Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valakinek az álla alatt nyirokcsomója bedurranva? Mitől volt az? Mert nekem most nagyon fáj! fórum

Volt már valakinek az álla alatt nyirokcsomója bedurranva? Mitől volt az? Mert nekem most nagyon fáj! (tudásbázis kérdés)


1 2
37. lizesett (válaszként erre: 36. - Katje)
2010. ápr. 16. 10:54
Nincs olyan gyakran mandulagyulladásom. Gégész már látta, de nem mondott semmi különöset. A hajam nekem is hullik, de az szerintem már más...
36. Katje
2010. ápr. 15. 14:17
Ha gyakran van mandulagyuszid, akkor nem ártana konzultálni egy gégésszel. Én 24 évesen szántam rá magam a kivételére, de akkor már olyan dolgokat produkált, hogy csuda. Mindenképpen keress fel egy gégészt, mert nekem hajhullást, nyirokcsomó duzzanatot, ízületi panaszt, magas lázakat okozott a kis fránya. Azóta kutya bajom és eltelt 16 év :)
35. lizesett (válaszként erre: 34. - Katje)
2010. ápr. 15. 13:57

Még nem múlt el, viszont már nem fáj, cseresznye nagyságú, de a nagyságát nem változtatja. Úgy érzem és a házidoki is hogy mobilis.

A HPV nincs elhanyagolva. Május elején megyek újra rákszűrésre. Akkor derül majd ki hogy kell-e műteni vagy sem.

Remélem az utóbbi lesz.

Köszönöm hogy segítettél! :)

34. Katje (válaszként erre: 33. - Lizesett)
2010. ápr. 15. 13:28
Ha hibátlan a vérképed és elmúlt a csomó, akkor valószínűleg egy felső légúti fertőzésed volt, amit lassan gyűrt le a szervezeted. Baj általában akkor van, ha növekedik a csomó, tapintásra fájdalmatlan, nem mobilis. A HPV-t ne hanyagold el! de általában ez a lágyékrészeken okoz nyirokcsomó panaszt. Ezt mint laikus írtam. Hátha benéz ide egy hozzáértő is :)
2010. ápr. 15. 13:02

Kicsit ellaposodott ez a fórum. De nem is baj, mert legalább nincs senkinek nyirokcsomó-baja.

Leírnám az én bajomat is azért.

2 hónapja meg van duzzadva a (valószínű) nyirokcsomóm, az állam alatt a jobb oldalon. Beteg legutóbb szeptemberben voltam. Akkor tüszőr mandulagyulladás volt a soros. Rossz fogam nincs. Elmentem egy szakorvoshoz, de ő majdnem kizavart a rendelőből, hogy én miért megyek ilyen hülyeségekkel, mert nincs ott semmi. 3x tapogatta meg, és 3x mondta hogy nincs kóros elváltozás.

Ehhez képest a háziorvosom cseresznye nagyságú, tömött, mobilis csomót érzett. Ezért is utalt be a szakrendelésre.

Ami még az érdekes, hogy 1 hónapig fájt mozgatásra, a fejem fordtására, lefelé nézéskor, de mikor mentem a háziorvoshoz, egy hétfői napon, azóta nem fáj. Nyomásra, tapogatásra sem.

Mitől lehet vajon?

Vérvételre elmentem, de hibátlan vérképes papírral jöttem haza.

Novemberben diagnosztizáltak nálam 2 magas rizikójú HPV-t. Elképzelhető, hogy van köze a nyirokcsomó duzzanathoz?

Tapasztalt valaki ilyet?

Köszönöm, ha válaszoltok!

Szép napot!

32. 67a863cde5 (válaszként erre: 31. - Scorpiolady)
2009. máj. 11. 15:45

Szia!

MIlyen gyógyszert kaptál?

Nekem nagyon gyakran be van gyulladva az ínyem:( és egy ideje a bal oldalon a nyakamon a nyirokcsomó is-én csak sejtem,hogy az ínyemtől.A házidoki persze csak legyintett rá,azt mondta 1000 dologtól lehet,de ezért egy vérképet kicsikartam tőle-az rendben is van.Többféle ecsetelőt,öblögetőt használtam már de csak ideig-óráig hatnak..aztán kezdődik az egész előről:(

2009. máj. 4. 08:40
szia, nekem fogínygyulladástól volt(elég keményen be volt gyulladva hátul a fogínyem)arra kaptam gyógyszert és el is múlt.
2009. máj. 3. 21:18
nekem akkor van ha megvagyok kicsit fázva mégha semmi jele nincs de ott fáj,,
29. Zarahell (válaszként erre: 28. - 5b3ed71e62)
2009. máj. 3. 19:49

:)


Na, jól tetted! :)


Mindkettőt. :) Azt is, hogy friss levegőre mentél, meg azt is, hogy vártál azzal az antibigyóval! :)

2009. máj. 3. 18:27

Sziasztok!!


Képzeljétek mennek vissza a csomók és már kevésbé is fájnak :) nem szedtem be az antibiotikumot! úgyhogy remélem hogy teljesen visszamennek! Ma egésznap kintvoltunk a friss levegőn, szerintem ez többet ért mint a gyógyszer :)

27. era06 (válaszként erre: 16. - Kobagabi)
2009. máj. 2. 08:16
Fül-orr gégészetre kell meni vele. Készülök én is menni.
26. Binky (válaszként erre: 24. - 5b3ed71e62)
2009. máj. 1. 20:31

Egyetértek, jól teszed!

Én semmire nem szedek gyógyszert, és nincs is betegségem. Szerintem a fele 'betegséget' a gyógyszerek generálják, meg a sok butus ember, aki már egy fejfájásra is gyógyszerrel válaszol, ahelyett, hogy inna egy gyógyteát, vagy korábban lefeküdne, neadjisten sétálna, sportolna és kikapcsolná a képernyőt.

25. Ada12 (válaszként erre: 24. - 5b3ed71e62)
2009. máj. 1. 20:29
Igen, ráadásul ha vírusos fertőzéstől van, akkor arra nem is hat az antibiotikum. Nem tudom mi lesz azokkal, akik ennyi antibiotikumot szednek, ha egyszer valóban szükség lenne a hatásukra, de akkor már immunisak lesznek rá.
2009. máj. 1. 16:56

Sziasztok!!


Nem nem váltottam ki az antibiotikumot, én sem szeretem szedni ezeket a "szarokat"...

Úgyhogy úgy döntöttem hogy várok 1-2 napot és megfigyelem hogy múlnak-e maguktól.. ha nem, akkor hétfőn reggel kiváltom és elkezdem szedni!

Lázam nincs meg a mandulám sincs bedagadva, begyulladva azt megnézte a doki!


Nem rég nagyon fájt a torkom és sokáig nem múlt el hiába ittam mézes teát, meg septofortot... és elmentem a dokihoz hogy nézzen rá a torkomra nehogy valami szövődmény alakuljon ki, erre felírt antibiotikumokat meg öblögetőket.. persze az antibiotikumot nem váltottam ki csak az öblőgetőt és pár nap múlva el is múlt minden bajom! Szóval ennyit az antibipotikumokról... meg leginkább az orvosokról akik minden kis bajra rögtön antibiotikumot írnak fel...

23. Ada12
2009. ápr. 30. 22:41
Jó pihenést.
2009. ápr. 30. 22:40

Na, jó.. Biztos már alszol.. Nekem is kéne, mert holnap hajnalban kelek.. :S


Legyetek jók, ha tudtok! :)

2009. ápr. 30. 22:38
Tényleg, Copffi! Lázad nincsen?
20. Zarahell (válaszként erre: 19. - Ada12)
2009. ápr. 30. 22:36
Igen, én is ezért kérdeztem.. Én lehet, hogy várnék 1-2 napot vele. Lehet, hogy magától is sikerül legyűrni.
19. Ada12
2009. ápr. 30. 22:08
Örülök, h jól Vagy, de ha Te sem érzed annyira veszélyesnek, akkor az antibiotikumot inkább hanyagold, szerintem nem tesz jót...Szinte már mindenre ezt írják fel, ráadásul min 5 napig kell szedni, h értelme is legyen, így csak kárt csinál.
18. Zarahell (válaszként erre: 17. - 5b3ed71e62)
2009. ápr. 30. 21:20

Olvasgattam itt a fejleményeket, mert nekem meg az állkapcsomnál (fülem mellett) van egy duzzanat, és már vagy 2 hónapja nem múlik..


Na, és ehhez hozzá szeretnék fűzni, hogy valahogy az ügyeletes dokikkal én is mindig befürödtem.. Kiváltottad az antibiotikumot?

2009. ápr. 30. 21:05

Sziasztok!!


Na voltam az ügyeleten...

Először is nem voltam elragadtatva a doki lelkesedésétől..:( de mindegy!

Szóval azt mondta hogy semmi gond, ez csak egy sima nyirokcsomó duzzanat, lehet akár egy pattanástól is (mert épp volt egy a nyakamnál) szóval ő erre gondol, de lehet bármilyen mástól is, a lényeg hogy felírt antibiotikumot és azt mondta hogy 3 napig kell szedni és el fog múlni úgy 4-6 nap múlva!


Köszönöm a segítségeteket! :)

2009. ápr. 30. 20:18
Nekem a nyakamnál állandóan duzzadt a nyirokcsomó. Néha fáj is, de én sem tudom miért van ez, és lehetne-e tenni ellene valamit?!
15. Binky (válaszként erre: 12. - Ada12)
2009. ápr. 30. 19:55
volt már nyaki nyirokcsomóm is bedagadva, de most nekem is az áll alatti volt
2009. ápr. 30. 19:51

Nem még nem mentem az ügyeletre, hanem a boltba rohantam el hogy legyen kaja holnapra! De nemsokára megyek az ügyeletre csak megvárom míg a párom hazaér! Igazából érzem hogy a torkom vagy a mandulám mintha egy kicsit fájna de tényleg csak egy picit!

A munkahelyemen az irodában a héten egy nagyon nagy liliom csokor volt, és aztmondták a lányok bent hogy attól is lehet mert ugye annak nagyon intenzív az illata és nem is jó egésznap azt szagolni... szerintetek?


De tényleg nemsokára indulok az orvoshoz...

13. Ada12
2009. ápr. 30. 19:38
Asszem Copffi elment az ügyeletre. Kérlek írj, h mi a helyzet.
12. Ada12 (válaszként erre: 9. - Binky)
2009. ápr. 30. 19:36
Szerintem az a nyaki nyirokcsomó volt, ami két oldalon helyezkedik el, de amit Ő ír, az a nyak közepén van.
11. pemete (válaszként erre: 4. - 5b3ed71e62)
2009. ápr. 30. 19:34
Nekem volt már ilyen, akkor volt, mikor meg voltam fázva, és b volt gyulladva a mandulám. Ráment a gyulladás a nyirokcsomókra is. Ahogy meggyógyultam elmúlt ott is a fájdalom.
10. Ada12
2009. ápr. 30. 19:34
Más tüneted nincsen?
2009. ápr. 30. 19:31
Nekem éjszakai biciklizés után az egyik nagyon bedurrant. Nekem elmúlt pár nap után. Igyekeztem melegen tartani, és reméltem, hogy segít.
8. sundance (válaszként erre: 4. - 5b3ed71e62)
2009. ápr. 30. 19:13

Értem. Akkor ez valószínűleg a pajzsmirigyed lesz. Az apukámnak volt ilyen tavaly, pont Horvátországban nyaraltunk. Haza kellett jönni, mert annyira rosszul volt. Szteroidot kapott, emiatt meg kórházba került, mert cukorbeteg és a szteroid miatt felment a cukra

Szerintem menj el orvoshoz, mert ez magától nem fog elmúlni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook