Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen befolyása van a szülésre, ha valakinek aranyere van? fórum

Milyen befolyása van a szülésre, ha valakinek aranyere van? (beszélgetős fórum)


26. flasch (válaszként erre: 25. - Mimmo)
2010. jún. 1. 14:42

köszönöm, hogy leírtad, a történetet, és természetesen ezúton is gratulálok a babákhoz!

le kell győzni a félelmet, ami a legnehezebb...

de ha itt már néhányan ezen túl vatok, sőt, ahogy látom, túl is éltétek :) akkor erősen megfontolandó a dolog.

csak az emberben ne lenne az a frány szégyenérzet.

ami azért abszolút nem ugyanaz, mint a nődokinál.legalábbis nekem azzal nics különösebb gondom, de azért ez szerintem annál kényesebb dolog....

25. Mimmo
2010. jún. 1. 13:51

Bocs az előző kicsit nehezebben olvashatóságáért,meg a sok szóközhiányért, rosszalkodik a billentyűzetem.


De tényleg fordulj orvoshoz, küzdd le a félelmed és a gátlásaid. Nekem sem volt könnyű.

24. Mimmo
2010. jún. 1. 13:44

Nekem az első gyermekem születése közben jött ki először,de aztán pár nap alatt vissza is húzódott.Igazábólészre sem vettem. A másodiknál nem is volt gondom, de a harmadik gyerekenél már a harmadik hónaptól szenvedtem az aranyér miatt. Egy ismerősömet súlyos kizáródott aranyér miatt nem engedték szülni, sőt programozott császárja lett, a proktológus annyira féltette.


Féltem, hogy esetleg nem szülhetek majd természetesen emiatt. A háziorvostól kértemkrémet, amit kismamák is használhatnak. Az első kúra egész hatásos volt,de az ötödik hónapban még brutálisabban tért vissza az aranyér. Újra íratam a krémet,de semmit sem ért. Többszörösen kizáródott,de csak kenegettem... Aztán egy este olvasgattam az ágyban, és egyszercsak elöntött a vér. Hirtelen azt sem tudtamhonnan jön. A nagyobb gyerekek már aludtak nem tudtunk elindulni.....reggel sebészet...jól leszúrtak,hogy hagytamígy elfajulni,mert trombotizálódott és az életveszélyes....ambulánsan meg is műtöttek.

Az érzéstelenítő injekció fájt a legjobban. Mondta a doki,hogy szorítsam össze erősen a fogam, de akkora fájdalomra egy szúrástól nem számítottam. A műtét maga nem fájt, csak kicsit kényelmeteln négykézláb térdelni,miközben ketten húzzák szét a feneked és az orvos meg dolgozik. Az első wc-zéstől én is féltem, de könnyen ment,a hideg vizes öblítés meg utánakész menyország. A szülésig aztán minden este bekaptam egy kanál tamarinelekvárt és így reggel minden könnyen ment...

A szülésig nem is volt gondom, akkor ki sem jött, csak két nap múlva egy picit. Háromszor használtam rá Hemoclint és azóta elő sem jött többé. (Már lassan két éve)


Szerintem mindenképp érdemes orvosnak megmutatni, és akármit is javasol elfogadni, mert biztosan segít......engem meg is mentett!

23. 289fab1d6b (válaszként erre: 21. - Flasch)
2010. máj. 27. 13:41

Ez a legrosszabb hozzáállás. Nőgyógyászhoz is elmész, azt nem szégyenled????

Nem is biztos, hogy műtét kell, és az orvos tud írni hatékonyabb kenőcsöt és kúpot, mint amit vény nélkül kapsz, szükség szerint gyógyszert.

22. 289fab1d6b (válaszként erre: 20. - Tigris1971)
2010. máj. 27. 13:39

Én nagyon durvának éreztem, de hát mindenki csak a saját fájdalmát érzi. A legutóbbi ambuláns műtétem március végén volt, aztán 2 hétre rá egy nőgyógyászati nagy műtét:( Mostanában fogok elmenni végbél tükrözésre, hogy megállapítsák, van e szükség további beavatkozásra.

Anők meg egyébként is jobban tűrik a fájdalmat:)

21. flasch
2010. máj. 27. 11:23

nem mentem el, mert nem merek.

olyan elrettentő dolgokat olvastam neten, hogy brr...

meg egy adag szégyenérzet is van ilyenkor az emberben, mégha tudom is, hogy az a rész is hozzánk tartozik :) de mégis.

és én is úgy hallottam, hogy műtét után...nem egy leányálom.

igy amig birok, tűrök, aztán majd alakul.

2010. máj. 27. 10:56
Hú akkor te nagyon szerencsés vagy.Nálam több ismerősömet is műtötték már,de ők napokig benn feküdtek,és eléggé szenvedtek.Lehet,hogy a tied még nem volt annyira durva?
19. 289fab1d6b (válaszként erre: 18. - Tigris1971)
2010. máj. 27. 10:52
Nekem már 3 szor műtötték ambulánsan, mert kizáródott. Helyi érzéstelenítésben 10 perc, utána mehettem haza, másnap minden kín nélkül el tudtam menni WC.-re :-)
18. Tigris1971 (válaszként erre: 11. - Flasch)
2010. máj. 27. 10:47
Hát az első pár nap durva volt,nem mert wcre menni,meg hashajtót szedett,de utána már oké volt.Ha már nagyon kinn van,magától nem múlik el,csak rizikózod,hogy bármikor eldurranhat,minden előzmény nélkül,akár az utcán is.Bocsi,lassú vagyok,mert közben dolgozok.
17. 289fab1d6b (válaszként erre: 14. - Flasch)
2010. máj. 27. 10:47
Érdemes megmutatni proctológusnak, ők biztosan tudnak jó tanácsot adni, nem értem, ha már évek óta szenvedsz vele, mért nem kerestél rá megoldást. Nem kell szégyellni. Orvoshoz kell menni, mert komolyabb problémát is okozhat
16. flasch (válaszként erre: 15. - Barackmag)
2010. máj. 27. 10:45
ezt gondoltam én is, igen. még szerencse :)
2010. máj. 27. 10:42
Terhesség alatt is voltam vele a sebészeten, mert már nem bírtam az iszonyú fájdalmat. Megnézték és mondták, majd szülés után lehet vele kezdeni valamit, ha nem múlna el. Terhesen nem műtenek, ha erre gondoltál esetleg.
14. flasch
2010. máj. 27. 10:38

sajnos nálam ez már évek óta fennálló probléma, már a krémek, kúpok nagy többségét kipróbáltam, de sajnos hasztalan.

igaz, hogy sok folyadékot sem iszom, max 1,5 litert/nap.

de egyébként azt sem értem, hogy jött ez ennyire elő nekem, mert nem voltam olyan, aki nem tudott rendesen Wc-re menni.

talán a sok üléstől !?

2010. máj. 27. 10:38
Terhesség uccsó hónapjaiban már nekem sem húzódott vissza, próbáltam pihenni pont ez miatt. Azt mondták az orvosok, hogy majd később meg lehet műttetni, elég durva volt a szülés után szerintük is. Nagyon aggódtam, azt hittem ez már sosem gyógyul meg, aztán mégis... :-)
2010. máj. 27. 10:35
Ha eldurran,azonnal kés alá kell feküdni,mert magától nem áll el a vérzés.A férjemnél is így volt ,wc után irány a kórház betéttel.Nézesd meg,nem éri megvárni!
11. flasch (válaszként erre: 9. - Tigris1971)
2010. máj. 27. 10:35

iszonyatosan félnék tőle.

a műtét után hogy tudott...tudod, WC-re menni pl?

még a gondolattól is borzongok, megmondom őszintén, hogy megműtsenek. mert persze igy sem jó, de amikor lemegy a gyulladás, még rendben, csak amikor az van...

na akkor vagy állok, vagy fekszem :)

2010. máj. 27. 10:34
Terhesség alatt krémmel kezelgettem, de sajna nem múlt el, mivel a hormonok hatására fel volt puhulva az a környék + nyomta a kicsi is. Szülésnél nekem spec. jobban fájt mint maga a szülés. Nem csinálnak vele semmit, utána viszont tovább kenegettem és pihentem, mivel mást nem is tudtam. Kellett egy kis idő mire nagyon lassan elmúlt.
2010. máj. 27. 10:32
Nem lehet estleg megműteni?A férjemét műtötték,3 hét után tökéletes volt,bár nem tudom a terhességnél mi a helyzet,de egy utánajárást megér,ha ennyire fáj.
8. flasch (válaszként erre: 7. - Tigris1971)
2010. máj. 27. 10:31

én is ilyesmire gondoltam, hogy akinek már szülés előtti hónapokban is nagyon kinnt van(és kenőcs, kúp nem segitett) annál ez nem gátló tényező a természetes szülésnél?

mert mi van, ha ott a nagy erőlködésben úgy előjön, hogy később is tehetek rá bármit, nem megy vissza? (egyébként már most sem húzódik vissza, bármit is csinálok vele, sajnos)

2010. máj. 27. 10:29
Szia!Nálam az első szüléskor jött ki,aztán lassan elmúlt.A másodiknál is előjött,szerintem a természetes úton történő szülés miatt a nyomástól.Próbáld meg kezelgetni házilag,rengeteg hatásos kúpot meg kenőcsöt lehet kapni.Kérdezd meg a nőgyógyászt,bár szerintem ha nagyon brutális nem biztos,hogy engednek természetes úton szülni,nehogy eldúrranjon,de ez csak tipp.
6. flasch (válaszként erre: 5. - Barackmag)
2010. máj. 27. 10:21

igazából arra, hogy a szülésnél ez okoz-e plusz problémát, vagy esetleg van olyan akit mondjuk emiatt nem engednek természetes úton szülni?

vagy a szülés idejére "csinálnak" vele valamit, hogy kibirja az ember lánya?

olyan őrült fájdalom, mikor kijön, hogy el se tudom képzelni a szülési fájdalommal együtt....

2010. máj. 27. 10:18
Szia! Nekem az első szülésnél jött ki, gyorsan elmúlt, a másodiknál szintén, utána már nehezebben múlt és az utolsónál pedig már a terhesség elején kijött, a végére már nagyon rossz volt, szülés után pedig brutál. Lassan meggyógyult szerencsére. Bár még időnként érzem, de nincs vele gondom. Mire vagy kíváncsi??
2010. máj. 27. 10:14

láttam, de ott általában olyaokról irnak, amikor szülést követően jött elő.

de aki már eleve úgy indul neki, arról semmit nem láttam jóformán....

3. bnedora (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2010. máj. 27. 10:11
... keresőbe...
2010. máj. 27. 10:11
írd be a kereső, hogy "aranyér", több fórumban válogathatsz e témában.
2010. máj. 27. 10:08

Sziasztok. Arra lennék kíváncsi, hogy a témával kapcsolatban milyen tapasztalatok vannak. Elsősorban, arra értve, hogy akinek már kialakult ilyen betegsége, és teherbe esett (vagy az alatt alakult ki nála) milyen gondokat okozott a szülésnél?

Milyen befolyása van a szülésre, ha valakinek aranyere van?

Kérlek benneteket, akinek van személyes tapasztalata, írja le.

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook