Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valaki endoszkópos vesekő eltávolításon?tapasztalatok? fórum

Volt már valaki endoszkópos vesekő eltávolításon?tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


9. Remoni (válaszként erre: 8. - Madzag)
2011. aug. 24. 15:03

Nekem kicsit bonyolultabb volt, nálad nyilván a kő az alsó harmadban lehetett.

Az enyém még a vesémben volt, így a derekamon ejtett bemetszésen keresztül vezették be a nephroscopot közvetlenül a vesémbe. De ugyanúgy kezdődött, mint a tied, először én is megkaptam az uréterkatétert, mert azon keresztül juttatják be a festékanyagot a röntgenhez, meg a sóoldatot a feltöltéshez. Ez után fordítottak hasra és végezték el ténylegesen a műtétet.

Spinális érzéstelenítést kaptam, így végig "élvezhettem" az egészet.

Kellemetlen inkább a postoperativ szakasz volt.

2011. aug. 24. 03:56
Csak az én tapasztalatomat tudom lirni neked ,nem nagy dolgog ,mármint maga a műtét,elérzéstelenitenek ,a gerincbe adott valamivel,és egy olyan székbe ágybba nem is tudom minek nevezem amiben a kismamák is szűlnek ,kengyelbe teszik a lábad,és a doki a hugycsővőn keresztűl az endoszkópal kiveszi a kővet,utána a pisilés nagyon rosz volt csípet kegyetlenűl enyit tudok elmondani.De semmiképen ne félj tőle.
2011. aug. 23. 21:20
Nekem volt kétszer is ilyen műtétem. Mit szeretnél tudni pontosan?
2011. aug. 23. 11:49

Igen,ugy néz k.Nagyon rég szenvedek vesekőtől,többször törték,de egyszer sem ürült ki teljesen.Mindig csak nő,mult héten voltam törésen,mert el volt akadva egy a vesevezetékben,de ez mellett van még egy közel 2cmes is.Holnap megyek dokihoz,ő majd felméri,hogy mi lenne a legjobb.


Ja és nekem Struvit köveim vannak,baktérium okozza,ezért is kellene minél előbb megszabadulni tőlük,hogy a bacit is ki lehessen irtani.

2011. aug. 23. 11:44
hát nem hallottam róla, lehet, hogy ez új fajta eljárás. Te mész ilyenre?
2011. aug. 23. 11:40
Olyan hogy vagy a bőrön keresztül,vagy a hugycsövön keresztül egy szerkezettel(tűszerű,csak vastagabb) kiszippantják a követ.
2011. aug. 23. 11:36
Az milyen? Mert olyan, hogy gyógyszeresen elhajtják, olyan van, vagy ha nagy akkor törik, azt meg kipisiled.
2011. aug. 23. 11:33
senki?:-(
2011. aug. 23. 11:21
Volt már valaki endoszkópos vesekő eltávolításon?tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook