Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdemes szárítógépet venni?Milyet? fórum

Érdemes szárítógépet venni?Milyet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
188. mandria
2021. júl. 27. 07:51
Sziasztok! Más probléma, de arra gondoltam, hogy a szárítógép segít.Van egy -pár olyan fekete pólóm,ami organikus pamut,amit ha használok ,a hónaljamban szöszök maradnak,ragadnak,ami rendkívül zavar.Azért is mert a olyan rossz érzése van az embernek,meg a munkahelyemen más ruhában dolgozom.Nem voltak olyan gagyi pólók, de nagyon el vagyok keseredve.Tapasztaltatok ilyet..mit lehet a kidobáson kívül tenni?
2019. okt. 27. 17:12
Sziasztok! Kicsit régebbi ez a fórum,azóta hátha van friss tapasztalat. Szeretnék végre én is szárítót venni(kb.150e.-ig gondoltam) házban élünk,így nyáron nem használnánk. Milyet vegyek,melyik ár arányban a jó?Fontos lenne,hogy teljesen szárazak legyenek a ruhák,illetve az illat is megmaradjon. Köszi,ha valaki segít. :)
2019. szept. 28. 12:44

Sziasztok!


Tegnap vásároltam egy kondenzációs szárítógépet Electrolux EW6C527P

Ma lemértem egy digitális fogyasztásmérővel a konnektorból felvett áramot.

7Kg Pulcsi, póló, zokni, (Pamut extra szárazság)


1.4kW = 58Ft -ba került !!!


IMÁDJUK IMÁDJUK IMÁDJUK IMÁDJUK IMÁDJUK

2019. szept. 2. 17:00

Sziasztok!

Írtam egy független bemutató tesztet 7 különböző márkájú és árú hőszivattyús szárítógépről. Akit érdekel, találhat benne olyan információkat, ami segít a választásban.


A Cikk a Shopping Vektor nevű blogomon található:

[link]

184. Bichter1 (válaszként erre: 183. - Tamtim)
2018. júl. 16. 18:04
..milyen márkájút vettél?
183. tamtim (válaszként erre: 179. - Almisajt)
2018. jan. 19. 12:00

szia!

Nekem is egybe volt a mosó-szárítógépem. elektrolux volt. Imádtam. Volt benne vasaláskönnyítő program. Nem kellett vasalnom szinte semmit. Sajnos két éves volt és javíthatatlan lett. Amit tudok javasolni, hogy hőlégszivattyúsat vegyél. Egyrészt sokkal kevesebbet fogyaszt, másrészt alacsonyabb hőfokon szárít, így nem mennek össze a ruhák. Én kivétel nélkül mindent beletettem. Most külön állókat vettem, mert nem akarok úgy járni, hogy ha elromlik a szárító része (ált. ez szokott hamarabb), ne legyen mosógépem sem. Októberben romlott el, és csak tegnap kaptam meg a csereutalványt. Szerencsére kaptam kölcsön egy mosógépet, így tudtam mosni a 6 tagú családomra.

2017. dec. 7. 09:07
Nekem egy éve van meg,igaz ősztől tavaszig használtam,és most kb. októbertől, de nagyon szeretem.Nem pörgette meg a villanyórát sem, és nincs száradó ruhákkal tele a kis házunk.
181. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 179. - Almisajt)
2017. dec. 6. 19:39

Hajítsd ki, semmirevaló ipari hulladékot vett a nagyeszűd. Ez NEM szárítógép, csak a hideg vízzel iszonyat vízpocséklás mellett kamuszintre lecsapatja a párát. Kb annyira mintha esős időben kitennéd az erkélyre megszáradni. Használhatatlan arra amire reklámozzák.


Vegyél egy 60eFt-os használatra készült 60cm-es elöltöltős gépet, és arra tegyél rá egy kondenzációs szárítógépet. Több helyet nem fog elfoglalni a két gép alapterületből.


És vegyél magadnak egy olyan ruhaszárító állványt is ami neked kell, szerinted használható.

180. Almisajt (válaszként erre: 179. - Almisajt)
2017. okt. 3. 20:51
De legalább nekünk nem lesznek lyukasak a ruhák.. Ahogy olvasom most itt az utolsó kommenteket... nem irigylem a problémát...
2017. okt. 3. 20:49

Sziasztok! Mi tavaly ilyenkor vettünk egy elvileg szuper szerintem méregdrága (320ezer Ft) Bosch mosó-szárító gépet. Azóta is tiszta szívből gyűlölöm. Engem nem zavart a szárító a szobában, de a férjemet igen, ezért vettünk egyet. Sajnos a külön gép nem fért be. Azóta amikor szárítok MINDENT vasalnom kell. De tényleg. Legszívesebben még a törölközőket is vasalnám mert borzasztóan néznek ki. Nyáron amikor kinn tudunk teregetni, akkor kb semmit nem vasalok. Még sokszor ingeket sem mert olyan szépen kilógják magukat. De a szárító maga a borzalom. Ahogy olvastam ez ilyen lutrinak tűnik hogy valakinek simára szárít, másnak gyűröttre.... Esetleg bármi tipp hogy ne legyenek olyan gyűröttek? Már próbáltam nagyon kevés ruhát tenni bele, de az sem volt megoldás, plusz akkor panaszkodik a gép hogy kevés a ruha... Próbáltam napocskás, szekrényes, AutoDry programot, ugyanolyan mind.

Köszi előre is ha bárkinek bármi építő ötlete van!

178. falatgozos (válaszként erre: 174. - Mandria)
2017. szept. 30. 11:00

Szia!

Gondolkodom a szárítógépen. Voltam már szaküzletbe is, ahol az eladó felhívta a figyelmemet, hogy ne ijedjek meg, ha rengeteg gyöszt összegyűjt a tartály.

Minden olyan ruha, ami még nem volt szárítógéppel szárítva, az gyösztelenődik.

De utána már nem, vagy csak egy kicsit.

Persze ez a lyukasodásra nem válasz, csak az újakra gondoltam...

177. epreke
2017. júl. 31. 10:23
Nálam is rengeteg szösz gyűlik össze. Mondjuk én csak a hűvös idő beálltával használom a gépet , most felszabadult nálunk egy szoba, így oda betudok állítani szárítóállványt ott van a szárítógép is. Az én gépemben két szűrő van azt minden alkalommal kitisztítom!
176. lapbarna (válaszként erre: 175. - Mandria)
2017. júl. 29. 08:32

Nálunk sincs benn hely a szárítónak,úgyhogy megértelek. :DD

Amit észrevettem, hogy a törölközők után több szösz van a szűrőben. Minden szárítás után kiürítem a vizet is, a szöszöket is.

175. mandria (válaszként erre: 172. - Lapbarna)
2017. júl. 29. 04:50

Sajnos nálunk nagy a forgalom és csak hétvégén szeretem kitenni a ruhát az erkélyre...mert a por rászáll .

Azért vettem a gépet mert a nappaliban állt állandóan két szárító, ami elég lelombozó látvány...egyébként idő szempontjából mindegy lett volna..csak nem volt száritóhelyiségem...

174. mandria (válaszként erre: 173. - Zebracsikó)
2017. júl. 29. 04:45

Szia! Igen általában 800-on centrifugálok.1000-n a törölközöket, ágyneműt.A szárítógépet kevert programra állítom, ami 1 óra 36 percet ír ki...de van amikor kevesebb ideig tart, mert érzékeli a nedvességet.

Most ismét száritottam mert , hűvös volt az idő , vettünk új alsókat-felsőket...és brutális mennyiségű szösz-möszt találtam a szűrőben. Talán nem kéne a fehérneműt ebben száritanom.....

173. zebracsikó (válaszként erre: 162. - Mandria)
2017. júl. 1. 07:29
bosszantó, de szerintem az a baj, hogy túl gyengén centrifugálsz, így túl vizesen teszed be a ruhákat, túl hosszú a szárítási idő, és ezt nem bírják az ilyen apró dolgok, mint a bugyi, alsógatya, póló, pizsama
172. lapbarna (válaszként erre: 169. - Mandria)
2017. júl. 1. 06:57

Én még néha azokat sem teszem bele, aminek a címkéjén rajta van, hogy lehet. Alsóneműt egyáltalán nem, a babacuccokat sem.

Téli időszakban így is óriási segítség, mivel naponta 1-2-szer minimum mosok. Törölközők, ágyneműk, pamut pólók, itthoni cuccok, ezeket mind beleteszem, de ha nem tudok kiteregetni, egy szárító folyamatosan be van fogva itt benn.

Van, aki nyáron is használja, de nekem az a plusz 15 perc semmi, ahhoz képest, hogy friss illatú, kint száradt ruhákat hajtogathatok össze.

171. epreke (válaszként erre: 169. - Mandria)
2017. jún. 30. 19:10
ugyan, miért haragudna bárki is ... :)
170. epreke (válaszként erre: 169. - Mandria)
2017. jún. 30. 19:09
megértelek, engem is bosszantana ha lenne egy szuper gépem és csalódnék benne... de szerintem csak a használatra kell még jobban ráhangolódnod.. :) én nagyon szeretem használni...
169. mandria
2017. jún. 30. 05:07
..most olvastam, hogy kényesebb dolgokat hálóba lehet tenni....megpróbálom, bár nem tudom nem marad-e vizes...nem gondoltam, hogy az alsógatya ilyen kényes darab.....ne haragudjatok,hogy ennyit pörgök ezen, de nagyon bosszantó...és nem tudom az okát...
168. mandria (válaszként erre: 166. - Lapbarna)
2017. jún. 30. 04:57

...igen lehet,hogy nem kéne fehérneműt szárítanom benne....mondjuk a pizsmákat is tönkrevágta....ami ilyen pólóanyagból készült...finomabb...de azért vettem ennyi pénzért a gépet ,hogy ne lógjanak a nappaliban abugyógók me gatyák...a többi ruhával nincs ilyen probléma......egyenlőre...a leglátványosabb az alsőnadrág..atléta..pizsma vonalon volt...eddig..


Miele szerintem aránytalanul drága...azért nem vettem...pedig azt mondják az a legjobb..

167. mandria (válaszként erre: 164. - Epreke)
2017. jún. 30. 04:52
Szia! Az enyém Bosch WTW85530BY....nincs ilyen , hogy szösztelenítési funkció...ki kell venni a szöszgyüjtőt és megtisztitani. A labdákat már én sem használom....
166. lapbarna (válaszként erre: 165. - Epreke)
2017. jún. 29. 14:58

Én a sajátunkba teszek cipzáras, patentos dolgokat is, csak összehúzom/kapcsolom előtte.

Mondjuk alsógatyát nem teszek bele.

165. epreke (válaszként erre: 162. - Mandria)
2017. jún. 29. 13:26

A gyapjú labdát párna szárításhoz javasolják... szerintem az teszi tönkre a trikókat és az alsónacikat...

Vagy még egy dolog, esetleg ha tezsel a száírtandó dolgok közé cipzáras, gombos dolgokat, azoktól is sérülhet talán...

164. epreke (válaszként erre: 162. - Mandria)
2017. jún. 29. 13:16
furcsa... nem tudom mit lehetne beállítani rajta... néztem egy bosch használati útmutatót, [link] itt, nem lehet, hogy a szösztelenítési fukncióval van valami gond?
163. epreke (válaszként erre: 161. - Lapbarna)
2017. jún. 29. 13:13
Igen, mi is így szoktuk, még szinte meleg amikor kiszedjük, és egy pár mozdulattal átsimítjuk... és szinte kész
162. mandria
2017. jún. 29. 09:52

....Sziasztok...a helyzet változatlan...az alsónadrágokat, (nem rossz minőségű alsónadrágokról

van szó sőt, igen drágák voltak, 100% pamutok).....atlétatrikókat...pizsmamanadrágokat a varrás mentén.kikezdi...aztán pici lyukak lesznek az anyagon....és tönkremennek...mint írtam a legújabb Bosch szárítógépem van....erős centrifugát azért nem szeretem,mert nagyon összegyűri a ruhát és nehezebb vasalni...de úgy látom én egyedi eset vagyok...nagyon elkeserítő...

2017. ápr. 15. 18:37
Nekünk indesit van. Nem hogy több, de inkább kevesebb a vasalnivaló. Ehhez mondjuk az kell, hogy ha lejárt, azonnal kipakoljam, összehajtogassam a ruhákat.
160. epreke
2017. ápr. 12. 19:05
Én elégedett vagyok vele, és mint említettem korábban a vasalni valóm sem lett több.
159. agis
2017. ápr. 12. 18:04
Miele-t vagy AEG-t
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook