Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Koszmó okán keletkezett kis sebeket mivel lehet bekenni? fórum

Koszmó okán keletkezett kis sebeket mivel lehet bekenni? (beszélgetős fórum)


20. Wididóri (válaszként erre: 12. - Homern)
2011. jún. 16. 18:11

Szia!

A Babe sampon nekünk sem vált be. Felírtam ezt a Frezyderm-et, amit javasoltál. csak azt szeretném megkérdezni, hogy mennyibe kerül. Köszi!

19. homern (válaszként erre: 17. - Szimonic)
2011. jan. 22. 22:13
Megkérdezzem azt,aki tőlem vette ? :D
18. Manon
2011. jan. 21. 12:35

Sziasztok!


a 7 hetes kislányomnál is van koszmó sajnos.


Tegnap vettem babe sampont... és ma reggelre mégszörnyűbben néz ki a buksija.

Még több helyen van...

Valaki tapasztalt már ilyet?

vagy ez természetes használjam tovább és majd múlni fog?

2011. jan. 21. 11:51
látom, nem olcsó,jó lenne találni olyat, mint Te, hogy használt belőle, aztán eladja
16. szimonic (válaszként erre: 12. - Homern)
2011. jan. 21. 11:47
na, köszi, újabb reménysugár:) utána is járok, és veszek
15. Lisy50
2011. jan. 21. 11:46
Az unokámnak az feje tetején volt,az olaj nem hozta le rendesen, a gyerekgyógyászunk ajánlotta, hogy fürdés előtt 10 perccel kenjük be tejföllel,és ahogy felpuhult, fejmosás közben pelussal le tudtuk szedni!
2011. jan. 21. 11:45

Nálunk csak rövid ideig volt, és érdekes módon az első hajával együtt darabokban szépen levált.

Olajjal kenegettem, nem piszkáltam neki soha.

2011. jan. 21. 11:45
Jaj úgy megkönnyebbültem hogy írtátok, hogy belefutottatok ti is a kis sebekbe, nem tudom hogy csináltam. Akkor nem éreztem hogy sok lenne a dörzsi :( Tiszta lelkiismeretfurdalásom van, első gyerek és néha olyan bénának érzem magam még :((( Most miattam lett ilyen a kis feje, hogy lehettem ilyen hülye!
12. homern
2011. jan. 21. 11:43

Szia!

Nekünk több doki is megtiltotta az olajozást,azt mondták azzal csak egy végeláthatatlan körbe kerülünk.Száraz,koszmós a gyerek fejbőre,rákenjük az olajat,a koszmó éppen egy kis időre lejön,de mivel az olajjal még tovább szárítottuk a fejbőrt rögtön újra is képződik..olajozunk megint,még több koszmó...

Sajnos ezt csak akkor mondták,amikor minimum egy hete olajoztam a fiam fejét :(

A babé sampont nálunk nem használt.

4 hónapig szenvedtük vele,mire megtaláltam a frezyderm koszmó elleni olaját(ez is olaj ugyan,de mellé vannak keverve vitaminok stb amik elveszik a szárító hatását).

2x kentem be vele a gyerek fejét és véget is ért a 4 hónapnyi szenvedés-sírás-kapargatás :)

Teszveszen eladtam,mert 1 gyerek csak egy icipicit használ el,így sokaknak elég.

Még egy termékemhez sem érkezett visszajelzés,de most egy nagyon aranyos köszönőlevelet kaptam,a 2 év körüli kislánynak is megszűntette pár kezelés,pedig újszülött kora óta nem használt semmi.

Nekem az unokatestvérem ajánlotta,az ovis lányának tért mindig vissza,amíg a kezébe nem nyomta ezt a gyógyszertáros ismerőse.

Egy próbát mindenesetre megér,persze ez sem csodaszer,de hátha.Vannak babák akiknek magától is elmúlna,de egy kis fürdetővel ,sima olajjal gyorsítani lehet,de sok picinél makacsabb a dolog.Ki kell tapasztalni.Ha valami 1-2 hét alatt nem oldja meg,valószínűleg már nem is fogja.

2011. jan. 21. 11:40
Igen, pont azért nem múlik könnyen, mert elég sok haja van. Az én kisfiam haja is sok meg hosszú és emiatt elég nehéz volt eltűntetni a hajából a koszmót.
10. sztikécske (válaszként erre: 8. - Szimonic)
2011. jan. 21. 11:39
Ja bocs, összekevertelek a kérdezővel. :-D
2011. jan. 21. 11:31
hát az biztos, h sztem mindent kipróbáltunk, pl olajos bedörzsölés, zacsi+sapka, h dunsztban legyen, aztán hajmosás, több héten keresztül... babé sampon, dörzsölés, és mindennek ellenére még látszik itt-ott, pedig elég sok haja van.
8. szimonic (válaszként erre: 6. - Sztikécske)
2011. jan. 21. 11:30
írtam lejjebb, h 21 hónapos most
2011. jan. 21. 11:29
Én a gyógyszertári fürdetővel kentem be vastagon fürdésközben , pár percre rajtahagytam és fürdetőkesztyűvel ledörzsöltem. Két hét alatt teljesen elmúlt, pedig nagyon csúnya volt. De az olajat is ajánlották, azzal napközben kentem be sapit tettem rá és szerintem így a kettő hazsnált.
2011. jan. 21. 11:29
Kell egy kis idő, míg eltűnik. Mióta használjátok?
2011. jan. 21. 11:27
de jó nektek:) mi is azt használjuk, mióta megjelent a koszmó és mint mondtam, még mindig van a fején:(
2011. jan. 21. 11:26

Szia!

A kislányomnak soha nem volt koszmója, a kisfiamnak, viszont nagyon csúnyán, az egész feje teteje koszmós lett, a sok próbálgatás végére.

De a csodaszer: BABE sampon, ez segített, pár hét alatt teljesen eltűnt a koszmó. Nagyon ajánlom, megéri a pénzét!

Gyógyszertárban kapható.

2011. jan. 21. 11:26

Szia!

Az én kisfiam is elég koszmós volt és neki is kisebesedett, mert elég sokat kaparásztam fogkefével, olajos bedörzsölés után. De ettől egyébként nem javult. Olvastam a babé samponról és nekünk az vált be. Jó drága, de a mai napig azzal mossuk a haját és azóta nincs is koszmója. Kb. 2 hónapos korától használjuk és most 8 hós.

2011. jan. 21. 11:25

szia!

én annak idején sudocremet kentem rá ilyen esetben.

nekünk még mindig van egy pici koszmó, pedig 21 hónapos:S

2011. jan. 21. 11:19

Sziasztok!


2 hónapos kisfiamnak most először próbáltam eltávolítani a koszmóját. Lehet az olajozás volt kevés, vagy akaratomon kivül erősebben is megdörzsoltem de a feje búbján kis sebecskék lettek-gombostű fejnyiek. Mivel kenjem be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook