Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valakinek belső aranyere? fórum

Volt már valakinek belső aranyere? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
71. Rena81
2018. jan. 15. 10:31

Sziasztok! Hátha valakit még érdekel...

6 évig szenvedtem belső aranyérrel, az utolsó két évben állandósult a probléma, tehát minden széklet után ugymond előesett, és akkor vérzett is. Igazából semmi nem használt, sem detralex, sem kúp.Az aranyér egyfajta pánikhelyzetet idézett elő, mert önállósította magát, egy bevásárlást nem tudtam elvégezni. Ezért műtétre szántam magam. Mint kiderült, kettő belső noduszom volt, hagyományos műtéti eljárással oldotta meg a sebész, altatásban ( 4 napig voltam kórházban). 5 napig durva fájdalmak voltak, és az első székletről ne is beszéljünk. Az én esetemben külső varrásra is szükség volt. Nincs varratszedés, mert a varratok maguktól távoznak 10 nap után.

Nagyon gyorsan gyógyultam, így az egész csak rossz emlék. Ami nagyon fontos, hogy min. 2 liter folyadékot el kell fogyasztani naponta, és növényi rostként lenmagot. De az az igazság, hogy ha szöveti gyengeség van, akkor előjön. Nem mondható ki, hogy álló vagy ülő munkától van, vagy a szülés idézi elő. Sem azt, hogy csak a székrekedéssel küzdők betegsége. bár, egy belső szorongás biztosan hozzájárul, és ha az ember itt a leggyengébb, akkor a betegség itt aktiválódik.

70. garamond (válaszként erre: 68. - Rika1)
2010. nov. 5. 08:40

Szia!

Igen, látom már, hogy ettől nem egyszerű megszabadulni.

Szedtem azóta Detralexet, az nagyon jó volt, csak az ára elég borsos. De legalább használt. Aki szenved vele, próbálja ki!

2010. nov. 5. 00:56

Szia!!


azért én nem vállalnám be éber állapotban, ahhoz túl kellemetlen, még a végbéltükrözést is leizzadtam rendesen...

68. Rika1 (válaszként erre: 65. - Garamond)
2010. nov. 5. 00:25
Az időjárás is kihozhatja..és vigyázzni kell, hogy ne fázzon meg:)
67. Rika1 (válaszként erre: 64. - D4464aaf8a)
2010. nov. 5. 00:24
A belső gyűrűzést nem műtőben csinálják, hanem ambulánsan szakrendelőben. Nem fáj, csak utána kellemetlen egy félóráig. Utána mintha semmi sem történt volna. Nem kell megijedni tőle. Merem ajánlani bárkinek.
66. Rika1
2010. nov. 5. 00:19

Szíves figyelmetekbe ajánlom a következő linket.

[link]


Nagyon jó írások olvashatók a doki tollából..és sok humorral is fűszerez:)Érdemes bekukkantani hozzá!

2010. febr. 24. 07:38
Már megint elkezdett tegnap fájdogálni, ez már mindig így lesz?
2010. febr. 23. 15:51
Tényleg: És az ilyesmit gondolom műtőben csinálják, mégha ambuláns is...
2010. febr. 23. 15:50

És ébren gyűrűztek, vagy altatva?? és ha ébren, akkor mennyire fájt??


DE szerencsére már nincs ilyen gondom...

62. Rika1
2010. febr. 23. 02:29
Meg volt a harmadik egyben utolsó gyűrűzésem. Az előző kettő belső csomócska már le is esett. Ha valakinek panasza van ne habozzon. Az első 1-2 óra a kellemetlen, utána Hawaii!! Ha kérdés van szívesen válaszolok:)
61. Rika1 (válaszként erre: 59. - Garamond)
2010. febr. 14. 05:33
Oksa elküldöm. De azért még szoríts nekem hétfőn is. Akkor megyek a második gyűrűmért:)))
2010. febr. 10. 19:36

Hát akkor én jól megszenvedtem a műtétet, és az utánna jövő két hónap lábadozást... Nekem két hónapig volt nyitva a végbelem...

Addig ki sem tudtam mozdulni a lakásból...

59. garamond (válaszként erre: 57. - Rika1)
2010. febr. 10. 19:34

Ez hihetetlen, hogy olyan érzékeny helyen nem is kell érzésteleníteni. Sztem most jó emberbe lelket öntesz, mert az ilyen dolgoktól mindenki fél.

Igen, szeretném ha elküldenéd privibe a receptet, ha még megvan, bár nekem most egyelőre nem szabad rá semmit kenni azt mondták. Azért ha megint rosszabb lesz, jó ha van egy tuti tipp, ami másnak is beválik. Köszi

58. Rika1 (válaszként erre: 56. - Garamond)
2010. febr. 10. 05:02
Nos..és te hogy vagy? Van egy nagyon szuper kúp receptem, egyedi. Úgy állítják össze a patikába, ha kell privibe elküldöm.
57. Rika1 (válaszként erre: 56. - Garamond)
2010. febr. 10. 04:58
Nem kaptam, mert nem volt rá szükség. Egyáltalán nem fáj és fél perc alatt kész is. Már voltam nagydolgon simán ment az is:)..a gyűrűvel még nem találkoztam. Azért figyelem.
56. garamond (válaszként erre: 55. - Rika1)
2010. febr. 9. 07:44
Nagyon örülök, hogy túl vagy rajta és ilyen könnyen. Érzéstelenítést kaptál azért nem?
55. Rika1
2010. febr. 8. 23:54
De leállt ez a fórum. Szóval műtét nélkül egy percben, minden előkészítés nélkül secc-pecc lezajlott. Nem kellett diétázni előtte és még beöntést sem kaptam. Utána olyan érzésem volt, mintha nagydologra kellene mennem, de ez is csak 1 óráig volt csak kellemetlen. Fokozatosan el is múlt. Most meg itt ülök és panaszmentesen írok. Úgy, hogy csak ajánlani tudom mindenkinek akinek szüksége van rá. Mivel, hogy nekem még kettő van úgy jövőhéten megint megyek.
54. Rika1
2010. febr. 2. 01:37
Nekem is van külső és belső is sajna, ma voltam rectoscopián. Hát nem volt kellemes, de kibírható. Műtét nélkül lesz eltávolítva:)
2010. jan. 27. 19:29
Szia!! Jó éjt!!
2010. jan. 27. 19:29

Sokat kellett emelgetnem az Autista Kisfiam, amikor régebben húzatta magát, de mástól alakult ki, az csak olaj volt a tűzre, hogy emelgettem...


De most is, amikor itthon van, és fürdik, a kádból úgy tud kilépni, hogy rásegítek, nehogy megcsússzon, és utánna szokott fájni a derekam...

51. garamond (válaszként erre: 50. - D4464aaf8a)
2010. jan. 27. 19:28

Ok, én is lépek. Ha előbb nem, hát jövő héten megírom, mi az eredmény.

szia

2010. jan. 27. 19:27

Most semmi... Néha kiújul, de akkor kezelik a fizio-n, és elmúlik...


Én most megyek zuhanyozni, és hajat mosni, 'oszt aludni...


Utánna még bekukkantok pár percre...

49. garamond (válaszként erre: 48. - D4464aaf8a)
2010. jan. 27. 19:24

Most túl akarok mindenen lenni, ha kell műtét is, persze. De legelőször is az érdekel egyáltalán arról van-e szó? Mert még az sem biztos.

Mi van a sérveddel?

2010. jan. 27. 19:14
Ha műteni kell, ne habozz, essél túl rajta, mert csak rosszabb lesz, jobb nem...
47. garamond (válaszként erre: 46. - D4464aaf8a)
2010. jan. 27. 19:02

Jaj, ezer bocsi! Az adatlapodról lestem le, de ha nem hát nem....

Egyébként van időpontom végre, jövő héten megyek rectoscopiára. Akkor minden kiderül, remélem. Számomra a bizonytalanság rosszabb, mint az esetleges rossz hír.

46. d4464aaf8a (válaszként erre: 34. - Garamond)
2010. jan. 27. 18:50

Szia!!


Jaj, ne írj ilyet, mégcsak 37 vagyok, a 38. odébb van még... :)


Nehezen viselem az idő múlását...


Sajna nekem volt már egy rakás műtétem, olyanok, mint szemtengelyferdülés 7 évesen, mandula 12 évesen, szülés utáni inkontinencia-helyreállító műtét huszonévesen, 4 alkalommal mell-tályog, szülést követő években, mert annyi tejem volt, hogy évekig nem bírt elapadni, és a sárga, sűrű utótejféle állandóan betályogosott, és minden műtét után sokáig csíkozták mindkét mellem, 3x volt szájsebészeti, egy nőgyógy. ciszta, és 3 éve az aranyér...


De túléltem mindet...:))


Ebből az inkontinencia műtét fájdalma volt az aranyér műtéthez hasonlóan pokolian fájdalmas...


Mindkettő nyálkahártyás műtét, ami belül nehezebben gyógyul, és ezek piszkosul fájnak utánna, de ott van, hogy onnantól márcsak jobb lesz, napról-napra...



Végülis

45. garamond (válaszként erre: 44. - Dc4e88c655)
2010. jan. 27. 17:33
Esetleg elküldöd priviben? köszi
2010. jan. 27. 17:20

Annyira szerettem volna segíteni - igazán szakszerű és kimerítő választ adni a kérdésre - hogy egy honlap címét írtam be. Nem olvastam el a fenti sorokat, mert nem is gondoltam arra, hogy ez reklámnak minősül. Bocsánat...

Így csak annyit írok, hogy akit érdekel a téma, írja be s hívószót, és számtalan választ fog kapni a kérdésére. Ha figyelmesen olvas, meg fogja találni az igazit is.

Őszintén remélem, ezt a beírást nem moderálják, hiszen ez nem csupán egy, konkrét témára vonatkozik, hanem gyakorlatilag minden, minket érdeklő dologra :)

43. garamond (válaszként erre: 41. - Kattyus)
2010. jan. 26. 20:30

Az egyik ismerősöm anyukáját nem rég műtötték, kb. egy hónapja és állítólag napokig sírt otthon, annyira fájt neki.

Ezt nem azért írom, hogy még jobban megijesszelek, de én szeretem tudni a dolgokat. A lézeres biztos jobb. Szerencsére még nincs tapasztalatom.

Azért 10 ezer nem olyan vészes, ha azt nézem, hogy én már ettől többet költöttem szerekre eddig.

42. garamond (válaszként erre: 40. - 0f8333367d)
2010. jan. 26. 20:26
De jó, hogy visszajöttél, még meg akartam kérdezni, hogy mi az a vizsgálat amit végeztek neked? Nem hallottam róla még.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook