Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zsebpénz kérdés fórum

Zsebpénz kérdés (beszélgetős fórum)


1 2 3
32. Margaret Margret (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2018. aug. 18. 10:34
adjál neki pénzt és kész. ha azt eszi, azt eszi.
31. PöttyösPanka (válaszként erre: 29. - Anetta25)
2018. aug. 18. 10:20
Szerintem itt nem is a pénzkezelés a legnagyobb probléma. A kamaszok már csak olyanok, hogy szórják a pénzt. Ezt jó esetben simán kinövik. Viszont a táplálkozási zavar komolyabb téma. Az baj, hogy ha nem tudja megvenni magának az egészségtelen kaját, akkor inkább nem eszik. Ebben az esetben én lehet, hogy inkább egyáltalán nem adnék neki pénzt, és újra befizetném a menzára, hogy rá legyen kényszerítve a rendes étel fogyasztására.
30. syria (válaszként erre: 29. - Anetta25)
2018. aug. 18. 10:03

Nagyobb a baj, mint gondolnád. :( Végeredményben (majdnem) részletkérdés, hogy napi bontásban, vagy egy összegben kapja, így-is, úgy is marhaságokra, egészségtelen műkajára, műitalra, hülyeségekre költi.

Úgy látom, hogy a mások munkáján (kidobált; el nem fogyasztott étel – a menzán) kívül a SAJÁT munkáját sem becsüli. Simán elveri azt a pénzt is, amiért megdolgozott. Ez kb. olyan, mintha az általam tisztára mosott járólapot sáros lábbelivel összemászkálnám.

Azt írtad: nincs elvárás felé. Hát legyen! Ti ismeritek, ti tudjátok mivel lehet(ne) megfogni addig, amíg nem lesz túl késő.

Esetleg összebeszélhetne a család, mert amit a szülő mond az a legtöbb kamasz számára hülyeség, de ha többektől hallja ugyanazt, talán elgondolkodik.

29. Anetta25 (válaszként erre: 20. - Syria)
2018. aug. 18. 07:41
Minden nap a mama személyesen adja oda. Közel lakik. Es iskola nap 300. Ezt kiegezsiti egy kis nasi édesség is tehát az h gyakorlatilag abban van a hiba hogy 8ezerbe összesen se a mozi se a pizza nem is fér bele.. Mert elkoltodik a lóvé drága nasikra.. Akkor is ha csak peksutiket veszünk napi kajanak.
28. Anetta25 (válaszként erre: 16. - Plavalaguna)
2018. aug. 18. 07:38
A nyáron volt dolgozni. Abban egyeztünk meg hogy a fele a gyűjtés jogsira.. Vezetni aar félre tenni rá nem akart. A másik felével gazdálkodhat. Az ökörsegek tárháza amire költeni szeretné. Próbálunk szép szóval magyarázni de végülis megdolgozott érte akkor vegyen belőle amit szeretne. (ez sem. Fog pár napnál tovább tartani)
27. Anetta25 (válaszként erre: 19. - Amaunet)
2018. aug. 18. 07:36
Ha megcsinalni sem kell mert készen elé van rakva akkor sem eszi meg a reggelit. Nincs célja hogy a 2000 bol vagy összesen a 8bol..mindegy is vesz egy újságot 500ert és a többi édesség. Vagy 1000 mozi.. Hanem automata iskola melletti méreg drága boltok... Állítása szerint kaja..
26. Anetta25 (válaszként erre: 13. - Smirnoff)
2018. aug. 18. 07:34
Előtte se volt elé rakva mindig. Sokszor kellett megcsinalnia. Van amikor még is van csinálva a zsemle helyette.. Vagy a táskában rohad vagy a hűtőben. Ilyenkor ha már nincs pénze akkor egész nap nem eszik. Hónapokig fizettük be az ebédre mikor kiderult h ő be sem megy a menzara.. Erre mondta ő hogy napi 4 zsemle elég a sulira
25. Anetta25 (válaszként erre: 9. - 61a61656b0)
2018. aug. 18. 07:32
Igazából semmi elvaras nincs hogy mire költse de nálunk még egy db maradandót nem vett a gyerek. Vagy pl. Ha egy nap a kaja inni mellé még nádi is volt küldve vele akkor sem tette el egyik napi 300at se a következő napra hogy akkor több legyen.
24. Anetta25 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2018. aug. 18. 07:31

20nap munkanapokon 300ft.javal.

Ezt csak azért írtam hogy a kaja biztositva van.. Hogy egyébként a zsebpénz egésze mehetne finomsagra csokira szórakozásra..

23. Anetta25 (válaszként erre: 3. - Semleges)
2018. aug. 18. 07:29

Ugy értsd hogy a 20 iskolájába napi 300ft.

Mert korán van és ő nem tud reggelizni... Ha elé rakom ha nem

22. Anetta25 (válaszként erre: 2. - Unom)
2018. aug. 18. 07:29

Ha meg lehetne beszélni...

Az elején a 2000 mellé bármi másra kapott ha kért.. Tehát holnap mozi.. Arra adtunk.. De egyszer volt kb ilyen keres felénk. A pénz szerintem a fornettiben kerül értelmetlen elkoltesre.

2018. aug. 18. 07:27
Sziasztok valami torta fiókom al nem tudtam belépni az oldalra. Köszi a válaszokat. Próbálok mkinek reagálni. Es köszi a megerősítést hogy a napi bontás nem jó semmire.
20. syria (válaszként erre: 1. - Anetta25)
2018. aug. 10. 20:47

Család és anyagi helyzettől függetlenül meg kell tanítani a gyerkőcöt bánni a pénzzel. Az egyik legjobb módszer a szülői példamutatás, én így tanultam meg. (Már 10-12 évesen gyűjtögettem. Kitűztem egy összeget, s amíg az nem volt meg –a bevásárlásokra kapott visszajárókból, a szüleimtől a jó tanulmányi jegyekért kizsarolt forintokból gyűlt – addig nem vettem semmit. Na de mikor összejött! Akkor aztán vásároltam mindent, amire kuporgattam. Nagyon jó érzés volt. Aztán kezdődött elölről.)

2000 Ft nem nagy összeg, egy mozira simán elmegy, ha éppen elég rá egyáltalán. De 8000 Ft-tal már lehetne gazdálkodni, ha a nagyi egyben odaadná. Ha az is eltűnik egy hét alatt, akkor komolyan el kellene beszélgetni a gyerekkel, mert gyakorlatilag úgy él, mint azok egyik hónapról a másikra, akik nem tudják beosztani a havi fizetést, pedig van annyijuk, de két hét alatt elverik, aztán alig várják a fizetést. Természetesen nem azokról beszélek, akiknek TÉNYLEG gondot jelent a beosztás, mert olyan alacsony a jövedelmük.

Ezt a napi 200 forintot nem értem. Minden nap a nagyi elé járul? Vagy ti adjátok oda?

19. Amaunet (válaszként erre: 1. - Anetta25)
2018. aug. 9. 21:20

Jól értem, csak vacsorára kap meleg ételt? Napközben meg négy szikkadt szendvicsen van?

Ezt felnőttként is megunnám.:)


A reggelit meg kéne követelni, hogy megegye. Korábban kelni egy fél órával, és leülni az asztalhoz, közösen. Meleg reggelivel (sültek, gofri, tea).


A 2000Ft tényleg nagyon kevés. Beszéld meg vele, hogy mire költi el már hó elején. Ha indokoltak a költései, én megemelném azt a zsebpénzét.

A mama 6 ezer forintja napi beosztással értelmetlen. Napi 200 forint semmire nem jó.

Persze azt is össze lehet rakni...

2018. aug. 9. 21:19

Nalunk a 12 es 14 eves havi 5-5 ezret kap. A 7 es 8 eves 1-1 ezret.


Tanulgatjak beosztani.

17. anka.89 (válaszként erre: 15. - Sirga)
2018. aug. 9. 16:50

Mi se vagyunk igazán eleresztve, gondolom nektek se könnyű így.

Szerintem se alapfeltétel a zsebpénz. Amikre tényleg szükségük volt mindig megkapták. Ők is egész jól gazdálkodnak most a pénzükkel. A nagyobbik 19, a kisebbik 17 éves. A legkisebb még nem dolgozik így nyáron se, majd remélem fog.:)

2018. aug. 9. 16:12
16 evesen lehet duakmelora menni... de elotte is segiteni babazni fuvetnyirni barmi. En ezt a folyamatos zseboenzt a semmiert nem ertem. Olusz havi 2000 ft?? Az mi? Mit oszt be rajta? Akkor ne adj semmit es kuld el dolgozni. Szerintem ilyen napi oar fillerrel semmit se tanul meg senki.
15. Sirga (válaszként erre: 7. - Anka.89)
2018. aug. 9. 14:42

De jó, hogy nem vagyok egyedül!

3 gyerkőcöm van, egyikük fogyatékkal él, így még szűkösebbek az anyagi lehetőségeink. Úgy alakult, hogy nem kapnak zsebpénzt. (A legkisebb 17 éves.) Ösztöndíja, spórolt pénze van - nem sajnálja elkölteni, de nagyon ritkán nyúl hozzá. Megtanult spórolni. :)

2018. aug. 9. 14:36
Kapja meg egyben hónap elején, aztán meglátjátok, hogy tud gazdálkodni és mire elég.
13. Smirnoff (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2018. aug. 9. 14:30
Az a kajas mondat nekem is baromi furcsa :/ Sőt, nekem a kiporciózott 4 db is, főleg, hogy nem eszi meg. Ha addig ette a szendvicseket, és most az a lényeg, hogy csinálja már magának, felkelteném időben, és addig állnék mellette, amíg nem rakja össze. És minden nap biztos nem lennék ilyen szoros szívű, tuti megcsinálnam neki néha. A középiskola kezdése egyik napról a másikra kezdődik, de ha addig készen kapta a reggelit, és a tízóraira, elég fura átállás nekem, hogy innentől a te dolgod, és ha nem eszel, hát nem eszel.
2018. aug. 9. 14:23

[link]


Ezt elég jó cikknek tartom, habár kisebb korban elkezdett pénzügyi nevelésről szól, de vannak benne jó dolgok.

11. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Anetta25)
2018. aug. 9. 14:14

Ha napi bontásban kapja a zsebpénzt a mamától, akkor sosem tanulja meg beosztani.


Mert egyébként is igen kevés ez a pénz, úgyhogy nem csoda, hogy rögtön elfogy. A mostani árak mellett...


Ha ennyi van, hát ennyi, de azt kapja meg egyben, és hogy meddig tart ki neki, az meg legyen az ő baja. Ha hó végén nincs pénze, kereshetne valami diákmelót, amiből lenne némi zsebpénz.

10. 61a61656b0 (válaszként erre: 9. - 61a61656b0)
2018. aug. 9. 14:01

Az lemaradt,hogy én egyben adom,és ezután is úgy fogom.

A fizetést is egy összegben kapja az ember.

Tanulja meg beosztani egy hónapra,ha nem megy,így járt,legközelebb jobban próbálkozik

9. 61a61656b0 (válaszként erre: 1. - Anetta25)
2018. aug. 9. 13:59

10 éves lányom havi 18 eurót kap.Itt van ilyen zsebpénz tábla,amit oda kéne adni a szülőnek havonta,hisz kap nem kevés kindergeldet a gyerek után.

Ez az összeg évről évre növekszik.


Egy hét alatt odavan maximum,ilyen radír,olyan ötszázadik színes toll,kristály,stb..


Szerintem a 2000 ft nagyon kevés egy ekkora gyereknek.Tok mindegy milyen bontásban kapja.Meg jó hogy nincs belőle másnap,elmennek enni egy pizzát,iszik egy üdítőt,lehet egy fagyi már ki sem telik belőle.


A 8 ezer az úgy oké,ha abból csak olyanokat kell vegyen amire a szülő a saját keresetéből nem költene.

2018. aug. 9. 13:44
Heti 2000ft-os bontásban értelmesebb lenne elosztani azt a havi 8ezret. Nyilván az,hogy mennyit tudtok adni,a ti dolgotok,csak ti látjátok. De napi 200ft nem igazán hasznos. A reggeli stb. meg jó,hogy biztosítva van. Nem arra való az a havi 8000ft zsebpénz,hogy eltartsa magát 100%osan. Abból spórolhat,ehet egy fagyit haverokkal suli után stb.
2018. aug. 9. 13:15
Az enyémek nem kapnak havonta. Ha mennek venni valamit kapnak x összeget. Idén nyáron a kettő nagyobb dolgozik is. Abból vesznek amit szeretnének.
2018. aug. 9. 11:58

A lányom 9 éves kora óta 20.000 forintot kap havonta. Szoros emberfogásban gazdálkodhat vele. Most 15 éves, komoly megtakarítása van. Nem ment könnyen, gyerekből van, Dáriusz kincsét is elköltötte volna, de már megtanulta, és nagyon jól bánik a pénzzel.


Igen, függ a család anyagi helyzetétől, de jobb lenne, ha egyben kapná meg, de napi 200 forinttal szerintem egy 16 éves nem tanul meg gazdálkodni.

5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Anetta25)
2018. aug. 9. 11:42

2000 Ft-ból nem megy el egy moziba se.

Még jó, hogy a kaja biztosítva van. Szerintem ez alap.


Hogy érted azt, hogy 6000 Ft napi bontásban? 200/ nap?

4. Idhikai (válaszként erre: 1. - Anetta25)
2018. aug. 9. 11:27
10 e-t kap a 16 éves lányom, emellett van ösztöndíja is. Ruhákat vesz magának, cipőt is, ezekre nekem alig kell költeni. Új telefont szeretett volna, nah azt nem tudta kivárni, elfogyott a pénze. Majd lassan megtanulja, én nem veszek újat. :)Fodrászt pl. ő fizette, mert mondtam, hogy semmilyen szinten nem támogatom, hogy kiszőkíttesse a haját.
2018. aug. 9. 11:26

A havi 6000.-ft napi bontásban az 200.- ft. Igy kell érteni? Miért nem adja oda a nagymama egybe?

Havi 2 ezer. Hát nem tudom. Akkor az már havi 8.

A reggelivel miért nem él?

Nem, szerintem így nem tud megtanulni bánni a pénzzel.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook