Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Xanax, Rivotril... fórum

Xanax, Rivotril... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
34. 401f36ab4a (válaszként erre: 32. - Elkeseredett eszter)
2018. okt. 26. 19:50

Megnyugtat. Nyugodtan vedd be. Pláne a 0,25-öst.

Mentőorvosok és ügyeletes orvosok használják akut vérnyomáscsökkentésre is, saját maguknak meg ügyeletben egy túlpörgött nap után, ha aludni szeretnének 3-4 órát :))

Tök normális emberek ám, és nem függő zombik. :))

33. globus (válaszként erre: 32. - Elkeseredett eszter)
2018. okt. 26. 19:43
Tapasztalat szerint a pánikbetegek ugyanúgy küszködnek, a gyógyszer inkább mankót ad, vagyis hitet, hogy használni fog. De rá lehet szokni, miközben a problémát nem orvosolja. Leghasznosabb, ha gyógyszer nélkül csinálsz szituációs gyakorlatokat, viselkedésterápiának hívják. Szembenézel a félelmeiddel és megállapíthatod, hogy nincs alapjuk. Semmi nem történik, ha felszállsz a buszra. Tudom, így nehéz, de hidd el, nincs más megoldás.
2018. okt. 26. 19:35

Nem vagyok,voltam úgy kimondottan rosszul.Csak rámtör egy iszonyú félrlemérzet még a felszállás előtt,szorongás és olyankor remegek a szorongástól.

Ezt a szörnyű félelmet szeretném előre kiiktatni,higgyétek el,az ilyen Valeriánás csodabogyók semmit se érnek.

Azért kérdezem,mi fog történni,ha beveszek 1 Xanaxot? Szó dzerint megnyugtat vagy hogy hat?

31. globus (válaszként erre: 27. - Elkeseredett eszter)
2018. okt. 26. 19:14
Rosszul lettél már tömegközlekedési eszközön, előfordult korábban?
2018. okt. 26. 19:11
Ha legális úton van Xanaxod, gondolom a felíró orvos elmondta, hogyan kell szedni.
2018. okt. 26. 18:56
Ezeket a gyógyszereket orvos írta fel neked? Mert ha nem, akkor semmi szín alatt ne szedd őket. Éveken keresztül szedtem ezeket, míg a végén már öngyilkossági, gyilkossági gondolataim voltak. Fokozatosan abbahagytam őket, és ma már jól vagyok. Próbálj meg más megoldást találni.
28. Ildi (válaszként erre: 27. - Elkeseredett eszter)
2018. okt. 26. 18:50
Oh helló Eszter. Sokat hallottam ám Rólad:) Gyere vissza a fórumodra plz:) Margit már untat:) Szóval kérdésedre válaszolva, én nem szednék semmilyen benzót, mint tudod függöséget okoz, késöbb kialakul a gyógyszertolerancia és nagyobb bajod lesz mint a pánikroham. Inkább természetes nyugtatót vegyél, és próbálj arra gondolni h Nem leszel rosszul, ne a negativ gondolatok irányitsanak. Próbáld ki, ha mégsem megy akkor doki, de a benzókat én nem fogadnám el.
2018. okt. 26. 18:39

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.

Szóval rettenetes szorongás és remegés kap el,ha egyedül kell busszal vagy vonattal valahova.

Legutoljára mikor mennem kellett volna,felszálltam majd indulás előtt inkább leszálltam,mert jöttek a sötét gondolatok...mi lesz,ha rosszul lestek,egyedül vagyok,stb...

A kérdésem,hogy ha egy szem 0,25 ös Xanaxot beveszek indulás előtt 1 órával,akkor ez nem tör rám?? Szerintetek vegyek be? Hány óráig hat? Illetve mit fogok érezni,ha beveszem?

Köszi!!

26. szőkelédi (válaszként erre: 25. - Kiscica2016)
2018. aug. 2. 09:24
Szia én rivotrilt szedtem de mindegy is nem az a lényeg , szóval 2 éve nem irattam ki . Itthon elvagyok de néha,ha megyek valahová kell bevenni 0.125 ,de lehet ez már csak placebó. Majdnem 20 évig szedtem napi 3x0.5 aztán évek alatt mindig kevesebb . Pár éve csak 0.5 felét . Tehát senki ne mondja azt hogy rákattan az ember ,meg egyre több kell stb . Ha rendezödik minden ,simán lehet csökkenteni elvonási tünetek nélkül. HA ! rendeződik! Ahol mégsem ,ott nem a gyógyszer a ludas ,hanem sajnos maga betegség . Tudod én hányszor próbáltam magam összeszedni ? Sajnos ez nem megy ilyen könnyen :( Viszont a terhességem alatt nem is szedtem és nem is kellett ,nem volt pánikroham . Aztán szépen lassan visszajött. Tehát mindenki más , nincs két egyforma eset . Nem tudok okosságot mondani neked ,főleg igy hogy kisbabát tervezel . Orvosok ? Nőgyógyi és a pszichiáter esetleg ? Noha a háziorvos azt mondja ,hogy szedd nyugodtan azért babával én nem tenném . Ha magamról lenne szó akkor ok ,de ez más . Próbálj szakembert keresni ,biztosan segítene ebben neked .
25. kiscica2016 (válaszként erre: 20. - Szőkelédi)
2018. aug. 2. 08:59

Szia - hogy sikerült letenni a xanaxot . Nekem pánikrohamok miatt írta fel a háziorvos. 0.25 t, azt mondta legyen nálam, ha baj van vegyem be nyugodtan, de lehet jobb lenne ha 2 hétig szedném folyamatosan. Most szerdátol vasárnapig reggelente be vettem, de csak fél szemeket. Így el voltam. Annyira, hogy hétfőn és kedden nem is vettem be. Tegnap el indultunk Tokajba kirándulni, sajnos útközben rám jött. Be vettem felet...aztán még kellett 1 óra mire össze szedtem magam. Nagyon össze kéne kapni magam, 2 hét mulva kezdjük a lombik programot, aug végén lenne beültetés. Így hogy merjek bele vágni .

Nekem amúgy máj.8 án volt 1 altatásos visszér műtétem. Akkor kezdődött. Ébredés után rosszul lettem: mellkasi nyomás, nem kapok levegőt, magas pulzus...na, ezeket érzem ha jön a roham azóta is, csak társul hozza kéz zsibbadás, hányinger... Elkeserítő.

24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Szőkelédi)
2018. júl. 7. 00:04
Nem írtál el semmit, sima kereséssel nincs. Az antikvárium keresőjébe gépeltem be, és sikerült.
2018. júl. 7. 00:02
Ó köszi szépen . 😊 Kedves vagy . Valamit el írtam ezek szerint.
22. Guruljka (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2018. júl. 6. 23:47

[link]


azaz ha nem jól jelenik meg, az antikvárium pont hu.nál előjegyeztethető. Ha érkezik belőle, értesítenek és meg tudod venni.

21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Szőkelédi)
2018. júl. 6. 23:44

Bocs, hogy belekotty. Rákerestem a könyvre, Budapesten adták ki 1997-ben- de lehet, hogy egyházi kiadónál, mert a kiadót nem említi az a munka, amely hivatkozik rá.


Ha Livepowernek esetleg megvan, akkor belenézhetne, melyik kiadó adta ki, mert jelenleg én sem találom.

20. szőkelédi (válaszként erre: 17. - Livepower)
2018. júl. 6. 23:22
Szia . Biztosan ez a címe a könyvnek ? Nem találtam sehol sorry. Te is pánikbetegség miatt szeded a gyógyszert ? Nekem sikerült letenni,de így sem jobb. Azért tarts ki :-)ne add fel .
19. livepower (válaszként erre: 18. - Sirga)
2018. máj. 30. 16:07
Köszönöm hogy írtál -:)) Azt megtudhatnám,hogy mennyi ideig,milyen dózist szedtél ??
18. Sirga
2018. máj. 30. 15:56

Rivotrilt szedtem, igen sokáig (nem depresszióra). Egyik napról a másikra kellett leállnom vele - orvosi előírás szerint! Nem tapasztaltam elvonási tüneteket.

Egyszer régen írtak fel Xanaxot: 2 nap után abbahagytam, mert éreztem, hogy nagyon erős. Tudtam, ha tovább szedném, hozzászoknék, és gondot okozna a leállás.

17. livepower (válaszként erre: 15. - Ejmi)
2018. máj. 30. 14:48
Van egy kitűnő szakköny ebben a témában,bátran merem ajánlani : Dr.Heinz -Rolf Lückert : ‘FÉLELEM ÉS PÁNIK’ ( OKOK-TÜNETEK-GYÓGYMÓDOK )
16. livepower (válaszként erre: 15. - Ejmi)
2018. máj. 30. 14:44
Igen,az agykontroll-ról hallottam.(Domján) Szendi Gábor véleményét magáról a pszichiátriáról,a pánikbetegségről,depresszióról és ezek gyógyszereiről elég sokat olvastam.. Az hogy Szendi belenyúlt ebbe a témába anno,ez neki akkor az állásába került. Ha jól tudom,akkor a bíróságon pert vesztett a Magyar pszichiátriai Társasággal szemben. A gyógyszer valóban nem gyógyítja a pánikot,de mindenképpen elviselhetőbbé teszi a tüneteket. A többi a páciensen múlik,hogy miként tudja kezelni az állapotát..
15. ejmi (válaszként erre: 13. - Livepower)
2018. máj. 30. 14:25

és az agykontroll. Valamint sokat olvastam a pánikbetegségről.


[link]


[link]

14. ejmi (válaszként erre: 13. - Livepower)
2018. máj. 30. 14:21
És amit az első hozzászólásban írtam. Sport, meditáció, barátok, sok-sok beszélgetés, önismereti munka. És ez a mai napig is tart. Figyelek, hogy ne billenjek ki az egyensúlyomból.
13. livepower (válaszként erre: 12. - Ejmi)
2018. máj. 30. 13:56
Az Omega 3 kapszulát én is szedem. És semmi mellékhatás nem jelentkezett nálad az elvonásnál ? Csak annyi hogy szembe tudtál nézni a félelmeiddel,és volt akaraterő ? Ennyire egyszerű volna letenni,hosszú évek terheit ?
12. ejmi (válaszként erre: 11. - Livepower)
2018. máj. 30. 13:35

Nem szenvedtem sokat, ahogy szembenéztem a félelmeimmel már gyorsan ment a dolog.

Nagyon jó még az E vitamin, halolaj kapszula. Én azóta is szedem ezeket.

Mondok egy példát, a legnagyobb rohamom egy nagy áruházban volt. Mikor másodszor is ez megtörtént, másnap felültem a buszra és egyedül kimentem abba az áruházba, és végigsétáltam. :) Innentől kezdve gyógyultam meg gyorsan.

11. livepower (válaszként erre: 8. - Ejmi)
2018. máj. 30. 12:54
És sok szenvedés árán hagytad el ezeket a szereket ? Nekem javasolta egy terapeuta,hogy minden bevételnél egy kicsivel többet reszeljek a tablettákból. Az esti Rivotril-nál szedjék,táplálékiegészitő vitamint” Sleep pre Melatonin”.. Ez alváshormon,ami nyugodt alvást biztosít. L-triprofan tartalmaz,ami Melatoninná alakul át.. Állítólag működik,bár még nem próbáltam..
10. ejmi (válaszként erre: 7. - Livepower)
2018. máj. 30. 12:44
Ami még sokat segített, hogy elvégeztem az agykontrollt. Neked is tudom ajánlani. Egyik legjobb befektetésem volt :)
9. ejmi (válaszként erre: 7. - Livepower)
2018. máj. 30. 12:41
El kell hinned, hogy sikerül. Szembe kell nézned a félelmeiddel és utána fokozatosan el tudod hagyni a gyógyszert. Tapasztalat :)
8. ejmi (válaszként erre: 3. - Livepower)
2018. máj. 30. 12:40
Igen szedtem gyógyszert, több mint 10 évvel ezelőtt pánikbeteg voltam, de mivel nagyon gyorsan felismertem mi a baj, gyorsan ki is tudtam jönni belőle. Módszerem a felsoroltak volt :) Nem akartam gyógyszereken élni, nagyon meg akartam gyógyulni.
7. livepower (válaszként erre: 4. - Király Mária)
2018. máj. 30. 12:39
Sajnos én is kerültem bele ebbe az ördögi körbe.. Tizenévvel ezelőtt,édesanyám halála és egyébb traumák hatására ‘pánikbeteg és depressziós”lettem. Seropram volt az első antidepresszáns amit életemben először szedtem. Olyan szinten krizisben voltam,hogy mikor mentem gyógyszert íratni,a váróban rám jött a pánikroham.. Felálltam és haza kellett mennem.. Nagyon gyakori éjszakai rohamok is volt,emiatt 3-4 alkalommal kerültem kórházba. Akkortájt még nem volt annyira közismert a pánik.. Egy alkalommal a belosztályon 200/100. 120 pulzussal szaladtam a kezelője,hogy rosszúl vagyok. Vérnyomásmérés,EKG,stb.. A kardiológus itt érzett rá,hogy szervi baj nincs,akkor ez csak pánik lehet ! Beállítottak 2x50mg Zoloft,és 3x1mg Rivotril tablettára. 2 hónap elteltével már sokat javultak,de fenntartó adagként 50mg Zoloft,és 2mg Rivotril maradt. Ez a két szer nekem beragadt,nem gondolom hogy ezek még hatnak rám.. Ennek ellenére nem merem elhagyni,mert tartok az elvonási tünetektől !! Ez volt röviden az én betegség történetem.. Ha valaki tudna támogatni az elvonásnál,azt nagyon megköszönném -:))
6. Király Mária (válaszként erre: 1. - Livepower)
2018. máj. 30. 12:32
Mikor fél szemnél tartottam, délben egyet se vettem be, kaptam helyette 0,5-ös Frontint!Eleinte remegtem, alig tudtam írni, enni! Izzadtam, de csak 4-5-napig, utána már a déli nem hiányzott! Most sajnos olyan dolog ért ami miatt kértem a 3x1,es szedést! De már jövő hónaptól kezdem a csökkentést! Akaraterő nagyon nagy kell! Már a családom észre veszi, hogy sokkal jobban nézek ki, mint mikor túl szedtem magam! De mindennek meg van az oka,csak nem a gyógyszerbe kell menekülni! De mára abba hagyom és holnap délután folytathatjuk!!
5. Király Mária (válaszként erre: 3. - Livepower)
2018. máj. 30. 12:21
Igen szedem is, de megtanultam kezelni!! Sajnos volt időszak mikor én is többet szedtem sokkal mint lehetett volna! De saját magam határoztam ez nem mehet így! Megbeszéltem az orvosommal és negyed darabokkal kezdtem csökkenteni, sokkal jobban érzem magam!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook