Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Zaklatás az autóbuszon fórum

Zaklatás az autóbuszon (beszélgetős fórum)


1 2 3
80. Lhara (válaszként erre: 79. - Basset)
2011. márc. 17. 11:41
Sosem tudhatjuk pontosan mi lakik bennünk és mi mit fog kihozni belőlünk.
79. Basset (válaszként erre: 78. - Lhara)
2011. márc. 15. 18:50
Legfőképpen ezt nem. Mert ki az, aki úgy indul el otthonról, hogy ma biztos zaklatni fognak... Az ilyen paranoiás, így nem lehet és nem is szabad élni. Bár, lehetséges, hogy néhány zaklatás vagy rossz élmény után megkeményedik az ember és nem fél kinyitni a száját, ha belekerül a szituba. Ha így van, viszont, álljunk ki a másik mellett is, ha zaklatják, szerintem.
78. Lhara (válaszként erre: 77. - Basset)
2011. márc. 15. 16:33
Ha másként nem lehet... esetleg megelőzni sem, mert mindent megelőzni, elkerülni sem lehet. Gondolom...
77. Basset
2011. márc. 15. 12:53
Persze, szerintem is jobb inkább menekülni...
76. Lhara (válaszként erre: 75. - Basset)
2011. márc. 15. 10:58
Azért csak óvatosan, mert esete válogatja és a józanész engem se tudott ekkor segíteni... legfeljebb a meglepetés ereje, de ez se a siker záloga minden esetben... tehát nem győzöm hangsúlyozni: Csak óvatosan!!!
75. Basset
2011. márc. 15. 09:10

Huh, nem kispályás sztori! De jól tetted, mit zaklat...?! Ügyes voltál! A többiek meg balfékek, mint általában... Nem bocik, hanem marhák!!! :)


Szerintem ezekből a sztorikból kicsit bátorságot nyerünk, hogy hasonló esetekben kiálljunk magunkért félelem nélkül... ha már "Lhara" is megcsinálta... :)

74. Lhara
2011. márc. 13. 12:36

No, kedves mindenki itt a topikban!...

A múltkor leírtam egy több, mint 30 éves esetemet a buszon, ha emlékeztek... eddig az volt az utolsó. No, jó, sok évig szinte csak kocsival közlekedtem... de attól még akár törénhetet volna második amennyi aberrált szaladgál szabadlábon.


Hát, nem gondoltam volna, hogy lesz másik esetem.

Egy év óta sűrűen járok túrázni és ehhez ki kell jutnom ugye a városból. Azon a hétvégén meg ráadásul s sokadik faluba négy nehézkes átszállással a barátnőmhöz törekedtem még a túra előtt bemenni akkora pakkal, hogy egy férfinek is elege lett volna tőle. Valahogy úgy alakult, hogy eleve késéssel indultam, de rohanva mindent elértem végül a hátamoon egy jól megpakolt 48 literes hátizsákkal, kezemben meg egy kisebbel... Szóval így kikészülve, de megnyugodva, hogy vége a megpróbáltatásaimnak, rogytam le az utolsó járgány szabad ülésére miután bajosan kihámoztam magam a málhámból. Közben egy férfi odaszólt, hogy van hely mellette is, vagy mi. Én nem igazán tudtam rá figyelni először, de próbáltam udvarisan választ adni, mert olyan benyomást tett a hevenyészett figyelmem mellett, hogy semmiképp sem szerettem volna modortalan lenni. Valami olyat mondtam válaszul, hogy köszönöm, de itt is tökéletes lesz és nem is volt kedvem tovább folytatni, mert ki voltam mint a liba és mert szimpatikusnak tűnt, gondoltam ő is intelligensen fog viselkedni. No, nem így lett. Tovább folytatta a zaklatásig, amire hamarosan már nem válaszoltam semmit, de nem tudtam teljesen kizárni, mert egy hátranéző ülésen ültem nem messze tőle. Egy csomó, főleg női utas döbbent tekintetére lettem figyelmes amikor mégis arra néztem aztán. A pasi egyre bátrabb és otrombább lett. Nem tudtam, de nem is akartam valahogy eldönteni, hogy dilis, v. részeg, annyira fáradt voltam, de csak nem hagyta abba amikor felszólítottam. Kis idő múltán akkora düh ágaskodott fel bennem, hogy felpattantam és a hatalmas táskámat egy szempillantás alatt könnyedén a helyemre lendítettem, aztán egy nagy lépéssel a pasi mellett teremtem és fölé hajolva az arcába hajoltam. Láttam a döbbenetet a szemében. Aztán jó hangosan azt mondtam neki, hogy ezt most és azonnal hagyja abba, mert pofonvágom. Meg azt, hogy volt ma már nélküle is elég bajom. Aztán azonnal visszaültem a helyemre. Csak később vettem észre amikor lehűltem kicsit, hogy döbbent csend lett a buszon. Arra gondoltam, hogy tán még rám neheztelnek akik látták a jelenetet, de szétnéztem és volt akinek szégyent, volt akinek közömbösséget láttam a szemében, de mind rám figyelt egy kis ideig, mint a bocik. A fenébe még én éreztem rosszul magam, mert szembeszálltam a pimaszkodóval és senki nem szólt volna rá a bitangjára se közben, se utána. Tán nem is lett volna értelme. A lényeg, hogy utána kis idő múlva még motyogott valamit magában a pasi és pár megálló után leszállt. Akkor láttam csak milyen csontrészeg (a beszédén nem is látszott igazán)és, hogy mekkora benga állat. No, ha ez nekem támad, lett volna gondom, basszus. Lehet, hogy a helyi utasok ismerték és ezért voltak úgy beijedve, hogy mi lesz most.


Úgyhogy örülök, hogy így megúsztam a dolgot. Nem javaslom senkinek. Szerintem szerencsém volt.

73. Sensitiv (válaszként erre: 72. - Basset)
2011. febr. 21. 11:58
igen, ebben igazad van. legfőképpen azért vok ezen kiakadva, h közömbösek az emberek, mert nem feltétlenül kellett vna drasztikus módszereket kitalálni, hanem csak annyit legalább, h odaszólnak a pasinak, h terelik a figyelmét, v rápirítani, h elszégyellje magát stb..... engem megrémít az, h ennyire ne segítsenek egy bajban lévő emberen.
72. Basset (válaszként erre: 71. - Sensitiv)
2011. febr. 21. 11:09
Igen, és legtöbbször nem is szükséges a tettelegességig elmenni, mert egy hangosabb szó is elég, főleg, ha egy férfitől jön...
71. Sensitiv (válaszként erre: 1. - Basset)
2011. febr. 21. 10:53

mérhetetlen közöny uralkodik az emberekben. :( általában konfliktuskerülőek, nem szeretik a bonyodalmakat, és ha gyengének érzik a másikkal szemben magukat, akkor nem fognak belekeveredni v segédkezni sajnos.

annyit azért megtehettek vna, h szólnak a sofőrnek, h segítsen, v addig állítsa le a buszt.

70. Ailen Zia (válaszként erre: 1. - Basset)
2011. febr. 19. 00:02
Nálunk az egyik sofőr olyan, hogy ha hangoskodás van, megnézi mi van és ő biztos nem hagyta volna szó nélkül, mert azt sem viseli el, ha valaki telefonon hallgat zenét, hátha még kiabálnak. Nagyon tartja a rendet. :) Az emberek közül meg akad azért olyan is aki szól, bár elég ritka, de akad talán. Reménykedjünk...
2011. febr. 17. 19:52
Igazatok van, utólag én is belátom, jó, hogy a mentőt ajánlottátok, ha ilyen helyzetbe kerülök biztosan hívni fogom.
68. Lhara (válaszként erre: 67. - Basset)
2011. febr. 17. 16:01
ez így van... de közel enni óvatlanul nem. Még a mentősök is mondják, hogy csak óvatosan.
67. Basset (válaszként erre: 66. - Lhara)
2011. febr. 17. 14:03
Egyébként ha valaki részeg, akkor is jobb, ha mentőt hívunk, mert akkor is beviszik és nem szidnak le... Láttad, ott fekszik, kihívtad őket, te nem tudod, mi baja. Kijönnek és nem leszel hibás, hogy hiába hívtál mentőt.
66. Lhara (válaszként erre: 65. - Kis Cidri)
2011. febr. 17. 13:58

Amikor ennek a hsz-ednek az elsőfelét olvastam, pont arra gondoltam, amit le is írtál aztán...


Vigyázni kell evvel! Óvatlanul, kihalt utcán, stb. inkább mentőt kell hívni v. ha akad más ismerős, v. a láthatáron ehgy másik ember, azt kell bevonni míg ki nem derül lehet-e, érdemes-e bármit tenni.

De azért meg kell próbálni segíteni, mert kitudja nem csupán beteg-e.?

2011. febr. 16. 19:51

Apósom cukorbeteg és volt hogy rosszul lett az utcán, nem segítettek neki, mert részegnek nézték.

Na én eldöntöttem, hogy mindig segítek a bajba kerülteknek. Ezek után megyek haza a munkából és látom, hogy egy középkorú férfi fekszik az úton a bicikli alatt. Odamegyek hozzá és kérdem jól van-e, de rögtön utánam érkezik egy férfi is, aki mondja, hogy majd ő segít, mert ismeri és biztos csak részeg. Erre a koma elkapja a kezem és ordít, hogy tünjön el az ismerős pasi és a fiatalasszony segítsen neki. Nagyon megijedtem, mert akkor már éreztem én is, hogy részeg a koma, de mégis erősebb volt mint én. Szerencsére az ismerőse megszabadított, de most már kétszer is meggondolom, hogy odamenjek-e.

64. e07aa834c4 (válaszként erre: 60. - Basset)
2011. febr. 16. 17:05
igyekszem:D
63. Basset (válaszként erre: 62. - 06bfdda89d)
2011. febr. 16. 17:01
Hopsz! Egyébként szerintem is felelősséggel tartozik az utasokért - ha leszidhat azért, mert fel kell váltania egy 100-ast (tudom, nem kötelezhető, de hiszem, hogy nem halna bele), akkor megvédeni is köteles. Persze ez elmélet, csupán...
62. 06bfdda89d (válaszként erre: 1. - Basset)
2011. febr. 16. 16:58

A sofőr elmulasztott közbelépni...

1.felszólítás

2.rendőr-hívás

3.jegyzőkönyv

Csakúgy megsúgom,hogy azért hol a hunyó...túl azon,hogy ittas személy fel sem szállhatna...

Simán be lehet jelenteni az esetet,ugyanis ő felel az utasokért,a buszért,az azon történtekért.Nem a többi utas.Azok legfeljebb szólhatnak neki,ha valami okból nem venné észre...

61. Lhara (válaszként erre: 58. - Basset)
2011. febr. 16. 16:36
Sajna mindig voltak ilyen ócska emberek és vannak is. Az viszont nem biztos, hogy lesz olyan világ, ahol eiő ne fordulnának. És még nem is vagyok pesszimista, inkább realista.
60. Basset (válaszként erre: 57. - E07aa834c4)
2011. febr. 16. 16:34

az a baj, hogy ott már visítani se érdemes...

légyszi, ne szállj be SOHA idegen kocsikba többé... :)

59. Lhara (válaszként erre: 57. - E07aa834c4)
2011. febr. 16. 16:33
Örülök, hogy megúsztad.
58. Basset (válaszként erre: 56. - Lhara)
2011. febr. 16. 16:33
a törvény egyáltalán nem tud az ilyen "időszakos" zaklatók ellen tenni. bizonyíték meg szemtanúk - ezek után ki menne el számtanúnak? meg mit, pénzbüntetést vagy elzárást, vagy mit...? a gondolkodáson kellene változtatni, de ez jelen pillanatban, mondjuk, úgy a következő 200-300 évben nem valószínű, hogy meg fog valósulni.
57. e07aa834c4 (válaszként erre: 55. - Lhara)
2011. febr. 16. 16:32
persze ha várt volna még két szekrényajtó:)na akkor hagyod magad...
56. Lhara (válaszként erre: 52. - Basset)
2011. febr. 16. 16:29
Az meg is tesz, aki olyan, de Te vagy én miért nem? Azok ellen meg a törvény se tud sokat tenni... főleg megelőzés szinten.
55. Lhara (válaszként erre: 53. - Basset)
2011. febr. 16. 16:27
Ez rosszul is végződhetett volna.
54. Lhara (válaszként erre: 52. - Basset)
2011. febr. 16. 16:26
Azért amit lehetségesnek látunk meg kell tenni, az már így van jól.
53. Basset (válaszként erre: 49. - E07aa834c4)
2011. febr. 16. 16:25
Jézusom, ezek azért nagyon durva dolgok!!! Még ha utólag viccesek is... :S
52. Basset (válaszként erre: 50. - Lhara)
2011. febr. 16. 16:24
De egyébként igen, ez, mert senki nem akar maflást, még pasik se... inkább őt matassa meg, mint engem vágjon orron... - béna hozzáállás, mert mi lesz így a világból? bárki megtehet bármit, mert "úgyis mindenki magát védi"... - és meg is tesz.
51. Basset (válaszként erre: 50. - Lhara)
2011. febr. 16. 16:22
úgy értem, magunkat mindenképpen, mást pedig minden esetben... :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook