Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Volt valaki mostanában Egyiptomban? Mik a tapasztalataitok? fórum

Volt valaki mostanában Egyiptomban? Mik a tapasztalataitok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
2008. júl. 30. 10:15
Hát pont erre gondoltam, hogy a homok bemegy a szandálba és kicsinálja a lábam. DE az edzőcipőt meg amúgy is utálom....
103. d0860dee94 (válaszként erre: 102. - Gyöngyi)
2008. júl. 30. 10:12

kényelmesen és sztem ne zárt cipőt vegyél fel, mert a majd 50 fokban baromi kellemetlen...

ha nem zavar egy kis homok, akkor nyugodtan vegyél szandit vagy papucsot.

2008. júl. 30. 10:09
Új kérdésem van tapasztalatlanként:A kirándulásokra mehetek kényelmes szandálban, vagy csukott edzőcipő kell?
2008. júl. 28. 13:46
Már"tanulok" előre. Egyenlőre a történelemnél tartok, de nem semmi az i.e.4000 év és akkor hol van még az utána jövő 2000!!
2008. júl. 28. 13:25
nem az oroszlán barlangja ez azért, remek lesz..meglásd!A Níluson hajózva meglátod majd, hogy mi a szegénység, a nyomor..a cigányputri királyi lakhely az ottani valósággal összevetve, s érdekes lesz a megtapasztalás is, hogyan viselik az ottaniak a helyzetüket..útikönyv legyen nálad, kicsit felkészülni..rettenet meleggel számolj:))
2008. júl. 28. 13:12
Ok, azt az iroda intézi.
2008. júl. 28. 13:07
utasbiztosítás nélkül a lábad ki ne tedd az országból!!!
2008. júl. 28. 11:00

a hasmenéses história nem mindenkinél fordul elő, teremteni előre fölösleges a bajt!!!

az itthonról vitt hasfogó ott kakit sem ér, csak a helyi, patikákban kapható gyógyszer segyt...idegenvezető erre felhívja majd a figyelmet...

gyógyszertárban azért egyeztess, miket vigyél magaddal az útra..

96. Klimpírozi (válaszként erre: 93. - Gyöngyi)
2008. júl. 28. 10:58
minimális helyi készpénz, többi a standard valutákban, nem lehet gond...
95. gyöngyi (válaszként erre: 94. - Alexandra28)
2008. júl. 28. 10:38
Többen mondják, hogy érdemes előre beszedni..amikor még nincs baj.?
2008. júl. 28. 10:34
Ott kell megvenni a hasmenésre a gyógyszert.Az atom...szép hely .
2008. júl. 28. 10:02
Nem tervezek vásárlást én sem a bazárban...de néhány ajándék az itthoniakanak kelleni fog!
92. Klimpírozi (válaszként erre: 91. - Gyöngyi)
2008. júl. 28. 08:43

szállodában, éttermekben, üzletekben, - a te esetedben a hajón is , biztosan - tudsz kártyával fizetni, pénzt felvenni..mégis azt javasolnám,az utazási irodában egyeztesd ezt a dolgot, legyen nálad euró vagy dollár, a kurzus ismeretében váltva, s az egyiptomi pénzből csak egy-két napra valót válts..helyetted senki sem ismeri a lehetőségeidet, a vásárlási szokásaidat, nos ezeken elgondolkodva kell a pénzváltást kialakítani..

engem nem izgat fel a bazári giccs, a helyi vásárlandók, ezért minimalizálni tudtam a készpénzt, a kártyám azonban mindig kéznél volt..

2008. júl. 28. 08:05

Még egy kérdésre nem kaptam választ, hátha tudtok segíteni!

Bankkártyáról tudok pént felvnni? Egyszerűen? Vagy inkább vigyek annyi pénz, ami egészen biztosan elég?

2008. júl. 27. 20:39

Vigyázz, mert a statisztika szerint az üdülők 50%-át utoléri a fáraó átka (a hasmenés) valamilyen formában. Több ismerősöm is volt, és tényleg igaznak tűnik. Egyikük nagyon pórul járt kipróbált minden itthonról vitt spéci gyógyszert, nem használt, végül kihívták az orvost, mert már nagyon oda volt, adott egy szurit, aztán huss elűzte az átkot. A többiek egyébként el voltak varázsolva. Volt, aki azt mondta, álmai kirándulása volt. És tényleg napi-kétnapi 1 dollárért a seggüket kinyalták a takarítófiúk.

Szállodán kívül nem ajánlott semmit megkóstolni, átkozott lehet.

Alkohol arab országban is van, de sokkal borsosabb áron, mint itthon.

Jó nyaralást!

2008. júl. 27. 19:44

Köszi a választ! Lehet, hogy hülyeségnek tűnt a kérdés de az ismerőseim között csak 1 volt aki járt Egyiptomban és az is 25 éve.Akkor még állítólag nem árultak sört a boltokban.

Még egy kérdésre nem kaptam választ, hátha tudtok segíteni!

Bankkártyáról tudok pént felvnni? Egyszerűen? Vagy inkább vigyek annyi pénz, ami egészen biztosan elég?

88. emagdi (válaszként erre: 87. - Emagdi)
2008. júl. 26. 16:15

kint az utcán nem mindenhol, hanem csak speciális ital boltokban kaphatóak az alkoholtartalmú italok.

(de ha töményet akartok inni akkor azt itthonról vegyétek a reptéri boltban, vagy ott közvetlenül megérkezéskor a reptéren is van ilyen "nyugati" italos bolt)

természetesen a szállodákban (hajón is) minden van, csak a bárból kissé drágább. (de azért talán a sör nem annyira, hogy feltétlenül cipelni kelljen a kinti boltból)

87. emagdi (válaszként erre: 86. - Gyöngyi)
2008. júl. 26. 15:03

van sör:)

van helyi márka is, de nemzetközi márkát is árulnak, főleg a turista helyeken:)))

a hajón ezer százalék, hogy bármit tudtok venni a bárban.

86. gyöngyi (válaszként erre: 85. - Emagdi)
2008. júl. 26. 14:18

Köszi, megnézem!

Lehet, hogy hülye kérdés...de mivel arab ország: Sört árulnak?

Sajnos mi nem egy szállodában leszünk all. incl. hanem hajón a Níluson ezért aztán amit a hajón a félpanzióba beletesznek-gondolom az lesz.

Azt már tudjuk, hogy a kabinban lesz hűtő-esetleg feltankolunk előtte, ha lesz miből.

85. emagdi (válaszként erre: 82. - Gyöngyi)
2008. júl. 25. 17:57

hasznos infók a kézipoggyász tartalmáról és egyebekről:


[link]

84. Klimpírozi (válaszként erre: 82. - Gyöngyi)
2008. júl. 25. 15:03
becsomagolva a bőröndödbe...
83. Klimpírozi (válaszként erre: 67. - Gyöngyi)
2008. júl. 25. 15:03

ne rémülj meg...napi 2 eurót otthagysz a párnádon, lesz öröm, meg friss virág is..rend és tisztaság mindig...törölköző reggelente összehajtva a kád mellé, cserélik folyamatosan..

a repülőre kézipoggyászként ne vigyél egy dl-nél nagyobb űrtartalmú cuccot, ez a parfümtől, a dezodorig mindenre vonatkozik...Pakolj be mindent ügyesen a feladni való bőröndbe,fóliázd körbe a könnyen folyókat...pl: tusfürdő, naptej, sampon, egyéb flakonosok..ha innivalót vinnél, azt is jól becsomagolva, fóliázva és körbetekerve egy pólóval simán berakhatod a bőröndbe..ha ezzel nem vacakolsz, marad reptéri duty free..all'inclusive italok pancsok minden helyen, bár jobb szállodákban a "happy" órákban nemzetközi standardnak megfelelő italokat szervíroznak.

Jó repülést, nyaralást, a cspvízből sose igyál:))))

82. gyöngyi (válaszként erre: 81. - Emagdi)
2008. júl. 25. 14:36

sprayt??

Dezodort, rovrirtót? Azt mondta valaki, hogy az is tilos, de nem volt benne biztos.

81. emagdi (válaszként erre: 80. - Gyöngyi)
2008. júl. 25. 08:51

fegyvert, robbanószereket, ilyesmit...

kézipoggyászban meg folyadékot.

2008. júl. 25. 08:11

Én is sokalltam egy kissé, főleg az itthoni tanári fizetésemhez képest!!

Lányok! A vámon sokat kekeckednek??15 éve nem ültem repülőn...Mit nem szabad vinni??

79. emagdi (válaszként erre: 77. - Rexona)
2008. júl. 24. 22:32
nagyon jó utat és klassz nyaralást kívánok!
78. emagdi (válaszként erre: 77. - Rexona)
2008. júl. 24. 22:31

1 dollárral is király leszel:))


ott kb 50eFt az átlagfizetés (és ezért dolgoznak napi 12 órát pihenőnap nélkül...) szóval ehhez mérten kell adni a borravalót is, túl sokat nem érdemes szerintem.

77. rexona (válaszként erre: 76. - Emagdi)
2008. júl. 24. 22:16
Én most megyek (vasárnap) és biztos nem fogok 10 eurót adni senkinek.
76. emagdi (válaszként erre: 72. - D0860dee94)
2008. júl. 24. 22:06

10eur a takarítónak naponta????

jééézusom! ezért aztán tényleg kinyalja a ...-t is.


2-3 naponta 2usd bőven elég neki, és azért is extrán takarít és mintát hajtogat a lepedőből és a pizsamából. többet totál felesleges.


amúgy általánosságban 1 usd jattnak bárkinek tökéletes. (és nem muszáj mindig adni pl pincérnek, megjegyzik, hogy ki szokott nekik adni néha:))

75. d0860dee94 (válaszként erre: 74. - Gyöngyi)
2008. júl. 24. 15:09

hát a shopban vehetsz azt is!


:) lényeg az, hogy erős legyen...

ha all inc. az ellátás, kaptok, de a kinti pia pancs...

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook