázni neki, de hát előrébb nem jutottunk vele.

Az anyjával pedig sajnos inkább nem konfrontálódik.

Nem ért egyet a napi osztogatással, de vita nincs belőle face to face

60. syria (válaszként erre: 53. - Anetta25)
2018. aug. 27. 17:58

Az elírás már nem érdekes, tisztáztad, csak bennem keletkezett az olvasás során fura asszociáció.

Az édesapának mi a véleménye a kialakult helyzetről?

59. Smirnoff (válaszként erre: 58. - Michelle.r)
2018. aug. 27. 16:15

Android. Egy occco, ismeretlen darab. Hiába kerestunk a beállítások közt akár angol, akár magyar kulcsszavakra.

Azért köszi :)

58. michelle.r (válaszként erre: 57. - Smirnoff)
2018. aug. 27. 15:34
Allmásban tudok segíteni.
57. Smirnoff (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2018. aug. 27. 12:24
Már egy csomó emberke kezébe nyomtam, de senki nem találta meg. A helyesírás ellenőrző ki van nyomva, de az sem segít :(
56. michelle.r (válaszként erre: 55. - Smirnoff)
2018. aug. 27. 12:13

Francokat! Nagykeráron veszi a cuccot ;)

Te meg kapcsold már ki azt a qvaaaa predektív szövegbevitelt :DDDDD

55. Smirnoff (válaszként erre: 51. - Margaret Margret)
2018. aug. 27. 12:11
Te is valami 300 ft-ra porciozott patkantganet szívszorító, hogy ilyen hülyeséget írsz?
54. michelle.r (válaszként erre: 53. - Anetta25)
2018. aug. 27. 09:33
Azért, mert ő azt mondta. És ő tudja. nem ééééérted, hogy nem a telefon írta, hanem te?? Melyik szót nem érted? ;)))))
53. Anetta25 (válaszként erre: 50. - Syria)
2018. aug. 27. 09:26
A gyerek apjával élek együtt. Miért írnám róla direkt azt, hogy elhalt..na mindegy.
2018. aug. 27. 00:01
A rápóti iskolában már elkezdődött a suli. Augusztus 25-én estére megérkeztek a diákok a koleszba, a mellette álló paneltelepen új lakások vannak a szülőknek. 26-án reggel 8-12 óráig évnyitó, közben kötelező koncertmegtekintés, melyen üdvözlik az újabb rápóti gyerekeket. Osztályfőnöki órák este 18-ig, ahol kézhez kapják a diákok a tankönyveket. 27-én reggel 8 órától már tanulás van.
51. Margaret Margret (válaszként erre: 48. - Smirnoff)
2018. aug. 27. 00:00
Vannak olcsó drogok is. Ha a gyerek nem tudja értékelni mindazt amit kap akkor a rápóti suliba kell iratni. Ott 27-től indul az iskola reggel 8-tól és tanulással!
50. syria (válaszként erre: 46. - Anetta25)
2018. aug. 22. 12:33
Nem a telefon írta el, hanem te. elvált/elhalt. Khm. Kicsit rossz szájízű elírás...
49. Anetta25 (válaszként erre: 47. - Margaret Margret)
2018. aug. 22. 08:56

Ezt kizártnak tartom. cigizni sem cigizik nem is próbálta ki, mert fél hogy rossz hatással lenne az asztmájára.

részeg sem volt még szóval a kábítószer azért durva lenne.

48. Smirnoff (válaszként erre: 47. - Margaret Margret)
2018. aug. 21. 18:27
A napi 300 ft-ot kábítószerre? Szerintem egy tusket nem tud venni belőle a szupermarketben.
2018. aug. 21. 18:24
és ha kábítószerre költ a gyerek? Ezt is ellenőrizzétek.
46. Anetta25 (válaszként erre: 40. - Syria)
2018. aug. 21. 15:14

Azt csak elírta a telefon.

Nekem mondjuk nem vérszerinti apának igen. De ő sem tud rá hatni kaja és pénz kérdésben.

45. Anetta25 (válaszként erre: 38. - Szegfű_)
2018. aug. 21. 15:14

Járt..suli időben jár. Az új suli jelezte, hogy jó volna, ő lelkesen jár.

de a "szakember" nem veszi észre mikor ködösít..mikor miért miről nem akar beszélni...majd szeptemberben folytatja.

44. Anetta25 (válaszként erre: 37. - PöttyösPanka)
2018. aug. 21. 15:13
Nincs baja. Ha pizza lenne pizzával reggeli ebéd vacsora akkor 3*32cm-set simán megenne. meg közte még kis nasi
43. Anetta25 (válaszként erre: 41. - Michelle.r)
2018. aug. 21. 15:12

ahogy mondod. köszi.

Szóval igen elváltak

42. michelle.r (válaszként erre: 36. - Anetta25)
2018. aug. 21. 10:39
De jó fej vagy :S Ennél rosszabbat azért majd próbálj meg nem kívánni neki :/
41. michelle.r (válaszként erre: 40. - Syria)
2018. aug. 21. 10:38
Szerintem elváltat akart írni, csak a telefon okoskodott :DD
40. syria (válaszként erre: 35. - Anetta25)
2018. aug. 21. 10:28
Bocs, de nem értem. Kik haltak el? Nem vér szerinti gyereketekről van szó? Ha így van, akkor sejtem, hogy komoly érzelmi válságban lehet. Ha azt fel tudnátok oldani, valószínűleg könnyebb lenne a helyes útra terelni. A legfontosabb az egészséges étkezés lenne, mert ahogy leírtad, a legtöbb kiadása vonzó, ám szemét műkajákra megy el; talán ezzel kompenzál.
39. PöttyösPanka (válaszként erre: 38. - Szegfű_)
2018. aug. 20. 14:29
Igen, ugyanúgy lehet lelki eredetű is a probléma. Nem tudom, hogy fogadná, ha pszichológushoz akarnák vinni. Nehéz a kamaszokkal.
38. Szegfű_ (válaszként erre: 37. - PöttyösPanka)
2018. aug. 20. 13:34

Én lelki eredetű dolgokra gondolnék inkább. Mondanám,hogy érdemes lenne felkeresni egy pszichológust, de pont a lázadó korszakában elég kemény menet lenne. De lehet megérné megpróbálni.

Az önkontrollt sem ártana erősítenie (a megfelelő formában). Ne az evést állja meg, hanem pl a költekezést.

Mindenesetre elkellene kapni egy nyugodtabb pillanatában és megpróbálni úgy alakítani a beszélgetést,hogy kibukjon, mi is a valódi problémája.

37. PöttyösPanka (válaszként erre: 36. - Anetta25)
2018. aug. 19. 06:18

Ez nehéz ügy. Nem normális, hogy nem eszik a gyerek. Sajnos ebben nem tudok tanácsot adni, mert nincs ilyen jellegű tapasztalatom. Nyilván egy kamasznak nem mondhatod azt, hogy addig nem állhat fel az asztaltól, míg meg nem eszi az ebédet.


Esetleg annyit megjegyeznék, hogy néha a nemevés mögött valamilyen emesztőrendszeri betegség áll. Ritkán, de előfordul, hogy mondjuk allergiás valami alapanyagra, ami gyakran felbukkan a házi ételben, és esetleg fáj tőle a hasa.

36. Anetta25 (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2018. aug. 18. 21:03
Ha nyáron itthon van és a hűtőben a kaja sem csinálja meg.. Mármint mikróba be megmelegeteni. Én múltkor az egezs családnak vacsit fizettem vele mikor nem evett.. Az elég jól jött ki szerencsére.. Meg mikor a sokadik nap volt h nem evett kb 5ig 6ig semmit akkor kívántam neki (lehet h nem is tettem jól de szép szóbol nem értett) h bárcsak fájna annyira a gyomra h cső ledug.. Akkor majd eszik rendesen. Vmi halvány változás van.. De sajnos nem. Jelentős
35. Anetta25 (válaszként erre: 30. - Syria)
2018. aug. 18. 21:00
Az a baj ezt direkt nen is írtam az elején hogy elhalt szülők gyereke.. Mindket oldalon új párok és mindegyik igazi szülőnel egy egy nagyi.. Na most nálunk egységes hogy mit mire hogyan mki mas mást mond. Volt már olyan hogy anya azt mondta hogy tankönyveket vegyen a fizubol csakhogy neki ne kelljen adni egy fillért se a gyerekre.. Szóval ha egy ember tanítana max 2 beosztani előrebb lennénk mint Így
34. semleges (válaszként erre: 28. - Anetta25)
2018. aug. 18. 12:14

Végig olvastam a válaszaidat.

Szerintem is nagyobb itt a baj. Valahogy beszélni kell a fejével, rávezetni. A pénz nem a fán terem, hogy nem eszik és forneti meg drága nasik és befizettétek de be sem járt a menzára. Jogsi sem lesz ha nem tesz érte.

Nem irigyellek. Nehéz munka vár rátok.

Vannak akik alapból spórolósak és van céljuk, kitartásuk így el is érik azokat, vannak akiknek a világpénze nem elég. Most kellene a helyes irányba terelgetni, mert ez könnyen elcsúszhat.

2018. aug. 18. 10:57
Szerintem is érdemes az adott összeget odaadni egyben hó elején (felnőttként is így kap majd fizetést) és ezt kell beosztani. Fontos tisztázni, hogy ez mire kell. Mi a 13 évesnek csak 2000 Ft-ot adunk, de ez is sokszor megmarad, mert nem ebből kell buszjegyet, ebédet, fagyit, mozijegyet, ruhát vennie. Néha kitalál olyan kiadást (pl. márkás ruha, drágább program), amivel már nem értek egyet, akkor teszek kikötéseket Pl. a felét ő fizesse. Vagy elmegy a barátnőivel "shoppingolni", amit én hülyeségnek és pénzkidobásnak tartok, akkor mehet nyugodtan, de vigye a zsebpénzét. Már nagyon szépen megtanulta, hogy mi mennyit ér, mert nem vesz meg dolgokat, amiknek az értéke több hónap alatt gyűlne újra össze.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook