Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Windows Vista tapasztalatok! Előnyei, hátrányai, vélemények? fórum

Windows Vista tapasztalatok! Előnyei, hátrányai, vélemények? (beszélgetős fórum)


26. af79463949 (válaszként erre: 25. - 3fa6a2d4ec)
2009. febr. 1. 10:41
:)
25. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 24. - Af79463949)
2009. jan. 31. 18:08

jujjj :)

és még hogy nem vagy kocka :D


te írtad "nagyon belezúgtam a Vistába" :)

Én meg inkább "beléd zúgnék" mint egy operációs rendszerbe :)

de hát ez más tészta!

és valszeg távolság miatt negatív is!

:$ upsz ez már másik topik lenne :$ Bocsi!

24. af79463949 (válaszként erre: 23. - 3fa6a2d4ec)
2009. jan. 31. 17:29
Köszönöm, kedves tőled, de az az igazság, hogy nagyon belezúgtam a Vistába, úgyhogy mostmár marad ez ;)
23. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 22. - Af79463949)
2009. jan. 31. 17:19

Hát :) én sem vagyok kocka csak tanultam ezt azt erről :)

És ha nehezen is fel lelhető egy driver akkor is meg lehet találni!


De ha adsz egy konkrét gép típust :) vagy hogy milyen típusú driverek kellenek neked xp-re utűna nézzek és ha gondolod privibe elküldöm a linkeket :) honnan lehet le szedni

2009. jan. 31. 16:28
Csaj vagyok, 21 éves, bevallom, hogy egyáltalán nem vagyok kocka, bár minden nagyképűség nélkül mondom, hogy megvan a magamhoz való eszem, de azért ennyire penge nem voltam, és nekem gondot okozott az xp-driverek letöltése. De neked grat, valószínőleg jobban értesz hozzá mint én.
21. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 20. - Af79463949)
2009. jan. 31. 16:19

miért hitted azt?


a nagy külföldi portálokon találsz rá drivert!

tudom mert én amilo-val görcsöltem egyszer így! De akkor is én nyertem és xp van rajta!

a vistát nem szeretem! Munkám miatt nem tudom használni mert nem kompatibilis a rendszermaggal!

sajna ez egy fajta vista átok! hogy kevés xp-s cumót enged fel rakni magára és futtatni tökéletesen!

2009. jan. 31. 16:14
Amúgy én elvagyok a Vistával, egyáltalán nem bánom, hogy az került a laptopra.
19. af79463949 (válaszként erre: 16. - 3fa6a2d4ec)
2009. jan. 31. 16:12
én is azt hittem
18. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 17. - D879a0c5b4)
2009. jan. 31. 16:07

az tény :)


de én nem kerestem rá!

És próbáltam tova fojtatni a cumót csak hát a win tc :( lerohaztotta a linux kerneljét :)

amúgy elsősorban sony - és adobe programok az ami nekem jó volna linuxra és akkor talán én is rá másznék a linuxra :D de hát jó az öreg bill groteksz :D

17. d879a0c5b4 (válaszként erre: 14. - 3fa6a2d4ec)
2009. jan. 31. 16:02

Én csak azt mondtam, hogy egy átlag felhasználónak ez is bőven megfelel és nekem se volt vele eddig problémám.

Azt nem állítottam, hogy tökéletes. Ha a szoftverfejlesztők rájönnének, hogy winen (és mac-en) kívül is van élet, akkor linuxra is írnának szoftvereket és minden megoldódna :)


Hmm... Micsoda álomkép :D


(Jah, és én sem vagyok linuxguru...

És a TC-nek is van linuxos változata :P)

16. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 15. - Af79463949)
2009. jan. 31. 16:01

laptophoz meg találsz gyári oldalon XP drivert :) ha nincs !!!


akkor alap motto


GOOGLE a BARÁTOD!!!!!!!

15. af79463949 (válaszként erre: 11. - D879a0c5b4)
2009. jan. 31. 15:56
Az most tökéletesen lényegtelen, mivel nem a kérdésemre válasz. Én kifejezettn a Vistáról érdeklődtem, mert a laptophoz, amit vettem Vista driverek voltak, szóval az volt a kézenfekvőbb, amúgy tudom, hogy léteznek más oprendszerek is, de most ez érdekelt.
14. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 13. - D879a0c5b4)
2009. jan. 31. 15:51

ja, de ez átlag felhasználói szint!

De ha te már benne vagy digitális kép/hangok és komolyabb videószerkesztésbe akkor a linuxot meg lehet b*cni hisz a winre írt program nem fog elfutni anno suse-ra írtak patcheket hogy a win alapú cumót elfuttasd, de erre a linux össze kaksiztam magát :S Teszteltem Suse Linux 9.2 Linux prog win patches 3v11!(azóta oda sem figyeltem rá, lehet van rendes win patch már, hogy fussanak a progik) -totál kommandert fel raktam el indítom és a linux úgy meg fagyott hogy azt élmény volt lesni! :)

Persze a linux "guruk" istenitik html szerkesztők és egyéb kocka körökben... de szerintem azért egy linux önmagába csak annak jó aki nem szeretne bele mélyedni apróbb dolgokba! :) aki meg már benne van az a szoftver állomány miatt meg marad a win-nél és a kékhalálal számolgat! :)

13. d879a0c5b4 (válaszként erre: 12. - 3fa6a2d4ec)
2009. jan. 31. 15:39

Amire egy átlag netezőnek kell, arra elég.

Amúgy nekem még nem volt olyan, ami ne működött volna ubuntun.

12. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 11. - D879a0c5b4)
2009. jan. 31. 14:49

tény Linux változatok!


De a szoftver támogatásuk közel sem éri el a windowsét! És sajna rá vagyunk nagyon sokan kényszerülve a win-re! Mert amire majdnem akkora választék van azt nem igazán engedhetjük meg magunknak (Apple+MAC)

11. d879a0c5b4 (válaszként erre: 9. - Af79463949)
2009. jan. 31. 14:13
Nemcsak windowst lehet felrakni operációs rendszernek, léteznek más, ingyenes oprendszerek is
2009. jan. 31. 14:08

vista vs. Xp!


Xp-nek tudni kell hogy az sp1-sp2 nem kezeli a memoriát 4gb fölött átlagban ezek a 4 giga ramnál 3.2 -3.8gigát látnak!

sp3 -egy tökéletes XP (fogjuk rá)!


vista koncepció


32 illetve 64bit!

a visták fő hátránya a kompatibilisség!

Sajna vanak olyan programok amiket XP-re írtak meg a fejlesztő cég meg szünt vagy le állt a program tovább fejlesztése ! Ezeket a szoftvereket 70-80%ba nem tudja kezelni és sok esetben fel sem engedi rakni a vista!

32 bit illetve a 64bit

mind informatikában jártas elmondom a 64bites technológia nincs kiépülve! Hiába a gépek teljesítménye és az operációs rendszer!

az alap programok 32 bit-en pörögnek és röhej hogy még most is erre írják!

Vistát egy laptopra szerintem nem érdemes felrakni a lassúsága miatt!

ami következőkből tevődik össze

5400rpm-en pörögnek a winchesterek amik benne van átlag gépekben 7200rpm!

a lapkészlet - és processzor-memória optimalizálása is be van butítva(akkumulátor állapot miatt) -ugyanis ezeket úgy lövik be a gyárba azért legyen teljesítmény is meg azért bírjon menni akksival 2-3órát (átlagba) !

ezért a proci fogyasztás is vissza van véve!

Bios turással lehet tunningolni HA ÉRT HOZZÁ AZ EMBER! De itt jön a lényeg a fogyasztás kb 40percre lesz elég? -ezért meg hát nem kellett volna a laptopot meg venni (hisz asztali olcsóbb lett volna)

---


oprendszerek : akinek munkájában vagy magán szférájában van olyan szoftver amit tud futtatni egy suse linux alatt annak ajánlom az átállást!

Ha nagyon windows mániás és felhasználásra optimalizálodtunk akkor békéljünk meg a lassúsággal! A két magos 3giga memós gépre meg lehet rakni xp-t! Kivéve ha Fujitsu siemens -mert ennek az amilo szériájában jött ki olyan sata bekötésű winyó -amire ha fel akarunk rakni egy xp-t -az nem érzékeli a winyó meg lévősségét ezért nem tudja olyan egyszerűen fel rakni az ember!

én nem javaslom senkinek aki nem ért hozzá hogy a problémát oldja meg egy bios állítással -ezért inkább aki nem biztos benne hogyan miként kell meg turni azt a fránya biost! Az forduljon egy rendszergazdához, hogy rakjon fel neki egy xp-t!

az egyszeri munkadíját meg ki lehet bírni!

2től 8ezerig szoktak pénzt kérni ezért szakszervizes boltba, vagy magán rendszergazda maszekba! És után ha újra kell húzni az xp-t akkor már nincs gond! Mert utána már látni fogja a winyót!

9. af79463949 (válaszként erre: 8. - D879a0c5b4)
2008. nov. 19. 20:40
Nem értem a kérdést
2008. nov. 19. 19:52
És miért nem gondoltok másik operációs rendszerre? :)
7. af79463949 (válaszként erre: 6. - Pirosalma)
2008. nov. 19. 19:40

Hát akkor azt hiszem most még maradok a Vistánál, egyenlőre nem érzékeltem még, hogy lassú lenne, majd legfeljebb utólag fogok anyázni...

Ja, és egy vmire nem jöttem még rá: hogy lehet a rejtett fájlokat láthatóvá tenni? Mondjuk nagyon mélyrehatóan még nem kereste, gondolom csak adja magát. Majd nemsoká letelik a nap, megyek haza és betámadom.

6. Pirosalma (válaszként erre: 5. - Af79463949)
2008. nov. 19. 19:36

Szia, Leila!


Nekem is tetszik:-)

Nézd, el kell döntened, mi éri meg neked jobban: a szépség, kezelőfelület stb. vagy a sebesség. Kb. ha T8000-es (vagy fölötte) Core Duód van 4 GB RAM-mal, akkor lehet, nem érezni a lassúságot, akkor mindegy, XP vagy Vista:-D


Az megfordult a fejemben, hogy a 64 bites gyorsabb lenne (nekem 32-es Vistám van). Erről tud valaki valamit? Csak az a baj, hogy Enterprise-t szeretnék 64 bitesben, azt meg nem egyszerű beszerezni legálisan...

2008. nov. 19. 16:03

Valahogy sehogyan se sikerült xp-hez drivereket találnunk, ezért maradt a Vista, még nem volt időm nagyon kitapasztalni, hogy milyen is.


Pirosalma: Nekem is olyan céges verzió van. Akkor is inkébb XP? Mert úgy tetszik még ez a Vista....

2008. nov. 19. 15:58

Az én Asus laptopomhoz is kizárólag vistás drivereket adtak, persze 1-2 drivert meg lehetett volna szerezni XP-re. Csakhogy az XP-t nem lehetett föltelepíteni (elméletileg valahogy föl lehetett volna), így maradt a Vista.


Nekem a felület tetszik, a funkciókkal semmi bajom, viszonylag stabilnak mondható, bár hozzáteszem, nekem Vista Enterprise van, ami spéci céges verzió.

Nagy hátrány viszont, hogy körülbelül feleolyan gyors, mint az XP. Nekem egy viszonylag jó kétmagos processzor van benne, és 3 GB ram, és van, hogy lehetne gyorsabb is...


Én azt javaslom, hogy ha az XP megoldható, inkább az legyen.

2008. nov. 19. 15:47
En is az xp-t ajanlom, en szinten lecsereltem a gepemen a vistat.
2008. nov. 19. 15:37
én is így jártam vettem asus laptopot és bár vista drivereket adtak ,én mégis xp-t vettem,mert az üzletben is azt tanácsolták,hogy sokkal jobb és a vistával több baj is van! nem enged minden site-t és programot futtatni,illetve bizonyos programot rá sem lehet telepíteni... úgyhogy én vettem xp-t és külön telepítettem fel a drivereket az asus oldaláról letöltve....
2008. nov. 19. 15:31

Sziasztok! Vettem egy Laptopot, amihez csak Vista drivereket adtak, úgyhogy Vista került rá. Számomra még nagyon szokatlan, és kíváncsi vagyok, hogy kinek mi a véleménye róla?

A design-ja nekem nagyon tetszik, de mindenki azt mondja, hogy az XP jobb...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook