Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Voltatok már önkéntes munkán? fórum

Voltatok már önkéntes munkán? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
100. gribedli*** (válaszként erre: 70. - L.luiselotte)
2016. ápr. 27. 14:46

Na ugye, hogy így is meg lehet valamit fogalmazni? Globus is hasonlóan fogalmazott.


Nem visztek bele olyanokat, hogy aki teszi, az valami álszent dologból teszi, stb.

99. l.luiselotte (válaszként erre: 93. - 04424e865e)
2016. ápr. 27. 14:43

Igaza van ploo Konnak, mert önk. munka és önk, munka között óriási különbség van. Én pld kicsit sem vagyok türelmes, igy kórház, szoc otthoni besegitést, mentális problémások ellátását nem is vállalnám, nem lenne benne sok köszönet, de egy testhezálló melót, mint pld parkgondozás vagy-szépités, vagy állatotthonban meló ( abban bizva hogy sok a macska .... )igazán jól jönne a sok ülő munka után.Csak utóbbiakkal az a gond, hogy az alapitványok a főállású dolgozóiknak elsősorben itt biztositanak munkaheletőséget.

a hivatalokban pedig szerintem nincs ilyen lehetőség, panaszkodnak a közalkalmazottak, hogy a 8 órát sem tudják végigdolgozni, mert nincs elég melójuk.

98. MZsanett (válaszként erre: 92. - 16b5d6ae34)
2016. ápr. 27. 14:43
Hogy mi a célom vele? Görgess lejjebb és olvasd el. Már többször is leírtam.
97. MZsanett (válaszként erre: 92. - 16b5d6ae34)
2016. ápr. 27. 14:41
A szívem joga az is, ha fórumot indítok, és neked is, hogy írsz-e ide, vagy nem.
96. MZsanett (válaszként erre: 93. - 04424e865e)
2016. ápr. 27. 14:41
Én is így vagyok vele. Olyat keresek, amit szívesen csinálok és érzem, hogy haladok valamerre az életben.
95. MZsanett (válaszként erre: 88. - Gribedli***)
2016. ápr. 27. 14:39

Nem sérelmezem. Csak azért ne figyeljen rám senki, mert kiharcolom, és nem is lenne értelme, mert ahogy kiharcoltam, úgyis elveszne az érdeklődés. Engem most inkább a fórum témája az, ami érdekel. persze örülök, hogy kifejezhetem magam, akár negatív, akár nem. És mit nevezel közléskényszernek? Azt, hogy nem tudsz megérteni, de én csak azért is indítok egy fórumot? Az már a te bajod, ha nem értesz.


Nem gondolom azt, csak idegesít, amikor látom az emberekben az ellentmondást, hogy vizet prédikál, de bort iszik. Ez most nem pont rád irányul, de amikor ilyet látok, az nem szimpi.


Szerinted ennek a fórumnak a témája hülyeség? és hülyeség az, ha valakit nem köt le az önkéntes munka? És mégis kiből induljak ki, ha nem a saját példámból? A szoszédasszonyéból?


Ennyi erőből senki ne indítson semmilyen fórumot, mert neked nem tetszik. Ezt az utolsó bekezdést még elolvasni is fárasztó volt, mert annyira süt belőle az alaptalan vádaskodás.

94. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 86. - Túrógombócka)
2016. ápr. 27. 14:39
az... miután most úgy néz ki, hogy én nem értem ezt az egészet... még én leszek a bűnbak?
93. 04424e865e (válaszként erre: 1. - MZsanett)
2016. ápr. 27. 14:38
Ha én vállalnék ilyen munkát, akkor biztos olyan lenne, ami a hobbimmal, szenvedélyemmel összefügg. Akkor egyáltalán nem zavarna, hogy nem fizetnek, élvezném, hogy azt csinálnám, amit szeretek.
92. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 90. - MZsanett)
2016. ápr. 27. 14:36

Olvastad mit írtam? Szíved joga, hogy mit csinálsz.

Csak miért csináltál ebből fórumot? Mi a célod vele?... ezt nem értem:)

91. MZsanett (válaszként erre: 86. - Túrógombócka)
2016. ápr. 27. 14:33
Nem én kötözködtem, és nem én morgolódtam. Csak megnondtam, mit érzek, senki ellen nem irányult.
90. MZsanett (válaszként erre: 81. - 16b5d6ae34)
2016. ápr. 27. 14:32
Látszik, hogy képtelen vagy más álláspontokat, érzéseket és élethelyzeteket megérteni a sajátodon kívül.
89. MZsanett (válaszként erre: 79. - 871383ddcb)
2016. ápr. 27. 14:32

Ez egy szép történet:) Ha adakozol, valahol ebből az emlékből merítesz erőt.


Ebben a barátnőmben sajnos nagyon csalódtam. És én sokáig úgy voltam vele, hogy csak én adok, mindenki jöhet hozzám, ha bármi baja van, és jól is esett adni, de egy idő után beleuntam, hogy én nem kapok. De látok embereket, akik az egész életüket leélik úgy, hogy csak adnak és adnak, ők viszont soha nem kapnak semmit. Ez számomra az elrettentő példa, én nem akarok ilyen lenni.

88. gribedli*** (válaszként erre: 47. - MZsanett)
2016. ápr. 27. 14:30

Igen, úgy látom, hogy sérelmezed. Neked mindig minden bajod van: télen hideg van, nyáron meleg van, legyen vége a karácsonynak, irigy vagy egy csomó emberre stb.


És ebből jön ez az állandó közléskényszered, kvázi csak mert te mindent utálsz vagy szoktál irigykedni, neked csak ez lehet az őszinte. Szerinted mindenki aki élvezi az életet, netán nincs benne irigység, nem pampog a világra, az mind álszent.


Mert csak a rossz lehet őszinte? A jó, az nem? Olyan nehezedre esik elhinni, hogy van, akinek normális érzelmei és ha erről beszél, azt nem álszenteskedésből teszi?


Basszus, ez a fórum is kb így indult:


Zsanika rossz lábbal kelt fel (ahogy szokásos), és hoxázgatás közben kipattant fejéből: nabazmeg, ma kiírok valami hülyeséget, hogy a sok "álszent pics" odagyűljön, mert olyan nincs, hogy ők nem utálnak senkit vagy semmit. Aztán ha mondanak majd valami "okosat", szépen felhívom magamra a figyelmet valami olyannal, hogy izé, én utálok jótékonykodni, de nézzetek ide, hogy én nem vagyok álszent mert milyen aranyos vagyok, hogy bevallom, bezzeg mások...


Ez vagy te. Neked nem tetszik az önkéntes tevékenység, ne tedd! Többen is írtuk, ne tedd! Nincs rád szükség, ha te ennyire nem akarod, senki sem kérte, ez nem valami kegy! Sőt, nem voltál te annyira kíváncsi, arra ment ki az egész, hogy hangoztasd a te ellenkező nézeteidet, erre szerintem nagyszerűen megfelel egy napló. De belenézni mindenbe az álszenteskedést, ez neked ilyen életreszóló parád? Egyszer ettől fogsz agyfaxt kapni...

87. unom (válaszként erre: 85. - 16b5d6ae34)
2016. ápr. 27. 14:16

Véleményeket várt, kapott is.

Bőven elfér a többi közt szerintem, vannak sokkal gázabbak is.

86. túrógombócka (válaszként erre: 85. - 16b5d6ae34)
2016. ápr. 27. 14:16

hát ez az.

nekem csak egy morgolódós, kötözködős topiknak tűnik.

85. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 83. - Unom)
2016. ápr. 27. 14:13
Jogában áll, de éppen most írtam, akkor minek ez a fórum?:)
84. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 71. - MZsanett)
2016. ápr. 27. 14:12

Mereven elzárkózol, semmi gond, hiszen jogodban áll.

Csak akkor miért indítottad ezt a fórumot? Mit szeretnél vele elérni?

83. unom (válaszként erre: 80. - 16b5d6ae34)
2016. ápr. 27. 14:06
Szerintem igaza van. ha a felsoroltak közül egyik sincs meg, a belső indíttatás sem, akkor annak az embernek nem való az önkéntesség.
82. 871383ddcb (válaszként erre: 70. - L.luiselotte)
2016. ápr. 27. 14:06
Na, pont a harmadik, ami pl engem :))))
81. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 75. - MZsanett)
2016. ápr. 27. 14:04
Ilyen mentalitással ne is "gürizz" senkiért.
80. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 70. - L.luiselotte)
2016. ápr. 27. 14:02
Nagyon tévedsz...
79. 871383ddcb (válaszként erre: 57. - MZsanett)
2016. ápr. 27. 14:01

Értem. Nyilván fenn kell tartsd magad valahogy. Van, amikor nem fér bele ingyenmeló.

Elmondom engem mi motivál. Rajtunk kívülálló okok miatt nagyon nehéz helyzetbe kerültünk. Egy nap este becsöngettek. Senki nem állt a kapuban, csak két nagy csomag. Tele mindazzal, amit egy boltban megvehetsz. Máig nem tudom kinek köszönhetném meg. Persze ez nem meló, adomány. Igyekszem nem elfelejteni milyen érzés volt kibontani. Ha csak egy rég áhított könyvet tudok elpostázni egy kislánynak, akár olyat, ami az enyém volt, segítség. És jó elképzelni az arcát mikor kibontja.

De ezt te is tudod, hisz most írtál barátnődről.

Nem vagy te olyan elzárkózós :D :D

78. MZsanett (válaszként erre: 73. - MZsanett)
2016. ápr. 27. 14:00
Itt most szociális intézményre gondolok. Bár tök mindegy, de szerintem ezeknél nagyobb esély van, hogy felvesznek önkéntest.
77. unom (válaszként erre: 74. - L.luiselotte)
2016. ápr. 27. 14:00
Szerintem is más kategória, közelebb áll a gyakornoki munkához, még ha nem is iskola mellett végzi.
76. túrógombócka (válaszként erre: 75. - MZsanett)
2016. ápr. 27. 14:00
akkor ne gürizz. senki se kéri számon.
75. MZsanett (válaszként erre: 70. - L.luiselotte)
2016. ápr. 27. 13:59
Én ezt teljesen átérzem. Nekem is sok mindenért meg kellett dolgozni, azért is, ami szinte minden kortársamnak alapból járt. Szóval nem sok kedvem van ahhoz, hogy gürizzek azért, hogy megint ne én kapjak, hanem más...
74. l.luiselotte (válaszként erre: 68. - Unom)
2016. ápr. 27. 13:58
sok ingyenes ügyem van, de azért az nem az az önkéntes munka, amiről ez a topic szól.( legfeljebb az anyagi vonzata ugyanaz )
73. MZsanett (válaszként erre: 68. - Unom)
2016. ápr. 27. 13:58
Tudom, mi az önkéntes munka, csak azt nem tudtam, hogy ennyi mindent lehet csinálni, például hogy hivataloknál is szívesen veszik. Ez olyan, mintha gyakornok lennék. Csak annyira különbség, hogy nem másokért teszem, hanem tapasztalatszerzés céljából.
72. MZsanett (válaszként erre: 67. - Túrógombócka)
2016. ápr. 27. 13:56
Hallalúja.
71. MZsanett (válaszként erre: 66. - 16b5d6ae34)
2016. ápr. 27. 13:56
Igen, csak van ebben egy csapda: amikor nem szembesülsz saját magaddal és amögé bújsz, hogy másokat helyezel magad elé. Van, amikor nem az a megoldás, hogy másokon segítesz. Szerintem nekem nem ezt az utat szánta a sors, hiába nagyszerű dolog. Csak ugye ezt "ciki" kimondani, bár nem értem, miért nem lehet elfogadni, hogy mindenki másból nyeri a pozitív energiát.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook