Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Xeloda kemoterápiás tablettáról tapasztalata van valakinek? fórum

Xeloda kemoterápiás tablettáról tapasztalata van valakinek? (beszélgetős fórum)


2017. okt. 13. 17:27

Sziasztok, el voltam megint tűnve, mert nem voltam jól. Az elmúlt hetet gyakorlatilag végig feküdtem, nem volt erőm még a fürdőszobába se kimászni, nem még a gépet bekapcsolni, vagy a telefont a kézbe venni és pötyögni rajta.

Nem tudom, hogy januárig hogy fogom kibírni ilyen fájdalmakkal. Komolyan mint egy EKG szalag. És direkt nem hullámvölgyet írok, mert az nem ilyen meredek, mint ez amit én érzek, és átélek.

Ma is fél egy volt, ahogy sikerült rávenni magam arra, hogy kimásszak az ágyból, de azt is csak azért, mert Jázminka már jelzett, hogy nagyon kell pisilnie. Áldás ez a kutyus, legalább rávesz arra, hogy erőt vegyek magamon, és felkeljek, mert muszáj néha mozogni, nem fekhetek egész nap. A macska meg el sem mozdul mellőlem, érzi, hogy nem vagyok jól.


Vagyis most már jobban vagyok, de a héten ez az első ilyen nap kábé.


Nem mentem be dolgozni ilyen állapotban. Ha csak fáradékony lennék, akkor nem zavarna, akkor bemennék, mert egy kényelmes forgószékben egy laptop előtt ülve elvagyok, még le is dőlhetek egy-két óra hosszára a kutya nem szól érte, de mikor fáj az összes belső szervem, akkor örülök, hogy a fürdőszobáig kivonszolom a hátsómat.


De mondom végre ma már jobban vagyok. De az elmúlt pár napot az ellenségemnek sem kívánom, amikor levegőt sem kapsz a fájdalomtól, és sehogy se jó.


:/ Mindegy, elmúlik ez is. Ez a kemós tabletta mellékhatása. Hát szarabb, mint a bent fekvős infúziós. Ezt nem gondoltam volna.

15. b4b1d52444 (válaszként erre: 14. - Gyöngy:))
2017. szept. 28. 20:22
Igen, kéz szindróma a neve. Nem fáj csak randa. De nagyon.
14. gyöngy:) (válaszként erre: 13. - B4b1d52444)
2017. szept. 28. 19:54

Horror árak vannak a patikában, de az egészséged minden pénzt megér.

Mit mondott az onkológus a lila ujjakra, tenyérre?

Ez egy jellemző tünet?

További kitartást és gyógyulást!

2017. szept. 28. 19:50

Elkezdtem tegnap este a kemós bogyók 2. ciklusát.


Egyelőre jól vagyok. Kérdés, hogy meddig. Mert ugye egy hét szünet az pont arra volt jó, hogy visszanyerjem az erőmet, étvágyamat.

Az utóbbi három-négy napban szünet nélkül ettem. Már nevettek is rajtam akik látták, hogy hova fér belém ennyi?

Mondtam, hogy muszáj ennem, mert most tudok és farkas éhes is vagyok, mert ha elkezdem a bogyókat akkor pár nap és megint oda jutok, hogy fél szelet pirítóssal elvagyok egész nap.


A kezeimre kértem amúgy kenőcsöt az onkológustól, mert az összes ujjam és tenyerem, kézfejem olyan, mintha valaki fogott volna egy húsklopfolót és jó alaposan elvert volna vele.

És nem fáj, meg semmi ilyesmi, csak lilák. Csúnya lilák. Kaptam rá kézkrémet ilyen gyógyszertári kavarósat, 3 ezer forint volt 150 ml. :/ Hát van egy ára. Meg kértem a gyomromra gyomorvédőt, hogy ne fájjon a sok bogyótól. az is 2 ezer pengő volt, úgyhogy jól otthagytam ma 5 ezer forintnyi csilingelő magyar pénzt a patikában. :/

2017. szept. 21. 17:40

Sziasztok. Hát ez a bogyó rosszabb, mint az infúziós kezelés.

Persze az jó, hogy nem kell befeküdni a kórházba, de kicsinál.


Jövő héten megyek az újabb adagért, mondani fogom h csökkentsük a dózist, mert napi 12 szem bogyó kicsinálja a belső szerveimet.


Erőtlen vagyok, este 8 körül már kisldőlök mint egy zsák.

11. b4b1d52444 (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2017. szept. 1. 12:05
Köszönöm; az bizony elkél. 😕
10. b4b1d52444 (válaszként erre: 8. - Levarosbukta)
2017. szept. 1. 12:04
Köszönöm!!!!!
2017. aug. 31. 22:33
Mielőbbi gyógyulást kívánok!! Szorítok érted!
8. levarosbukta (válaszként erre: 1. - B4b1d52444)
2017. aug. 31. 22:26

Ilike! Menj az indexen lévő fórumra. Nagyon sok jó és hasznos tanácsot kapsz ott. Szinte mindenre tudnak valami jót mondani.


[link]


Nagyon jó kis csapat verődött össze. Sajnos.

2017. aug. 31. 20:38

Köszönöm mindenkinek!

Hát kíváncsi leszek/vagyok.


De úgyis megírom.

2017. aug. 31. 20:25

A betegtájékoztató alapján kíméletesebbnek tűnik, mint a másik.

Számolj majd be a tapasztalatokról!<3

2017. aug. 31. 19:49

A legjobbakat!

(Igen hosszu a betegtajekoztatoja :(

4. b4b1d52444 (válaszként erre: 3. - 2104cc91e8)
2017. aug. 31. 18:56
Úgy lesz!!! :)
3. 2104cc91e8 (válaszként erre: 2. - B4b1d52444)
2017. aug. 31. 18:49

Gyógyulást kívánok Neked ♥


(nincs tapasztalatom, de szerintem sokan szívesen vennék, ha te itt megosztanád a sajátodat, amit megköszönök!)

2017. aug. 31. 18:07

Ezt írták ki nekem, jövő héttől fogom 6 cikluson át kapni.


Érdekelne, hogy aki szedte vagy akinek rokona/ismerőse szedte ezt a szert, az mit tapasztalt?


Igen, meg fogom kérdezni az onkológust is.

2017. aug. 31. 18:06
Xeloda kemoterápiás tablettáról tapasztalata van valakinek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook