Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » WC csésze legalján letapadt, kemény, sötét vízkövesedést mivel tüntessek el? Vastag réteg keletkezett már fórum

WC csésze legalján letapadt, kemény, sötét vízkövesedést mivel tüntessek el? Vastag réteg keletkezett már (tudásbázis kérdés)


26. SzánI. (válaszként erre: 1. - Ficusbenjamicus)
2013. aug. 7. 20:51
Na, mit próbálták ki?? mi jött be???????????? :D
25. pancsi2013 (válaszként erre: 23. - D2d5bb5db4)
2013. aug. 7. 10:24
Én is ezt használom,és valóban nagyon jó. A csapok is olyanok lesznek, mintha újak lennének. Én is nagyon szeretem. Nagyon meg vagyok vele elégedve.
24. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 18. - Ficusbenjamicus)
2013. aug. 7. 09:43

Ez a W5 apenészre is jó. De van W5 zsíroldó, W5 fürdőszobai tisztító is, mind nagyon jó, de a ti prolmémátokra a kék flakonos a megoldás. Én hetente a zuhanykabint is azzal tisztítom át, csak ha rákenem, 5 perc után le kell mosni.

Érdekelne, használt-e? Vagy tényleg kagylócsere? Mondjuk idegenek után ....nem egy horribilis összeg, és utána már simán megy a tisztántartása..

23. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Ficusbenjamicus)
2013. aug. 6. 17:25
A Lidl-BEN SZOKTAM VENNI W5 VÍZKŐ- ÉS ROZSDAOLDÓT, 0,5 L. KB 300.-ft. Ez EGY CSODASZER, MŰANYAGTÓL KEZDVE CSEMPÉIG MINDENRE JÓ. Na persze tükörre nem használom. BELEÖNTÖM A WC- BE, KB 15 PERC MÚLVA A ÁTKEFÉLEM, ÉS GYÖNYÖRŰ! pRÓBÁLJÁTOK KI!
22. 9892d65728 (válaszként erre: 1. - Ficusbenjamicus)
2013. aug. 6. 05:10

egyszerű...veszel egy liter 20%-os sósavat valahol...ha jársz az osanban, ott is van...

aztán kiválasztod az alkalmas időszakot, amikor nem akarja senki használni a klót legalább egy órán keresztül..kesztyű, pumpa, és hajrá..lepumpálod a vizet a csészéből, hogy ne maradjon benne semmi..az utolját valami kidobható nedvszívó ruhával felszeded...aztán sósav kibont, beleöntöd az egész litert, lecsukod, és kimész.... persze az ablakok nyitva.. egy óra múlva vissza, lehúzod, és ott a hófehér csoda!


sok sikert.

21. 55416fb8e2 (válaszként erre: 1. - Ficusbenjamicus)
2013. aug. 5. 19:38
ecet+domestos kevereke csodakra is kepes :)
20. syria (válaszként erre: 18. - Ficusbenjamicus)
2013. aug. 5. 16:47

Penész ellen Ultra SZAVO (vagy SAVO, mind a kettő rá van írva a flakonra).


Ami a WC-t illeti: a helyzet durvaságát megismerve nem öntenék bele semmilyen drága szert, hanem a mechanikus vakarással próbálkoznék, ecettel megtámogatva. Ha ez sem segít, akkor sajnos marad a drága csészecsere. :(

19. bd55e3f068 (válaszként erre: 18. - Ficusbenjamicus)
2013. aug. 5. 00:07

Így meg főleg kicserélném, és levonnám a kaucióból a tisztítószerek árával együtt.

Domkestos meg kefe.

Hihetetlen, hogy milyen retek emberek élnek.

2013. aug. 4. 23:11

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznos volt.

Albérlők után maradt a dzsuva a fürdőben amúgy, nem mi növesztettük a vízkövet :-)

Apropó, a penésszel hogy lehet elbánni? Műanyag zuhanyfülke legapróbb kis réseiben is fekete penész van. Milyen szert / praktikát tudtok ajánlani?

2013. aug. 4. 22:49
ahol kemény a víz, ott lerakódik állandó csutakolás mellett is. A múltkor volt szerencsém bepillantani a víztartályába. Mondjuk én mindig úgy ki tudom tisztítani, mintha új lenne. Hosszú hónapos lerakódást lehetséges, hogy semmi nem old.
2013. aug. 4. 22:24
Ha ilyen szutykot "orokolnek" (gondolom, nem te halmoztad fel), en kicsereltetnem a cseszet.
15. jstefan (válaszként erre: 1. - Ficusbenjamicus)
2013. aug. 4. 21:48
Tömény sósav oldja ,vagy a WC csésze cseréje a megoldás.A WC használóját ki kell oktatni hogy a vizelet tömény sókat tartalmaz ezért ha nem húzzák le a WC-t akkor azon kívül hogy büdös lesz, a vizeletkő is lerakódik.
2013. aug. 4. 17:08
én kiszedem az összes vizet, nem kellemes beavatkozás gumikesztyűben, joghurtos-pohárral, a végén már csak szivaccsal itatom szinte szárazra. Aztán jöhet a vízkőoldó. Azt vettem észre, hogy attól darabokban jön le inkább, nem oldódik fel, inkább leválik, nem ledörzsölöm, hanem óvatosan leütögetem ált. a tisztításra használt régi fogkefe nyelével, vagy egy ceruzával.
13. siss27 (válaszként erre: 11. - Siss27)
2013. aug. 4. 16:40
Még a fürdőszoba csempéjére is ezt rakom,ha vízkövet látok rajta.régi fürdőnk van,nincs felújítva és az évek alatt a kád mentén azért a csempén meglátszik a vízkő.Nyilván nem egy alkalommal szedi le,de rajtahagyom egy ideig,majd ledörzsölöm,ha kell akkor pedig időnként megismétlem.
12. SF
2013. aug. 4. 16:37
Háztartási sósavval. Pumpáld le a vizet, míg feljön a bűz, így kevésbé hígul fel. Ezután öntsd bele a sósavat addig, ameddig a víz szokott érni benne. Pillanatokon belül erősen pezsegni fog, ezért nyiss ajtót, ablakot, mert elviselhetetlen lesz a szag. 1-2 óra alatt általában feloldódik az egész, de ha nem, a pezsgés abbamaradta után ismételd meg a műveletet új üveg savval, míg teljesen kitisztul.
11. siss27
2013. aug. 4. 16:36
Ha wc,nálunk csakis a Harpic jön szóba.Minden vízkövet eltávolít és elpusztítja a baktériumokat is.Hypo,ecet semmit se ért.Amióta Harpicot használunk szó szerint gyönyörű a wc.Semmi vízkő és nem is képződik újra.
10. 7bdcce5a0f (válaszként erre: 1. - Ficusbenjamicus)
2013. aug. 4. 15:41
Szedd ki a vízet belőle és háztartási sósavval öntsd körbe rövid ideig rajta hagyod,utánna akár kefével is lemoshatod,biztos leviszi,de ha még sem meglehet ismételni.
9. ficusbenjamicus (válaszként erre: 8. - SzánI.)
2013. aug. 4. 14:43
Igen, a Domestos-t én is próbáltam, meg 1 liter ecetet is beleöntöttem (bár a vizet nem szedtem ki előtte), de nem használt, annyira vastag (több mm) már a vízkő. Akkor ezt a Spar-os brutál vízkőoldót meg fogom próbálni. Köszi!
8. SzánI. (válaszként erre: 7. - 408020f45e)
2013. aug. 4. 14:41
Okés, de ez akkor jó, ha nincs az a fekete vastag vízköves lerakódás. Ha már ott van, a Domestos nem használ.
2013. aug. 4. 14:38

Én éjszakára körbenyomom zöld Domestossal, meg az aljára is és a lefolyó részébe is. Egsz éjjel ott marad, fertőtlenít,tisztít és fehérít. Aztán reggel a wc kefével átdörzsölöm, lehúzom és kész! Ragyog és jóillatú. heti 1x elég ezt megcsinálni.

nekem ez vált be.:)

6. SzánI. (válaszként erre: 3. - SzánI.)
2013. aug. 4. 14:32
Chemitat a neve, és nagy betűkkel rajta van, hogy vízkőoldó.
5. SzánI. (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2013. aug. 4. 14:31
Aztán utána a fehér wc csészét megfogja mi?? :D
2013. aug. 4. 14:31
Vízkőoldó, többszöri mechanikus beavatkozással; sósav, megfelelő védekezés mellett.
2013. aug. 4. 14:30

Én is gondban voltam ezzel. A spar-ban lehet kapni erős vizkőoldót, nem tudom mi a neve, fehér, egyszerű kis flakonban van, kék ragasztott címkével. Ez elég erős, úgyhogy a csaphoz amikor használom, azonnal le is kell mosni, mert leviszi a csap fényét.

A wc belsejéből, ahol áll a víz, próbáld meg a vizet kiszedni. Pl Wc pumpával lenyomatod, vagy kimered, vagy bárhogy .... :D Majd önts bele egy ilyen vízkőoldót. Nagyon jó.


A csapok perlátorához szoktam ezt még használni, azonnal hat, a legvastagabb vízkövet leszedi.

2013. aug. 4. 14:30
cola...egy éjszakára önts bele, vagy amíg nem vagytok otthon napközben. Komolyan mondom.
2013. aug. 4. 14:26
WC csésze legalján letapadt, kemény, sötét vízkövesedést mivel tüntessek el? Vastag réteg keletkezett már.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook