Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Whirlpool mosógépem nem használ öblítőt-mi lehet a gond? fórum

Whirlpool mosógépem nem használ öblítőt-mi lehet a gond? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. júl. 22. 20:25

Felültöltős.

A tartály biztos jól van vissza rakva, mert midnig leveszem...minden mosás után és kitisztítom,h az öblítő ne legyen olyan nyálkás...meg ami benne marad mindig kiöntöm. Nem értem miért csinálja ezt.

2013. júl. 22. 18:55

Elöltöltősnél a mosószerfiókot ki kell venni és a körömkefével ki kell tisztítani a vízbeömlő nyílásokat.

[link]

41. siss27 (válaszként erre: 40. - Boldogliz)
2013. júl. 22. 15:07
Felültöltős gép vagy elöltöltős? Felültöltős esetében olyankor csinál ilyet,hogy például egyáltalán nem használja ki az öblítőt,amikor ki van akadva a kis pöcök amin bespricceli a vizet.Le kell pattintani a gép gombokkal teli tetejét és meglátszik egyből,ha ez a probléma.Ki kell takarítani a környékét és visszarakni a pöcköt,majd a tetejét és próba szerencse.
2013. júl. 22. 13:52

Sziasztok!


Szerintetek miért lehet az,h a mosógép nem hazsnálja el az öblítőt,amit beletöltök, hanem inkább csak vizzel tölti ffel mégjobban. Már kipróbáltam mindent. Trisóval, ecettel futattam programot. A tartályt mindig leveszem és kitisztítom mosás után. És a ruháknak sincs frissen mosott illata. A mosópor illata érződik rajta,de az is nagyon kicsit. Mit tehetnék még?

2010. ápr. 22. 01:34
Ki kell húzni az egész mosófiókos rekeszt és á kell alaposan öblíteni tiszta vízzel....legalábbis nálam bevált módszer
38. kiki8400 (válaszként erre: 37. - MelisUK)
2010. ápr. 19. 10:37
De ez szinte mindennel így van. Amikor eljut odáig az ember, hogy megcsináltasson valamit, akkor magától rendbejön... :D
37. MelisUK (válaszként erre: 36. - Kiki8400)
2010. ápr. 19. 10:08

:D:D:D Lehet benne valami. :D:D:D


Nekünk a kocsink ijed be mindig, ha meghallja, hogy visszük az autómosóba, olyankor mindig vmi baja lesz és helyette a szervízbe megy. Ezt már többször eljátszotta, így félve jön föl az autómosás téma.

2010. ápr. 19. 09:17
Na...amióta felhívtuk a vevőszolgálatot, azóta öblít a mosógép (szerelő még nem látta). Biztos megijedt.
35. Ágika30 (válaszként erre: 34. - Farika)
2010. ápr. 15. 17:49
És visszakapod az árát?
34. Farika (válaszként erre: 28. - Ágika30)
2010. ápr. 15. 14:37
KÖSZI ARI VAGY, DE EZEN MÁR TÚL VAGYOK.
33. MelisUK (válaszként erre: 32. - Ágika30)
2010. ápr. 14. 14:12
Én is ezt az egyetlen egy márkát merem ajánlani, ez tényleg tökéletes. :D
32. Ágika30 (válaszként erre: 30. - MelisUK)
2010. ápr. 14. 13:11

Ezzel egyet értek,hogy nem öblítő hiba,ha nincs illata a ruháknak!

Szerelő is mondta,hogy ezek az új gépeken az öblítés idején spórolnak,ha kész a mosás van valamilyen illata a ruháknak,de mihelyst megszáradnak semmi!!!

Ez olyan,hogy valaki ad az illatokra (mint én),valakit meg nem érdekel,úgy van vele,hogy a gép mos,jó hangja van és kész!

Hozzáteszem az INDESIT-el nincsenek ilyen problémák,szépen hatékonyan mos és az öblítést sem spórolták ki belőle! :)

Úgyhogy ezt bátran merem ajánlani mindenkinek!

2010. ápr. 14. 11:03
A szomszédunknak is Whirpool van, "6. érzékes" 3 év alatt annyiszor volt csináltatva - nem centrifugázott -, hogy a garancialevél simán betelt, már pótot kaptak, arra pecsételtek nekik. Megunták, írtak a gyártónak, hogy ez már milyen dolog, hogy ennyiszer kell csináltatni, stb. és most kaptak egy újat.
30. MelisUK (válaszként erre: 28. - Ágika30)
2010. ápr. 14. 10:43
Én is az Indesit-re esküszöm. :D 4 éve élek külföldön, azóta ez a nyolcadik lakás, amiben élek, ez már végre saját. :D:D:D Ez azt jelenti, hogy az előző hét lakásban megtapasztaltam elég sok mosógépet, hogy melyik milyen, hogyan mosnak, milyen tiszták és illatosak a ruhák. Anyumék is Indesit-et vettek, anyósomék is, mi is. Előtte anyóséknak is más volt, pár év után cserélni kellett, mert tönkrement... És most az Indesittel nagyon meg vannak ők is elégedve. Az albikban sok különféle gépünk volt, de egyedül ezzel a márkával voltam megelégedve. Hiába van más gép, ami pl szebben néz ki küllemre, nem kell. Mondtam is a páromnak, hogy semmi más nem érdekel, ezt a márkát akarom és kész. És extra boldog vagyok a gépemmel és az illatos ruháimmal. Sokan írják, hogy nem lesz illatos az öblítőtől a ruhájuk, nem az öblítő az oka, hanem a gép.
29. MelisUK (válaszként erre: 23. - Ágika30)
2010. ápr. 14. 10:37

Anyumék mikor új gépet vettek, előtte a régit próbálta sokadjára megszerelni a szerelő, már majdnem a 20-at taposta a gép, mire meghalt, ekkor kikérték a tanácsát, meg már előtte is, hogy mi legyen, mindig a szerelését javasolta és olcsó volt helyreállítani, mondta, hogy a régi gépek sokkal jobbak, strapabíróbbak. Mikor végleg meghalt a régi gép, akkor csak annyit mondott, hogy ne Whirlpool-t, azzal van a legtöbb gond, azokat kell a leggyakrabban szerelni.


De amúgy szinte mindenre igaz, hogy amit agyon reklámoznak, az nem is minőségi termék, azért olyan drága csak, mert azokat a reklámokat ki kell fizetni.

28. Ágika30 (válaszként erre: 26. - Farika)
2010. ápr. 13. 13:20

Hát én a helyedbe ezt nem hagytam volna! Igaz,ott hibáztál,hogy nem próbáltátok ki egyből. Kellene írnod a gyártónak,hogy adják vissza pénzed!Valószínűleg gyárilag volt hibás a gép!

Indesitet vegyél,az nagyon megbízható márka vagy aristont,az az indesit felsőbb kategóriás terméke!

Megéri pár ezer forinttal többet rákölteni,mint kidobni feleslegesen az ablakon!

27. kiki8400 (válaszként erre: 25. - Ágika30)
2010. ápr. 13. 11:59

Siófokon vettem elektronikai üzletben.

Igen, vizes volt a belseje, de azt gondoltam, hogy a próbamosás miatt :(

Fizettünk a vételáron túl 10.000 Ft-ot, hogy ne 2, hanem 5 év legyen a garancia. Az üzletben azt mondták, hogy ezzel a plusszal bármi romlik el a gépen azt ingyen kicserélik.

Remélem, hogy így is lesz!

26. Farika (válaszként erre: 23. - Ágika30)
2010. ápr. 13. 11:51
Sajnos az enyémet akkor már nem cserélté egy hetes volt, és három napig cserélik.Ezt amúgy meg tudta csinálni a szerelő, csak nagyon sok más baja is lett, pl. folyamatosan csöpögött belőle a víz, az meg tönkretette a motorját, akkor mondta a szerelő, hogy a valamelyik szigetelése nem volt jó. ezzel már nem sokra mentem, dobhattam ki az egészet! szóval ilyet nem veszek többett!
25. Ágika30 (válaszként erre: 24. - Kiki8400)
2010. ápr. 13. 10:49

Hol vetted amúgy?

Vizes volt a gép belseje,mikor kicsomagoltátok?

Az a baj,hogy régen még adtak a minőségre,most már direkt nem hosszú életűre tervezik a gépeket,mert az úgy "nem éri" meg!

Nekem szerelő mondta,hogy a whirlpoolal az a baj,hogyha meghibásodik,akkor nem lehet szerelni a panelját,hanem egy az egybe ki kell cserélni,ami kb.30-40ezer forint,ami ugye már egy fél mosógép ára!

24. kiki8400 (válaszként erre: 23. - Ágika30)
2010. ápr. 13. 10:19

Hát, az ár is szempont volt, ráadásul anyu Whirlpool-ja már 8 éves lesz, de semmi baja:(

Úgy látszik, én sz@rt húztam a kalapból :S

23. Ágika30 (válaszként erre: 22. - Farika)
2010. ápr. 13. 10:05

Szia!

Én is most vettem új gépet,nekem már az elején hozzátette az öblítőt a mosóporos vízhez! Szerelő kijött és mondta,hogy programhibás,mivel 3napos gép volt,mondtam neki,hogy a cserét választom,ki is cserélték!

Szerintem neked is a paneljával volt gond!

A whirlpool tényleg nem jó választás volt,csak a neve nagy és nincs mögötte minőség!

22. Farika (válaszként erre: 12. - Kiki8400)
2010. ápr. 13. 08:31
Nem cserélték, javították, sajnos, mert később sem lett jobb a helyzet.
21. Gagababi (válaszként erre: 20. - 81Krisztina)
2010. ápr. 12. 20:38
Köszi a tanácsot, közben küldtem egy privit.
2010. ápr. 12. 18:58

biztos hogy a cső nem fordul oda, ahonnan a víz jön, ami az öblítőt adagolja a gépbe. Nekünk is volt már ilyen, 2 perces munka. Párom tavaly csinálta meg, 5 éves mindennapos használat után jelentkezett ez a hiba, teljes dobot és ékszíjat is cserélni kellett, fele annyiból megúsztuk mintha szerelőt hívtunk volna.. amúgy mondták is a boltban ahol alkatrészt vettünk, hogy sajnos előfordul, hogy nem jól vannak beállítva az adagoló fejek (vagy mik:))

ha csak a fejen kell állítani nem kérhet túl sokat, figyeljetek oda rá mit csinál, mert könnyen átvágják az embert...sajnos

19. Gagababi (válaszként erre: 18. - MelisUK)
2010. ápr. 12. 17:25
nekem már nincs garanciám rá, lecserélni egyelőre nem tudom, úgyhogy marad a szerelő.
2010. ápr. 12. 16:55
Azt írod még alig volt használva, hogy még új. Akkor vissza kell vinni a boltba a számlával együtt, vagy adnak egy másikat, vagy megszerelik. Ajánlatos lenne inkább levásárolni a pénzt és más márkát venni. A legtöbb gond a Whirlpool mosógépekkel van. Hiába reklámozzák agyonra, attól még nem az a legjobb márka.
17. kiki8400 (válaszként erre: 16. - Gagababi)
2010. ápr. 12. 15:14

én is próbálkoztam extra öblítős programmal is, de nem megy :(

kénytelen leszek felhívni a szervízt:(

16. Gagababi (válaszként erre: 15. - Gagababi)
2010. ápr. 12. 15:12
na, hát változatlanul nem öblített.
2010. ápr. 12. 14:46
Sziasztok! Nekem pont ugyanilyen mosógépem van, és ugyanez a problémám. Most újra indítottam az öblítést, meglátjuk. Nekem lassan 3 éves a gépem.
14. kiki8400 (válaszként erre: 13. - Csodapók)
2010. ápr. 12. 14:46
a mienk felültöltős, meg nem nagyon szeretném ilyen szinten szétkapni, amíg garanciális :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook