Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Zóna-diéta fórum

Zóna-diéta (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
76. Mókica (válaszként erre: 69. - Gyongyig)
2007. ápr. 24. 22:06

Gyöngyi te itt vagy még??? Jelentkezz kérelk! Szeretnék tőled pár tanácsot kérni!

Puszi

2007. ápr. 22. 23:37

Én ma újra nekiveselkedtem a számolgatásnak!:))

Meglátjuk hogy mit tudok kihozni magamból!:)

2007. ápr. 9. 14:19

Sziasztok! Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a Sears-könyben receptek is vannak-e, vagy csak általános dolgok? Ill honnan lehetne konkrét étrendet szerezni? Én még sehol sem találtam....

Köszi!

73. margareta51 (válaszként erre: 69. - Gyongyig)
2007. febr. 17. 21:02
Veletlenul talaltam erre a Zona dietara,tulajdon mibol all a fogyokura?irtam en is egy fogyokura receptet a margi2 honlapjara,forum klikk a temaknal dietas,fogyokuras etelek 129-es szam.
72. Venes (válaszként erre: 70. - Nikcsi)
2007. jan. 3. 23:17
Még valami...nem feltétlen szükséges a könyv, de nagyon fontos dolgokat leírnak benne. A dolgok miértjére is kitér, szóval , hogy a testnek mi miért jó és így komolyann sok más diétánál.
71. Venes (válaszként erre: 70. - Nikcsi)
2007. jan. 3. 23:16

Könyvtárban bent van, vagyis a kecskemétiben.:). Sárga színű.


Szerintem max. antikváriumokban lelheted meg, vagy nézz utána itt neten.

70. Nikcsi (válaszként erre: 69. - Gyongyig)
2007. jan. 3. 08:40

Szia Gyongyig!

Megkérdezhetném, hogy hol vetted meg a könyvet? Én keresem régóta, de sehol se találom.:o(

Köszi

Niki

2006. okt. 26. 13:00

Sziasztok

Sikerult ujra kepernyo ele kerulnom ,irok meg nehany sort.En 2003ban talaltam ra dr Sears konyvere es egyhuzamban atolvastam .mondanom sem kell hogy nagyon megtetszett a bemutatott eletmod ,a Zona dieta es 2004 januarjatol 2004 augusztusaig ezen eltem.Nem volt konnyu raszokni ugyanis nagyon kulonbozott az addigi taplalkozasi formamtol.A legnehezebb volt lemondani a kenyerrol burgonyarol ,de kb 1 honap alatt belerazodtam,augusztusig lefogytam 13 kgot.Soha nem voltam dietazos tipus es ennek sajatos logikaja van ugyanis gyulolom kinozni magam,sovany soha nem voltam ,de egy eletmod valtozas miatt es talan a stressznek is koszonhetoen ,csoda tudja ennel tobb faktor is kozrejatszott ,sikeresen felszedtem 19 kgot.Ez a folyamat 2000ben ert veget akkor voltam a kiloim csucsan 75kg 156cmhez,2000tol 2003ig mindent elolvastam ami a kezembe kerult ,de egyikrol sem tudtam elkepzelni hogy be tudom tartani ,talan 3at kiprobaltam de csak addig ment amig masnap evesi rohamot kaptam es addig ettem amig majdnem felfordultam az epemtol.Hat ennyit a dietazasi kiserleteimrol,ekkor talaltam ra a zona dietara es annyira logikus volt, ravetitve arra amit addig olvastam ,hogy azt mondtam hoppa ez az ami nekem kell, ez az ember azt igeri, hogy nem fogok ehezni ,ez remek ,ugyanis mint mondtam tulsagosan szeretem magam ahhoz hogy igy gyotrodjem .Remekul ment minden ,azon kivul hogy az elso 2 hetet azt gondoltam nem elem tul ,en aki jo adag hushoz jo adag sult burgonyat ettem,most megettem az adag husomat gyumolcsel ,orulet volt de erot adott az hogy minden vasarnap kevesebbet mutatott a merleg.Tenyleg nem voltam ehes es 2-3 honap utan eljutottam odaig ,hogy hiaba hevert az asztalon a csoki mar a szememmel sem kivantam,

2006. okt. 26. 09:08
Most talaltam ra erre a temara ,sajnos keson,mint latom ti ezen mar tul vagytok. Szeretnem leirni ezzel kapcsolatos tapasztalataimat talan erdekel meg valakit es beszelgetne velem.Bocs az ekezetek hianya miatt.Nemsokara folytatom.
67. Mókica (válaszként erre: 66. - Venes)
2006. máj. 26. 12:07

Nem éhes voltam, egyszerűen nem volt energiám, szédelegtem! Alig mozogtam egész nap :(

Természetesen mindenkinem más a szervezte, és másképp is élünk! Én fizikai munkát végzek, reggeltől estig talpon vagyok, mozgok, nem ülök..lehet nálam ezért is bizonyult kevésnek Próba szerencse, hátha nálad beválik:)

Majd mesélj, nagyon kiváncsi vagyok!


Ui.Mikor régen az Atkinszt elkeztem, akkor is 1 hétig se birtam, mert állandóan rosszul voltam, erőtlen, ideges ...stb...


Puszika

66. Venes
2006. máj. 25. 07:06

De amiket ír mennyiség nagyon sok, vagyis ahogy kiszámolgattam az elmúlt időszakban én eddig sem ettem ennél többet és nem voltam éhes...

Vagy akkor mi is volt vele a kokrét probléma? Csak az éhség érzet? (Azért kérdezem, mert nekem megtetszett és már nem is a fogyás a fő célom, hanem hogy jól érezzem magam és egészségesebbnek.)

65. Mókica (válaszként erre: 64. - Venes)
2006. máj. 24. 22:29

Szia Veres!


A kezdeti lelkesedésem 1 hét múlva elmúlt:( De nem azért mert gyenge voltam...sajnos nekem ez a ch számolgatás nem jött be. Nagyon kevés ch-t ettem 1 nap, igy kiéheztem, és jött a zaba! Sajnos..pedig akkor nagyon bevoltam izgulva erre a diétára!:( Azt hittem megtaláltam életem legjobb táplálkozási modelljét...na mindegy!

Igaz akkor le is fogytam 57-körülire, de nem tudtam tartani, szal felesleges éheztetnem magam, a súlyom csak föl-le ingázik..nem egészséges!

Most visszatértem a jól bevált SBD-re, ezzel szépen lassan elérem a célom!Nem sürget semmi ;>

Amióta igy eszem (1 hónap) nem volt egy zabarohamom se, pedig előtte majdnem minden nap felfaltam valami nem egészségeset...Fogytam 2 kilót, és tükéletesen jólérzem magam:)))


Te mit csinálsz? Melyik diétát tartod?

64. Venes
2006. máj. 24. 20:57

Még mindig csinálod ezt a diétát Mókica?

És te moszat?

63. moszat
2006. ápr. 2. 23:09

Hú, nagyon benne voltam a számolgatásban, és arra a következtetésre jutottam, hogy ha a vacsiba csak fehérjét és zsírt teszek, akkor a szénhidrátot zömében fedezi egy üveg bor:)))


Péntek esti vacsi (4 blokk):

1 csésze tehéntúró

24 szem mogyoró

1 üveg bikavér


Ez azért megfontolandó;-)

62. moszat (válaszként erre: 61. - Mókica)
2006. ápr. 2. 17:21

Szia!


Elsőzör is köszi a válaszodat!



> 1 block nem 3 kisblockot takar..

> - 1 block-i fehérje 7g

> - 1 block-i ch 9g

> - 1 block-i zsir 3 gramm


Na igen, ez világos, egyébként ezt a három összetevőt írják a Zoneperfect.com-om "Mini-Blokk"-nak, amiből egy normál blokk felépül.



> 3block fehérje=21g fehérjével

> 3 block ch= 27g ch-val

> 3 block zsir= 9 g zsirral egy étkezésen belül

> És ez adja meg a 40-30-30%...


Biztos rém lassú a felfogásom, de hol itt a 40-30-30% ??? Mert a 21/27/9-ből ez nem jön ki.


De nem is ez a lényeg. Nekem a blokkos rendszernél jobban használható a grammos, mivel ezer kajának nem tudom a blokkértékét. A szénhidrát/fehérje/zsír arányt viszont ráírják a legtöbb joghurtra, lekvárra, müzlire, sajtra, stb...


> Itt az összes zónás könyv,.ezt a számolási technikát irja, szal nyugodtan készpénznek

> veheted!

> Még recepteket is találsz azon a zonaperfects oldalon is, és meglátod, hogy

> igy számolnak ott is ;



Igen, azt látom. A számolásba már kezdek belejönni én is:)))


Köszi még egyszer a válaszodat:))

61. Mókica (válaszként erre: 58. - Moszat)
2006. ápr. 2. 16:01

Szia Moszat!:)


Megpróbálok minden kérdésedre válaszolni!;)


1 block nem 3 kisblockot takar..

- 1 block-i fehérje 7g

- 1 block-i ch 9g

- 1 block-i zsir 3 gramm


És ez mivel álltalában mindeggyikünknek 11 napi blockot ajánl a diéta, ezért ezt a 11 blockot el kell osztani napi 5 kis étkezésre.

Vagyis

3 block reggeli

3 block ebéd

1 block snak1

3 block vacsi

1 block snak 2


És akkor ez úgy néz ki, hogy 3-3-3 block mindenből reggelire ->

3block fehérje=21g fehérjével

3 block ch= 27g ch-val

3 block zsir= 9 g zsirral egy étkezésen belül


És ez adja meg a 40-30-30%...igy könyebb számolni, ez csak egy könnyités!Mert én ugyan nem tudnám kiszámolni ezt a %-os értéket minden kajálásnál...


És az ebéd és a vacsi is igy néz ki, ahogy itt leirtam.

Az 1-1 snak pedig ugye 1-1-1 block-i ->vagyis

1block fehétje=7g

1 block ch=9g

1block zsir=3g


Remélem igy már érthető!:)És akkor igy jön ki a napi 11 block 1 napra!


Ezt kérdezted:

Ja igen. És a zoneperfect-en olvastam a kombinált ételekről (sovány tej/joghurt...). Ott nem írják az összetevőket, ezért arra gondoltam, ez pont hozza 40/30/30-as arányt. Mókica, Te viszont azt írtad, hogy ez csak a CH/protein, zsír nélkül?


1 cup tej tartalmaz 1 blocknyi fehérjét és 1 block-i ch -t egyben, ezért irjy kombinált ételnek!De ehhez hozzá kell enned még egy kis zsirt,plpár szem mogyit, mert a tejben nincs 1 blockn-i zsirmennyiség....ezt én is láttam...és irja is....;)


Vagy most nem értem mit nem értesz..ne haragudj:(


Itt az összes zónás könyv,.ezt a számolási technikát irja, szal nyugodtan készpénznek veheted!

Még recepteket is találsz azon a zonaperfects oldalon is, és meglátod, hogy igy számolnak ott is ;)


Kérdezz nyugodtan! Jó ha az ember tisztán látja a dolgokat! Megpróbálok segiteni:)


Sok sikert addig is!:)

60. moszat (válaszként erre: 59. - Okina)
2006. ápr. 2. 13:55
Köszi, ez jó ötlet, bár nem bp-i vagyok, de majd megnézem a helyi könyvtárban.
59. okina (válaszként erre: 58. - Moszat)
2006. ápr. 2. 10:36
Én a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárból kölcsönöztem ki a könyvet.
58. moszat
2006. ápr. 1. 19:09

Sziasztok!


Végigolvastam az egész topicot, és nagyjából a zoneperfect.com -ot is. Tetszik a dolog nagyon, de egy pár dolog nem világos. (ez valószínüleg a lassú felfogásomnak köszönhető, ezt bocsássátok meg nekem:)


Ugye az egyik legfontosabb a 40/30/30 %-os aránya a szénhidrát/fehérje/zsír összetevőknek.


Jó.


Akkor miért van az, hogy 1 blokk (ami 3 miniblokkból épül fel, ha jól értem) a következőkből épül fel:


9 gramm szénhidrát

7 gramm fehérje

3 gramm zsír


????


Mert ez nem 40/30/30-as, hanem 47/37/16-os arány.



Még egy dolog:

A könyv tényleg létezik, de már a neten sehol nem rendelhető, antikváriumokban sem. Könyvesboltban nem kerestem, de valahogy nincs sok bizodalmam hozzá, hogy megtalálnám.


Valaki esetleg, akinek megvan ez a könyv, meg tudná valamilyen módon osztani ezt velem/velünk? (Pl. szkennelve/fénymásolva/kölcsön/eladva/stb...)


Ja igen. És a zoneperfect-en olvastam a kombinált ételekről (sovány tej/joghurt...). Ott nem írják az összetevőket, ezért arra gondoltam, ez pont hozza 40/30/30-as arányt. Mókica, Te viszont azt írtad, hogy ez csak a CH/protein, zsír nélkül?


Akkor hogy is van ez?



Tudnék még kérdezni, de nem akarok egyszerre halálra fárasztani mindenkit. Majd adagokban;-)



Addig is további jó étvágyat:))

57. EriAnyó (válaszként erre: 56. - Okina)
2006. márc. 31. 11:43
Köszi az infót. :-)
56. okina (válaszként erre: 55. - EriAnyó)
2006. márc. 30. 22:00
Itthon is lehet kapni a könyvet. Barry Sears és Bill Lawren: A zóna - A táplálkozás menetrendje. 1999-es Magyar Könyvklubos kiadás.
55. EriAnyó (válaszként erre: 54. - Mókica)
2006. márc. 30. 11:11

Épp ezen gondolkodtam ma. Meg hát az atkinses tapasztalatom is az, hogy ha a zsír kicsit több, attól még fogyhat az ember lánya. Persze tudni kell mértéket tartani.

Mi a könyv címe? Én itthon még nem néztem a magyar nyelvűt, de ha az angol lenne meg, az se lenne gond. :-)

54. Mókica (válaszként erre: 53. - EriAnyó)
2006. márc. 29. 13:34

Hellóka :)


Még annyit akartam mondani, hogy ha esetleg a zsirt nem is sikerül pontosan úgy kalkulálni, hogy megfelelő legyen,az nem olyan nagy baj! De természetesen törekedjetek rá. A fehérje ch arány a nagyon fontos! Ha néha kicsit több zsir kerül be, ne ess kétségbe! Azért nem egyszerű összehozni ,hogy mind a három klaffoljon ;)

(ezt a könyv irta) :P

Puszika

53. EriAnyó (válaszként erre: 52. - Mókica)
2006. márc. 28. 14:24
Az első nap elég jól ment.Mint öreg atkinsesnek, nem gond a ch számolás. Inkább az egyensúly megtartása lesz nehezebb. (Eddig a zsírt és fehérjét nem számoltam, bár szerintem nem vittem túlzásba a bevitelüket.)
52. Mókica (válaszként erre: 51. - EriAnyó)
2006. márc. 27. 14:31

Sok sikert nektek! :)


Majd mesélj!

Puszó

2006. márc. 27. 09:48
Mókica: köszi :)A Páromnak eléggé felcsillant a szeme, amikor meséltem neki a diétáról. Nálunk úgy működnek a dolgok, hogy én kipróbálom, aztán ha beválik, Ő is belevág.;-)
2006. márc. 26. 16:12

Csajosok!


Ha számoljátok a cht-t, a rostot lelehet vonni belőle, és igy kapjátok meg a Netto ch értéket,amit belelehet kalkulálni a block-ba.

Ezt csak azoknak irom le akik esetleg nem a cup-os megoldással számolnak, hanem majd mérlegelni fognak!;)

Ezért van amúgy cuppal mérve, mert abba már úgy van kalkulálva ,hogy levbonták a rostot és a vizet is..szal az a netto ch.ja a hamiknak:)


Valaki próbál igy enni??? Meséljetek babaák!

Nagyon kiváncsi vagyok ám!:)


Puszika

Kellemes Vasárnapot mindenkinek!

49. Mókica (válaszként erre: 48. - Éva*)
2006. márc. 26. 15:56

Semmi baj ;), nem azért mondtam ám :)


Kellemes napot!:D

48. éva* (válaszként erre: 47. - Mókica)
2006. márc. 26. 07:37
Bocsi, ha nem figyeltem, köszi!
47. Mókica (válaszként erre: 46. - Éva*)
2006. márc. 25. 12:02

Szia Éva:)


Nagyon sokhelyen odabiggyesztettem, de ideirom most is...;)


1oz= 28gramm :D


Puszika

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook