Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epehólyag eltávolítás epekő nélkül volt már valakinek? fórum

Epehólyag eltávolítás epekő nélkül volt már valakinek? (tudásbázis kérdés)


19. NORIT85 (válaszként erre: 17. - Csibike77)
2013. febr. 17. 11:18
Vidéki vagyok.Nem tudok Pestre menni. Köszönöm
18. Liza13 (válaszként erre: 13. - NORIT85)
2013. febr. 14. 12:19

Jól viseltem, sokkal rosszabbra számítottam. Első nap nem volt vészes, fájdalomcsillapítóval szinte alig éreztem fájdalmat. A műtét másnapja volt a legrosszabb (de ez is simán kibírható), de itt már valószínűleg a nem evés is közrejátszott...

Amikor kivették a drén csövet utána határozottan jobban lettem.

2013. febr. 13. 09:32

Budapesten tudok egy jó dokit,aki engem műtött,nagyon megvoltam vele elégedve ha gondolod megadom az elérhetőségét.

Én a Te helyedbe megkérdeznék egy másik dokit is hogy mi a

véleménye a leleteid alapján.

Egy műtétet àltalában azért végeznek el rajtunk hogy megszüntessék a problémàinkat.

16. NORIT85 (válaszként erre: 15. - Csibike77)
2013. febr. 12. 19:12
Köszönöm a biztatást! Nekem az orvos azt mondta,nem biztos,hogy jobb lesz műtét után.
2013. febr. 12. 17:46

1,5 éve volt a műtétem,epehólyagot és az epekövet is eltávolították.

Azóta nincs semmi problémám.Mindenevő vagyok.

Hasmenésem nem volt.

Műtét után gyorsan felépültem,hegeim alig látszanak.

Úgy is Te döntöd el hogy megműtteted-e magad vagy sem,de Én azt javasolnám hogy előzd meg a nagyobb bajt.De gondolom a doki felvilágosított.

Nekem 2,1 cm nagyságú epekövem volt és féltem hogy elzáródik az epevezeték ezért műttettem meg,ja és sokszor úgy begörcsölt hogy a kórházban kötöttem ki.De ezektől megszabadultam és jól érzem magam!

Sok sikert a műtéthez ha mégis mellette döntenél!

2013. febr. 11. 22:09
Nekem 4éve vették ki laparotómiával(17cm a vágás) a hasmenéshez nem tudok hozzá szólni mert colitises vagyok de azóta sincs semmi bajom,még a nyers hagymát is meg tudom enni,egyedül a kígyóuborka nem csúszik,attól rosszul vagyok a gombának meg még a szagát sem bírom.Kb fél évig tartottam a diétát majd fokozatosan visszatértem,egyedül a kávét iszom hidegen de a fél évben azt is hűtőhidegen ittam,úgy esett a legjobban,meg minden hideg,a fagyi volt a legjobb.Egy dologot tartok be mindig,ha nehezet eszek előtte veszek be cholagol cseppet.
13. NORIT85 (válaszként erre: 12. - Liza13)
2013. febr. 11. 19:38
Hogy viselted a műtétet?
12. Liza13
2013. febr. 11. 19:37
Holnap lesz 2 hete, hogy műtöttek (kő miatt). Sok helyen olvastam a hasmenésről, nekem hál istennek nincs ilyen jellegű gondom.
2013. febr. 11. 19:31

Nekem sincs hasmenésem a műtét óta. Akivel egy szobába voltam, neki sincs semmi panasza.


Nekem csupán a vágás helye nem szép, a szobatársamnak már el is múlt teljesen, még a helyét sem tudja megmutatni, míg nekem olyan dudoros és nagyon is jól látható a vágás helye. Olyan mintha kb. 3 hetes vágás lenne. Pedig november közepén volt a műtétem.

2013. febr. 11. 19:28
Akinek epeköve volt gondot okozott a hajulás? Fájt az oldala??
2013. febr. 11. 19:25

Szia!

Engem október elején műtöttek (kő miatt) és semmi problémát nem okoz, hogy nincs epehólyagom.

8. NORIT85 (válaszként erre: 7. - Böbi1985)
2013. febr. 11. 19:22
Hát ez nem valami jó. Nem tudom bele e menjek a műtétbe.
2013. febr. 11. 19:19
Szia! Nekem 5 éve a fiam születése után 2 héttel úgy begörcsölt az epém hogy másnap műtöttek. Előtte soha semmi bajom nem volt az epémmel, azt mondták hogy a bébim annyira rugdosta még a pocakban az epevezetéket hogy az megtört és nem tudta ugy elvezetni az epét, és ezért gyulladt be. Laparoszkóppal kivették az epehólyagot, voltak benne pici kövek is. Nekem fél évig volt hasmenésem, mindegy volt hogy mit eszek. Ha mennem kellett valahova addig inkább nem ettem, amig haza nem értem. Azóta 1 hónapban kb. 1-2 nap vesz elő a hasmenés, de akkor egész nap, és görcsölve, csípve epefolyadék távozik.
6. NORIT85 (válaszként erre: 5. - 408020f45e)
2013. febr. 11. 19:10

Műtét után milyen lett az életminőséged??

Hasmenés??

2013. febr. 11. 19:05
Nekem kővel együtt vették ki:)
2013. febr. 11. 18:38
-3% epeműködés miatt akarják kivenni.
2013. febr. 11. 18:24
ki szokták venni , ha epeút elzáródás van, vagy begyulladt
2013. febr. 11. 18:22
Akkor miért akarják kivenni?
2013. febr. 11. 17:45
Epehólyag eltávolítás epekő nélkül volt már valakinek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook