Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Volt valaki mostanában Egyiptomban? Mik a tapasztalataitok? fórum

Volt valaki mostanában Egyiptomban? Mik a tapasztalataitok? (tudásbázis kérdés)


134. rtopi
2008. aug. 13. 16:51
Köszönöm a válaszokat! Újabb kérdés: Úgy tudom, hogy nem érdemes itthon vízumot fizetni, mert kinn olcsóbb. Ezt már én is tapasztaltam. Mi a Kartágóval megyünk, de ott ügyesen nincs külön vízumdíj már. Benne van a repülőtéri illetékben. Megkérdeztem, azt mondták, ha vízum nélkül kérem, 2500 Ft-tal olcsóbb csak. Még akkor is 32500 Ft a reptéri ill. A többi utazási irodánál huszonegykétezer. Akkor ez hogy van? Törődjek bele? Pedig egyszer már voltam Egyiptomban, és akkor szilárdan elhatároztam, hogy többet nem engedem magam lenyúlni a vízum árával.
133. Kiss Ildikó (válaszként erre: 131. - Rtopi)
2008. aug. 13. 12:02

A dollár a jó!

Az eurót nem jól váltják.

132. d0860dee94 (válaszként erre: 131. - Rtopi)
2008. aug. 13. 08:19

Csak bankban válts pénzt, mert váltáskor a szállodában is lehúzhatnak!


Mikor mi voltunk ( júniusban) én is azt néztem, hogy az LE/USD Forintban jobban jön ki, mint LE/EUR. De nem volt jelentős az eltérés.

Úgy is utólag fogod megtudni, hogy mennyiért tudod visszaváltani a pénzed.... (sajnos)

Alkudj ügyesen és az majd kompenzálja a dolgokat :)

Jó nyaralást majd, ha mentek!

131. rtopi
2008. aug. 13. 07:02
Dollárt érdemes beváltani? Eurónk van valamennyi, de azt olvastam, hogy jobb a dollár. Vagy ez csak régebben volt így?
130. Kiss Ildikó (válaszként erre: 129. - Gyöngyi)
2008. aug. 8. 13:58

Jó utat Gyöngyikém! Érezzétek megatokat nagyon jól. Ha hazaértek írjál.


Én 16 éve voltam autóval végig a parton, egészen Dubrovnyikig elmentünk. Azóta nem jártunk arra. Mikor jöttünk hazafelé, aznap délután kezdődött a háború. Minket már fegyveresek igazoltattak. Épp hogy hazaértünk. Este már a híradóban mutatták a történéseket. Borzasztó sztori volt. Még a háztetőkön is fegyverrel feküdtek. De ez már a mult!


Jó pihenést! :-)

2008. aug. 8. 13:51
Köszi a választ, én most egy hétig nem leszek itt, megyünk Horvátországba.
128. Kiss Ildikó (válaszként erre: 127. - Gyöngyi)
2008. aug. 8. 10:14
Lehet használni a kártyákat és a hitelkártyákat. Megkérdeztük, nem szokott gond lenni. Mi nem fizettünk sehol vele, mert vittünk elég dollárt.
2008. aug. 7. 17:43
Lányok van még egy megválaszolatlan kérdésem: Bankkártyát mennyire lehet használni?
2008. aug. 7. 12:26

Reggel 05:45-kor értünk haza Tiszaújvárosba. Hattól nyolcig aludtunk és irány a munkahely. De már kipihentem magam.


Ma már vendégek jönnek Szombathelyről hozzánk. Tavaly ismerkedtünk meg két házaspárral Djerbán, Tunéziába ( Zoli és Ancsa ). Ők fiatalabbak mint mi. De már tavaly augusztusban is voltak nálunk vendégségben. Mi pedig náluk októberben.


Most meg a másik házaspárral ( Zsolt és Katika ) voltunk Egyipomba. Ragaszkodtak hozzá, hogy megint együtt nyaraljunk. Szilveszterkor is együtt voltunk velük Szegeden. Ők is voltak már kétszer nálunk vendégségben.


Érdekes, hogy nyaraláskor, ilyen rövid ismerettség után az ember barátságot tud kötni.


Most is nagyon aranyos kedves párokat ismerünk meg. Az az igazság, hogy az utazásról nem sok emberrel lehet beszélgetni. Az emberek írígyek. A közvetlen környezetünkben akiknek nem az utazás a hobbija, nem szivesen halgatják az utazásról szóló sztorikat élényeket. Ilyenkor az utazás során akikkel találkozunk, megosztjuk a tapasztalatokat és kedvet kapunk más országok megismerésére. :-)))

125. Kiss Ildikó (válaszként erre: 124. - Rexona)
2008. aug. 7. 12:09
igen
124. rexona (válaszként erre: 123. - Kiss Ildikó)
2008. aug. 7. 12:06
Aha. De ti honnét szálltatok fel? sharmból?
123. Kiss Ildikó (válaszként erre: 122. - Rexona)
2008. aug. 7. 11:55

Akkor nem.


A mi gépünk ottani idő szerint 23:45-kor szállt fel.

122. rexona (válaszként erre: 117. - Kiss Ildikó)
2008. aug. 7. 11:50

Együtt utazhattunk volna?

Travel Service járattal jöttünk, és sharm el sheikből kb: este negyed 10-kor szállt fel a gép(késett)

121. Kiss Ildikó (válaszként erre: 120. - Gyöngyi)
2008. aug. 7. 08:49
Jó választás! :-)
2008. aug. 7. 08:27
A Kartago Tourssal utazunk, remélem jó lesz.
119. Kiss Ildikó (válaszként erre: 118. - Gyöngyi)
2008. aug. 6. 21:39
Szerintem ha az utazási iroda megbízható hírű, akkor nem lehet probléma.
2008. aug. 6. 16:16

Helló lányok!

Jó olvasni, hogy minden rendben volt veletek. Mostanában annyi átverést hallani az utazásokról, örülök, hogy mindkettőtöknek jól sikerült!

117. Kiss Ildikó (válaszként erre: 113. - Rexona)
2008. aug. 6. 14:17

Üdvözöllek!


Akkor együtt utaztunk a repülőn. :-)


Mi a Tropicana Grand Oazis-ban voltunk.

116. Kiss Ildikó (válaszként erre: 112. - Gyöngyi)
2008. aug. 6. 14:14

Üdvözöllek Gyöngyikém!


Igen, hazaértünk szerencsésen. Minden a terv szerint és az elképzelések szerint alakult. Szuper volt az út. Jól telt a két hét. Így utólag nézve, ha tudtuk volna, hogy közvetlen repülőjárat indul Tabára, akkor ott foglaltunk volna szállodát. Mert onnan közelebb van Izrael és Jordánia.


Jók voltak a programok:


- Hajókirándulás a Vöröstengeren. Be is ugrottam a hajóról a tengerbe. Élveztem a napfényt és az erős szelet. Finom volt az ebéd a hajón. Halas tócsnit ettem, meglepetés volt a finomságos íze.

- Kvadoztunk a sivatagba. Tevegeltem. Beduin nő voltam pár órára. Ittam helyi teát is.

- Holt Tengeri fürdőzés. Csudi jó volt feküdni a vizen.

- Izraeli kirándulás busszal Jeruzsálembe. Még Betlehembe is voltunk Palesztín területen. Nagyon nagyon tetszett. 28 órás volt az út. De megérte.

115. rexona (válaszként erre: 114. - Gyöngyi)
2008. aug. 5. 17:10

Rendben vagyunk, de mi azért nem ettünk össze mindenfélét. Bár én elég sok mindent megkóstoltam. Párom egyáltalán nem evett zöldségeket, csak húst, köretet, sütit..

Én azért ettem paradicsomot, uborkát, paprikát is.

Volt olyan magyar akinek volt hasmenése, de nekünk nem volt semmi komoly problémánk, nekem volt 1-2 napig enyhe hasmenésem, de az nem vészes.

All inclusive ellátáson voltunk, és mi úgy gondoljuk, hogy az sokkal jobb mint a félpanzió. Itt ehetsz, ihatsz amennyit csak akarsz.

Szóval tényleg jó volt. Esténként élő zene volt a szállodában, nagyon hangulatos.

114. gyöngyi (válaszként erre: 113. - Rexona)
2008. aug. 5. 13:53
Hű, irigyellek! Gyomrotok rendben? Mit ettetek? Mindent?
113. rexona
2008. aug. 5. 12:54

Sziasztok! én héthőn hajnalban értem haza sharm el sheikhből. és nagyon jól éreztem magam. szerencsére egy olyan szállodában voltunk, ahol ha nem mentünk volna sehová, az egy hét alatt, akkor is jól éreztük volna magunkat. nagyon szép szálloda. mindenkinek tudom ajánlani. Regency Plaza Resort.

Sharm nagyobb mint Hurghada. Itt sajna mindenki orosznak, vagy lengyelnek nézi a magyarokat, mert rettentően sok a lengyel, orosz vendég. (de ez a legkevesebb) Nagy a bazárjuk, sok látnivaló van. Mi bevállaltuk a híres Mózes-hegy megmászását. Álmainkban sem gondoltuk volna hogy ennyire megerőltető lesz. De gyönyörű. elmondani nemlehet. A látnivalót sem, és azt sem hogy mit éreztem gyaloglás közben. Ez olyan hogy át kell élni. Voltunk még búvárkodni, és delfin-shown.

Gyorsan elszaladt az 1 hét. de sok szép élményt hoztam haza.

112. gyöngyi (válaszként erre: 36. - Kiss Ildikó)
2008. aug. 4. 12:38

Ildi!


Megjöttetek? Milyen volt??

111. gyöngyi (válaszként erre: 110. - Adri25)
2008. júl. 31. 16:32
Még nekem is messze van, majd csak októbr végén megyünk.
110. adri25
2008. júl. 31. 08:37
én csak szeretnék menni
2008. júl. 31. 07:03
Jujujúj!!!
108. Klimpírozi (válaszként erre: 107. - Gyöngyi)
2008. júl. 30. 21:20
igaz lehet, akkkor csak 48 fok lesz:)))))
107. gyöngyi (válaszként erre: 105. - Klimpírozi)
2008. júl. 30. 13:25

Ez a vizes örölköző jó ötlet...nekem nem jutott volna eszembe. Köszi!

Azért abban renénykedek, hogy október végén nem lesz olyan hőség, mint nyáron.

106. d0860dee94 (válaszként erre: 104. - Gyöngyi)
2008. júl. 30. 11:05
Vagy vidd magaddal a cipőd és a szandid is, a buszon elfér, nem?! :)
105. Klimpírozi (válaszként erre: 102. - Gyöngyi)
2008. júl. 30. 11:00
kirándulásra jobb lenne valami zárt cipő...a szandál/papucs pántjai beleégve a lábadba, irgalmatlanná teszik a napjaidat..50-60 fokkal,izzó napsütéssel,forrósággal kalkulálj...innivaló, egy vizes törölköző, kalap legyen a konfortérzeted miatt..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook