Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zanussi ZTE 285 kondenzációs szárítógép - Ismeri valaki? Tapasztalatok? fórum

Zanussi ZTE 285 kondenzációs szárítógép - Ismeri valaki? Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 16. 22:58

Szia:)

Nekem is lecsúszott a kedvencek között:)

Én is Lenort használok épp, most jóban vagyunk, már nekem is jó illatúak, bár a nyári napsütéses illattal nem tud versenyezni. Viszont a téli posványost nagyon veri:D.

11. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - Kkori)
2011. dec. 2. 13:57

Szia:)

Fogalmam sincs, hogy mi volt az oka. Egyszer csinálta azóta, egyszer meg nem. Talán a mix-szel nem csinálta ÉS sokkal kellemesebb illatuk is lett a ruháknak azzal. Te használsz valamit az illatosításra?

10. Kkori
2011. dec. 2. 12:18

Hali!

Remélem azóta megjavult gép. Én még ilyet nem tapasztaltam. Én eddig megpróbáltam arra odafigyelni, hogyha lejár akkor egyből kivegyem, mert nem akarom, hogy még elindítsa azt a 30 perces gyűrődésmentes programot. Gondolom, hogy mivel benne felejtetted, neked is elindul ez a plusz program, de akkor sem magyarázat az, hogy ezért "pisilt" volna be.

9. 6b006fc769 (válaszként erre: 8. - Kkori)
2011. nov. 26. 16:28

én most úgy jártam, hogy benne felejtettem a ruhákat, erre a gép "bepisilt" kb. 1 dl víz került elé-alá. Igazából bosszantó és ijesztő volt, de rájöttem, hogy nem sok víz volt. Ilyent láttál, vagy olvastál róla?

Remélem ez nem lesz mindennapos:(

2011. nov. 26. 16:25

Közben már én is rájöttem, hogy nem jól programoztam be. De azért köszönöm az észrevételt.

Ma estére ismét használni fogom, most már remélem sikerrel is.

7. 6b006fc769 (válaszként erre: 6. - Kkori)
2011. nov. 24. 11:20

Te figyelj, a törölközők pamutból vannak, nem műszálból. A műszálas programok a rövidek alacsony töltettel. A gép méri a páratartalmat, így hiába akarsz kevés ideig szárítani, akkor is megpróbálja szárazzá varázsolni. Valószínű, hogy a műszálas program ráadásul alacsonyabb hőfokon is dolgozik, mint a pamut, ezért is lett sokkal hosszabb.

Szóval az a lényeg, hogy ne te akard megmondani neki, hogy mennyi ideig szárítson, azt majd ő tudja. A te feladatod az, hogy a betett anyagnak megfelelő programot válaszd és olyan végeredménnyel, ami neked kell (a felvevésre kész szárazabb, mint a szekrény-száraz, ennél pedig a vasalásra kész a nedvesebb)

2011. nov. 24. 11:10

Hali!

Tegnap kipróbáltam a szárítót. Hát én nem tudom mit csináltam, de a lényeg, hogy szekrény száraz programot választottam ki ami 55perc. Törölközőket tettem be, a dob kb félig volt. Már vártam, hogy vége legyen a programnak, jelezte is, hogy még 10perc van hátra, de a szárító csak ment és ment, a lényeg, hogy 2óra10perc után már én állítottam le, mert nem tudtam, hogy most mi van, hogy lehet az 55percból több mint 2óra. Mikor kivettem száraz volt minden, de nem tudom, hogy miért nem állt le. Az igaz, hogy ehhez a programhoz 3kg írt, de nem hiszem, hogy több volt. Az biztos, hogy nagyon puha lett minden benne és eszméletlen mennyiségű szöszt összegyűjtött. Remélem a következő szárításnál nem járok így.

5. 6b006fc769 (válaszként erre: 4. - Kkori)
2011. nov. 23. 13:17
Ennyire nem mélyedtem bele, lehet. A másik tippem az, hogy itt tudod a késleltetett indítást beállítani. Még nem tanultam meg a használati útmutatót, de előbb-utóbb az is meglesz:))
4. Kkori (válaszként erre: 3. - 6b006fc769)
2011. nov. 23. 12:40
Én majd a mai napon fogom kipróbálni. Örülök, hogy neked szuperál. Remélem nekem is jó lesz. Hiányolom azt a használati útmutatóból, hogy melyik program, hány fokon szárít. Nem tudom te mennyire tanulmányoztad a leírást, a kérdésem az lenne, hogy a főkapcsolón van egy úgynevezett "idő" állás, lehetséges, hogy ha ezt a funkciót választom akkor annyi ideig szárít még én akarom?
3. 6b006fc769 (válaszként erre: 2. - Kkori)
2011. nov. 23. 12:31
hehe, nekem szombaton sikerült már dolgoztatni vele.:) marha jó fej, szabályozza a szárítási időt menet közben. egyébként én még csak a fő tekerőkéjét használtam:))
2011. nov. 23. 11:04

Szia Panna33!

Én hétfőn vásároltam egy ilyen szárítógépet. Tapasztalatokat nem tudok még mondani.

Viszont örülnék, ha valakinek lenne ilyen gépe és tudna egy pár programozási lehetőséget ajánlani.

2011. nov. 15. 18:11
Zanussi ZTE 285 kondenzációs szárítógép - Ismeri valaki? Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook