Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Volt valaki mostanában Egyiptomban? Mik a tapasztalataitok? fórum

Volt valaki mostanában Egyiptomban? Mik a tapasztalataitok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
224. 691682d466 (válaszként erre: 223. - Gyöngyi)
2008. szept. 6. 13:11

ÁÁÁ nem is vagyok bártor :)

Mi az amitől tartasz ? Vagy mik az aggódásod okai?


valójában mindenütt vannak gyógyszertárak és igen csak jól fel vannak szerelve. Azokon a helyeken meg különösen amerre a túristák járnak.

A pénzt csak bankon keresztül váltasd fel !

Most én 6.-án Pl:100 EU-t váltottam és 529 LE-t kaptam érte.Bankban.

223. gyöngyi (válaszként erre: 222. - 691682d466)
2008. szept. 6. 12:49

Hűű! Ez neked felér egy életre szóló kalanddal!Bátor egy nő lehetsz.

Időnként mondják a csajok, hogy feleslegesen aggódom, de én még nem voltam Európán kívül...Az Antinal-ból szerencsére már van egy dobozzal.Ha kell még veszek.Igazán a hajóúttól tartok egy kicsit,de majd meglátjuk.Nem tudom, hogy ahol ki fog kötni ott mire lesz lehetőség.(gyógyszertár..pénzváltás stb.)

222. 691682d466 (válaszként erre: 219. - Gyöngyi)
2008. szept. 5. 15:59

Tényleg örültem ennek a fórumnak :)

Valójában én nem mint túrista látogatom EGYIPTOMOT:)

A férjem egyiptomi és így mi inkább családot látogatunk ott:) Jövő nyárra tervezzük ,hogy a gyerekek miatt ki is költözünk ,hogy a nyelevet (utcanyelevet) minnél jobban el tudják sajátitani.


Nos nem érdemes itthonról vinni fertőtlenitőt.


Kint kellene egy patikába benézni és írom ,hogy a kinti higiéniához ( véleményem szerint ) mi az ami nélülözhetetlen.


Tehát gyógyszertárban kapható:

DETTOL nevü folyékony fertőtlenitő.

A DETTOL mindenre jó. Kád, wc, én ha szállodába megyek még a zuhanyrózsát is be szoktam tenni egy pohár DETTOLOS vízbe .

Ezen felül sebfertőtlenitő is és valóban mindenre jó.


ANTINAL - a kinti hasmenés elkerülésére azaz megelőzésére is jó. Mellékhatása nincs !

Megelőzés céljából napi 2 szem egyszerre és kész is :)

Ha véletlen ( bár az ANTINAL egy nagyon jó bélfertőtlenitő szer) elkapott a "fáraó átka " akkor hasmenés után 2 szem és össz: napi 6 szemig szedhető ez a hasfogó .

Kint a gyógyszertárakban egyébbként nagyon jó gyógyszerészek vannak . Akár komolyabb esetben szurit is ott helyben adnak deeeeeeeeeeeeeee !!!!!!

MINDIG FIGYELNI KELL ,HOGY EGYSZER HASZNÁLATOS TŰT VEGYENEK ELŐ !!! Bár szerencsére én még csak olvastam ,hogy valaki arról írt ,hogy nem steril tűvel akarták megszúrni... Én még soha nem látam ilyet és a környezetemben sem volt erre precedens.


A palackozott víz nagyon jó . Lehetőleg ne üveges vizet vegyetek mert azokat lehet ,hogy nem olyan higiénikusan mossák el mint itt nálunk !

A műanyag üveges italok nyugodtan fogyaszthatók!


VISZONT : vannak utcán kapható gyümölcslevek. Ezeket ott mérik ki és elég guszták DE ÉN EZEKTŐL AZÉRT óvnék mindenkit. ( tisztázatlan eredetű gyümölcs) stb.



Még valami !

Női dolog ... tampont csak a nagyobb gyógyszertárakban lehet kapni ! Na azt érdemes vinni ha valaki nem kedveli a betétet !

Hírtelen ennyi jutott eszembe.


:)

2008. szept. 5. 15:19

Jaja! Remélem mesél nekünk!

Most olvasom éppen az utikönyvet,már a negyedénél tartok.

220. Kiss Ildikó (válaszként erre: 219. - Gyöngyi)
2008. szept. 5. 15:15

Üdvözöllek Gyöngyikém!

Aranyos Ayaa, lelkes utazó! Milyen jó, hogy megtalálta a fórumodat. Látod, volt értelme megnyitni. :-)))

2008. szept. 5. 15:09

Na megjöttem! Hát 30 fokban tanítani...egy rémálom! Lassan már kifogyok a praktikákból ,hogy fenntartsam 27 eleven nyolcéves figyelmét!!

No, de nem erről szól ez a fórum.

Ayaa! Isteni lehetett 4 hétig kinn lenni. Ami engem illet én Nilusi hajóútra készülök az érzékeny gyomrú párommal. Az én gyomrom rendben van, akár a vasszöget is, ha elutazunk én 3-4 napig elvagyok wc-zés nélkül is, úgyhogy engem talán nem kap el a "Fáraók átka".Majd próbálok vigyázni. Viszek fertőtlenítőket, külsőt-belsőt.

Ha van kedved, mesélj merre jártál! Mi itt szívesen olvassuk a beszámolókat.

2008. szept. 5. 12:05
Szivesen segitek ha tudok :)
217. Kiss Ildikó (válaszként erre: 215. - 691682d466)
2008. szept. 5. 11:35
De jó, hogy ezeket leírtad, mert Gyöngyike most indul egy ilyen Nílusi hajóútra. Most Ő azért nem olvassa mert dolgozik. De ha hazaér, jön a fórumra. :-)))
216. 691682d466 (válaszként erre: 215. - 691682d466)
2008. szept. 5. 11:34

Örülök ,hogy szép élményekkel tértél haza egyiptomból:)

A gyümölcsöknél inkább a származási hely ami számít.

Ugyanis egyes helyeken a locsolást is a Nil. vizével végzik .No akkor viszont már a termő gyümölcsben is benne van az amit a mi szervezetünk nem fogad be. Vagyis az immunrendszerünk nem képes védekezni ellene.

Aki ott él és ott nő fel az természetessen nem fogékony ezekre a bajokra.

2008. szept. 5. 11:29

A vízről még kiegésziteném amit írtam ...mert most jutott eszembe valami amit érdemes megfogadni !


Aki a NILUSON hajókázást tervez ( nem a luxus hajóra gondoltam ) annak VALÓBAN GONDJA LEHET HA OTT ÉTELT STB...FOGYASZT.

Ez abból adódik ,hogy sajnos:( az edények mosogatásához a Nil.vizét ( is ) használják egyes hajókon. No az már veszélyes lehet. Igaz az Arab TV-BEN már napi szinten hívják fel a figyelmét mindenkinek ,hogy ne szennyezze tovább a Nílust stb...

De sajnos épp azokhoz az emberekhez nem jutnak el a hírek akiket egy ilyen hajóról látni lehet .

Ott mosnak ,mosogatnak ,fürdenek ,no és az állatokat ott itaják vagy épp fürdetik.

Ez ugye már elég is az általában problémát okozó bacik összeszedéséhez!

A hazai szerek , hasfogók nem hatásosak az ilyen tipusú hasmenésekre!

Erre kitünő az ANTINAL!

A gyógyszertárak éjjel is nyitva vannak és mindenütt kapható .

Megelőzés céljára is jó és nincs semmi mellékhatása!

214. hevniki
2008. szept. 5. 10:33
Szia Én is voltam idén Hurghadában. FAntasztikusan jó volt. Nekem/ nekünk sem volt semmi problémánk, bár mi nem ittunk csapvizet, és figykeltünk milyen gyümölcsöt eszünk.( almát pl nem, mert azt tuti csapvizzel mossák). Mi július végén voltunk , akkor az idö 40 fok körül mozgott, és a viz 30-35 fok körül :D:D CSodaszép volt, a szállodákban a személyzet kedves, kissé tolakodó de csak mert nálluk ez igy szokás :D HA oda készültök úgy kell készülni, hoyg arab ország és akkor nem érnek meglepetések. Més kultúra, de mindenképp érdekes :D
213. Kiss Ildikó (válaszként erre: 211. - 691682d466)
2008. szept. 5. 10:20

Üdvözöllek!

De jó, hogy megosztottad velünk a tapasztalatodat.

4 hétig voltatok? Az szuper! :-)))

2008. szept. 5. 09:58

Ja még valami !

Az arab országokban éppen a RAMADAN hónapja van !

Ovatosan az itallal ! DE A CAIROI REPTÉREN MINDENFÉLE ALKOHOLT LEHET VENNI és akor már nem is gond ,hogy hogyan vigyétek ki :)

Az ár kb: az itthoni (bolti és reptéri ár9 külömbsége . Vagy talán még annyi sem .

2008. szept. 5. 09:55

Sziasztok!


Nem rég jöttem haza Egyiptomból :)


Hasonló gondjaimmal voltam elfoglalva indulás elött .

Oltás?

Antinál? Mit egyek és mit ne? Mindezt azért mert elég érzékeny vagyok a kajára , a meleget sem birom nagyon estébé...


Aztán se oltást nem vetem fel, se Antinalt nem szedtem ,és alkoholt sem iszom.

Viszont egy hét után ittam csapvizet ...igaz csak pár kortyot miután a palackos víz elfogyott. Őszinte leszek vártam a hatást :))))))

De semmi ...A meleg ithon elviselhetetlenebb mint kint .Ennek a páratartalom az oka. Míg itthon éget a nap és nem is birok sokáig kint lenni a szabadban ....kint ez valahogy a 45 fok ellenére nem volt vészes:)

4 hét alatt nem volt hasmenésem ( a fáraó átka nem kapot el) :))És ezzel a két gyerekem is így volt akik ( 12, 18) és szintén ittak csapvizet. Sőt miután már tudtuk ,hogy semmi bajunk nincs csak azt ittuk.

Én a családomnál voltam akik a piacon vettek meg mindent!

Természetesen én is hallottam olyan esetről amikor valaki infúzió társaságában töltötte a napjait ... De én ezzel kapcsolatban egész mást gondolok ,és nem a vízre gyanakszom ,de még nem is az ételekre.

210. rtopi (válaszként erre: 209. - Gyöngyi)
2008. szept. 4. 10:13
A free shop-ban is lehet röviditalokat kapni, azt fel lehet vinni a repülőre. Mikor én utaztam, volt velünk egy kite-os csapat, ők már induláskor részegek voltak.
2008. szept. 4. 09:50
Én egészen minőségi házipálinkát szándékozom perszekizárólag gyógyszer céljából vinni.Gondoltam műanyag üvegben bepárnázom a ruhák közé a bőröndbe két félliteres flaskát.
208. Kiss Ildikó (válaszként erre: 206. - Gyöngyi)
2008. szept. 3. 16:02

Nem szoktam alkoholt inni, mert sokat dolgozok és vezetek. De volt alkalmam Augusztus 20-a előtt este három vodka narancsot inni. Megmondom őszintén jólesett. Megeredt tőle a nyelvem és egy jó traccspartit tartottunk. :-)))


Nyaraláskor nem ittam. Nem akartam a helyi italokat inni. Azért nálunk minőségibb szerintem az alkohol minősége.

207. Kiss Ildikó (válaszként erre: 205. - Rexona)
2008. szept. 3. 15:59
Szoktál nyaralni? Voltál már valahol? Ha igen, mesélj! :-)))
206. gyöngyi (válaszként erre: 204. - Kiss Ildikó)
2008. szept. 3. 15:40

Neeem, vedelni fogom...persze csak a jó cél érdekében!

Jót nevettem. Az ismerőseim akik most voltak Egyiptomban azok meglehetősen jól vannak anyagilag eleresztve..szóval nem számít a pénz...Azt mondták nekik, hogy ilyenkor augusztusban a legolcsóbb az egyiptomi nyaralás, mert ilyenkor van a legmelegebb és sajnálták őket, hogy nincs pénzük máskor menni!!

205. rexona (válaszként erre: 200. - Kiss Ildikó)
2008. szept. 2. 22:15
De jó nektek!!!
204. Kiss Ildikó (válaszként erre: 203. - Gyöngyi)
2008. szept. 2. 19:34
Jót nevettem. Ezek szerint nem fogod inni a pálinkát. Megmondom őszintén, Én egy korty pálinkát sem ittam.
2008. szept. 2. 18:39

Kaptam egy doboz Antinal-t.Egy tanítványom anyja hozta, most jött haza Egyiptomkból. Azt mondja árnyékban volt 40 fok, a napon 52!!!Akkor kezdett menni a hasuk, amikor elfogyott az itthonról vitt pálinka.

Velem ez nem fog előfordulni!!(Az, hogy elfogy!)

202. Kiss Ildikó (válaszként erre: 201. - Gyöngyi)
2008. szept. 1. 13:36

Nagyon várom, hogy találjak valami jó kis szállodát Kairóba, meg persze utazási irodát. Nézegetni fogom a lehetőségeket a neten.


Jó lesz az Olasz út. Nagyon ügyes vagy, hogy tudsz sielni! :-))) Szerintem ez nagy dolog.

201. gyöngyi (válaszként erre: 200. - Kiss Ildikó)
2008. aug. 31. 12:06

Ez igen, az isteni lesz! Télből a nyárba...

Mi télen síelni szoktunk, ha sikerül idén is Olaszországba megyünk február elején.

200. Kiss Ildikó (válaszként erre: 199. - Gyöngyi)
2008. aug. 30. 14:39

Most döntöttük el, hogy január utolsó hetében elmegyünk Kairóba. :-)))

Meghívtam a lányomat és a férjemet! Örültek neki.

199. gyöngyi (válaszként erre: 197. - Kiss Ildikó)
2008. aug. 30. 11:21

Háát...nagyon ritkán. Nekem előző este tudni kell, hogy mi lesz másnap.

Rám jellemző módon a váratlan vendégeket sem szeretem. "Szeretem előre felöltöztetni a szívem...."

198. rtopi (válaszként erre: 191. - Gyöngyi)
2008. aug. 29. 21:49

Nem vagyunk egyformák. Mikor először voltam Egyiptomban ugyanezt a kérdést feltettem én is.

Busszal visznek. Nem nagyon gyalogolunk, csak a helyszínen. Innivalót a legtöbb helyen árulnak, de ott lesz veled az idegenvezető. Ő úgyis tudja.

Szia, kérdezz nyugodtan még.

197. Kiss Ildikó (válaszként erre: 196. - Gyöngyi)
2008. aug. 29. 10:41

Csak úgy spontán el sem indulnál kirándulni?

Pedig Bécsbe lehetne csavarogni, nézelődni, vásárolni. :-)))

2008. aug. 29. 08:16

Igen...meg is őrjítek néhány embert magam körül!

A párom meg pont az ellenkezője! Az a típus. aki reggel 6-kor megkérdezi, hogy nem megyünk el Bécsbe?

Én meg nem is értem, hogy mit kérdez, annyira abszurdnak tűnik a számomra...pedig 18 éve együtt vagyunk!

195. Kiss Ildikó (válaszként erre: 193. - Gyöngyi)
2008. aug. 28. 21:46

De jól áll neked. Aranyos vagy.

Így van. Szereted a biztonságot. Nem a meglepetések embere vagy.

Puszillak!

Jó éjszakát mindenkinek. Álmodjunk az utazással! :-)))

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook